Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 121

Wątek: Byłem "tam" i widziałem "to"

  1. #101
    | OlyJedi Awatar mareksopl
    Dołączył
    Feb 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Posty
    272
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Oto dwa niecodzienne hotele w Goteborgu. Oba urządzone w starych statkach:

    74.
    75.
    Może to bardziej by pasowało do działu fotografii podróżniczej, ale niech zostanie w "kupie".
    "Trzeba się uczyć grać nie od tych co robią instrumenty, ale od tych co umieją grać" - Galileusz
    popatrzna.blogspot.com

  2. #102
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Pruszków
    Posty
    350
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Świetne to muzeum lotnictwa Jak wrażenia po centrum Hasselblada?

    71. Bardzo ładne, schludne, pasuje na tapetę

  3. #103
    | OlyJedi Awatar mareksopl
    Dołączył
    Feb 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Posty
    272
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Dziękuję.

    W muzeum Hasselblada jest elegancko i systematycznie; są szwedzcy prawnicy, szwedzcy imigranci i szwedzcy robotnicy. Szwedzkie krajobrazy oczywiście też.

    76.
    77.
    Jak widać króluje wielki format i rozmach.
    "Trzeba się uczyć grać nie od tych co robią instrumenty, ale od tych co umieją grać" - Galileusz
    popatrzna.blogspot.com

  4. #104
    | OlyJedi Awatar mareksopl
    Dołączył
    Feb 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Posty
    272
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Cześć.

    Trafił mi się kolejny weekend w Goteborgu i bardzo się ucieszyłem, że od soboty w porcie będzie impreza z udziałem żaglowców. Już w piątek po południu zaczęły się ... no nie schodzić, a spływać też nie brzmi za dobrze. W każdym razie zaczynają przypływać. Niestety pogoda jest marna, siąpi i ani słońca ani światła do fotografowania nie ma.

    Pstryknałem kilka zdjęć na rozgrzewkę, ale wyglądają tak jak wyglądają. Raczej szaro. Może mi ktoś podpowiedzieć jak je lepiej obrobić, by coś jednak z tego wykrzesać? Poniżej wstawiłem moje wersje i rawy, jeśli ktoś by miał chwilę czasu na kodpowiedzi.

    78. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00035r.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	172,5 KB
ID:	181660

    79. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00033r.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	202,9 KB
ID:	181659

    80. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00020r.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	201,3 KB
ID:	181658

    A tu źródła:

    DSC00035.dngDSC00033.dngDSC00020.dng

    DSC00033.ARWDSC00020.ARWDSC00035.ARW
    "Trzeba się uczyć grać nie od tych co robią instrumenty, ale od tych co umieją grać" - Galileusz
    popatrzna.blogspot.com

  5. #105
    | OlyJedi Awatar mareksopl
    Dołączył
    Feb 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Posty
    272
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria

    Powrót na Forum po 8 latach

    Dostałem już trochę po nosie, i chyba zasłużenie. Kudy mi tam pchać się pomiędzy wytrawnych fachowców.
    Ale jakoś muszę sprawdzić jak na Forum wygląda to co na moim laptopie nie wygląda tak źle. Ale teraz już tylko w moim kąciku.



    Ale mam jeszcze pytania; w jakich rozmiarach i w jakiej rozdzielczości najlepiej jest przygotowywać zdjęcia do umieszczenia na Forum?
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2324A.jpg
Wyświetleń:	170
Rozmiar:	246,9 KB
ID:	260074  
    Ostatnio edytowane przez mareksopl ; 3.01.24 o 23:16 Powód: Uczę się
    "Trzeba się uczyć grać nie od tych co robią instrumenty, ale od tych co umieją grać" - Galileusz
    popatrzna.blogspot.com

  6. #106
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.861
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Z tego co wiem oficjalnych zalecanych rozmiarów nie ma i trzeba się kierować własnym zdrowym rozsądkiem. Osobiście przy kadrach poziomych ustawiam rozmiar w poziomie na 1600 (w pionie - w zależności od konkretnych proporcji kadru - przy najczęściej stosowanych 3:2 wychodzi 1067), przy kadrach kwadratowych i pionowych ustawiam wysokość w pionie na 1200 pikseli.

    Ostatnie zdjęcie wróbli (a może mazurków - nie potrafię ich rozróżnić) zdecydowanie lepsze od poprzednich. Byłoby jeszcze lepsze gdybyś je podostrzył po zmniejszeniu - wbrew pozorom przy zmniejszaniu zdjęcia też często tracą ostrość. Podostrzyłem je sobie w Irfan View i po takim zabiegu wygląda zdecydowanie lepiej.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  7. #107
    | OlyJedi Awatar mareksopl
    Dołączył
    Feb 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Posty
    272
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Dzięki za uwagi. Faktycznie Irfan View to coś tak prostego a rezultat jest widoczny. Nie myślałem o nim, a teraz już jest zainstalowany.
    Myślę, że to Mazurki, bo mają czarne policzki.
    "Trzeba się uczyć grać nie od tych co robią instrumenty, ale od tych co umieją grać" - Galileusz
    popatrzna.blogspot.com

  8. #108
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.861
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Obejrzyj też sobie Faststone Image Viewer - to inne bardzo proste i darmowe narzędzie do przeglądania i podstawowej obróbki zdjęć. Ja mam zainstalowane oba - do niektórych zadań wygodniejszy jest Irfan, do innych - Faststone.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  9. #109
    | OlyJedi Awatar mareksopl
    Dołączył
    Feb 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Posty
    272
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Dzięki Wyszomir za porady. FastStone Viewera to używam, głównie do wstępnej selekcji zdjęć.

    A oto co wyselekcjonowałem

    Zrobiła się prawdziwa zima, więc wywiesiłem na przeciw okna w kuchni knedla dla sikorek. Tak, na przeciw okna w kuchni. O ile się nie mylę, to pierwsze zleciały się mazurki.

    82.


    Po chwili były już i sikorki.

    83.


    W końcu przyleciał nawet kolega z czerwonym brzuszkiem.

    84.


    Foty może jeszcze nie z górnej półki i trochę z daleka, ale przynajmniej wiem już chyba jak się do tego zajęcia zabierać.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2389-rfc-web.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	188,6 KB
ID:	260145   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2393-rfc-web.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	236,1 KB
ID:	260146   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2426-rfc-web.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	243,5 KB
ID:	260147  
    Ostatnio edytowane przez mareksopl ; 9.01.24 o 22:06 Powód: Namyślałem się
    "Trzeba się uczyć grać nie od tych co robią instrumenty, ale od tych co umieją grać" - Galileusz
    popatrzna.blogspot.com

  10. #110
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.861
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Kolejne uwagi - wyżej windujące wymagania co do zdjęć Dobrze by było gdybyś miał w tle coś innego niż wypalone na biało niebo. Nie wiem tylko czy w twojej lokalizacji jest to możliwe - zależy na jakiej wysokości masz okno i co jest za nim.
    Poza tym wolałbym zdjęcia na których są tylko elementy naturalne ale nie widać samego karmnika - np. ptak czekający na gałęzi obok, ale sam karmnik już poza kadrem.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 1.04.12, 08:00
  2. "4 pory roku - Lato 08" - "Pozostali Zwycięzcy" galeria pokonkursowa
    By mynameisnobody in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 9.10.08, 19:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.