Strona 28 z 28 PierwszyPierwszy ... 18262728
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 280

Wątek: Adapter m42 -> 4/3 z potwierdzeniem AF i stabilizacją

  1. #271
    | OlyJedi Awatar Ramzes_II
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Dębica
    Posty
    789
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kipero Zobacz posta
    Wlasnie sprawdzilem z body. Mam ten sam aparat co ty, bo 510 i nie wiem jak to jest w przypadku wartosci 65535 z dandeliona, ale jesli podpinam kitowy obiektyw, to nie moge wybrac recznie wartosci ogniskowej. Co prawda jak przytrzymam +/-, to wartosc sie zmienia, ale i tak stabilizuje dla wartosci z obiektywu. To bardzo ladnie widac jak sie wejdzie w menu IS i przycisnie przycisk zwalniania obiektywu. Wtedy wartosc ustawiona recznie z koloru szarego zmienia sie na biala i stabilizacja dziala wedlug ogniskowej podanej recznie. Latwo to zobaczyc przekrecajac o kilka mm obiektyw i robiac 2 zdjecia. jedno na recznie ustawionej wartosci zgodnej ze stanem faktyznym, a drugie z ogniskowa ustawiona na 1000mm, bo wtedy matryca glupieje najbardziej i zdjecie jest rozmyte. A jak to wyglada u Ciebie? Czy wchodzac w menu IS wartosc ogniskowej jest na bialo, czy szaro?
    Jest na szaro. Jesli wcisne +/- to moge sobie zmienić. Ja mam póki co jedno szkło - OM50/1.4 wiec mam zaprogramowane 50. Ale jak uzywałem manualnego Jupitera 135 to zmieniałem sobie na 135 własnie z palca i było ok mimo ze dandelion początkowo podstawiał 50. Tyle ze po wyłaczeniu apratu musisz skorykować IS ponownie bo powraca do tego co odczytał.
    Ale jesli chodzi o scisłosc- programowanie ogniskowej to 30 sekund. Mozesz zrobic sobie gotowe sciągi, wydrukować i programować z ręki co własnie podpiąłeś. Mając gotowe schematy programowania kazdego szkła zajmie Ci to momencik, a bedziesz miał pełną jasność i spokój z IS.
    Ostatnio edytowane przez Ramzes_II ; 18.05.09 o 23:01
    E-510 + ME-1 + grip + matówka klin z mikrorastrem / Zuiko ED 12-60 SWD / OM 50-1.4 / Metz Mecablitz 58 AF-1 / Hama Defender 220 Pro.

  2. #272

    Dołączył
    May 2009
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Ramzes_II Zobacz posta
    Jest na szaro. Jesli wcisne +/- to moge sobie zmienić. Ja mam póki co jedno szkło - OM50/1.4 wiec mam zaprogramowane 50. Ale jak uzywałem manualnego Jupitera 135 to zmieniałem sobie na 135 własnie z palca i było ok mimo ze dandelion początkowo podstawiał 50. Tyle ze po wyłaczeniu apratu musisz skorykować IS ponownie bo powraca do tego co odczytał.
    Ale jesli chodzi o scisłosc- programowanie ogniskowej to 30 sekund. Mozesz zrobic sobie gotowe sciągi, wydrukować i programować z ręki co własnie podpiąłeś. Mając gotowe schematy programowania kazdego szkła zajmie Ci to momencik, a bedziesz miał pełną jasność i spokój z IS.
    No i wlasnie obawiam sie, ze tak trzeba bedzie robic. Skoro wartosc jest na szaro, to wydaje mi sie, ze nie dziala. Przynajmniej u mnie nie da sie zmusic body na sile do podania innej ogniskowej, jesli ta jest pobierana z obiektywu, a co za tym idzie, bedzie pobierana z dandeliona. Byc moze aparat wartosc powyzej kilkudziesieciu tysiecy uznaje za kosmiczna i wtedy dziala wybor reczny. Zastanawiam sie tylko co by sie stalo, gdyby dandelion zaprogramowac na 00000. Czy bylo by to mozliwe, mimo, ze wbrew instrukcji.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    A czy mogl bys dla mnie cos sprawdzic? Np. przeprogramowac dandelion na wartosc domyslna - 65535 - i sprawdzic na tej 50, czy po wybraniu recznym 50 stabilizacja dziala? Wtedy bylo by juz wiadomo na 100%. Teoretycznie jesli aparat probowal by stabilizowac obraz z obiektywu 65535mm, to matryca wypadla by z zawiasów. Juz przy 1000mm jak sie zajrzy do srodka, to matryca lata na prawo i lewo. Wiec moze powyzej jakiejs magicznej wartosci z obiektywu, aparat korzysta z danych podawanych recznie?
    Ostatnio edytowane przez kipero ; 18.05.09 o 23:26 Powód: Automatyczne scalenie postów

