Zobacz wyniki ankiety: Jaki temat(y) kalendarza OC 2015 wybierasz?

Głosujących
54. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Od Bałtyku aż po Tatry - przyroda Polski

    34 62,96%
  • Świat makro

    8 14,81%
  • Portret miasta

    13 24,07%
  • Fauna

    10 18,52%
  • Świat w obiektywie

    9 16,67%
  • Fotografia uliczna

    9 16,67%
  • Pejzaż

    21 38,89%
  • ART

    11 20,37%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 1 z 78 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 774

Wątek: Kalendarz 2015

  1. #1
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Kalendarz 2015

    Bez zbędnych wstępów. Rozpoczynamy zbieranie propozycji do kalendarza 2015.

    Kalendarz powinien wyjść od klubowiczów i każdy kto ma ochotę powinien przyłożyć do niego rękę na tyle ile może.

    ---

    Aktualizacja 05.12.2014 - wpłaty

    Drukujemy offsetowo. Minimalne zamówienie to 100 egz. Zamówień jest w tej chwili na 67 egz. (dziś doszły jeszcze 2).


    Kwota za egzemplarz

    Mimo, że mamy 67 zamówień to musimy wziąć 100 egz. za kwotę 1890 zł. W chwili obecnej tą kwotę podzieloną przez ilość egzemplarzy zamówionych (67) traktujcie jako kwotę za egzemplarz. Wynosi ona: 28,21 zł.

    Pozostaną jeszcze egzemplarze do zagospodarowania. Na końcu jest stosowny tekst na ten temat.

    Opakowanie

    Kalendarze zostaną spakowane w kopertę tekturową. Wszystkie egzemplarze w zamówieniu do jednej koperty. Koperta będzie bez względu na to czy zamówienie odbieramy przez znajomego czy zostanie wysłane pocztą. Cena: 3 zł.


    Opcje wysyłki

    Opcje wysyłki dotyczą cen krajowych. Jest możliwość zamówienia z poza Polski. Jeśli ktoś się zdecyduje proszę o PW. Petreq wspominał, że np. do Niemiec, wysyłka to 14 zł. Jednak na tą chwilę opcji jest 5:
    • Dostarczenie kalendarza przez znajomego z forum: 0 zł (każdy dogada się indywidualnie ze znajomym z okolicy).
    • Poczta Polska, paczka 300-1000 g (to mniej więcej 3 kalendarze w paczce, a więcej niż 3 egz. nikt nie zamówił):
      • ekonomiczna: 4,75 zł
      • priorytet: 7,10 zł
      • rejestrowana: 11 zł
    • Kurier:
      • DPD: 15,24 zł
    Wybieramy sposób przesyłki dodając odpowiednią kwotę do przelewu.



    Podsumowując - ile przelewamy

    Na chwilę obecną kwota przelewu to:


    Kwota przelewu = cena egzemplarza (28,21 zł) * ilość zamówionych egzemplarzy + koszt opakowania (3zł) + cena przesyłki



    Przelewu dokonujemy na konto:

    Łukasz Łuczkiewicz
    Bank Credit-Agricole
    nr konta 03 1940 1076 4782 2610 0000 0000



    ---

    Co z nadwyżką?

    Musimy coś zrobić z nadmiarowymi egzemplarzami, które i tak kupimy jako grupa. W chwili obecnej kalendarzy, które zostały jest mniej niż wpłacających. Kiedy zamówień było poniżej 60 sztuk był pomysł, by dodać każdemu do zamówienia po jednej sztuce (akurat był moment, że nic nie drgnęło w postępie zamówień i prawie pasowało). Ale w tej chwili zamawiających jest więcej niż niewykorzystanych egzemplarzy. Każdy egzemplarz musiałby by być opłacony, powiększając kwotę zamówienia indywidualnego, ale zmniejszając tym samym cenę jednostkową dla ogółu. Nie chce nikomu dodawać na siłę i powiększać jego zamówienia.

    Mamy trzy opcje:
    • opcja 1: Egzemplarze, które zostaną przekażemy na jakiś szczytny cel (kilka na WOŚP, a z reszty zrobimy prezent dzieciakom z wybranego domu dziecka).
    • opcja 2: Zrobimy z pozostałych kalendarzy upominki w forumowych akcjach i konkursach, albo wymyślimy jakiś specjalny na tę okazje.
    • opcja 3: Rozdzielimy na wszystkie rozsądne pomysły.
    Poza tym, jeśli pomimo obecnie zamkniętej listy pojawią się kolejne zamówienia, to wpływy zostaną równo podzielone i przelane na konta wpłacających po zakończeniu akcji.

