Strona 3 z 28 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 280

Wątek: Adapter m42 -> 4/3 z potwierdzeniem AF i stabilizacją

  1. #21
    qbic
    Gość
    RE: E-400 jest abandoned totalnie czy coś będą tam w końcu naprawiać? Zadałem OP pytanie i mnie olali, będę musiał się przypomnieć....

  2. #22
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qbic
    RE: E-400 jest abandoned totalnie czy coś będą tam w końcu naprawiać? Zadałem OP pytanie i mnie olali, będę musiał się przypomnieć....
    Przecież nikt Ci nic nie powie. Jak będzie jakaś aktualizacja FW, to najpierw dowiesz się tego z portali foto.
    Czy jest abandoned, nie mam pojęcia, jak widać po poprawkach nawet dla E1 Olek nie porzuca swoich konstrukcji "bo tak".

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  3. #23
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    47
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    ...że się podepnę do tematu:
    może mi kto wytłumaczyć o co chodzi, z ograniczeniem wartości przysłony przy adapterze OM -> 4/3?
    tu: szczegóły

    Z czego to wynika, jakie są skutki i czy dotyczy tylko obiektywów OM, czy również np. M42?

  4. #24
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez scuner
    ...że się podepnę do tematu:
    może mi kto wytłumaczyć o co chodzi, z ograniczeniem wartości przysłony przy adapterze OM -> 4/3?
    tu: szczegóły

    Z czego to wynika, jakie są skutki i czy dotyczy tylko obiektywów OM, czy również np. M42?
    Pole obrazowe dawane przez manualne obiektywy dla klatki 35mm jest większe niż dla formatu 4/3 (nie ważne czy OM, czy m42). To powoduje że część obrazu jest rzucana na boki komory w której umieszczony jest sensor. To z kolei powoduje odbicia od tych ścianek i utarte kontrastu, gdyż na sensorze ląduje obraz z obiektywu + odbicia z komory.

  5. #25
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    47
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    o, dzięki za wyjaśnienie!
    a w takim razie jak oceniacie poziom tych zakłóceń? czy one faktycznie dyskwalifikują? No bo zejście dwie przesłony lub więcej właściwie ma mały sens, jeśli dla Zuiko 28mm F2.8 zalecany zakres przysłon to:F5.6-F8, to właściwie użyteczność takiego obiektywu stoi pod znakiem zapytania...

  6. #26
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez scuner
    o, dzięki za wyjaśnienie!
    a w takim razie jak oceniacie poziom tych zakłóceń? czy one faktycznie dyskwalifikują? No bo zejście dwie przesłony lub więcej właściwie ma mały sens, jeśli dla Zuiko 28mm F2.8 zalecany zakres przysłon to:F5.6-F8, to właściwie użyteczność takiego obiektywu stoi pod znakiem zapytania...
    Jest inne wyjście z sytuacji.

  7. #27
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    47
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez C+
    Jest inne wyjście z sytuacji.
    ...czyli: "a ja wiem! ale nie powiem!"

  8. #28
    qbic
    Gość
    Tekturka z tylu obiektywu która zawęża światło.

  9. #29
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    47
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    no tak... to jest jakieś wyjście.
    wyraźnie poprawia jakość obrazu? wiesz może czy gdzieś można znaleźć przykładowe zdjęcia zrobione z- i bez- ?

  10. #30

    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam, jestem tu nowy i jako że nie mogę napisać nowego tematu pozwolę sobie wcisnąć się trochę do tego. Zamierzam kupić e-510 z dual kitem i mam pytanie do Was OLYMPijczyków: nie podoba mi się cena reszty niekitowych obiektywow na 4/3 a będę potrzebował jakieś makro, jakąś jasną 50-tkę oraz jakiś 'w miarę' jasny obiektyw 300mm. Czy polecicie mi kupić adapter z 4/3 na M42 (tylko ten ruski jest?) ale z potwierdzenie AF i stabilizacją, chociaż jeszcze niedostępny (chyba) na polskim rynku czy lepiej OM (300zł)? I które obiektywy lepiej kupić, M42 czy OM? Bo z tego co widzę z M42 jest większy wybór i całkiem tanie. Z góry dzięki za odpowiedź,
    pozdrawiam
    lajla

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 295
    Ostatni post / autor: 8.05.11, 14:10
  2. przelotka m 42 z potwierdzeniem ostrości
    By radlakos in forum E-System
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 22.04.08, 18:07
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29.03.08, 15:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.