Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 57 z 57

Wątek: Co do E-M10?

  1. #51
    | OlyJedi Awatar maestro
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    śląskie
    Posty
    303
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Co do E-M10?

    Wizjer w GX7 już dwukrotnie molestowałem (zboczeniec ze mnie), jego dane techniczne są świetne. Generalnie obraz jest bardzo ładny w wizjerze (chodzi o kolorystykę szczegółowość obrazu lepiej niż w EM5), ale sprawia wrażenie dziwnie małego i trudno ocenić czy jest większy niż w EM5. W pewnym momencie zacząłem zmieniać ustawienia proporcji w EM5 i GX7, tyle że w obrębie 3:2 na 4:3 bądź odwrotnie. Być może wizjer w GX7 ma proporcje 16:9 i wówczas jest większy ... nie wiem tego. Tej opcji nie sprawdziłem.

    Cyt. z fotoblogii:
    "Nie mam zastrzeżeń do jego dokładności: 2.76mln punktów zapewnia idealnie ostry obraz. Nie narzekałbym na jego rozmiar, bo nie odbiega od większości konkurentów, ale gdy porównałem go z wizjerem najnowszego OM-D E-M1, miałem wrażenie, że ktoś go zmniejszył. Wizjer w GX7 jest naprawdę rewelacyjny, ale E-M1 jest o krok z przodu."

    Wychodzi na to, że ilość pkt jest nawet wyższa niż w EM1. Niestety nie widać jego wielkości spoglądając w niego, a przecież 1,39x powiększenie, 100%, to całkiem ładne cyferki. W EM1 jest naprawdę przyjemnie. Zdania co do wizjera w GX7 są bardzo sprzeczne, jedni pieją z zachwytu inni jadą po nim jak po łysej kobyle. Sam już zgłupiałem skąd te rozbieżne opinie.
    Były: Olympus E-30, ZD 14-54 II, ZD 50 2, ZD 35 3.5, ZD 9-18, E-510 (dual kit)
    Są: Olympus E-Pl3, 14-42IIR, Panasonic GX7, mZD 45 1.8, mZD 12-40/2,8, Panas 20/1,7II, mZD 15/8, mZD 60/2.8.

  2. #52
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria

    Odp: Co do E-M10?

    Cytat Zamieszczone przez maestro Zobacz posta
    Wizjer w GX7 już dwukrotnie molestowałem (zboczeniec ze mnie), jego dane techniczne są świetne. Generalnie obraz jest bardzo ładny w wizjerze (chodzi o kolorystykę szczegółowość obrazu lepiej niż w EM5), ale sprawia wrażenie dziwnie małego i trudno ocenić czy jest większy niż w EM5. W pewnym momencie zacząłem zmieniać ustawienia proporcji w EM5 i GX7, tyle że w obrębie 3:2 na 4:3 bądź odwrotnie. Być może wizjer w GX7 ma proporcje 16:9 i wówczas jest większy ... nie wiem tego. Tej opcji nie sprawdziłem.

    Cyt. z fotoblogii:
    "Nie mam zastrzeżeń do jego dokładności: 2.76mln punktów zapewnia idealnie ostry obraz. Nie narzekałbym na jego rozmiar, bo nie odbiega od większości konkurentów, ale gdy porównałem go z wizjerem najnowszego OM-D E-M1, miałem wrażenie, że ktoś go zmniejszył. Wizjer w GX7 jest naprawdę rewelacyjny, ale E-M1 jest o krok z przodu."

