Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Wątek: Sony A7+24-70 vs E-M1+12-35

  1. #1
    | OlyJedi Awatar banc
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.470
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Sony A7+24-70 vs E-M1+12-35

    Podczas pleneru w Stroniu Śląskim wypożyczyłem aparat Sony A7 wraz z obiektywem 24-70 f/4. Wcześniej miałem okazję widzieć sam korpus, a teraz dostałem sprzęt na półtora dnia do testowania w terenie.
    Nie czytałem instrukcji obsługi, nie wnikałem specjalnie w menu. Tylko tyle, żeby ustawić kilka podstawowych rzeczy i w teren. Ustawienia były na auto (autoISO, AWB, AF itp.). Praktycznie wszystkie zdjęcia robiłem na pełnym otworze. Przecież i tak startujemy od f/4 .

    Zacznę od krótkiego przynudzania tekstowego.

    Ergonomia, wizjer i takie tam

    Całość jest w miarę lekka, chociaż i tak waży parę gramów więcej niż mój E-M1 + 12-35.
    Zestaw trzyma się w ręku komfortowo. Grip robi swoje. Kilka godzin fotografowania tym aparatem nie sprawia, że chcemy się go jak najszybciej pozbyć.

    Klawiszy i przełączników na obudowie jest dość mało, co niestety ma swoje konsekwencje.
    Tutaj moje przyzwyczajenia z E-M1 (jak szybko człowiek się przyzwyczaja) dawały się mocno we znaki. Najpierw szukałem czegoś pod przyciskami a dopiero potem zdawałem sobie sprawę, że muszę się przekopać przez menu. To trwa.

    Ekran jest całkiem fajny. Nawet w pełnym słońcu dawało się coś na nim zdziałać. Tylko dlaczego niedotykowy !!!

    Wizjer to właściwie kopia tego, co mam w E-M1. Nie dostrzegam, żadnej różnicy w obu urządzeniach, więc opis sobie pominę.

    AF


    To, co spodobało mi się w A7 to sposób prezentacji miejsca, które wybrał AF. Otóż zaznaczone są wszyskie pola, które aparat uznał za oste, a nie tylko jedno. Czasami to są 2-3 a czasami cały kadr.
    Gdyby jeszcze ekran był dotykowy i można było robić zdjęcia „z palucha” ….

    Prędkość AF jest taka sobie. Jest wolno i to nie tylko w porównaniu do E-M1.
    Dodatkowo aparat robi sobie jakąś przerwę, chyba na stabilizacje, co wydłuża czas między naciśnięciem spustu a zrobieniem zdjęcia.
    Podobno w następnej puszce Sony ma się znacząco poprawić w tej kwestii. To jest najsłabsza strona tego aparatu.

    Co do trybu CAF nie będę się wypowiadał. 2-3 próby to zbyt mało, żeby wyrobić sobie zdanie.

    Obiektyw

    24-70 f/4. W zamian za przeciętne światło dostajemy w miarę rozsądną wielkość i wagę.
    To, czego nie widać. Bardzo dobre zachowanie pod światło. Jakbym nie wiedział, gdzie było słońce przy niektórych zdjęciach to bym nigdy nie zgadł.

    A resztę efektów widać na zdjęciach.

    OSTRZEŻENIE: O ile JPGi mieszczą się w 5-6Mb to RAWy są już wielkości 25Mb. O plikach z 7R aż strach pomyśleć. Całe szczęście nie wypożyczyłem.

    Obróbka sesji z bezpośrednim starciem A7 vs E-M1 trwa. I pewnie do jutra jeszcze potrwa.
    Bo muszę wybrać te same kadry z dwóch aparatów i dodatkowo obrobić (przynajmniej te z Olka bo JPGa zapomniałem włączyć).
    Czyli będzie RAW kontra RAW, bo JPG jest tylko z jednej puszki.
    E-M1, E-PL1, Panasonic 12-35, 35-100, 60mm makro, 50-200, Vightlander 25mm, Sigma 150mm makro i worek pomniejszych manuali ... i na co mi to wszystko?

