Strona 13 z 14 PierwszyPierwszy ... 311121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 131

Wątek: Nissin i40 - fajna nowa lampka (mała a dużo może)

  1. #121

    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    201
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    nie mam tej lampy ale się zastanawiam nad jej kupnem i jednym z kryteriów zakupu jest współpraca bezprzewodowa z E-M10. Mam nadzieję, że bez problemu współpracuje.
    Mam Nissina i40 i M10 I wersję i działa w trybie Wireless TTL b. dobrze.
    Ogólnie wszystkie tryby działają zgodnie z tym co napisano w instrukcji do lampy.

  2. #122

    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    12
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Więc sytuacja wygląda tak:
    udało mi się połączyć bezprzewodowo tę lampkę z EM10. Wygląda na to, że działa. Wyzwala błysk lampy. Tylko, żeby to zrobić to muszę mieć podniesioną lampę wbudowaną i ona też błyska. Ja chciałbym wyzwalać tylko lampę Nissin. Można co prawda zasłonić wbudowaną lampę. Nie wiem czy da się inaczej to zrobić (?). Jestem zielony w temacie lamp błyskowych - dopiero zaczynam ogarniać ten temat. Może ktoś bardziej biegły w temacie coś pomoże?

  3. #123
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    tu jest opisany jakiś problem z automatycznym wyłączaniem Nissina przy przejściu do trybu przeglądania zdjęć w GX7
    http://www.dpreview.com/forums/post/56362379

    a tu jest test z GX7
    http://www.lightingrumours.com/nissi...43-review-6683

  4. #124

    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    201
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Adam123 Zobacz posta
    Więc sytuacja wygląda tak:
    udało mi się połączyć bezprzewodowo tę lampkę z EM10. Wygląda na to, że działa. Wyzwala błysk lampy. Tylko, żeby to zrobić to muszę mieć podniesioną lampę wbudowaną i ona też błyska. Ja chciałbym wyzwalać tylko lampę Nissin. Można co prawda zasłonić wbudowaną lampę. Nie wiem czy da się inaczej to zrobić (?). Jestem zielony w temacie lamp błyskowych - dopiero zaczynam ogarniać ten temat. Może ktoś bardziej biegły w temacie coś pomoże?
    Nie ma szans. To nie jest łączność oparta na podczerwieni i przedblyskach. Lampa wbudowana musi błysnąć. Nie jest to wielki problem.
    Ostatnio edytowane przez redrum1906 ; 4.03.16 o 11:35

  5. #125

    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    12
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dzięki szafir51 i redrum1906. W drugim linku od szafira ktoś w komentarzach do testu pyta o to samo co ja i wychodzi na to, że jest tak jak piszesz redrum.
    A czy gdyby podłączyć do lampy i aparatu wyzwalacz radiowy to wtedy błyśnie tylko lampka Nissin?
    Albo może ewentualnie wyzwalać po kablu?
    Ostatnio edytowane przez Adam123 ; 4.03.16 o 11:59

  6. #126
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Pruszków
    Posty
    350
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Niestety bez żadnego odbiornika na lampie sama z siebie nie błyśnie, jak ktoś chce najmniejsze radiowe wyzwalanie to polecam http://flashq.myshopify.com

    Mam używam działa sprawnie, minusem jest typ baterii cr2032, oraz to że łatwo zapomnieć/ nie zauważyć że jest uśpiony a nie wyłączony przez co nadajnik szybko się rozładowywuje.

  7. #127
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Rabbit
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.742
    Siła reputacji
    225
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Adam123 Zobacz posta
    A czy gdyby podłączyć do lampy i aparatu wyzwalacz radiowy to wtedy błyśnie tylko lampka Nissin?
    tak, przykładowe wyzwalacze podałem Ci wcześniej

    ---------- Post dodany o 16:54 ---------- Poprzedni post był o 16:52 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Adam123 Zobacz posta

    Albo może ewentualnie wyzwalać po kablu?
    też możesz, ale wtedy jesteś ograniczony długością kabla

  8. #128
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Adam123 Zobacz posta
    ...
    A czy gdyby podłączyć do lampy i aparatu wyzwalacz radiowy to wtedy błyśnie tylko lampka Nissin?
    Albo może ewentualnie wyzwalać po kablu?
    Masz do dyspozycji trzy sposoby wyzwalania: kablem, radiem i błyskiem. Kady sposób działa samodielnie i niezależnie od innych, czyli lampka wbudowana musi zadziałać tylko przy wyzwalaniu błyskiem. Dobrze by było gdybyś napisał gdzie chcesz robić zdjęcia, łatwiej wtedy doradzić jakąs konkretną metodę.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #129
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    tu jest opisany jakiś problem z automatycznym wyłączaniem Nissina przy przejściu do trybu przeglądania zdjęć w GX7
    http://www.dpreview.com/forums/post/56362379

    a tu jest test z GX7
    http://www.lightingrumours.com/nissi...43-review-6683
    Nie wiem czy to duży problem - gość który napisał recenzję nawet tego nie zauważył.
    Podoba mi się ta lampa na równi z tą zalinkowana przez Matick7 i starszym Nissinem di466.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  10. #130
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Pruszków
    Posty
    350
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Ja odnosiłem się do systemu wyzwalania lamp który można do każdej lampy podpiąć nie koniecznie chodziło mi o ich lampę wyzwalaczy używam właśnie z tematowym nissinem i40

Podobne wątki

  1. pływająca lampka
    By fret in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17.07.13, 09:13
  2. mała lampka z OMD
    By dobas in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23.04.13, 20:36
  3. Jaka lampka do GF-1?
    By PiterM in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14.05.10, 13:05
  4. Nowa (fajna) Stronka ze zdjęciami
    By krzyo88 in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 9.08.07, 18:48

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.