    Nie mniej, do przedyskutowania i podrzucenia innych pomysłów jest najbliższy weekend. Później zdecyduje głos 2/3 zamawiających.



    ---



    Aktualizacja 15.11.2014

    Dodany został formularz zamówień na kalendarz. Proszę wypełnić pola wg. opisu.

    Kalendarz mogą zamawiać także osoby niezarejestrowane na forum. Wystarczy, że podadzą imię i e-mail zamiast nicka.

    Drogi klubowiczu, jeśli chcesz coś poprawić lub zmienić, np. w adresie czy w ilości zamawianych egzemplarzy, to napisz zamówienie raz jeszcze. Aktualny będzie ostatni wpis na liście (każdy wpis jest oznaczony datą). Wcześniejsze zamówienia zostaną usunięte.

    Uwaga! Wpis z formularza na pewno dociera do bazy. Jednak nie zawsze jest widoczny od razu po wpisaniu. Taka drobna przypadłość w odświeżaniu wpisów googlowskiej aplikacji.





    ---


    Aktualizacja 13.11.2014


    Zobacz galerie konkursową




    Aktualizacja

    Harmonogram prac:
    1. Do niedzieli 20 lipca zbieramy propozycje tematów na kalendarz.
    2. Do niedzieli 27 głosujemy w otwartej ankiecie w tym wątku nad tematem.
    3. Do końca września (było: sierpnia) czekamy na propozycje do kalendarza.
    4. Do połowy października (było: września) opracowanie i druk.
    5. Października-listopad - dystrybucja.
    Tematy
    (punkt archiwalny - temat został wybrany)

    Oto lista tematów do wyboru w ankiecie:
    1. Od Bałtyku aż po Tatry - przyroda Polski - to polski krajobraz, fauna i flora w swym bardziej szerokoogniskowym kontekście, ale zdjęcia z teleobiektywów też będą przyjmowane.
    2. Świat makro - chyba nie trzeba wyjaśniać.
    3. Portret miasta - temat bez ograniczeń terytorialnych, ale ograniczający się do przestrzeni i architektury.
    4. Fauna - zwierzęta te dzikie jak i w niewoli lub udomowione.
    5. Świat w obiektywie - dokładnie mówiąc cały świat, bez podziału na wąskie tematy. Proponowany temat "Miasta świata" zamieniłem na bardziej ogólne pojęcie. Poza tym "Portret miasta" i "Miasta Świata" nieco zachodzą na siebie.
    6. Fotografia uliczna - street photo.
    7. Pejzaż - moim zdaniem jest lepiej zrozumiały niż "Widoki". Oddaje sens tego co chcemy w tym temacie pokazać.
    8. ART - najogólniej mówiąc sztuka, choć to zbyt ogólne i nieco spłycające określenie tego co autor tematu chciałby tu zobaczyć. Jednakże chodzi o zdjęcia kreatywne, nowatorskie, skłaniają do poszukiwania przesłania.


    Zbieranie zdjęć


    Zbieranie zdjęć odbędzie się w następujący sposób. Został udostępniony folder gdzie wrzucamy obrobione zdjęcia w pełnej rozdzielczości przy pomocy adresu e-mail. Folder jest umieszczony w chmurze i dostęp do niego będzie miała ekipa, która podjęła się selekcji zdjęć.

    Ogólne zasady zbiórki można zapisać w kilku punktach:
    1. Przyjmujemy zdjęcia mieszczące się w temacie: "Od Bałtyku aż po Tatry - przyroda Polski".
    2. Zbiórka potrwa do końca września.
    3. Zgłaszającymi zdjęcia mogą być jedynie ich autorzy.
    4. Fotografie mogą pochodzić z każdego aparatu, który posiadają klubowicze.
    5. Można przesłać dowolną ilość zdjęć, ale za minimum przyjmijmy 10 propozycji.
    6. Do każdego zdjęcia należy dołączyć plik tekstowy, którego treść znajduje się poniżej.
    7. Warunki techniczne zdjęcia:
      1. ​Maksymalna rozdzielczość zdjęcia, taka jaka powstanie z wykadrowania, z oryginału podczas obróbki.
      2. Obróbka zdjęcia taka jak do osobistego wywołania.
      3. Formaty plików: JPEG, TIFF (najlepiej 16-bit).
    8. Po zakończeniu selekcji wszystkie niewykorzystane materiały zostaną skasowane.
    9. Sprawy nie opisane w tym tekście, wątpliwości lub pytania proszę kierować do mnie.
    Jak już wspomniałem do każdego zdjęcia należy dołączyć plik tekstowy, w którym umieszczamy tekst następującej treści:

    Data, miejscowość

    Wyrażam zgodę na udział mojej fotografii <podać nazwę pliku>, o tytule <podać tytuł fotografii> w selekcji fotografii do kalendarza OlympusClub 2015. Jednocześnie potwierdzam, że jestem autor(em/ką) wyżej wymienionej fotografii.

