Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: EP-3 Komputer nie widzi filmów

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    EP-3 Komputer nie widzi filmów

    Witam Szanownych kolegów. Otóż mam pewien problem, w związku z narodzinami maleństwa postanowiłem zakupić nowy aparat jako że wcześniej miałem Olympusa Epl-1 postanowiłem iść tą drogą i kontynuować tradycję. Wybór padł na model Ep-3 z kitowym obiektywem + dodatkowo 45mm 1.8. W związku z tym że karta się zapełniła postanowiłem zgrać zawartość na komputer i.... pojawił się problem jak w tytule po podłączeniu aparatu komputer wyświetla jedynie zdjęcia. Dodam że podłączałem zarówno aparat kablem jak i wkładałem kartę pamięci do czytnika ten sam efekt -tylko zdjęcia. Karta to 8GB Sandisc. Co dziwne W aparacie wszystkie filmy są widoczne jak i odtwarzane są poprawnie. Błagam o pomoc. Mój system to Vista jeżeli ma to jakieś znaczenie.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria

    Odp: EP-3 Komputer nie widzi filmów

    Cytat Zamieszczone przez rafalzimnicki Zobacz posta
    Witam Szanownych kolegów. Otóż mam pewien problem, w związku z narodzinami maleństwa postanowiłem zakupić nowy aparat jako że wcześniej miałem Olympusa Epl-1 postanowiłem iść tą drogą i kontynuować tradycję. Wybór padł na model Ep-3 z kitowym obiektywem + dodatkowo 45mm 1.8. W związku z tym że karta się zapełniła postanowiłem zgrać zawartość na komputer i.... pojawił się problem jak w tytule po podłączeniu aparatu komputer wyświetla jedynie zdjęcia. Dodam że podłączałem zarówno aparat kablem jak i wkładałem kartę pamięci do czytnika ten sam efekt -tylko zdjęcia. Karta to 8GB Sandisc. Co dziwne W aparacie wszystkie filmy są widoczne jak i odtwarzane są poprawnie. Błagam o pomoc. Mój system to Vista jeżeli ma to jakieś znaczenie.
    Zainstaluj codec z TEJ STRONY
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: EP-3 Komputer nie widzi filmów

    Cytat Zamieszczone przez romek1967 Zobacz posta
    Zainstaluj codec z TEJ STRONY
    Dziękuje za zainteresowanie. Więc zrobiłem tak jak kolega radził i jest postęp mam jeszcze pytanie mianowicie w którym katalogu powinny znajdować się filmy ? pytam tak dla pewności, ponieważ wchodząc w tryb MTP mam tylko jedek katalog DCIM i tylko zdjęcia, wybierając tryb ZAPIS pojawiają się 2 katalogi DCIM i PRIVATE po wejściu w PRIVATE znajduje się katalog AVCHD A z kolei w nim BDMF mniemam że w katalogu STREAM powinny być filmy..... ponieważ wcześniej nic tam nie było teraz pojawiły się pliki o różnych wielkościach ale z końcówką .MTS.... Moje pytanie może dziecinne jak to otworzyć? czy to normalne i tak to powinno wyglądać? z góry dziękuje.

  4. #4
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria

    Odp: EP-3 Komputer nie widzi filmów

    MTS to normalne rozszerzenie w różnych plikach HD. Jak Cię drażni zawsze możesz po skopiowaniu na pulpit zamienić rozszerzenie MTS na Mpg4 (w opcji "zmień nazwę")
    też będzie działać...
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  5. #5
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria

    Odp: EP-3 Komputer nie widzi filmów

    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    ...możesz po skopiowaniu na pulpit zamienić rozszerzenie MTS na Mpg4 ...
    Nie jest to konieczne. Uniwersalne programy do odtwarzania, np. VLC Player odtwarzają pliki MTS bez jakiegokolwiek wahania.
    @rafalzimnicki: jak zmniejszysz rozdzielczość na HD w formacie MOV i SD, to wtedy filmy zostaną ulokowane w katalogu DCIM -> xxxOLYMP i będziesz mógł je pociągnąć nawet za pomocą MTP.

Podobne wątki

  1. Aparat nie widzi karty 16GB
    By soczewaa in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 7.06.12, 11:53
  2. Olympus Master+Vista nie widzi aparatu
    By Wiciu100 in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30.06.09, 14:55
  3. Fuji Finepix s5700 widzi tylko pamięć wewnetrzna
    By ziutka in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29.07.07, 09:36
  4. E-300 i komputer
    By marwit in forum E-System
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 4.11.05, 11:49
  5. Sensacja - Olek C-730 widzi PODCZERWIEŃ!
    By _Maciej_* in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22.08.03, 08:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.