Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: FOTOKSIĄŻKA w LR5

  1. #1
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria

    FOTOKSIĄŻKA w LR5

    Podzielę się z Wami moimi wrażeniami z wykonania foto książki, może komuś się przyda jak będzie tworzył własną.
    Jakiś czas po zakupie LR5 nadarzyła się okazja aby przetestować moduł „book”. Moja książka nie wykorzystuje wszystkich możliwości LR, jest pracą prostą i składa się tylko ze zdjęć różnie poukładanych. Program pozwala na osadzanie tła na stronie, pisanie tekstów z pełną edycją wyglądu tego tekstu oraz wiele możliwości wyglądu danej strony, bogata edycja okładki

    Obsługa modułu do robienia książek w LR5 jest bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze. Nie miałem żadnych problemów. Moja książka posiada 44 kartki oraz takie założenia techniczne (można wybrać inne):


    Nazwa:  c.jpg
Wyświetleń: 471
Rozmiar:  146,2 KB



    Oczywiście cena, którą widzicie uzależniona jest od wszystkich tych parametrów oraz od liczby stron jaką wsadzimy do książki. Co ciekawe, korzystając z funkcji „logo na stronie” otrzymałem rabat = 10euro. Logo znajduje się na ostatniej stronie, więc nie przeszkadza:

    Nazwa:  d1.jpg
Wyświetleń: 525
Rozmiar:  641,6 KB



    Pracując nad edycją stron można wybrać format strony – ile fotografii i w jakim układzie mają się znaleźć:

    Nazwa:  b.jpg
Wyświetleń: 467
Rozmiar:  262,6 KB



    Po osadzeniu zdjęcia w oknie można je pomniejszać lub powiększać.
    Nazwa:  a.jpg
Wyświetleń: 473
Rozmiar:  175,1 KB



    Program dba o to by zdjęcia były w dobrej jakości. Jeśli osadzimy zdjęcie małe w dużym oknie LR poinformuje nas o tym znaczkiem „!”, że zdjęcie będzie złej jakości. To samo dzieje się gdy za mocno powiększymy małe zdjęcie

    Nazwa:  e.jpg
Wyświetleń: 471
Rozmiar:  171,6 KB



    Po wykonaniu książki należy przesłać ją do portalu blurb.com. Trwa to pewną chwilkę. Konieczna wcześniejsza rejestracja. Po przesłaniu można obejrzeć projekt jako książkę z ruchomymi kartkami. Na portalu tym płacimy kartą płatniczą. Moja cena była identyczna jak sugerował LR, więc nie byłem niemile zaskoczony – na razie. Robiąc pierwszy raz książkę przy pomocy LR otrzymujesz jeszcze rabat od blurb 25% (chyba są w komitywie z Adobe). Co ważne, cena widoczna w LR jest ceną netto, dopiero na portalu blurb dowiadujesz się, że doliczają podatek vat 23% - i to jest niemiłe zaskoczenie, za kuriera FedEx z Holandii (tam drukowali moją książkę) doliczają 12 euro. Dzięki rabatowi od blurb można powiedzieć, że vat mam gratis. Blurb po przyjęciu zamówienia określiło termin oczekiwania max 14 dni. Książkę otrzymałem 3 dni wcześniej. Blurb informuje ciebie o wszystkim, że wysłano, nr przesyłki, śledzenie jej, itp.
    Książka po rozpakowaniu wygląda tak

    Nazwa:  g1.jpg
Wyświetleń: 467
Rozmiar:  794,6 KB

    Nazwa:  f1.jpg
Wyświetleń: 466
Rozmiar:  871,7 KB

    Nazwa:  i1.jpg
Wyświetleń: 476
Rozmiar:  745,6 KB

    Nazwa:  h1.jpg
Wyświetleń: 457
Rozmiar:  534,3 KB

    Nazwa:  j1.jpg
Wyświetleń: 468
Rozmiar:  861,1 KB

    Nazwa:  k1.jpg
Wyświetleń: 467
Rozmiar:  851,6 KB



    Moje subiektywne wrażenia: Książka jest solidnie sklejona, papier jest sztywny i miły w dotyku. Ze zdjęć też jestem zadowolony, choć straciły trochę na kontraście, warto przygotowując zdjęcia do druku lekko je podbić. O kolorach mogę powiedzieć, że są takie jak na moich zdjęciach, nie znalazłem nienaturalnych czy zmienionych kolorów. Ostrość bez zarzutu. Ja jestem zadowolony z tej książki. Nie mam porównania z innym rodzajem papieru, z inną okładką, więc wypowiadam się tylko na temat mojej książki.
    Gdybym robił w blurb następną książkę byłaby dużo droższa (bez rabatu 25%), więc cena może nie być atrakcyjna. Ale cena to indywidualna sprawa, zależy czego szukamy i jakie mamy oczekiwania od produktu.
    Polecam tę funkcję w LR5
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.149
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria