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria

    Odp: Sony A7+24-70 vs E-M1+12-35

    Dzieki! Niezly obrazek.

    pozdroofka
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.059
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria

    Odp: Sony A7+24-70 vs E-M1+12-35

    Witam !

    Fajne pieknie ladnie i ostro wydziobane foty ale jak spojrze na dolne rogi kadru to widze rozmycia.


    Pozdrawiam
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  4. #4
    | OlyJedi Awatar banc
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.470
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: Sony A7+24-70 vs E-M1+12-35

    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Witam !

    Fajne pieknie ladnie i ostro wydziobane foty ale jak spojrze na dolne rogi kadru to widze rozmycia.


    Pozdrawiam
    No wiesz. Magia FF .
    E-M1, E-PL1, Panasonic 12-35, 35-100, 60mm makro, 50-200, Vightlander 25mm, Sigma 150mm makro i worek pomniejszych manuali ... i na co mi to wszystko?

  5. #5
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Odp: Sony A7+24-70 vs E-M1+12-35

    Bardzo interesujące zdjęcia i opis
    Ciekawe z tym shutter lagiem, nie wiedziałem, że jest aż taki.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Sony A7+24-70 vs E-M1+12-35

    będę oponował - miałem na tym samym zlocie do dyspozycji A7 z 55/1,8 i żadnych opóźnień nie zanotowałem. Ot, aparat działał tak jak działać powinien. Odczucia banc'a być może wynikają z tego że na co dzień obcuje on z E-M1 który jest zarąbiście szybki jeśli chodzi o odpowiedź na naciskanie przycisków i przestawianie kółek. Kto się przesiada na A7 np. E-M5 nic niepokojącego nie zauważy.

    Może być to jeszcze kwestia obiektywu, być może z zoomem aparat wolniej działał?

    No i jedno co faktycznie ślamazarne było - to wybudzanie się aparatu z trybu uśpienia. Tutaj trochę się to kisi

    Na plus, na naprawdę duży plus zaliczyłbym z kolei taki drobiazg że ekran można sobie tak ustawić że widzimy pełny (i czysty, bez żadnych napisów i ikonek) podgląd kadru a poniżej na czarnym pasku mamy czas, przesłonę i czułość. Po prostu bajka i bardzo mi tego w OMD brakuje.
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  7. #7
    | OlyJedi Awatar banc
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.470
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: Sony A7+24-70 vs E-M1+12-35

    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    będę oponował - miałem na tym samym zlocie do dyspozycji A7 z 55/1,8 i żadnych opóźnień nie zanotowałem. Ot, aparat działał tak jak działać powinien. Odczucia banc'a być może wynikają z tego że na co dzień obcuje on z E-M1 który jest zarąbiście szybki jeśli chodzi o odpowiedź na naciskanie przycisków i przestawianie kółek. Kto się przesiada na A7 np. E-M5 nic niepokojącego nie zauważy.

    Może być to jeszcze kwestia obiektywu, być może z zoomem aparat wolniej działał?

    No i jedno co faktycznie ślamazarne było - to wybudzanie się aparatu z trybu uśpienia. Tutaj trochę się to kisi

    Na plus, na naprawdę duży plus zaliczyłbym z kolei taki drobiazg że ekran można sobie tak ustawić że widzimy pełny (i czysty, bez żadnych napisów i ikonek) podgląd kadru a poniżej na czarnym pasku mamy czas, przesłonę i czułość. Po prostu bajka i bardzo mi tego w OMD brakuje.
    Myślę, że jedno i drugie. Tzn. jestem skażony E-M1 gdzie poprzestawiałem sobie wszystko na jak najszybszą reakcję. Druga rzecz to inne szkło. Kitowy zoom (28-70) też nie jest chwalony za AF. Podobno stałka 35mm jest szybsza. Generalnie na AF narzeka wielu recenzentów.
    Rozsądny punkt widzenia człowieka, który używa: http://photographyconcentrate.com/so...ocus-too-slow/

