Strona 31 z 34 PierwszyPierwszy ... 212930313233 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 310 z 331

Wątek: Olympus M.Zuiko Digital ED 7-14 mm f/2,8 PRO

  1. #301
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.629
    Siła reputacji
    326
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez WoRaS Zobacz posta
    100% poparcia, fioletowe bąble z Panasonica to chyba "najbrzydsze flary wszech czasów"
    A ile się napracowali i jakie koszty ponieśli aby taki efekt uzyskać.
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

  2. #302
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    jakie znowu jęczenie :P
    Twoje komentarze (zawsze) są najlepsze Nic tak pozytywnie nie działa na głupotę jak ośmieszenie głupoty.

  3. #303
    | OlyJedi Awatar WoRaS
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    272
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MikolajN Zobacz posta
    Hmm, a który obiektyw tego typu nie łapie flar i ile kosztuje? nie żebym zaczepiał
    U mnie 7-14 coś tam łapie czasem ale to bardzie "łezki" niż flary. W niektórych ujęciach wręcz dodają one uroku zdjęciu. Poza tym, jak tu zostało to już napisane, one są łatwe do ominięcia a zaletą jest też to że w 95% widać je już na etapie robienia zdjęcia w wizjerze o czym w lustrzance można tylko pomarzyć
    O ile wiem odpowiedniki w innych systemach są równie podatne na flary, to fakt. Chciałem zwrócić jednak uwagę na coś innego: w m4/3 do krajobrazu ten obiektyw nie jest najlepszym wyborem - zamiast tego lepiej chyba wybrać Samyanga 7.5 lub mZuiko 9-18... albo - tak jak ja - oba Oczywiście zdaję sobie sprawę z dużych różnic pomiędzy wszystkimi tymi obiektywami (kąty widzenia i fakt, że Samyang to fish).

    Natomiast do reportażu, wnętrz itp. to 7-14 nie ma sobie chyba równych.
    Pozdrawiam, Tomasz
    http://www.tomaszworek.com/

  4. #304
    | OlyJedi Awatar MikolajN
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    766
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    widzisz, ja natomiast zamieniłem fisha na ten obiektyw

  5. #305
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Jak trzeba jasno i szeroko to ten Olek nie ma zbyt dużej konkurencji.

  6. #306
    | OlyJedi Awatar alnico
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Posty
    6.228
    Siła reputacji
    201
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez WoRaS Zobacz posta
    O ile wiem odpowiedniki w innych systemach są równie podatne na flary, to fakt. Chciałem zwrócić jednak uwagę na coś innego: w m4/3 do krajobrazu ten obiektyw nie jest najlepszym wyborem - zamiast tego lepiej chyba wybrać Samyanga 7.5 lub mZuiko 9-18... albo - tak jak ja - oba Oczywiście zdaję sobie sprawę z dużych różnic pomiędzy wszystkimi tymi obiektywami (kąty widzenia i fakt, że Samyang to fish).

    Natomiast do reportażu, wnętrz itp. to 7-14 nie ma sobie chyba równych.
    Najlepiej właśnie mieć oba (to jednak inne perspektywy i raz lepiej sprawdza się fish a innym razem 7-14), tym nie mniej zdecydowana większość fotek krajobrazowych to 7-14 i to ten co daje najpaskudniejsze flary. Ale jak już pisałem jeśli nie ma słońca w kadrze to daje spokojnie radę
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

  7. #307
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Ja używam duże 9-18. Robię dwa, trzy i składam. Wychodzi mi jak z fisha lub rektalinearnego - zależy co podpowiem Huginowi
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #308
    | OlyJedi Awatar LuiN
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    341
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alnico Zobacz posta
    (...)nie mniej zdecydowana większość fotek krajobrazowych to 7-14 i to ten co daje najpaskudniejsze flary. Ale jak już pisałem jeśli nie ma słońca w kadrze to daje spokojnie radę
    Samyang 7.5 jako jeden z niewielu ma ładne flary (oj tęsknię do nich), ale to więcej zabawy z prostowaniem i jednak mniejsza elastyczność. 7-14 w sytuacjach gdy słońce nie jest w kadrze można osłonić wysuniętą do przodu dłonią. Człowiek wygląda dziwnie, ale flar da się łatwo w ten sposób uniknąć.
    E-M5 | E-M5 Mark II | EM-1 Mark II
    7-14 F2.8 | 25 F1.2 | 45 F1.2 | 45 F1.8 | 60 F2.8

  9. #309

    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Szanowni forumowicze - w razie potrzeby mam takie cacuszko,c zyli 7-14/f2.8 noweczke przywizeioną z Anglii miesiąc temu na sprzedaż. gdyby ktoś był zainteresowany to prosze o kontakt. Ja chyba wolę jednak mojego małego 9-18mm, chcoiaż 7-14/f2.8 jest piękny i to zupełnie inna bajka.

  10. #310
    Awatar zimoch
    Dołączył
    Dec 2013
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Posty
    223
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Ja zakupiłem ten obiektyw u jestem pod wrażeniem. Nie miałem wcześniej nic tak szerokiego i ciężko mi jest się przestawić, ale pobudza to pozytywnie moją wyobraźnię , wiem, że długo go z body nie zdejme. Z uwag to chyba narazie wielkość na lekki minus.
    EM-1 II + Oly 7-14, Pan 20mm, Oly 60,75, Pan 100-300, Helios 58mm, Konica 40mm

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28.11.13, 16:31
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15.01.09, 20:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.