    Odp: FOTOKSIĄŻKA w LR5

    Ciekawie opisane. Wiemy ile zdjęć, ile stron, jakie rabaty, ale jak to gentlemen nie mówi o pieniądzach. Myślę, że skoro tyle już wiemy, to warto powiedzieć jaki był koszt. Są pewnie na forum osoby które realizowały podobne projekty, więc można by porównać.
    Twoja książka sprawia dobre wrażenie i prezentuje się jako rzecz trwała, solidnie wykonana.
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  3. #3
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria

    Odp: FOTOKSIĄŻKA w LR5

    Na 1 zdjęciu jest cena netto. Po dodaniu vat i rabatach plus transport razem 55 euro. To całkowity koszt
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  4. #4
    | OlyJedi Awatar realnasty
    Dołączył
    Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.661
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria

    Odp: FOTOKSIĄŻKA w LR5

    Ciekawa jestem, jak ma się do fotoksiążek możliwych do zamówienia w Polsce, np. tu: http://www.odbitki.fotojoker.pl/cewe-fotoksiazka.html, bo cena jest prawie dwa razy niższa.
    mikrusek i trochę szkiełek
    Zapraszam do mojego wątku i na Flickr.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria

    Odp: FOTOKSIĄŻKA w LR5

    nie umiem odpowiedzieć, bo nie mam doświadczenia z cewe. trzeba by zamówić identyczny produkt bo tylko tak sprawdzisz cenę. książka 25x20cm, 44 kartki, papier premium mat., twarda oprawa i porównać efekt końcowy. Myślę, że blurb w tym porównaniu będzie zawsze droższy
    ale nie o ceny mi chodzi w artykule, chciałem pokazać, że jest ciekawa "zabawka" w LR5, dzięki której można mieć solidną foto książkę. ja jestem zadowolony
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  6. #6
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    182
    Moja galeria

    Odp: FOTOKSIĄŻKA w LR5

    Bardzo fajny artykuł
    Kiedyś zamówiłem fotoksiążkę na najlepszefoto.pl Tylko, że u nich wszystkie strony są na twardym papierze, więc i cena wyższa.
    Może kiedyś zamówię w LR. Dzięki za informację.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: FOTOKSIĄŻKA w LR5

    Drogo w cholerę, a to samo, co CEWE.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #8
    | OlyJedi Awatar frost
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Gostyń
    Posty
    304
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria

    Odp: FOTOKSIĄŻKA w LR5

    Przerobiłem temat fotoksiążek. Przez jakiś czas korzystałem także z Blurba - kiedys mozna bylo wybrac w walutach funty - przelicznik był korzystniejszy niz $ i euro, w opcjach wysylki byla przesylka ekonomiczna - wychodziło tez niewiele - potem niestety troche podrożało i zacząłem szukać czegoś w Polsce. Przez ostatnie dwa lata korzystałem z fotoradocha http://www.fotoradocha.pl/ ,teraz przyglądam się http://www.pixbook.pl/ .
    W LR mozna wybrac oprócz BLURB - takze pdf i jpg. Warto wygenerowac album albo w jpg albo w pdf i poszukać tańszej opcji albumu.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria

    Odp: FOTOKSIĄŻKA w LR5

    Cytat Zamieszczone przez frost Zobacz posta
    Przerobiłem temat fotoksiążek. Przez jakiś czas korzystałem także z Blurba - kiedys mozna bylo wybrac w walutach funty - przelicznik był korzystniejszy niz $ i euro, w opcjach wysylki byla przesylka ekonomiczna - wychodziło tez niewiele - potem niestety troche podrożało i zacząłem szukać czegoś w Polsce. Przez ostatnie dwa lata korzystałem z fotoradocha http://www.fotoradocha.pl/ ,teraz przyglądam się http://www.pixbook.pl/ .
    W LR mozna wybrac oprócz BLURB - takze pdf i jpg. Warto wygenerowac album albo w jpg albo w pdf i poszukać tańszej opcji albumu.
    tak to prawda, jest takie rozwiązanie. cenowo na pewno będzie korzystniej
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  10. #10
    | OlyJedi Awatar acidmk
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Mokotów
    Posty
    1.065
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria

    Odp: FOTOKSIĄŻKA w LR5

    Heja,

    Mam pytanie z innej beczki, skąd masz LR po polskiemu? Patch jakiś jest czy coś?
    Będę wdzięczny za info.
    POzdrawiam
    Acidmk
    Mój wątek, moja Sicilia na forum oraz w necie LaBellaSicilia.pl oraz moje www

Podobne wątki

  1. FotoKsiążka
    By frizz in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 8.10.06, 19:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.