  3. #273
    | OlyJedi Awatar Ramzes_II
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Dębica
    Posty
    789
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Ustawiłem w dandelionie 1000 ogniskową. Szkło było 50/1,4. Zdjecia ostre niezaleznie od ustawień, jak i recznych nastaw od 8 do 1000. Ustawiłem ogniskową 50. W body zmieniałem także od 8 mm do 1000 mm - zdjęcia ostre. Dziwne.
    Wyglada jakby wogóle nie miało to wpływu albo IS u mnie nie działa w body
    Poddaję się
    E-510 + ME-1 + grip + matówka klin z mikrorastrem / Zuiko ED 12-60 SWD / OM 50-1.4 / Metz Mecablitz 58 AF-1 / Hama Defender 220 Pro.

  4. #274
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Są różne dandeliony, obaj to wiecie. I to jest prawdopodobna przyczyna.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  5. #275

    Dołączył
    May 2009
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Są różne dandeliony, obaj to wiecie. I to jest prawdopodobna przyczyna.
    Czyli to nie jest tak kolorowo z tymi dandelionami. Coś za coś, albo nie mamy potwierdzenia ostrości i ustawiamy sobie ogniskowa w body, albo mamy potwierdzenie i przy przekrecaniu obiektywu musimy programowac na nowo dandelion, jesli chcemy miec poprawnie IS. Dziwi mnie jednak fakt, dlaczego ktos projektujac dandelion nie wpadl na to, zeby nie podawal on ogniskowej (no chyba, ze jest to wymagane przez body). Ta cala babranina, EXIF itp., a wystarczylo by tylko potwierdzanie ostrosci bez tej calej szopki w około. Kiedys np. e510 nie mialo recznego wyboru ogniskowej, ale to bylo bardzo dawno temu. Pewnie podobnie jest z innymi body Olka. A dandeliony "podobno" sa caly czas unwoczesniane...

    Ramzes_II, z tego co napisales moze wynikac, ze jesli oiektyw podaje taka wysoka wartosc - 1000mm, to body ta wartosc ignoruje i stabilizuje dla wartosci podanej recznie (sa szkla systemowe 1000mm?), natomiast w druga strone jest odwrotnie, jesli szklo podaje 50mm, to aparat stabilizuje dla wartosci szkla, bo nie jest za duza i zgadza sie z przedzialem wartosci systemowych, a ignoruje wartosc 1000mm, ktora byla by wybrana recznie. Trzeba by sprawdzic, czy sa szkla systemowe 1000mm i czy dziala z nimi stabilizacja matrycy. Troche to namieszane. Chyba przestane drazyc, bo przy odrobinie wprawy przeprogramowanie dandeliona to pewnie czas ok 10s.

