Zobacz wyniki ankiety: Jaki temat(y) kalendarza OC 2015 wybierasz?

Głosujących
54. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Od Bałtyku aż po Tatry - przyroda Polski

    34 62,96%
  • Świat makro

    8 14,81%
  • Portret miasta

    13 24,07%
  • Fauna

    10 18,52%
  • Świat w obiektywie

    9 16,67%
  • Fotografia uliczna

    9 16,67%
  • Pejzaż

    21 38,89%
  • ART

    11 20,37%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 3 z 78 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 774

Wątek: Kalendarz 2015

  1. #21
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.233
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz 2015

    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    ...
    Aktualizacja

    Harmonogram prac:

    1. Do niedzieli 20 lipca zbieramy propozycje tematów na kalendarz.
    2. Do niedzieli 27 głosujemy w otwartej ankiecie w tym wątku nad tematem.
    3. Do końca sierpnia czekamy na propozycje do kalendarza.
    4. Do końca września opracowanie i druk.
    5. Początek października dystrybucja.


    Propozycje tematów

    1. Od Bałtyku aż po Tatry - Polska - uroda jak u Kleopatry. czyli widoczki z Polski, natura/rzeki/jeziora/wschody i zachody słońca/złote godziny - ale bez miast czy miasteczek, bez budynków, może być też bardziej światowo - od Cooka przez wszelkie światy do Amundsena
    2. Makro świat - (ja akurat tego nie lubię, ale na forum cieszy się popularnością) - flora i fauna w jednym
    3. Portret Miasta - budynki, panoramy z miastem, miasto z ulicą, ulica miasta, symetria lub jej przelamanie - innymi słowy takie k@czystany
    4. Fauna - ale inna niż insekty, nie makro (lecz równie popularne na forum ptaszki czy kozice, zwierzęta leśne, podwodne, itp tid)
    5. "Polska na fotografii".
    6. Miasta świata,
    7. Street foto,
    8. Widoki,
    9. Zwierzęta
    10. ART - djęcia których oglądanie powoduje przyjemne mrowienie, zdjęcia kreatywne, nowatorskie, pomysły i kadry które zaskakują świeżością


    ...
    Zdecydowanie proponuję pomocniczą nie decydującą o ostatecznym wyniku ankietę.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #22
    | OlyJedi Awatar BIKER
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    zapomniana "Ziemia obiecana" obecnie Miasto bezprawia. Ale to moja Łódź.
    Posty
    4.175
    Siła reputacji
    125
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz 2015

    Jak dla mnie wszystkie tematy podane wyżej są OK. Pozostaje dopasować zdjęcia.

  3. #23
    | OlyJedi Awatar ziemia01
    Dołączył
    Oct 2005
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    2.200
    Siła reputacji
    73
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz 2015

    Cytat Zamieszczone przez BIKER Zobacz posta
    Jak dla mnie wszystkie tematy podane wyżej są OK. Pozostaje dopasować zdjęcia.
    Janusz poczekaj na ankietę

  4. #24
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz 2015

    Cytat Zamieszczone przez BIKER Zobacz posta
    Jak dla mnie wszystkie tematy podane wyżej są OK. Pozostaje dopasować zdjęcia.
    "Zobaczmy co mamy, a reszta wyjdzie w praniu"? To co napiszę dalej to moje "głośno myślę". Pozwoliłem sobie rozwinąć pomysł. Było by to nieszablonowe podejście. Zbieramy zdjęcia od autorów. Załóżmy, że wysyłamy do puli nasze najlepsze zdjęcia z 2013 roku. Opisujemy je kategoriami zaczerpniętymi z Galerii Publicznej, tak by na pierwszy rzut oka było widać ile mamy zdjęć tematycznych. Załóżmy, że uzbiera się ich kilkaset. Pytanie brzmi czy 9-10 osób jest w stanie dojść do porozumienia, zdefiniować temat przewodni i wybrać 13 zdjęć do kalendarza z tak dużej puli? Pytanie można by zadać ekipie wybierającej, ale na razie są w niej dwie osoby.

    Na razie trzymamy się scenariusza ze zdefiniowanym tematem, który zostanie wybrany w ankiecie.

    ---------- Post dodany o 19:54 ---------- Poprzedni post był o 19:17 ----------

    Sawa postanowił spisać listę:

    Cytat Zamieszczone przez Sawa Zobacz posta
    do tej pory padły typy:

