Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: [OlyTest] Olympus Stylus 1 - kompakt doskonały?

  1. #11
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] Olympus Stylus 1 - kompakt doskonały?

    Jasne, porownywalem tylko obrazek nic wiecej

    pozdroofka
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  2. #12
    | OlyJedi Awatar PanMarecq
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    360
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    I to się nazywa porządny Olytest z którego rzeczywiście można się dowiedzieć czegoś o możliwościach sprzętu a nie jakieś pstryki z domu...zaraz pewnie naskoczycie na mnie,że testujący nie ma nakazu sporządzenia testu i robienia jakiś porządniejszych sampli czy coś ale jednak myślę,że po prostu wypadałoby coś więcej napisać i sfocić.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar jaclas
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    TBU
    Posty
    1.903
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] Olympus Stylus 1 - kompakt doskonały?

    Cytat Zamieszczone przez strOOs Zobacz posta
    Na Zachodzie kosztuje ~600EUR, więc to jak nasze 600zł.
    Tym to mnie dobiłeś Ta prawda jest nieco dołująca.

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] Olympus Stylus 1 - kompakt doskonały?

    Cytat Zamieszczone przez strOOs Zobacz posta
    Biorąc pod uwagę, że z podobnym zoomem i światłem 2.8 jest albo 2x droższy RX10 albo FZ200, który ma zoom 25-600 i mniejszą matrycę...

    ...
    Zapomniałeś dodać, że RX10 ma ok. 4x większą matrycę
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] Olympus Stylus 1 - kompakt doskonały?

    Tak, rx10 ma wieksza matryce ale jest w inne klasie - 2x ciezszy i duzo wiekszy. Bardziej moze juz z mikro4/3 stawac w szranki niz z tym maluchem..
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] Olympus Stylus 1 - kompakt doskonały?

    Cytat Zamieszczone przez strOOs Zobacz posta
    Tak, rx10 ma wieksza matryce ale jest w inne klasie - 2x ciezszy i duzo wiekszy. Bardziej moze juz z mikro4/3 stawac w szranki niz z tym maluchem..
    Ale to Ty wpadłeś na pomysł żeby porównywać go ze Stylusem
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #17
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] Olympus Stylus 1 - kompakt doskonały?

    Cytat Zamieszczone przez PanMarecq Zobacz posta
    I to się nazywa porządny Olytest z którego rzeczywiście można się dowiedzieć czegoś o możliwościach sprzętu a nie jakieś pstryki z domu...zaraz pewnie naskoczycie na mnie,że testujący nie ma nakazu sporządzenia testu i robienia jakiś porządniejszych sampli czy coś ale jednak myślę,że po prostu wypadałoby coś więcej napisać i sfocić.
    Problemem jest teraz tygodniowy termin wypożyczenia - kiedyś były 2 tygodnie. Jak nie robisz zdjęć na co dzień to zwykły użytkownik ma czas albo wieczorem, albo w weekend (który w czasie testu wypada w ilości jednego). Trzeba się mocniej spinać żeby dużo dobrych sampli zrobić.

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Ale to Ty wpadłeś na pomysł żeby porównywać go ze Stylusem
    Bo to chyba jedyny wypuszczony ostatnio aparat z ~10x zoomem i światłem 2.8. Jednak obydwa mają kompletnie inne grono klientów.

    Cytat Zamieszczone przez jaclas Zobacz posta
    Tym to mnie dobiłeś Ta prawda jest nieco dołująca.
    Zawsze tak było, ale pomyśl, jak dołuja się Ci, którzy mieszkają dalej na wschód.
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  8. #18
    | OlyJedi Awatar glee
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    762
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Czuje się zachęcony - nie mam potrzeby posiadania owego ale będę polecał innym z całych sił. Daj jeszcze crop ptaszka z 17'stki - wygląda na miniaturce więcej niż dobrze. ? : )

  9. #19
    urzyszkodnik
    Gość

    Odp: [OlyTest] Olympus Stylus 1 - kompakt doskonały?

    Gdy szukałem czegoś do kieszeni to tego cuda nie było jeszcze w sklepach. Ale specyfikacja sie podobała. Teraz jest.
    Wybrałem epl5 z 17mm bo małe. Ale gdyby był juz w sklepach gdy decydowalem, mysle ze miałbym dylemat. I pewnie by padło na niego.
    Jako "cykadło" do kieszeni jest super. Na wakacje i wyjazdy etc...
    Ale jestem zadowolony z wyboru bo mi i tak w sumie tylko ekwiwalent 35mm na ff potrzebny jest i wystarcza.
    Ale z drugiej strony, posiadanie "długiej lufy" f2,8 wydaje sie bezcenne. Lepiej miec niż nie miec wyboru.

  10. #20
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] Olympus Stylus 1 - kompakt doskonały?

    Cytat Zamieszczone przez urzyszkodnik Zobacz posta
    Gdy szukałem czegoś do kieszeni to tego cuda nie było jeszcze w sklepach. Ale specyfikacja sie podobała. Teraz jest.
    Wybrałem epl5 z 17mm bo małe. Ale gdyby był juz w sklepach gdy decydowalem, mysle ze miałbym dylemat. I pewnie by padło na niego.
    Jako "cykadło" do kieszeni jest super. Na wakacje i wyjazdy etc...
    Ale jestem zadowolony z wyboru bo mi i tak w sumie tylko ekwiwalent 35mm na ff potrzebny jest i wystarcza.
    Ale z drugiej strony, posiadanie "długiej lufy" f2,8 wydaje sie bezcenne. Lepiej miec niż nie miec wyboru.
    Dokładnie. Na co dzień najwięcej zdjęć robię zestawem GX7+20. Ale do tego robię dużo portretów na 75 - lepiej mieć to w jednej puszcze - w dzień się sprawdzi na spacerach bardzo dobrze.


    Cytat Zamieszczone przez glee Zobacz posta
    Czuje się zachęcony - nie mam potrzeby posiadania owego ale będę polecał innym z całych sił. Daj jeszcze crop ptaszka z 17'stki - wygląda na miniaturce więcej niż dobrze. ? : )
    17 bez problemu, akurat jedno z lepiej trafionych. Postaram się niedługo dodać.

    CROP 100% z 17stki:


    Nie usuwałem aberracji, szumu z wyciągania, itd, itp. Jak na taki zakres ogniskowych i rozmiar - bardzo ok.
    Ostatnio edytowane przez strOOs ; 22.03.14 o 17:38
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

Podobne wątki

  1. [OlyTest] Olympus E-P5 + 17 + VF-2 subiektywnie
    By strOOs in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26.02.14, 13:16
  2. [OlyTest] Olympus E-P5
    By frost in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10.01.14, 00:34
  3. [OlyTest] Olympus E-P5 + 17 + VF-2 kontra GX-7 + 20
    By strOOs in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 7.01.14, 13:58
  4. Doskonały obiektyw portretowy
    By Smerf Maruda in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 8.02.08, 20:03

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.