Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 75

Wątek: Program typu Lightroom

  1. #1
    | OlyJedi Awatar maestro
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    śląskie
    Posty
    303
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Program typu Lightroom

    Witam, czy opłaca się kupować wersję pudełkową Lightrooma 5 ? Koszt ok. 500 zł .

    Czy może warto kupić wersję OEM na serwisach aukcyjnych - dostępne zestawy chociażby od Canona ?

    Czy coś innego godnego polecenia byłoby w podobnej cenie ?
    Były: Olympus E-30, ZD 14-54 II, ZD 50 2, ZD 35 3.5, ZD 9-18, E-510 (dual kit)
    Są: Olympus E-Pl3, 14-42IIR, Panasonic GX7, mZD 45 1.8, mZD 12-40/2,8, Panas 20/1,7II, mZD 15/8, mZD 60/2.8.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar pers
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Posty
    1.544
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: Program typu Lightroom

    Najbardziej to się chyba opłaca kupić wersję edukacyjną za około 300 zł. Trzeba oczywiście spełnić warunek - ksero legitymacji uczniowskiej/studenckiej/nauczycielskiej

  3. #3
    | OlyJedi Awatar maestro
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    śląskie
    Posty
    303
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Program typu Lightroom

    Za stary jestem, chyba że nauczycielem zostanę
    Były: Olympus E-30, ZD 14-54 II, ZD 50 2, ZD 35 3.5, ZD 9-18, E-510 (dual kit)
    Są: Olympus E-Pl3, 14-42IIR, Panasonic GX7, mZD 45 1.8, mZD 12-40/2,8, Panas 20/1,7II, mZD 15/8, mZD 60/2.8.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar POLM
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Okolice Wrocławia
    Posty
    911
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria

    Odp: Program typu Lightroom

    Cytat Zamieszczone przez pers Zobacz posta
    Najbardziej to się chyba opłaca kupić wersję edukacyjną za około 300 zł. Trzeba oczywiście spełnić warunek - ksero legitymacji uczniowskiej/studenckiej/nauczycielskiej
    No tak, ale nie każdy jest uczniem/studentem/nauczycielem - a jeśli już oszukiwać "pożyczając" takową legitymacje to chyba taniej wyjdzie całkiem piracka wersja. Dla mnie pytanie (podłączając się pod wątek) - jest czy jako totalnemu amatorowi nie wystarczy prosty Olympus Viewer do wywoływania raw-ów i gimp/ Photoshop Elements ? Co zyskuje kupując Lightroom-a ?
    OM-D E-M5 (Black) + parę stałek

  5. #5
    | OlyJedi Awatar pers
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Posty
    1.544
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: Program typu Lightroom

    Nie znam wieku ani profesji Forumowiczów - więc napisałem o wersji edukacyjnej. Jako amator mogę stwierdzić, że przyjemność pracy z LR5 lub CO7 jest nieporównywalnie większa od PSE czy innych darmowych programów. Jest to oczywiście moje subiektywne zdanie. Najlepiej samemu przetestować i sprawdzić.

    PS. Na Capture One 7 Express od czasu do czasu są rabaty 50% i wtedy wychodzi niecałe 200 zł. Moim zdaniem dla amatora to genialny program.
    Ostatnio edytowane przez pers ; 5.02.14 o 20:38

  6. #6
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Odp: Program typu Lightroom

    Cytat Zamieszczone przez maestro Zobacz posta
    Witam, czy opłaca się kupować wersję pudełkową Lightrooma 5 ? Koszt ok. 500 zł .

    Czy może warto kupić wersję OEM na serwisach aukcyjnych - dostępne zestawy chociażby od Canona ?

    Czy coś innego godnego polecenia byłoby w podobnej cenie ?
    Pytanie czego potrzebujesz, bo programów jest masa, jedne zdecydowanie na jakimś polu a gorsze na innym. Z darmowych ciekawe są darktable czy rawtherapee.

    Druga sprawa, to czy Lightroom jest dla Ciebie wyznacznikiem - jeżeli go znasz i lubisz, to po co się męczyć z szukaniem. Kup lightrooma.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar POLM
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Okolice Wrocławia
    Posty
    911
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria

    Odp: Program typu Lightroom

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta

    Druga sprawa, to czy Lightroom jest dla Ciebie wyznacznikiem - jeżeli go znasz i lubisz, to po co się męczyć z szukaniem. Kup lightrooma.
    No tak ale Lightroom robi się pewnego rodzaju standardem Zakładając że go nie znam, warto porzucić Olympus Viewer, przy amatorskim zastosowaniu, a może jednak warto nauczyć się nowego ? (pomijając aspekt finansowy).
    OM-D E-M5 (Black) + parę stałek

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar adambieg
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Miasto nad Brdą
    Posty
    2.812
    Siła reputacji
    108
    Moja galeria

    Odp: Program typu Lightroom

    Cytat Zamieszczone przez POLM Zobacz posta
    No tak ale Lightroom robi się pewnego rodzaju standardem Zakładając że go nie znam, warto porzucić Olympus Viewer, przy amatorskim zastosowaniu, a może jednak warto nauczyć się nowego ? (pomijając aspekt finansowy).
    Warto. LR pomaga porządkować zdjęcia i daje świetne efekty w obróbce.

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Pruszków
    Posty
    350
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Odp: Program typu Lightroom

    Ja kupiłem takowy zestaw dorzucany do Canona w którym jest Lr 5 oraz Photoshop i Premier Elements 11 za 310 i jestem bardzo zadowolony. Mogłem kupić wersje studencka ale dorzucając 4 dyszki do biznesu mam dwa fajne programy dodatkowo w których można zawsze coś pogrzebać

  10. #10
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar adambieg
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Miasto nad Brdą
    Posty
    2.812
    Siła reputacji
    108
    Moja galeria

    Odp: Program typu Lightroom

    Cytat Zamieszczone przez Matick7 Zobacz posta
    Ja kupiłem takowy zestaw dorzucany do Canona w którym jest Lr 5 oraz Photoshop i Premier Elements 11 za 310 i jestem bardzo zadowolony. Mogłem kupić wersje studencka ale dorzucając 4 dyszki do biznesu mam dwa fajne programy dodatkowo w których można zawsze coś pogrzebać
    Kupiłeś nośniki ale legalnie i tak nie możesz używać skoro nie kupiłeś aparatu, do którego programy były dołączone.

Podobne wątki

  1. Zoom typu pompka
    By ambro in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24.06.10, 02:43
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15.01.09, 21:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.