Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 150

Wątek: a6000 - SONYmuraje walczą

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    a6000 - SONYmuraje walczą

    Jak dla mnie zaskoczenie całkowite...

    Pamiętacie dywagacje o szybkości i jakości AF-C w zdjęciach seryjnych w kontekście E-M1? Pewnie że pamiętacie. Wrażenia były no takie... rozczarowujące poniekąd. Kamyczek do ogródka dorzuciła firma Fuji z X-T1 który jeśli wierzyć reklamom ma ciągnąć AF przy 8 klatkach na sekundę.

    Ale to co oferuje (też na razie tylko w reklamach i na papierze) nowy "już nie NEX" a6000 to ciężki nokaut. - 11 klatek na sekundę przy ciągłym ustawianiu ostrości. I to wszystko za jedyne 2,7 tys. zł. W małym "amatorskim" korpusie.


    kilka linków

    http://www.sony.pl/electronics/apara...-6000-body-kit
    http://www.optyczne.pl/6674-news-Sony_ILCE-α6000.html
    http://www.photographyblog.com/previ..._a6000_photos/





    tak sobie myślę że tam musi być jakiś haczyk - być może seria jest ograniczona do 5 zdjęć albo rozdzielczość do np. 6 MPix. bo po prostu jakość nie wierzę żeby to mogło być możliwe
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  2. #2
    | OlyJedi Awatar pers
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Posty
    1.544
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: a6000 - SONYmuraje walczą

    Moim zdaniem nie ma co o skuteczności AF-C dyskutować w przypadku gdy aparatów jeszcze nikt z nas nie widział i nie miał okazji przekonać się o ich świetności lub jej braku.

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: a6000 - SONYmuraje walczą

    bardzo dyskutować nie ma może i po co, ale w każdym razie E-M10tce przybył jeden konkurent więcej

    ---------- Post dodany o 12:18 ---------- Poprzedni post był o 11:01 ----------

    takie zestawienia dla porównania
    http://www.optyczne.pl/porownaj.php?...1859&add2=1770
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  4. #4
    | OlyJedi Awatar wuzet
    Dołączył
    Feb 2013
    Mieszka w
    Rzeszów / Maidstone
    Posty
    1.544
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria

    Odp: a6000 - SONYmuraje walczą

    648$ w pre-orderze w B&Hu.

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: a6000 - SONYmuraje walczą

    To gadżet jest ten cały AF-C Kałasznikow, zwykłe ściganie się na tabelki z parametrami. Nikt nie kupi tego aparatu po to, żeby strzelać do ptaków 11 klatkami na sekundę, tylko żeby mieć poręczny aparat ogólnego zastosowania.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: a6000 - SONYmuraje walczą

    50 dolców taniej niż E-M10... Szkoda że do NEXów wybór szkieł lekko lichawy
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  7. #7
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria

    Odp: a6000 - SONYmuraje walczą

    O ile pierwsze NEXy wyglądały paskudnie, ten aparat wydaje się całkiem fajny. Nie udaje lustrzanki, ani starocia, jest miły dla oka i chyba dość praktyczny.
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    To gadżet jest ten cały AF-C Kałasznikow, zwykłe ściganie się na tabelki z parametrami. Nikt nie kupi tego aparatu po to, żeby strzelać do ptaków 11 klatkami na sekundę, tylko żeby mieć poręczny aparat ogólnego zastosowania.
    Zgadzam się. Mnie nie interesuje jak szybka jest ta migawka, tylko jak głośna. Niestety słychać ją jak diabli.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: a6000 - SONYmuraje walczą

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    To gadżet jest ten cały AF-C Kałasznikow, zwykłe ściganie się na tabelki z parametrami. Nikt nie kupi tego aparatu po to, żeby strzelać do ptaków 11 klatkami na sekundę, tylko żeby mieć poręczny aparat ogólnego zastosowania.
    Jeśli zapowiedzi SONY się potwierdzą, i jeśli 11 kl/s z ciągłym AF rzeczywiście będzie funkcjonować to nie będzie to gadżet tylko coś czego od dawna wypatruję. Do ptaków nie będę strzelać ale chciałbym kiedyś złapać w kadr galopującego konia - w kadr ułożony wg trójpodziału albo złotego podziału, z uchwyconą tą najlepszą fazą galopu i z ostrością na głowie konia i do tego ładnie rozmytym tłem.

    E-M1 sobie nie poradził...

    ---------- Post dodany o 13:45 ---------- Poprzedni post był o 13:28 ----------

    przy okazji:

    http://www.dpreview.com/previews/sony-alpha-a6000
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  9. #9
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria

    Lightbulb Odp: a6000 - SONYmuraje walczą

    Ech, gdyby tak miał stabilizację, to bym postawił go pewnie wyżej niż em10, a tak stawiam go tylko wyżej od G6.
    1920 x 1080 (60p, 60i, 24p), 1440 x 1080 (30p, 25p)
    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    Jeśli zapowiedzi SONY się potwierdzą, i jeśli 11 kl/s z ciągłym AF rzeczywiście będzie funkcjonować to nie będzie to gadżet tylko coś czego od dawna wypatruję. Do ptaków nie będę strzelać ale chciałbym kiedyś złapać w kadr galopującego konia - w kadr ułożony wg trójpodziału albo złotego podziału, z uchwyconą tą najlepszą fazą galopu i z ostrością na głowie konia i do tego ładnie rozmytym tłem.
    Jaki "E" obiektyw miałby Ci w tym pomóc?
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: a6000 - SONYmuraje walczą

    1) stabilizacja tak - czasami by się przydała..
    2) filmowanie - to nie moja działka więc nie rozpatruję tego aspektu, zresztą E-M10 też zdaje się nie jest bohaterem w tym zakresie
    3) no właśnie, z obiektywami w NEXach kicha okrutna... być może ten 50/1,8 by się nadał. W m4/3 używałem nieco dłuższych ogniskowych
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.