  6. #276
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Ależ kipero - sam mam dandeliona skojarzonego z dwoma obiektywami manualnymi, tfu - z trzema. Mam E-400 więc nie mam IS, więc nic nie ustawiam, żadnych ogniskowych, żadnych exifów. Używam przejściówki bo ma potwierdzenie ostrości i tylko na tym mi zależy. Nauczyłem się robić bez stabilizacji i jest ok. Wiem że to przydatny bajer, ale dla mnie tylko bajer - bo go nie mam. Dandelion dla mnie działa tak jak się spodziewałem, i za co dałem pieniądze - ma potwierdzać ostrość - i robi to. Koniec i kropka
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #277
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Ale wielu używa z aparatemi z IS. To że tobie nie zależy, nie znaczy, że innym też nie.

    Odnośnie 1000mm - jest to granica maksymalna jaką pozwala wybrać body. Dla dłuższych obiektywów instrukcja każe wybierać 1000mm.

  8. #278
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Białowieskie klimaty
    Posty
    94
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Ramzes_II Zobacz posta
    Ustawiłem w dandelionie 1000 ogniskową. Szkło było 50/1,4. Zdjecia ostre niezaleznie od ustawień, jak i recznych nastaw od 8 do 1000. Ustawiłem ogniskową 50. W body zmieniałem także od 8 mm do 1000 mm - zdjęcia ostre. Dziwne.
    Wyglada jakby wogóle nie miało to wpływu albo IS u mnie nie działa w body
    Poddaję się
    Bardzo dziwne U mnie jak robię heliosem 58 mm i tak ustawię dandeliona a następnie podepnę sonara 135 mm i nie przeprogramuję dandeliona to IS kaszani mi ostrość- widać wyraźnie. Kiedyś robiłem test czy to programowanie ma aż taki wpływ na IS i rzeczywiście ma. Nie mam dluższego szkiełka, powinien być widoczny jeszcze większy wpływ.
    Może u ciebie rzeczywiście nie działa IS z dandelionem (chińczyki fuszerkę odstawili) Jak masz możliwość sprawdż z innym czipem.
    Pzdr.
    D7K, T17-50/2,8VC,OM50/1.4, 58/2, 135/3,5, 61L/Z, DCR-250 (E-510 + 14-42 i 40-150 czasami)

  9. #279
    | OlyJedi Awatar Ramzes_II
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Dębica
    Posty
    789
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Huco Zobacz posta
    Bardzo dziwne U mnie jak robię heliosem 58 mm i tak ustawię dandeliona a następnie podepnę sonara 135 mm i nie przeprogramuję dandeliona to IS kaszani mi ostrość- widać wyraźnie. Kiedyś robiłem test czy to programowanie ma aż taki wpływ na IS i rzeczywiście ma. Nie mam dluższego szkiełka, powinien być widoczny jeszcze większy wpływ.
    Może u ciebie rzeczywiście nie działa IS z dandelionem (chińczyki fuszerkę odstawili) Jak masz możliwość sprawdż z innym czipem.
    Pzdr.
    Ja miałem Heliosa 58 i jupitera 135, tyle ze na przejsciówce bez dandeliona. Musiałem zmieniac ogniskową IS bo nie dało sie fot robic. Przy załozeniu przejsciówki OM-4/3 z dandelionem i podpieciu 50/1.4 nie widze róznicy na co bym nie zmienił i tak stabilizuje dobrze. Czyli... czip podaje jakby swoje "50" dla IS mimo zmiany w nim na 1000 czy cokolwiek innego.
    I wcale bym sie nie zdziwił jakby IS nie działało w tym układzie z tym dandelionem. Na to wychodzi.
    E-510 + ME-1 + grip + matówka klin z mikrorastrem / Zuiko ED 12-60 SWD / OM 50-1.4 / Metz Mecablitz 58 AF-1 / Hama Defender 220 Pro.

  10. #280
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    edit: do usunięcia, doczytałem wątek.
    Ostatnio edytowane przez Magnesus ; 25.05.09 o 10:51

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 295
    Ostatni post / autor: 8.05.11, 14:10
  2. przelotka m 42 z potwierdzeniem ostrości
    By radlakos in forum E-System
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 22.04.08, 18:07
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29.03.08, 15:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.