    Fotografia została wykonana w <podać miejscowość, region, nazwę geograficzną lub inne dane lokalizacyjne, które zostaną dodane do opisu zdjęcia>, aparatem <podać nazwę aparatu>.

    imię i nazwisko
    "nick na forum"
    e-mail kontaktowy
    Powyższy tekst to, może wygląda zbyt formalnie, ale to niezbędne minimum.


    By dołączyć swoją pracę do folderu należy wykonać następujące kroki:
    1. Zdjęcia wysyłamy na adres: kalendarz2015_2485@sendtodropbox.com
    2. W treści wiadomości nie należy nic podawać. Z e-maila zapisuje się wyłącznie załącznik.
    3. W załączniku należy zamieścić plik zdjęcia oraz plik tekstowy ze zgodą na udział w selekcji (po selekcji, wybranych autorów poproszę o zgody na piśmie).

      Uwaga: nazwa pliku zdjęcia i pliku tekstowego powinna być taka sama i zapisana wg. wzorca: autor-oryginalny_numer_zdjęcia.rozszerzenie

      Przykładowo ma to wyglądać tak:
    • plik obrazu: hades-hds0002928.tif
    • towarzyszący plik tekstowy: hades-hds0002928.txt
    Na podstawie zawartości folderu, co jakiś czas będę przygotowywał galerie z miniaturkami by można było się zapoznać z napływającymi zdjęciami. Można się z nią zapoznać klikając w ten link:











    Przygotowanie kalendarza

    Kalendarz ułoży grupa chętnych osób. Będą to: Ahutta, Edorka, Gulasz, Hades, Petreq, Sepi, Ssonic, Ziemia01. Gdyby ktoś jeszcze chciał dołączyć to zapraszam.


    Ceny

    Jeśli ceny nie zmieniły się radykalnie, na chwilę obecną, trzeba liczyć ok 25-30 zł za sztukę.
    Ostatnio edytowane przez hades ; 6.12.14 o 13:59 Powód: aktualizacja

  2. #2
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.233
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz 2015

    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    ...

    Zacznijmy od kategorii. Jakie kategorie zdjęć powinny się znaleźć w kalendarzu? Jaki chcemy kalendarz na 2015?
    Na wstępie proponuję zastanowić się nad zarówno: 1) zaspokojeniem demokratycznej potrzeby równości i 2) ew. propagowaniem loga Olympusclubu.pl jak w 2013 roku wśród partnerów Olympusa. I opracować dwie wersje kalendarza, Olkami i siłami całego klubu.

    Innymi słowy proponuje rozwiązanie pt. Bogu świeczkę a diabłu ogarek.
    Oczekiwałbym, że taka powiązana podwójna wersja powinna umozliwic obniżenie kosztów druku jednostkowego kalendarza (bo zapewne część kart będzie wspólna a nakład wyższy) i spełniłaby dodatkowo nasze promocyjne potrzeby oraz pewne oczywiste moim zdaniem zobowiązania wobec sponsora utrzymującego forum.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 20.02.14 o 01:59
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  3. #3
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz 2015

    Nad tym będziemy się zastanawiać na zapleczu. Myślę, że klubowicze powinni skupić się wyłącznie nad treścią.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Lolita
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Za siedmioma lasami...
    Posty
    4.021
    Siła reputacji
    194
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz 2015

    Bredzicie A ja póki co zawieszyłam tego OC`kowego z ubiegłego roku
    Lola vel Sharlotta >>Sekretarka Prezesa TWA<< <3 Pierwszy zmarzluch forumowy <3
    Nie jestem starą babcią Zlotowiczka: 7

  5. #5
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.233
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz 2015

    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Nad tym będziemy się zastanawiać na zapleczu. Myślę, że klubowicze powinni skupić się wyłącznie nad treścią.
    OK.

