Zobacz wyniki ankiety: Jaki temat(y) kalendarza OC 2015 wybierasz?

Głosujących
54. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Od Bałtyku aż po Tatry - przyroda Polski

    34 62,96%
  • Świat makro

    8 14,81%
  • Portret miasta

    13 24,07%
  • Fauna

    10 18,52%
  • Świat w obiektywie

    9 16,67%
  • Fotografia uliczna

    9 16,67%
  • Pejzaż

    21 38,89%
  • ART

    11 20,37%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 2 z 78 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 774

Wątek: Kalendarz 2015

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz 2015

    na kalendarzu najlepiej prezentuje się to, co Pirelli na swoim zamieszcza.... ale jak chcecie robaczki, rybki czy przełamany symetrią portret miasta to też będzie pięknie

    tak swoją drogą dlaczego kategorie zdjęć mają być takie pikne, miodzio-cudne widokóweczkowe? a może ambitniejszym zadaniem byłoby wybranie zdjęć w stylu
    Realnasty (foto), Muminka (foto), CzaRmaXa (foto), ravboga (foto) czy adambiega (foto)
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  2. #12
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz 2015

    Cytat Zamieszczone przez Sawa Zobacz posta
    Kategorie... trzeba je zdefiniować 'pod klienta' który wrzuci dane zdjęcia, więc niestety muszą być szeroko zdefiniowane
    1. Od Bałtyku aż po Tatry - Polska - uroda jak u Kleopatry. czyli widoczki z Polski, natura/rzeki/jeziora/wschody i zachody słońca/złote godziny - ale bez miast czy miasteczek, bez budynków, może być też bardziej światowo - od Cooka przez wszelkie światy do Amundsena
    Jestem za tym tematem. Ogólnie rzecz biorąc: "Polska na fotografii".

    Zbieranie zdjęć nieco inaczej niż do tej pory. Będzie udostępniony folder i od razu wrzucamy obrobione gotowce w pełnej rozdzielczości. Kalendarz ułoży grupa chętnych 9 osób.

    Jeśli ceny nie zmieniły się radykalnie, na chwilę obecną, trzeba liczyć ok 25-30 zł za sztukę.

    ---------- Post dodany o 10:57 ---------- Poprzedni post był o 10:56 ----------

    Cytat Zamieszczone przez sabkon Zobacz posta
    Spieszmy się wybierać ..... tak szybko ten rok przemija ;D
    Wybierać z czego?

    ---------- Post dodany o 10:58 ---------- Poprzedni post był o 10:57 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    tak swoją drogą dlaczego kategorie zdjęć mają być takie pikne, miodzio-cudne widokóweczkowe? a może ambitniejszym zadaniem byłoby wybranie zdjęć w stylu
    Realnasty (foto), Muminka (foto), CzaRmaXa (foto), ravboga (foto) czy adambiega (foto)
    To jeszcze styl kalendarza trzeba będzie wybrać na początek .


    Zaproponujcie tematy kalendarza. Czekam do niedzieli. Zrobimy ankietę. Będzie demokratycznie.

    ---------- Post dodany o 11:06 ---------- Poprzedni post był o 10:58 ----------

    Jan_S, jakbyś nazwał ten styl, którego próbki zaprezentowałeś?

  3. #13
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Ola_Olga
    Dołączył
    Sep 2011
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Posty
    2.889
    Siła reputacji
    297
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz 2015

    Cytat Zamieszczone przez Sawa Zobacz posta
    żarło, żarło i zdechło....
    Cytat Zamieszczone przez ahutta Zobacz posta
    Ech...
    Nic nie zdechło i nie „ech” tylko najwyższa pora żeby ruszyć temat póki jest jeszcze szansa (czas), bo będzie powtórka z ubiegłego roku. Wydaje mi się, że oprócz propozycji tematycznych niezbędna będzie pomoc w realizacji całego przedsięwzięcia. A w ogóle fajnie, że Sawa popchnął temat...
    Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją (Apolinary Despinoix).

  4. #14
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz 2015

    Pomoc. Wystarczy dać tematy, zagłosować, dodać zdjęcia. Harmonogram w pierwszym poście.

    A tak przy okazji są jacyś chętni do uczestnictwa w wybieraniu zdjęć do kalendarza? Będzie zaplecze techniczne do ułożenia zdjęć karta po karcie, by móc zobaczyć wstępnie jak będzie to wyglądało.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar sabkon
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Poland
    Posty
    339
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz 2015

    Nie ograniczajmy się do Polski

    np.

    Miasta świata, Street foto, Widoki, Zwierzęta
    Zapraszam na http://sabkon.blogspot.com/. Blog fotograficzny pokazujący znane i nieznane miejsca w Polsce i na świecie. Na blogu znajdziecie moje autorskie zdjęcia m.in. zamków, pałaców, muzeów, bunkrów, fortów, sztolni, tuneli, opuszczonych fabryk, cmentarzy oraz miejsc turystycznych. Prócz zdjęć każde miejsce zawiera wyczerpujący opis historyczny.

