Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: reinkarnacja lustrzanek?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar szamotl
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Posty
    121
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    reinkarnacja lustrzanek?

    A co powiecie na http://biznes.interia.pl/wiadomosci/...h,1990826,4199 i odwrócenie tendencji sprzedaży lustrzanek. Czy to łabędzie śpiew, czy jednak trwalsza tendencja?
    Musisz przyznać Panie Boże, że Ci pokoju nijak nie zakłócam i proszę tylko, byś mi tą samą miarką odpłacił." Colas Breugnon

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Odp: reinkarnacja lustrzanek?

    Jakie odwrócenie? Lekka próba korekty. Ceny spadły. W 2011 był kryzys większy.

  3. #3
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Odp: reinkarnacja lustrzanek?

    Ano właśnie. Lustrzanki miały mniejszą sprzedaż w 2012 roku z powodu kryzysu, oraz braku jakichś ważniejszych premier sprzętowych.
    Zauważ, że kompakty z wymienną optyką zanotowały wzrost przez cały badany okres. Jednak nadal daleko im do liczby sprzedanych lustrzanek, które dominują na rynku zaawansowanych aparatów.
    Zresztą nic dziwnego, bo w opinii "ogółu" lustrzanka = sprzęt wysokiej jakości.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: reinkarnacja lustrzanek?

    ciekawa sprawa i ciekawy jestem jak się to rozwinie... ale warto pamiętać o kilku aspektach:

    1) jeszcze do niedawna (chyba) wszystkie bezlusterkowce były wyraźnie droższe od odpowiadających im możliwościami i przeznaczeniem lustrzanki
    2) ceny starszych konstrukcji lustrzanek, wciąż przecież bardzo dobrych wyraźnie pospadały
    3) w roku 2012 i 2013 miały miejsce ciekawe premiery lustrzankowe, w tym tzw. bieda-FF które odświeżyły trochę rynek.
    4) oferta optyki do bezlusterkowców, pomimo ciągłego poszerzania, nie jest w stanie dorównać ofercie obiektywów do lustrzanek
    5) wejście w system bezlusterkowy jest trudniejsze także dlatego że oferta na rynku wtórnym jest bardzo uboga
    6) niezależni producenci optyki jednak preferują użytkowników lustrzanek - taka Sigma 18-35/1,8 to przecież obiektyw marzenie.

    z kolei końcówka roku 2013 i 2014:
    1) przyniosła kilka ciekawych premier bezlusterkowców.
    2) Zadebiutował między innymi SONY A7 który okazał się być tańszym FF niż lustrzankowe bieda-FF.
    3) Zaprezentowano kilka ciekawych obiektywów m.inn. 12-40/2,8 czy składane standardowe zoomy zaczynające się od ekw. 24 mm
    4) bezlusterkowce coraz lepiej zdają się sobie radzić z AF-C gdzie dotychczas lustrzanki nie miały konkurencji

    więc raczej obstawiam że bezlusterkowce będą się umacniać.
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.060
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria

    Odp: reinkarnacja lustrzanek?

    Witam !

    Lustrzanka vs bezlusterkowiec to kwestia rozwoju nowszej technologii przekazywania obrazu do wizjera.
    Eliminacja zbednych ruchomych podzespolow, zmniejszenie gabarytow i odciazenie korpusu + mniejsze i lzejsze szkla to zalety nowych rozwiazan.

    Postep techniki bedzie narzucal nowe rozwiazania i predzej czy pozniej lustro przestanie miec racje bytu.
    Problem jaki widze na dzis to...ceny... bezlusterkowcow wraz z oferowanymi obiektywami.

    Jak podliczyc taki system z jednym szklem zoom

    ( http://www.fotoit.pl/pl_PL/p/Olympus...m-f2.8-Pro/546 )
    to cena wypada za zestaw prawie 9500 zl.

    Przy lustrzance mozna miec znacznie taniej...

    http://www.oleole.pl/obiektywy2/tamr...FfPItAodW2kAjQ

    1690 zl za samo szklo + Pentax K-3 za 4749 zl = 6439 zl


    Pozdrawiam
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: reinkarnacja lustrzanek?

    Lustro musi przegrać z wizjerem elektronicznym, tu nie ma nad czym dyskutować. Mechanika zawsze przegrywa z elektroniką (np. magnetofony). To tylko kwestia czasu.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: reinkarnacja lustrzanek?

    czyli otwarta pozostaje nie kwestia czy przegra ale kiedy przegra. Są tacy co twierdzą że już to się dzieje, ale ja myslę że lustrzanki jeszcze przez jakieś 5 najbliższych lat będą się lepiej sprzedawać od bezlusterkowców
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: reinkarnacja lustrzanek?

    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    czyli otwarta pozostaje nie kwestia czy przegra ale kiedy przegra. Są tacy co twierdzą że już to się dzieje, ale ja myslę że lustrzanki jeszcze przez jakieś 5 najbliższych lat będą się lepiej sprzedawać od bezlusterkowców
    Ja bym to rozpatrywał pod kątem ewolucji, a nie wygranej/przegranej.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #9
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria

    Odp: reinkarnacja lustrzanek?

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Lustro musi przegrać z wizjerem elektronicznym, tu nie ma nad czym dyskutować. Mechanika zawsze przegrywa z elektroniką (np. magnetofony). To tylko kwestia czasu.
    To jakbys jeszcze pobawil sie w proroka i przewidzial jakim urzadzeniem elektronicznym zastapimy samochody i np. otwieracz do piwa, to bym sie troche uspokoil na starosc
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  10. #10
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: reinkarnacja lustrzanek?

    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    ...
    3) Zaprezentowano kilka ciekawych obiektywów m.inn. 12-40/2,8 czy składane standardowe zoomy zaczynające się od ekw. 24 mm
    ...
    Składane zoomy maja dłuższą historię której nie raczyłeś zapamietać - !-szy kit Olympusa 14-42 i mZD 9-18mm ( w przeliczeniu 18-36 )...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Podobne wątki

  1. Porównanie Lustrzanek
    By dominius in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30.03.10, 07:46
  2. Test amatorskich lustrzanek
    By Moog in forum E-System
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23.04.06, 09:57
  3. Awaryjność lustrzanek Olympusa
    By aldus in forum E-System
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 8.01.06, 23:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.