Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 59

Wątek: OM-4Ti a może coś innego?

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Krakow
    Posty
    228
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria

    Odp: OM-4Ti a może coś innego?

    Rokkorki MD kupiłem na allegro, 28/3.5 i 135/3.5 zanabyłem chyba po 80-90pln + przesyłka...

  2. #12
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: OM-4Ti a może coś innego?

    Dzięki wszystkim za odpowiedzi, są naprawdę bardzo pomocne. Na wstępie jeszcze dodam, że będę potrzebował 2 body (jednego dla mnie, drugiego dla mojej dziewczyny), aczkolwiek wątpię że będziemy mieli ten sam system. Co do szkieł to też będę potrzebował ich dwóch, jednej 50mm i drugiego 35mm. Nic innego mi nie potrzeba ze szkieł. Ja mam jedną ulubioną ogniskową, ona drugą i na tym poprzestajemy. Zapewne część z Was to rozumie, patrzysz przed siebie i widzisz kadr

    Pentaxa ME raczej odrzucę, właśnie przez tą guzikologię, całkiem fajnie wygląda natomiast MX (bardziej podoba mi się LX), ale dostać to będzie cieżko (chyba, ze na ebay) ceny takie jak OM-4Ti

    Do Canona A-1 w ogóle mnie nie ciągnie, jeszcze zwróciłem uwagę na Nikony, muszę się dokładnie wczytać. Nie ukrywam, że rozmiar, a przede wszystkim lekkość ma dla mnie znaczenie. Przy czym potrzebuję pełnego manuala, nawet AF nie jest mi potrzebny i raczej nie chcę. Bardzo zwrócił moją uwagę jeszcze OM-2SP/OM-2N

    Jeszcze raz dzięki. Jak już zakupię to dam znać. Jeden wybór chyba padnie na Minolte XD7.
    f.
    było sobie życie

  3. #13
    barmichal76
    Gość

    Odp: OM-4Ti a może coś innego?

    Dobrze, że celujesz w manuala, bo żaden z wymienionych nie ma AF.
    Pozdr

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Krakow
    Posty
    228
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria

    Odp: OM-4Ti a może coś innego?

    Dla szkła 35mm to chyba jednak warto wejść w Pentaxa, SMC 35/3.5 jest czymś, do czego wciąż tęsknię. Ostre i kontrastowe od pełnej dziury, bliki dla niego nie istnieją. Jeżeli Ci nie przeszkadza jego "ciemność" to nawet nie ma nad czym się zastanawiać. W Olympusie i Nikonie masz niby jasne 35/2, ale o tych szkłach piszą tyle samo dobrego co i złego...

  5. #15
    Awatar kon
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    4.463
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: OM-4Ti a może coś innego?

    Cytat Zamieszczone przez Paffcio Zobacz posta
    Rokkorki MD kupiłem na allegro, 28/3.5 i 135/3.5 zanabyłem chyba po 80-90pln + przesyłka...
    Dzieki

  6. #16

    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    bardzo daleko...
    Posty
    188
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Odp: OM-4Ti a może coś innego?

    Jeśli chodzi o wielkość korpusu to FE2, FM2n, FA i FM3A wszystkie są prawie identyczne wielkością z malutkimi korpusami Olkowymi.

    Bardzo praktyczne i niezawodne puszki. Priorytet przysłony potrafi ułatwić życie podobnie jak 1/4000s przy jasnych szkłach.

    Przewagą Olków jest wielkość szkieł, dobry wybór 50-55mm obiektywów Zuiko i dwie 35tki + pewna ilość różnej jakości obiektywów innych firm

    Szkła do Nikona... no cóż! Wybór jest co najmniej spooory! Zarówno oryginalnych Nikkorów jak i innych firm.

    Jeśli chodzi o 50-55mm zostałbym z Nikkorem - wszystko zależy od tego jak jasny obiektyw chcesz.

    Moje ulubione to AIS 50mm f1.4 i f1.2 całkiem fajny jest też AF-D 50mm f1.4.

    Odnośnie 35mm Nikkor też daje spory wybór od f1.4 do f2.8 albo i ciemniejszych.