    Podział zatem na pory roku - Zima, wiosna, lato, jesień. W obrębie pór roku zdjęcia krajobrazu, zdjęcia plenerowe z ludżmi i zwierzętami. Ale widziłbym i rekonstrukcje historyczne, oraz martwą naturę.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  6. #6
    barmichal76
    Gość

    Odp: Kalendarz 2015

    Ja mam tylko jedną uwagę. Nie jest to osobista uwaga do Andrzeja (apz), ale dotyczy jego zdjęć z kalendarza 2013. Pierwsze co mi przyszło do głowy jak go oglądałem to "kurczę, dlaczego są dwa takie same zdjęcia?". Uważam, że obydwa jak najbardziej nadają się do kalendarza, tylko szkoda, że to kadry zrobione z tego samego miejsca, różniące się trochę obróbką. Część krajobrazu nawet się zazębia, mam wręcz wrażenie, że to dwie kolejne klatki do złożenia panoramy. Uważam, że nie było to najszczęśliwsze rozwiązanie.

    Pozdr

  7. #7
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.233
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz 2015

    Cytat Zamieszczone przez barmichal76 Zobacz posta
    Ja mam tylko jedną uwagę. Nie jest to osobista uwaga do Andrzeja (apz), ale dotyczy jego zdjęć z kalendarza 2013. Pierwsze co mi przyszło do głowy jak go oglądałem to "kurczę, dlaczego są dwa takie same zdjęcia?". Uważam, że obydwa jak najbardziej nadają się do kalendarza, tylko szkoda, że to kadry zrobione z tego samego miejsca, różniące się trochę obróbką. Część krajobrazu nawet się zazębia, mam wręcz wrażenie, że to dwie kolejne klatki do złożenia panoramy. Uważam, że nie było to najszczęśliwsze rozwiązanie.

    Pozdr

    Nie będzie ze mną problemu. Wtedy liczyłem na jedno zdjęcie, zdziwiłem się, że nie wybrano tylko jednej z 2 opcji, bo tak te zgłoszenia traktowałem.
    W tej chwili nie przewiduję zgłaszania kolejnych zdjęć, produkowane przeze mnie morskie i nadmorskie obrazki nie są tak unikalne, jak krajobrazy Toskanii, a i rzadziej obecnie gdzieś bywam w optymalnym świetle.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Sawa
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Pruszcz Gdanski
    Posty
    1.637
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz 2015

    żarło, żarło i zdechło....
    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Zacznijmy od kategorii. Jakie kategorie zdjęć powinny się znaleźć w kalendarzu? Jaki chcemy kalendarz na 2015?
    Kategorie... trzeba je zdefiniować 'pod klienta' który wrzuci dane zdjęcia, więc niestety muszą być szeroko zdefiniowane
    1. Od Bałtyku aż po Tatry - Polska - uroda jak u Kleopatry. czyli widoczki z Polski, natura/rzeki/jeziora/wschody i zachody słońca/złote godziny - ale bez miast czy miasteczek, bez budynków, może być też bardziej światowo - od Cooka przez wszelkie światy do Amundsena
    2. Makro świat - (ja akurat tego nie lubię, ale na forum cieszy się popularnością) - flora i fauna w jednym
    3. Portret Miasta - budynki, panoramy z miastem, miasto z ulicą, ulica miasta, symetria lub jej przelamanie - innymi słowy takie k@czystany
    4. Fauna - ale inna niż insekty, nie makro (lecz równie popularne na forum ptaszki czy kozice, zwierzęta leśne, podwodne, itp tid)

    pozdrawiam,

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz 2015

    Cytat Zamieszczone przez Sawa Zobacz posta
    żarło, żarło i zdechło....
    Ech...
    The question is, who cares?

  10. #10
    | OlyJedi Awatar sabkon
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Poland
    Posty
    339
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz 2015

    Spieszmy się wybierać ..... tak szybko ten rok przemija ;D
    Zapraszam na http://sabkon.blogspot.com/. Blog fotograficzny pokazujący znane i nieznane miejsca w Polsce i na świecie. Na blogu znajdziecie moje autorskie zdjęcia m.in. zamków, pałaców, muzeów, bunkrów, fortów, sztolni, tuneli, opuszczonych fabryk, cmentarzy oraz miejsc turystycznych. Prócz zdjęć każde miejsce zawiera wyczerpujący opis historyczny.

Podobne wątki

  1. Strategia rozwoju Olympus 2011-2015
    By n3v in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25.05.10, 17:11
  2. Kalendarz
    By niani in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27.12.08, 15:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.