Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Zdjecia "przestrzenne"

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Otwock
    Posty
    377
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Takie zdjęcia robione "pod specjalne okulary" wyglądają całkiem inaczej (jakby wielka aberracja chromatyczna). Rodzajów kilka, okularów jescze więcej. Takie są bardziej uniwersalne (tylko trzeba wzrok przećwiczyć)
    Jakie odległości stosowaliście 7 czy 15 cm?

  2. #12
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    dalej nic nie widze
    było sobie życie

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Otwock
    Posty
    377
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fotomic
    dalej nic nie widze
    Jak robić i oglądać tu:
    http://blog.konieczny.be/sid/cc515d1...klym-aparatem/
    i
    http://stereos.com.pl/main.php
    http://www.foto3d.lotki.pl/

    Edit: Ponieważ najlepiej jest robić dwoma aparatami - dorjan powinien tu zajrzeć.

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar majkelx
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Wroc
    Posty
    278
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fotomic
    dalej nic nie widze
    Jak patrzęć:http://www.gizmology.net/stereography.htm - Orthostereography. Te akurat zdjęcia to "cross-eye method". Dla mnie łatwiejsza jest "paralel", a do cross-eye stosuję zezowani na swój palec gdzieś w połowie odległości oko - ekran, tak żeby ostorść mając na placu zauważyć że obrazki z tyłu się nakładają. Jak oko azchwyta obrazek w tle nie rozjeżdżając go to efekt jest świetny.

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    podlaskie
    Posty
    296
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Fajnie ogląda się takie fotki. Nauka zajęła mi kilkadziesiąt sekund. Robię to w ten sposób.
    Z odległości ok. 30cm próbuję zobaczyć chociaż część trzeciego obrazka połączonego z dwóch prezentowanych. Skupiam wzrok na takim fragmencie i oddalam się jeszcze kilka cm od ekranu. Powstaje coś w rodzaju hologramu, który wyciągam z ekranu. Obraz przestrzenny tworzy się w odległości ok. 10cm od oka i na takiej odległości należy wyostrzyć wzrok. Można obserwować zmianę perspektywy oddalając się nawet do 70cm od ekranu. Obserwowany hologram znajduje się wówczas w odległości 20cm od oka. Naprawdę trudno go zgubić. Obserwowany obrazek ma wielkość 5x7cm.

    Spróbowałem zrobić coś podobnego. Proszę sprawdzić czy obrazek jest poprawny.
    Pozdrawiam.


    [URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=511&i=3dpt9.jpg][img]

  6. #16
    Awatar Peniek242
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    KRK
    Posty
    539
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Jakas sekta na forum czy co, w kazdym razie ja nie jestem chyba podatny.

  7. #17
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dorjan

    Spróbowałem zrobić coś podobnego. Proszę sprawdzić czy obrazek jest poprawny.
    Pozdrawiam.
    Prawie super.

    Mnie na olku wychodzi przesuniecie raz 4,5 cm a innym razem okolo nawet 7 cm.

    Nie mam pojecia od czego to zalezy,fakt ,ze rozne odleglosci sa o obiektu.Za malo literatury i teorii mam .

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    podlaskie
    Posty
    296
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    lucca, przy pierwszej próbie efekt również wyszedł niezadawalający, gdyż częściowo elementy w przestrzeni przenikały się wzajemnie. Teraz już chyba załapałem o co chodzi. Potrzebne jest nie tylko przesunięcie aparatu na sankach, ale również zmiana kąta widzenia aparatu. Na prezentowanej fotce zmieniłem kąt w taki sposób, że po przesunięciu aparatu zmieniłem kąt na tyle aby wyostrzyć na tym samym elemencie. Lepszy wynik osiągniesz przy trochę mniejszej zmianie kąta. Trzeba to jeszcze przećwiczyć.
    Pozdrawiam.

  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Otwock
    Posty
    377
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Peniek242: to nie "podatność" tylko ćwiczenie. Sciągnij sobie obrazek dorjana, lub coś z linków które podałem i wyświetl jako full-screen (tak abyś tylko ten obrazek widział, nic poza tym) i próbuj.
    dorjan: nie jestem tak do końca przekonany co do zmiany kąta widzenia aparatu .... no przynajmniej ja tego nie próbowałem.... a może punkt nodalny coś tu wnosi ... hmm. Istotne jest przesunięcie aparatu. Im bliżej obiektów które się fotografuje - tym bardziej należy zachować odległość jak nasze oczy. Jeśli krajobraz jest odległy, to nawet 1 metr jak w linkach.
    Muszę chyba znowu pożyczyć dłuższe sanki do tej zabawy
    Dwa połączone aparaty i można robić "zamrozić" ruchome obiekty (ludzi na ulicy itp.)

  10. #20
    | OlyJedi Awatar kasprzyk
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Posty
    3.715
    Siła reputacji
    87
    Moja galeria
    Nie daje rady - nic nie widzę czy to w ogóle jest bezpieczne?

    Pzdr
    Olympus C-7070, E3, ZD 14-42 i 70-300

Podobne wątki

  1. "Przez obiektyw do serca widza" Zdjęcia Dawida
    By Dawid in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 780
    Ostatni post / autor: 30.09.14, 13:16
  2. Nowa "zimna" sesja zdjęciowa: "Aneta & Monika"
    By Shevers in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13.05.09, 22:49
  3. "4 pory roku - Lato 08" - "Pozostali Zwycięzcy" galeria pokonkursowa
    By mynameisnobody in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 9.10.08, 19:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.