    Wychodzi na to, że ilość pkt jest nawet wyższa niż w EM1. Niestety nie widać jego wielkości spoglądając w niego, a przecież 1,39x powiększenie, 100%, to całkiem ładne cyferki. W EM1 jest naprawdę przyjemnie. Zdania co do wizjera w GX7 są bardzo sprzeczne, jedni pieją z zachwytu inni jadą po nim jak po łysej kobyle. Sam już zgłupiałem skąd te rozbieżne opinie.
    w GX7 wizjer jest OK, prawdą jest tez, ze jest mniejszy niż o EM1
    aparat jest na tyle mały, ze kadrujesz na zombie
    Em1 super sprawa, tylko :
    cena wyjściowa za body 6499 zł, zaraz się zacznie, że uszczelniony itp (ceny z cyfrowe.pl, nie mówimy o cenach z OJ, bo nie wszyscy mają dostęp)
    mmf-3 899zł, masz ZD14-54 , taki kpl zapewni szczelność
    razem 7398 przy załozeniu, ze masz "stare" szkła
    za taka kasę mozna mieć lepiej w innym systemie, ja osobiście gdybym dysponował taka kasą na hobby, sprzedał bym cały system i wbił w sony 7
    niestety nie mam takiej kasy i wybór padł na GX7 jako kompromis jakość/cena
    nie kupiłem mm-3 tylko zamiennik viltrox'a za 150zł
    za body + kit dałem 3500 z ogonkiem +150, co daje w przyblizeniu 3700
    7398 - 3700, daję róznicę 3698
    jestem w stanie przełknąć mniejszość wizjera w GX7, oraz brak uszczelnień
    ostatnie newsy mówią o tym, że w EM 1 siedzi matryca Panasa , moze jest to ta sama co w GX7 , tylko bez czujników ? gdyby to była prawda ? juz widzę miny niektórych Klubowiczów
    pozdrawiam
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  3. #53
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria

    Odp: Co do E-M10?

    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    ostatnie newsy mówią o tym, że w EM 1 siedzi matryca Panasa , moze jest to ta sama co w GX7 , tylko bez czujników ? gdyby to była prawda ? juz widzę miny niektórych Klubowiczów
    pozdrawiam
    Ciekawe, bo może się okazać że jeśli do E-M10 wsadzą matrycę od Sony (może nawet ciut poprawioną względem E-M5), to lowendowy model może mieć lepszy obrazek niż topowy.

    Dla mnie to niewiele zmienia, bo i tak bym E-M1 nie kupił (z drogi dla mnie), a E-M10 wydaje się skrojony idealnie jako upgrade do E-PL5, ale już porównanie obrazka E-PL5 z E-M10 jest dla mnie bardzo interesujące...
    Zapraszam do albumu i galerii

  4. #54
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: Co do E-M10?

    Cytat Zamieszczone przez MAF Zobacz posta
    Ciekawe, bo może się okazać że jeśli do E-M10 wsadzą matrycę od Sony (może nawet ciut poprawioną względem E-M5), to lowendowy model może mieć lepszy obrazek niż topowy.
    Ale to nie byłoby nic niezwykłego. Z reguły nowszy model ma lepszą jakość obrazowania, niż starszy, nawet z wyższej półki.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #55
    | OlyJedi Awatar maestro
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    śląskie
    Posty
    303
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Co do E-M10?

    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    (...) wybór padł na GX7 jako kompromis jakość/cena
    nie kupiłem mm-3 tylko zamiennik viltrox'a za 150zł
    (...)
    W GX7 działa AF ze starymi szkłami Zuiko ?
    Były: Olympus E-30, ZD 14-54 II, ZD 50 2, ZD 35 3.5, ZD 9-18, E-510 (dual kit)
    Są: Olympus E-Pl3, 14-42IIR, Panasonic GX7, mZD 45 1.8, mZD 12-40/2,8, Panas 20/1,7II, mZD 15/8, mZD 60/2.8.

  6. #56
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Co do E-M10?

    Cytat Zamieszczone przez maestro Zobacz posta
    W GX7 działa AF ze starymi szkłami Zuiko ?
    Działa, i to nie gorzej niż z PEN'ami.

  7. #57
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria

    Odp: Co do E-M10?

    Cytat Zamieszczone przez maestro Zobacz posta
    W GX7 działa AF ze starymi szkłami Zuiko ?
    uzywam z ZD14-54ver2, ZD9-18, ZD70-300, na 100 % jest wolniejszy AF niż w EM1, ale jak dla mnie jest OK
    ZD9-18 to ciemnica , ale też nie potrzebujesz szybkiego AF
    ZD15-54v2 spokojnie daje radę, wrzucam filmik
    Załączone pliki Załączone pliki
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.