Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57

Wątek: Co do E-M10?

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    54
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Co do E-M10?

    1. Nowy Kit + 75 f1.8
    2. 12 f2 + 45 f1.8

    Zdecydowałem się na E-M10 z gripem. Do niego chciałbym wybrać obiektywy.
    Na E-3 używam 14-54 f2.8-3.5 i 50 f2. Głównie fotografuję rodzinę, portrety i sport we wnętrzach. Autofokus nie ogranicza mnie. Chciałbym coś mniejszego, poręcznego, z lepszą matrycą. Czasem nagrać jakiś krótki film w domu lub na sali treningowej.
    Mam też pytanie czy fl50 będzie działać tak samo jak na E-3? Pomijam wygodę trzymania.

    W którym kierunku poszlibyście na moim miejscu?

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Odp: Co do E-M10?

    12-40 + 45
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  3. #3
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Odp: Co do E-M10?

    Jeżeli 50mm to za krótko do zdjęć na sali, to wtedy brałbym 75/1.8 choć to niestety drogi obiektyw.
    12/2 jest fajny, głównie jeśli zależy Tobie na kompaktowości, jednak dla uniwersalności brałbym 12-40/2.8. Z OM-D wygląda on dobrze i daje wysoką jakość zdjęć już od pełnej dziury.
    45/1.8 też jest świetna, mała, lekka i ostra. Choć nieco ustępuje 75, to jest od niej sporo tańsza.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    54
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Co do E-M10?

    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    12-40 + 45
    Wiem, że 12-40 jest super, ale stanowczo za duży.

  5. #5
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Odp: Co do E-M10?

    Zapomniałbym, jak ma być kompaktowo, to jest jeszcze naleśnik Panasonica 14/2.5 jakość niewiele lepsza niż z kita, ale jest malutki.
    Przede wszystkim zastanów się czy jasność kita będzie wystarczająca do zdjęć na sali treningowej, bo jeśli tak, to zoom będzie uniwersalniejszy.
    FL-50 będzie działać z OM-D bez problemu. Tylko wspomaganie AF, jest niekompatybilne.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  6. #6
    | OlyJedi Awatar POLM
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Okolice Wrocławia
    Posty
    911
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria

    Odp: Co do E-M10?

    Cytat Zamieszczone przez maly16 Zobacz posta
    1. Nowy Kit + 75 f1.8
    2. 12 f2 + 45 f1.8

    W którym kierunku poszlibyście na moim miejscu?
    Z obu zestawów zdecydowanie wolałbym wersje 1. z uwagi na 75 f1.8 - odkąd mam ten obiektyw praktycznie nie korzystam z 45, a zestaw 12-40 + panaleica 25/1.4 i 75/1.8 wystarcza mi w większości przypadków. Ale to oczywiście moje zdanie. Na początek nowy mały kit wydaje się super sprawą a 75 da naprawdę duuużo -jeśli ogniskowa będzie pasować ;- )zawsze można dokupić 9-18 coby małe i szerokie.
    OM-D E-M5 (Black) + parę stałek

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    54
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Co do E-M10?

    Cytat Zamieszczone przez nightelf Zobacz posta
    Zapomniałbym, jak ma być kompaktowo, to jest jeszcze naleśnik Panasonica 14/2.5 jakość niewiele lepsza niż z kita, ale jest malutki.
    Przede wszystkim zastanów się czy jasność kita będzie wystarczająca do zdjęć na sali treningowej, bo jeśli tak, to zoom będzie uniwersalniejszy.
    FL-50 będzie działać z OM-D bez problemu. Tylko wspomaganie AF, jest niekompatybilne.
    Kit jest mały i w zestawie wychodzi tanio. Raczej biorę go z myślą o spacerach, w razie czego wrzucić zestawik żonie do torebki
    Jest ciemny i nie wiem czy dałoby radę nagrać w miarę przyzwoite video w domu lub na zawodach. Chodzi bardziej o dokument niż walory artystyczne. Do małej głębi ostrości i zbliżeń byłaby 75.
    Jest szansa na niski szum w filmikach z kitem np. wieczorem w domu?
    Do zdjęć błyskałbym lampą, tu nie ma problemu.

