Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Wątek: Awaria E1

  1. #41

    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Posty
    256
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Dostałem telefon z serwisu, niestety cena naprawy się potwierdziła. Nie mam pojęcia dlaczego wszyscy chwalą serwis olympusa. Ja uważam, że naprawy powinny być w kraju,a nie w Czechach. Dają jakąś kosmiczną wycenę facet w Polsce nie wie nawet co się popsuło dopiero będzie meilował. Powiedział że dlatego tak drogo bo cena jest liczona od pierwszej ceny na rynku tj. około 7tyś. Poprostu skandal. Tak naprawdę chodzi o to żeby zgolić klijenta na większą kasę. Kupujesz profesjonalny sprzęt patrzysz ile wytrzyma migawka, a tak naprawdę pada cała elektonika nie wiadomo dlaczego po 9tyś klatek. Aparat mają mi wysłać spowrotem może ktoś wie czy można dokonać naprawy samemu u jakiegoś elektronika, szkoda że nie ma możliwości znalezienia drugiego uszkodzonego E1 może ktoś by sklecił to w całość znając wadliwe części. Będę kupował nowe body i martwił się że za dwa lata znowu padnie. E-330 widziałem na skąpcu parę sklepów cena 2tyś. Chyba że na święta będą jakieś promo i E510 będzie za tyle.

  2. #42
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dorian
    Dostałem telefon z serwisu, niestety cena naprawy się potwierdziła. Nie mam pojęcia dlaczego wszyscy chwalą serwis olympusa. Ja uważam, że naprawy powinny być w kraju,a nie w Czechach. Dają jakąś kosmiczną wycenę facet w Polsce nie wie nawet co się popsuło dopiero będzie meilował. Powiedział że dlatego tak drogo bo cena jest liczona od pierwszej ceny na rynku tj. około 7tyś. Poprostu skandal. Tak naprawdę chodzi o to żeby zgolić klijenta na większą kasę. Kupujesz profesjonalny sprzęt patrzysz ile wytrzyma migawka, a tak naprawdę pada cała elektonika nie wiadomo dlaczego po 9tyś klatek. Aparat mają mi wysłać spowrotem może ktoś wie czy można dokonać naprawy samemu u jakiegoś elektronika, szkoda że nie ma możliwości znalezienia drugiego uszkodzonego E1 może ktoś by sklecił to w całość znając wadliwe części. Będę kupował nowe body i martwił się że za dwa lata znowu padnie. E-330 widziałem na skąpcu parę sklepów cena 2tyś. Chyba że na święta będą jakieś promo i E510 będzie za tyle.
    ale o co Ci chodzi ?skończyła się gwarancja więc po ptokach. Mają robic za darmoche do końca ...... ?
    było sobie życie

  3. #43
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez fotomic
    ale o co Ci chodzi ?skończyła się gwarancja więc po ptokach. Mają robic za darmoche do końca ...... ?
    Cena jest śmieszna, koszt powinien wynosić części + robocizna + przesyłka.
    Pomijam już fakt ze ceny za części do takiego truposza powinny być niskie.

    Gdzieś mam serwisowa instrukcje do E-1, może najprościej kupić działający egzemplarz i samemu przekładać części w razie potrzeby.

  4. #44
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    pisałem w innym wątku, że sprzęt nie jest wieczny to chłopaki polewali z tego. fizyki się nie oszuka - im starszy aparat, tym większe ryzyko że coś padnie. DSLR to nie analog. E-1 jest zbudowany jak czołg, ale w środku ma elektronikę, która czołgiem nie jest.

    to, że E-1 zszedł na cenowe psy, nie znaczy że części użyte w konstrukcji potaniały.

  5. #45
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qbic
    Cytat Zamieszczone przez fotomic
    ale o co Ci chodzi ?skończyła się gwarancja więc po ptokach. Mają robic za darmoche do końca ...... ?
    Cena jest śmieszna, koszt powinien wynosić części + robocizna + przesyłka.
    Pomijam już fakt ze ceny za części do takiego truposza powinny być niskie.

    Gdzieś mam serwisowa instrukcje do E-1, może najprościej kupić działający egzemplarz i samemu przekładać części w razie potrzeby.
    chyba to najlepsze rozwiązanie... co do ceny to sie nie wypowiadam, bo jasna sprawa...
    było sobie życie

  6. #46
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez KaarooL
    pisałem w innym wątku, że sprzęt nie jest wieczny to chłopaki polewali z tego. fizyki się nie oszuka - im starszy aparat, tym większe ryzyko że coś padnie. DSLR to nie analog. E-1 jest zbudowany jak czołg, ale w środku ma elektronikę, która czołgiem nie jest.

    to, że E-1 zszedł na cenowe psy, nie znaczy że części użyte w konstrukcji potaniały.
    Tia matryca 5 mpix kosztuje tyle co 4 lata temu....jedyne chyba co nie potaniało to guma ,metal i szkło.

    Czy inne firmy tez tak robią? Ma ktoś doświadczenie?

  7. #47
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    wyluzuj... to że aparat ma 4 lata i potaniał 5x oznacza, że coraz trudniej dostępna płytka z elektroniką do niego jest 5x tańsza? części będą ale coraz trudniej dostępne i na pewno nie tańsze. rozebrać i złożyć taki aparat żeby zachował szczelność to też nie jest pikuś.

    tak czy inaczej 2,5 klocka to drogo. tysiak, może z hakiem miałby podstawy a tyle to kosmos.

  8. #48
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Migawka też nie jest wieczna o czym się przekonałem na własnej skórze.... i wystarczyło ok. 40 k fotek, a nie 150 k.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  9. #49
    qbic
    Gość
    W pewnej klasie sprzętu (PRO?) migawkę chyba wymieniają za friko jak nie osiągnie pewnej ilości pstryknięć. Ja bym pertraktował z olymp, nie sadze żeby poniewierali swoich klientów.

  10. #50

    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Posty
    256
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Odesłali mi E1 z serwisu niestety nie miałem szczęścia za friko nic nie zrobili przebolałbym gdyby czyszczałka nia działała albo jakieś ustawienia a mimo wszystko można by robić fotki. Objawy awarii B0053
    B0055 B0061 jeśli ktokolwiek wie co to znaczy bo nawet w polskim serwisie nie wiedzieli. Tłumaczą że czesi mają wyłączność na naprawy. Przy złożeniu się nie popisali bo guma trzeszczy z przodu. Te 3 miesiące wcześniej i bym miał zrobione za darmo.
    Mam numer do serwisu (niefirmowego) w Warszawie może tam coś zrobią jeśli nie to może coś wezmą na części. Ten serwis to www.e-csi.pl CSI ma ktoś jakieś doświadczenia z tą firmą naprawiają olympus canan sanyo w reklamie wyczytałem że mają autoryzację a techników szkolą u producentów.

Podobne wątki

  1. awaria E-500
    By cholek in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 7.09.09, 12:13
  2. Awaria 510
    By dragonfly108 in forum E-System
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 2.01.09, 14:47
  3. Awaria ZD 14-54 ?
    By Hal in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14.07.07, 10:47

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.