  6. #16
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Ola_Olga
    Dołączył
    Sep 2011
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Posty
    2.889
    Siła reputacji
    297
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz 2015

    Cytat Zamieszczone przez sabkon Zobacz posta
    Nie ograniczajmy się do Polski
    Ale to kalendarz Olympusclub.pl...
    Mamy tyle pięknych miejsc w naszym kraju..
    Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją (Apolinary Despinoix).

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz 2015

    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta


    Jan_S, jakbyś nazwał ten styl, którego próbki zaprezentowałeś?
    nie wiem, ART? tyle że to pretensjonalne bardzo.

    Gdzieś w tyle czaszki siedzi mi jakaś natrętna myśl, że robienie zdjęć dzieli się na dwie kategorie - pstrykanie widoczków, ptaszków, portretów i innych słit-foci i na tworzenie obrazów które są zwierciadłem duszy, dotykają pewnej ulotności wrażeń i metafizyki myśli.

    nie wiem, nie chcę tu zaczynać kolejnej dyskusji co jest sztuką a co nie jest... bo kiedyś tu właśnie na tym Forum, jeden z Forumowiczów kazał mi się zachwycać zdjęciami posikanych materacy...

    ale pojawiają się u nas zdjęcia których oglądanie powoduje przyjemne mrowienie... zdjęcia kreatywne, nowatorskie, pomysły i kadry które zaskakują świeżością... bo właśnie (tak mi się wydaje) świeżość spojrzenia jest warunkiem istnienia sztuki prawdziwej. Odgrzewane kotlety to już niestety kicz tylko i jelenie na rykowisku...
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  8. #18
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Sawa
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Pruszcz Gdanski
    Posty
    1.637
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz 2015

    Nie chciałbym, aby dyskusja odnośnie kalendarza przemieniła się w dyskusję o zdjęciach i ich wartościach.

    zadaję sobie pytania:
    DLA KOGO ten kalendarz? KTO za niego zapłaci? SKĄD ten kalendarz? CO ludzie lubią?
    I odpowiadam - sam sobie -
    - lubią to, co znają - a znają to, czego najwięcej na forum, sami to potem muszą kupić i dla nich to będzie wisiało na ścianie.

    Co innego gdybyśmy robili projekt komercyjny pod określony cel - np Pirelli - znajduje grupę odbiorców, ale czy takie zdjęcia ktoś 'odda' za darmo do kalendarza klubowego?
    inny typ - zdjęcia uliczne - ja chętnie kupię taki kalendarz, ale czy kto jeszcze wyłoży na to kasę?
    Reportaż - co roku Wyborcza wydaje kalendarz z najlepszymi zdjęciami prasowymi roku ubiegłego - ale jest w cenie gazety, czy ktoś z forum wyda na to kasę?
    itd itd itd

    do tej pory padły typy:

    1. Od Bałtyku aż po Tatry - Polska - uroda jak u Kleopatry. czyli widoczki z Polski, natura/rzeki/jeziora/wschody i zachody słońca/złote godziny - ale bez miast czy miasteczek, bez budynków, może być też bardziej światowo - od Cooka przez wszelkie światy do Amundsena
    2. Makro świat - (ja akurat tego nie lubię, ale na forum cieszy się popularnością) - flora i fauna w jednym
    3. Portret Miasta - budynki, panoramy z miastem, miasto z ulicą, ulica miasta, symetria lub jej przelamanie - innymi słowy takie k@czystany
    4. Fauna - ale inna niż insekty, nie makro (lecz równie popularne na forum ptaszki czy kozice, zwierzęta leśne, podwodne, itp tid)
    5. "Polska na fotografii".
    6. Miasta świata,
    7. Street foto,
    8. Widoki,
    9. Zwierzęta
    10. ART - djęcia których oglądanie powoduje przyjemne mrowienie, zdjęcia kreatywne, nowatorskie, pomysły i kadry które zaskakują świeżością

    pozdrawiam,

  9. #19
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.233
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz 2015

    [QUOTE=Sawa;1108130
    zadaję sobie pytania:
    DLA KOGO ten kalendarz? KTO za niego zapłaci? SKĄD ten kalendarz? CO ludzie lubią?
    I odpowiadam - sam sobie -
    - lubią to, co znają - a znają to, czego najwięcej na forum, sami to potem muszą kupić i dla nich to będzie wisiało na ścianie.

    ...[/QUOTE]

    Dla klubowiczów, na ich kieszenii dopasowane do ich gustów.

    Nie obraziłbym sie na ciekawe krajobrazy pewnie górskie, może nizinne od farensbacha i moosego i nadmorskie od Oli i Janeczka na dodatek. Mamy piękny kraj.
    Zdjęcia miast z daleka i wysoka jak najbardziej ale w innej odmianie kalendarza...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  10. #20
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz 2015

    Zdecydowanie w tej chwili wybierzemy jeden temat kalendarza. Pierwszy post został zaktualizowany o proponowane tematy.

Podobne wątki

  1. Strategia rozwoju Olympus 2011-2015
    By n3v in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25.05.10, 17:11
  2. Kalendarz
    By niani in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27.12.08, 15:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.