    Cytat Zamieszczone przez POLM Zobacz posta
    Z obu zestawów zdecydowanie wolałbym wersje 1. z uwagi na 75 f1.8 - odkąd mam ten obiektyw praktycznie nie korzystam z 45, a zestaw 12-40 + panaleica 25/1.4 i 75/1.8 wystarcza mi w większości przypadków. Ale to oczywiście moje zdanie. Na początek nowy mały kit wydaje się super sprawą a 75 da naprawdę duuużo -jeśli ogniskowa będzie pasować ;- )zawsze można dokupić 9-18 coby małe i szerokie.
    Macałem 45 i 75 w sklepie. Ogniskowa 45 znana mi jest dobrze, bo często strzelam portrety ZD50. 75 mi też odpowiada, no i ta jakość wykonania
    Do bardzo szerokiego jakoś mnie nie ciągnie.

    Coraz bardziej mnie ciągnie do pierwszej opcji. Nie wiem tylko czy jest możliwość nagrać przyzwoite video z kitem we wnętrzach. Wiem, że to pojęcie względne, ale może ktoś doradzi mi w tej kwestii?

  8. #8
    | OlyJedi Awatar maestro
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    śląskie
    Posty
    303
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Co do E-M10?

    Gdyby finanse pozwalały to do portretów jako dodatek do EM10 najlepiej zamiast 75 1,8 mieć 6D, chociażby z 85 1,8 na początek.
    Były: Olympus E-30, ZD 14-54 II, ZD 50 2, ZD 35 3.5, ZD 9-18, E-510 (dual kit)
    Są: Olympus E-Pl3, 14-42IIR, Panasonic GX7, mZD 45 1.8, mZD 12-40/2,8, Panas 20/1,7II, mZD 15/8, mZD 60/2.8.

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    54
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Co do E-M10?

    Cytat Zamieszczone przez maestro Zobacz posta
    Gdyby finanse pozwalały to do portretów jako dodatek do EM10 najlepiej zamiast 75 1,8 mieć 6D, chociażby z 85 1,8 na początek.
    Raczej staram się ograniczać ilość i rozmiar sprzętu. Jakość już z E3+ZD50 mi odpowiada, a m.ZD75 powinna być jeszcze lepsza. Papierową GO nie podniecam się i nie oglądam namiętnie cropów. Po krótkiej zabawie 75 w sklepie, wiem, że nie ma problemu z odseparowaniem postaci od tła. Kolejna lustrzanka nie wchodzi w grę, ale dzięki za opinię.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar maestro
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    śląskie
    Posty
    303
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Co do E-M10?

    Sam mam dylemat, aczkolwiek tak jak mówisz, Em10 to mobilność - wszystkie sytuacje rodzinne, wyjazdy, wakacje, wypad w góry, nad morze - ekstra sprawa. 6D to już klocek. Jednak jakość obrazka jest lepsza. Zwłaszcza ujęcia portretowe w szerokim znaczeniu - jest duży wybór jasnych stałek. Ja nadal się podniecam tą papierową GO - od wielu lat do niej wzdycham jeszcze od czasów mojej analogowej Minolty FF.
    Jednak za taki zestaw portretowy jak podałem wyżej trzeba mieć dodatkowe ok. 7600 zł - a to dopiero początek, bo gdyby zainwestować w 85L... (marzenie pomimo wagi i gabarytów)
    Jako drugi system to byłoby dobre rozwiązanie, ale jednak mikro musi być.
    Były: Olympus E-30, ZD 14-54 II, ZD 50 2, ZD 35 3.5, ZD 9-18, E-510 (dual kit)
    Są: Olympus E-Pl3, 14-42IIR, Panasonic GX7, mZD 45 1.8, mZD 12-40/2,8, Panas 20/1,7II, mZD 15/8, mZD 60/2.8.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.