    1. Od Bałtyku aż po Tatry - Polska - uroda jak u Kleopatry. czyli widoczki z Polski, natura/rzeki/jeziora/wschody i zachody słońca/złote godziny - ale bez miast czy miasteczek, bez budynków, może być też bardziej światowo - od Cooka przez wszelkie światy do Amundsena
    2. Makro świat - (ja akurat tego nie lubię, ale na forum cieszy się popularnością) - flora i fauna w jednym
    3. Portret Miasta - budynki, panoramy z miastem, miasto z ulicą, ulica miasta, symetria lub jej przelamanie - innymi słowy takie k@czystany
    4. Fauna - ale inna niż insekty, nie makro (lecz równie popularne na forum ptaszki czy kozice, zwierzęta leśne, podwodne, itp tid)
    5. "Polska na fotografii".
    6. Miasta świata,
    7. Street foto,
    8. Widoki,
    9. Zwierzęta
    10. ART - djęcia których oglądanie powoduje przyjemne mrowienie, zdjęcia kreatywne, nowatorskie, pomysły i kadry które zaskakują świeżością
    Ja tą listę przetworzyłem i nieco uporządkowałem (np. fauna = zwierzęta). Dodałem interpretacje tematów by nie było większych zgrzytów (które i tak się pojawią). Oto lista tematów do wyboru w ankiecie:
    1. Od Bałtyku aż po Tatry - przyroda Polski - to polski krajobraz, fauna i flora w swym bardziej szerokoogniskowym kontekście, ale zdjęcia z teleobiektywów też będą przyjmowane.
    2. Świat makro - chyba nie trzeba wyjaśniać.
    3. Portret miasta - temat bez ograniczeń terytorialnych, ale ograniczający się do przestrzeni i architektury.
    4. Fauna - zwierzęta te dzikie jak i w niewoli lub udomowione.
    5. Świat w obiektywie - dokładnie mówiąc cały świat, bez podziału na wąskie tematy. Proponowany temat "Miasta świata" zamieniłem na bardziej ogólne pojęcie. Poza tym "Portret miasta" i "Miasta Świata" nieco zachodzą na siebie.
    6. Fotografia uliczna - street photo.
    7. Pejzaż - moim zdaniem jest lepiej zrozumiały niż "Widoki". Oddaje sens tego co chcemy w tym temacie pokazać.
    8. ART - najogólniej mówiąc sztuka, choć to zbyt ogólne i nieco spłycające określenie tego co autor tematu chciałby tu zobaczyć. Jednakże chodzi o zdjęcia kreatywne, nowatorskie, skłaniają do poszukiwania przesłania.
    Więcej propozycji nie widziałem. Ale jeśli coś przeoczyłem lub coś nasunęło się Wam w ostatniej chwili to dajcie znać. Jestem elastyczny i mogę coś dodać jeszcze dziś lub jutro rano.

    Można oddawać głos na więcej niż jedną propozycje. Ankieta otwarta.

  5. #25
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz 2015

    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Na razie trzymamy się scenariusza ze zdefiniowanym tematem, który zostanie wybrany w ankiecie.
    Czy to oznacza, że kalendarz będzie monotematyczny i wszystkie zdjęcia (ile? 365, 52 czy 12? Ale mamy jeszcze opcję kwartalną- 4 zdjęcia) będą w temacie, który wygra w ankiecie?
    Tak pytam, bo nie wyszytałem tego nigdzie w wątku
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  6. #26
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz 2015

    Mz sliski temat do kalendarza Fotografia uliczna - street photo

  7. #27
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    24.999
    Siła reputacji
    474
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz 2015

    Ja to bym wziął kilka zdjęć Farensbach, kilka ptasiarzy, kilka łosi albo coś (wydry) z Biebrzy i kalendarz jak malowanie z Polską przyrodą. Ooo mi się przypomniał jeszcze Polski bociek żarłoczny
    Taki kalendarz to kupię albo trzy nawet.
    A jak będą uliczne albo portretowe to ja podziękuję i od Pentaksiarzy sobie kupię.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #28
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz 2015

    Robimy kalendarz klubowy, gdzie każdy powinien mieć możliwość zgłoszenia swoich zdjęć, a nie kalendarz marzeń każdego z nas. Chociaż...

    Na tym etapie jeszcze mogę to napisać. Może po prostu zbierzmy zdjęcia. Do każdego niech będzie podpięta zgoda na wykorzystanie w obrębie kalendarza i każdy sobie wydrukuje swój własnoręcznie opracowany kalendarz. Będzie przez 12 miesięcy oglądał dokładnie to co chce. Genialne!

    Ciekawe tylko czy ktoś zgodzi się udostępnić zdjęcia na takich zasadach. Sprawdzę z ciekawości druk indywidualny (tu nawet o niskim nakładzie nie można mówić) w formacie A3.

    Jestem nieobliczalny z rana . Właśnie podsunąłem wam pomysł, który zabije to nasze wybieranie tematu .

    ---

    Mirku, wiem, że fotografia uliczna to śliski temat, ale został zgłoszony. Pozwoliłem mu zaistnieć z niewielkim przekonaniem, że zwycięży. Ale gdyby jednak jakimś cudem udało mu się zaistnieć, będziemy walczyć z formalnościami.

  9. #29
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz 2015

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Ja to bym wziął kilka zdjęć Farensbach, kilka ptasiarzy, kilka łosi albo coś (wydry) z Biebrzy i kalendarz jak malowanie z Polską przyrodą. Ooo mi się przypomniał jeszcze Polski bociek żarłoczny
    Taki kalendarz to kupię albo trzy nawet.
    A jak będą uliczne albo portretowe to ja podziękuję i od Pentaksiarzy sobie kupię.

    Biorąc pod uwagę rozrzut tematyczny (i JAKOŚĆ) fotek zgłaszanych do FM, nie mogę się z Tobą zgodzić. Nie żebym zwierzaków nie lubił, ale może się okazać, że jakaś martwa natura lub inna architektura biją zwierza na głowę. Patrząc na ilość zdjęć przyrodniczych jaka się pojawia na forum w stosunku do pozostałych, to nikt poza autorami zdjęć przyrodniczych nie powinien się znaleźć w kalendarzu.
    Chyba lepiej będzie poczekać aż się pojawią propozycje i wtedy zrobić przesiew. Może się okaże, że rzeczywiście zostanie tylko przyroda
    The question is, who cares?

  10. #30
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz 2015

    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Robimy kalendarz klubowy ...
    Tego się domyśliłem ale dalej nie wiem nic więcej. Mógłbyś odpowiedzieć na moje pytanie?
    Jeżeli to będzie kalendarz monotematyczny, to do kategorii wymienionych przez Bodzipa, dołożę jeszcze makro.
    Na pewno mnie taki kalendarz, też nie zainteresuje.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

Podobne wątki

  1. Strategia rozwoju Olympus 2011-2015
    By n3v in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25.05.10, 17:11
  2. Kalendarz
    By niani in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27.12.08, 15:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.