    Jeśli potrzebujesz czegoś jasnego polecam Samyang 35mm f1.4 - niestety z racji że to w miarę nowe szkło jest drogie.
    Nikon F i D / Olympus OM + Pansonic G / Mamija 645

  7. #17
    | OlyJedi Awatar Planistigmat
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    169
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria

    Odp: OM-4Ti a może coś innego?

    Bez przesady z ta niezawodnoscia Nikonow. Mialem kilkadziesiat sztuk.
    FE2 sa dosc zawodne, zarowno elektronika jak i niektore migawki. FM2n sa lepsze. Jeszli chodzi o migawki to bardzo lubia sie psuc zarowno w FM2n jak i w FE2 migawki typu plaster miodu. Potem Nikon na szczescie z nich zrezygnowal i wstawial znacznie bardziej niezawodne gladkie "migawki".
    Moje fotopstryki na forum Olympusa. | sprzęt - ciągle się zmienia
    Stara prawda: Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  8. #18
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria

    Odp: OM-4Ti a może coś innego?

    OM-4T to oczywiście topowy olympus z automatyką, ale zwrócił bym też uwagę na OM-40/OM-PC. To seria amatorska, ale ma wszystko czego potrzeba, auto i manual, TTL flesza. Ma też namiastkę spota w postaci ESP czyli automatycznego uwzględniania różnicy jasności środka kadru i brzegów, taki przodek pomiarów matrycowych, element pomiarowy jest zapewne ten sam co w OM 4T, spot w centrum i reszta pola dookoła, tyle że nie można zrobić pomiaru spot osobno. ESP działa zupełnie przyzwoicie.
    Aparat jest dużo tańszy, ostatnio nawet był na allegro.

    W OM2SP o ile dobrze pamiętam, spot jest powiązany tylko z trybem manualnym, podczas gdy w OM4 spot i multispot działa w obu trybach. Olympusami (1,4T, 40) intensywnie fotografowałem wiele lat i nigdy nie było problemów z migawką.

  9. #19
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: OM-4Ti a może coś innego?

    Kupiłem OM-2SP stan jak z fabryki!! jutro pierwszy film. Szukam teraz drugiego body chyba będzie minolta, aczkolwiek nie jestem jeszcze przekonany
    było sobie życie

  10. #20
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: OM-4Ti a może coś innego?

    Cytat Zamieszczone przez Planistigmat Zobacz posta
    Tak, Minolta X700 oraz Canon A-1 maja plocienne migawki, ale nie odbija sie to na ich trwalosci. Zaleta tych migawek jest to, ze ruch migawki i podnoszenia lustra nie nakladaja sie na siebie, bo lustro leci pionowo, a migawka poziomo. Ponadto stabilniej trzymamy aparat w poziomie niz w pionie. Powoduje to, ze wstrzas w momencie wyzwalanaia migawki jest mniejszy. Wada jest o jedna dzialke dluzszy czas synchronizacji z lampa blyskowa. Dopiero aparaty z konca produkcji manuali z metalowa migawka sa dobrze wytlumione i prawie nie ma wstrzasu przy robieniu zdjecia.
    Ale wracajac do szmacianej migawki problemy sa a Leicami, Exaktami produkowanymi w okresie okolowojennym i FEDami/Zorkami z tego samego okresu. To jednak sporo wczesniej niz sprzet z lat 70/80-tych. Mniej trwala jest elektronika w nich zawarta.
    OM-2 S/P nie ma też przypadkiej płóciennej migawki ?

    BTW. a co myślicie o Minolcie XGM ? *XD7 jest trudno dostępny, a ta wygląda całkiem sympatycznie..
    było sobie życie

Podobne wątki

  1. Co kupić? XZ-2, PEN E-PL1, a może coś innego?
    By tikat in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 17.03.14, 09:36
  2. GoPro HD Hero 2, a może coś innego ?
    By fotomic in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 8.11.12, 22:25
  3. Eos 40d 50d czy moze cos innego ?
    By komputerimac in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 7.10.10, 21:05
  4. Olympus x-925 opinie? a może coś innego?
    By Jordan in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22.12.09, 11:13
  5. C765 a moze cos innego?
    By CASI in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13.09.04, 23:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.