    Zgadzam się z tym, że do większości zastosowań AF jest wystarczający. Ale jest odczuwalnie wolniej o czym w porównaniu należy pamiętać.
    Z resztą nieprzypadkowo opisuje te dwa zestawy. Są podobne wagowo i cenowo (cena sklepowa). Z jednej strony "magia FF", z drugiej uszczelniana puszka wszystkomająca.
    Jakbym miał w tej chwili pieniądze na takie zachcianki to bym się poważnie zastanawiał nad A7 jako puszką do ciekawych manualnych stałek . Wtedy AF zupełnie nie przeszkadza.

    A jeśli już jesteśmy przy magi FF. czy mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcia z tego 55 1.8? To jest mniej więcej ta sama GO co voitek 25 0.95 (taka ekstrema), ale z tego co udało mi się przez chwilę zobaczyć jest lepiej jeśli chodzi o ostrość na pełnej dziurze. Wolałbym jednak zobaczyć to na komputerze w pełnej rozdzielczości.
    E-M1, E-PL1, Panasonic 12-35, 35-100, 60mm makro, 50-200, Vightlander 25mm, Sigma 150mm makro i worek pomniejszych manuali ... i na co mi to wszystko?

  8. #8
    | OlyJedi Awatar wyrwiflak
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    217
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: Sony A7+24-70 vs E-M1+12-35

    Najnowszy FW może coś zmienić w kwestii lagów czy responsywności w połaczeniu z różnymi obiektywami. Zeiss 55/1,8 wychodzi w testach na równi z Otusem 55/1,4 (poza oczywista różnicą w światłosile i cenie)
    Sprzętu więcej niż umiejętności. FF+APS-C=cokolwiek
    "If you are looking for the perfect camera, it doesn’t exist and never will."

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Sony A7+24-70 vs E-M1+12-35

    Cytat Zamieszczone przez banc Zobacz posta
    ... ciach...

    A jeśli już jesteśmy przy magi FF. czy mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcia z tego 55 1.8? To jest mniej więcej ta sama GO co voitek 25 0.95 (taka ekstrema), ale z tego co udało mi się przez chwilę zobaczyć jest lepiej jeśli chodzi o ostrość na pełnej dziurze. Wolałbym jednak zobaczyć to na komputerze w pełnej rozdzielczości.
    będzie kłopot, bo większość pstrykniętych zdjęć to moja dziewczyna więc pozwolicie że zachowam je dla siebie ale coś się tam wybierze. Tyle że nie w pełnym rozmiarze bo nie mam gdzie wrzucić.

    dwa skalowane:

    Nazwa:  ukladanka.jpg
Wyświetleń: 1386
Rozmiar:  439,0 KB


    Nazwa:  szyszka.jpg
Wyświetleń: 1318
Rozmiar:  410,5 KB


    i jeden wycinek bez skalowania

    Nazwa:  oko.jpg
Wyświetleń: 1242
Rozmiar:  337,5 KB


    detaliczność wynikająca z połączenia matrycy 24 MPix i ostrego szkła zadziwia. Nawet sam sobie nie zdawałem sprawy że miałem tak zasyfione okulary.
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Sony A7+24-70 vs E-M1+12-35

    Trochę OT. Nie wiem czy to jest shutter lag ale ja z kolei wypożyczyłem NEX 6 i też musiałem czekać po zrobieniu zdjęcia by móc robić następne.
    A7 miałem w rękach i bardzo dobrze mi w nich leży. Nie ma przynajmniej asymetrycznego EVF jak inne NEX-y

Podobne wątki

  1. Sony NEX-6
    By dzarro in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 293
    Ostatni post / autor: 25.10.13, 16:47
  2. Sony Nex F3
    By snuffi in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 3.10.12, 20:04
  3. Sony NEX-5R
    By ayu in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 6.09.12, 21:32
  4. Sony HX-9
    By leszekkl in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29.12.11, 17:24
  5. Sony A-100
    By milo in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 3.10.06, 19:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.