Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Zdjęcia chmur

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Zdjęcia chmur

    Witam

    Aparat, a mianowicie SP510-UZ posiadam dopiero 4 dni. Dotychczas największe problemy mam z robieniem zdjęć chmur w jasny dzień (~17.00). Głównie chodzi o złapanie na nie ostrości oraz mocne szumy. Byłby ktoś na tyle uprzejmy aby podać jakieś poprawne ustawienia aparatu?

    Chciałbym dodać jeszcze że opanowałem prawie większość funkcji oprócz ustawiania oświetlenia(koloru?) (nie satysfakcjonują mnie ustawienia auto).

    Dołączam szybko napstrykane zdjęcia, tj. najlepsze jakie byłem w stanie zrobić .

    Wszystkie zdjęcia zostały zgwałcone noisewarem.

    http://www.sendspace.pl/file/3o298D4T/
    http://rapidshare.com/files/61128322/Chmury.rar.html

    Ps. Jeśli wybrałem zły dział lub pytanie jest nie na miejscu to z góry przepraszam.

  2. #2
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria

    Re: Zdjęcia chmur

    Cytat Zamieszczone przez Mussolinka
    Witam
    Aparat, a mianowicie SP510-UZ posiadam dopiero 4 dni. Dotychczas największe problemy mam z robieniem zdjęć chmur w jasny dzień (~17.00). Głównie chodzi o złapanie na nie ostrości oraz mocne szumy. Byłby ktoś na tyle uprzejmy aby podać jakieś poprawne ustawienia aparatu?
    Ostrość - jak masz problem ustaw ją ręcznie na nieskończoność... - chmury są tak daleko, ze przy głębi ostrości w kompakcie będzie OK
    Szumy - stosuj zawsze najniższe możliwe ISO - dla chmur ISO 50 (najniższe chyba w Twoim aparacie) powinno wystarczyć... - chyba że robisz chmury na najdłuższej ogniskowej?

    Cytat Zamieszczone przez Mussolinka
    Chciałbym dodać jeszcze że opanowałem prawie większość funkcji oprócz ustawiania oświetlenia(koloru?) (nie satysfakcjonują mnie ustawienia auto).
    Chodzi o nasycenie kolorów czy ich barwę? Zainteresuj się balansem bieli - oprócz automatycznego masz również zdefiniowane przez producenta oraz moższe ustawić balans z użyciem białej kartki - poczytaj instrukcję, poeksperymentuj z tym...
    Dołączam szybko napstrykane zdjęcia, tj. najlepsze jakie byłem w stanie zrobić .

    Cytat Zamieszczone przez Mussolinka
    Wszystkie zdjęcia zostały zgwałcone noisewarem.
    O rany - po co? Gwałcisz wszystko co stanie na Twojej drodze?
    Ściągnę Twoje foty to może napisze coś więcej...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Ustawiałem na nieskończoność i właśnie tak jest w większości fotek.

    Iso mam ustawione non stop na 50, co zresztą widać w załączonych exif.

    Zainteresuj się balansem bieli - oprócz automatycznego masz również zdefiniowane przez producenta oraz moższe ustawić balans z użyciem białej kartki - poczytaj instrukcję, poeksperymentuj z tym...
    No właśnie próbowałem ustawiać balans bieli na kartce ale nie widziałem żadnej różnicy w odwzorowaniu kolorów.

    Ps. Dziękuję wielce za miłą i sensowną odpowiedź, przygotowywałem się na najgorsze

  4. #4
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mussolinka
    Ps. Dziękuję wielce za miłą i sensowną odpowiedź, przygotowywałem się na najgorsze
    - tu nie biją i nie gwałcą...
    Ściągnąłem oba archiwa a tam te same fotki...
    Ustawienia IMHO jak najbardziej poprawne - niskie ISO, bezpieczny czas...
    Dużo tych anten... Można by spróbować na tle tych chmur wykręcić fajny kadr.
    Czy ten aparat tak szumi na ISO 50, że trzeba odszumiać czy jesteś troszkę przewrażliwiona na tym punkcie? Stawiam na to drugie...
    Tym zdjęciom w sensie technicznym nie można w zasadzie nic zarzucić. Balans bieli na zdjęciach nieba - szczególnie takich pod zachody/wschody to temat otwarty. Pomiar na białą kartkę w takich warunkach będzie skutkował ściągnięciem bardzo ciepłej dominanty barwnej ale to właśnie taka barwa decyduje o nastroju tej chwili... - nie za bardzo można powiedzieć co jest poprawne, liczy się efekt jaki chcesz osiągnąć.
    Tyle mam chyba sensownego do napisania.
    Jak coś to pytaj ale skoro posługujesz się białą kartką i noisewarem to jesteś stara wyjadaczka . Skup się bardziej na kadrach i motywach zdjęć niż na kwestiach technicznych...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Ściągnąłem oba archiwa a tam te same fotki...
    Drugi link to był mirror.

    Dużo tych anten...
    Kombinacje z naturalnymi ramkami

    Czy ten aparat tak szumi na ISO 50, że trzeba odszumiać czy jesteś troszkę przewrażliwiona na tym punkcie? Stawiam na to drugie...
    Ja również tak sądzę, ale czy odszumione nie wyglądają lepiej? :P

    Przykładowe bez odszumiania:



    Jak coś to pytaj ale skoro posługujesz się białą kartką i noisewarem to jesteś stara wyjadaczka
    2 dni teoretyki dzięki google.

    . Skup się bardziej na kadrach i motywach zdjęć niż na kwestiach technicznych...
    A na ten temat trzeba będzie jeszcze troszkę poczytać

Podobne wątki

  1. Moje pierwsze zdjecia na forum ;) : zdjecia makro
    By Jonc in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 20:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.