Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Podłączenie lampy do aparatu

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Dar-i-jush
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    699
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    Podłączenie lampy do aparatu

    Jak TO podłączyć do kompaktu SP-350?
    Chciałbym kupić jakieś jedno źródło światła i pokombinować. Czy ta lampka ma sens z parasolką? Jestem zupełnie zielony w tym temacie. Myślałem też żeby kupić mocną żarówkę w Casto i nią poświecić...

  2. #2
    Oleryk
    Gość
    Z opisu:
    wyzwalanie: fotocela...

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Dar-i-jush
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    699
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    A przewodem nie da się jakoś? Podłączyć to pod stopkę?

  4. #4
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    SIę da. Na alledrogo jest przejściówka.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Dar-i-jush
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    699
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Ok, rozumiem. Teraz dwie kwestie:
    1. Czy wyzwalanie fotocelą jest tak samo dobre jak kabelkiem? Ta lampka ma już wbudowaną fotocelę?
    2. Czy te 68W ma sens? Nie znam się na tym, a jak patrzę na 75W w lampie dyndającej z sufitu, to mnie jakoś nie przekonuje. I jeszcze odbite od parasolki...

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Fotocela jest fajna, bo nie wymaga kabelka. Ale ma wady - na zewnątrz kiepsko się sprawdza, w słońcu nie działa zupełnie. Nie sprawdza się też w sytuacjach, gdzie jest więcej osób pstrykających np. gupim jaśkiem z lampą. Jeronimo kiedyś opisywał akcję (studniówkę o ile dobrze pamiętam), gdzie ustawił lampę z parasolką i co chwilę ktoś mu ją niechcący wyzwalał błyskiem gupiego jaśka.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Dempsey
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Poznań/Buk
    Posty
    349
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Zawsze można też radiowo... mniej pewnie od kabla, ale bez wad fotoceli (możliwość wyzwalania zza winkla, czy też w ostrym słońcu itp.) Od jakiegoś czasu używam i jeszcze mnie nie zawiodło...
    OLYMPUS E-500, ZD 12-60/2.8-4.0, ZD 14-45/3.5-5.6, ZD 40-150/3.5-4.5, FL-36, filry HOYA polaryzacyjny LINIOWY i połówkowy-szary

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Opole Lubelskie
    Posty
    68
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    witam, mam podobny problem a mianowicie chce podłaczyć kabelkiem lampę wyzwalająca błyskiem lampy studyjne do mojego olka e-510, czy każda przejściówka na goraca stopke z gniazdem synchro nadaje się do tego czy są jakieś szczególne uwarunkowania , obawiam sie usterki aparatu...wychodze z załozenia , że lepiej 2 razy spytac niz raz do serwisu lecieć...dzięki za odpowiedzi...

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez robak_70
    witam, mam podobny problem a mianowicie chce podłaczyć kabelkiem lampę wyzwalająca błyskiem lampy studyjne do mojego olka e-510, czy każda przejściówka na goraca stopke z gniazdem synchro nadaje się do tego czy są jakieś szczególne uwarunkowania , obawiam sie usterki aparatu...wychodze z załozenia , że lepiej 2 razy spytac niz raz do serwisu lecieć...dzięki za odpowiedzi...
    Kostkę możesz założyć każdą z takim samym skutkiem, problem leży w innym miejscu - napięcie na kablu synchro musi być niższe, niż 100 V (to moje prywatne przypuszczenie, jakie pozostało do dokumentnym testowaniu Dziadka, do 100V chodził bez bólu), zasadniczo, obwód wyzwalający powinien być niskonapięciowy, odseparowany (zazwyczaj ok. 7V). Czemu tak kurczowo trzymasz się kabla? To jest największy powód problemów - może, jak już pisałem, nadajnik - odbiornik radiowy?
    Jack
    PS (przypomniałem sobie) można kupić, gdzieś widziałem ofertę, kostkę z separacją obwodu wyzwalania, przeznaczoną do aparatów cyfrowych.

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Opole Lubelskie
    Posty
    68
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    hm...dlatego obstaję przy kabelku bo takowym dysponuje i takowym zestawem na chwile obecną, moje środki są ograniczone a mam zrobic kilka fotografii portretowych, sprzęt oswietleniowy udało mi sie pozyczyć...dlatego tez przy nakładzie środków jakimi dysponuję jest to dla mnie chyba najlepsze wyjście..ale teraz jak zmierzyc, czy tez ustalić czy na kabelku jest poniżej 100V?szkoda mi mojego lustra a z drugiej strony pila mnie foty...ew. może fotocela jednak zamiast kabla? może ktoś doradzić jaka i gdzie?

Podobne wątki

  1. Podłączenie X-700 do tv
    By bebok in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28.09.06, 19:40
  2. c-765 podłaczenie do komputera.
    By mortiser in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14.09.05, 14:57
  3. podłączenie C-4000 do TV
    By qjonik in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11.11.04, 13:55
  4. Podłączenie aparatu cyfrowego do komputera
    By Zen in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30.07.04, 11:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.