Strona 65 z 65 PierwszyPierwszy ... 1555636465
Pokaż wyniki od 641 do 650 z 650

Wątek: Fujifilm X-Tx/X-Txx

  1. #641
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.575
    Siła reputacji
    192
    Moja galeria
    Obiektywy mają rozdzielczość ograniczoną przez prawa optyki. Sensory obrazu mają dziś (szczególnie w komórkach) gęstość pikseli doprowadzoną do tak wysokich wartości na mm, ze teoretycznie żaden obiektyw nie daje im rady.
    TJ

  2. #642
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    80 mm, 1 s z ręki. Zaczynam się oswajać ze stabilizacją. Okazuje się, że nie jest ona tak wybitna jak w Olku, ale wciąż jest całkiem wydajna i użyteczna. Trzeba też mieć na uwadze, że to co było akceptowalne na 20 mpx, na 40 mpx już zaczyna budzić wątpliwości i to też może mieć wpływ na odbiór skuteczności stabilizacji. I tak właśnie jest w Fuji na długich czasach: w powiększeniu 100% często widać minimalne poruszenie, ale przy 75% już nie ma na co narzekać.

    Nazwa:  3F3027E9-29BC-44D3-A66D-DC915E1AA633-25143-00001267ABFC81CC.JPG
Wyświetleń: 235
Rozmiar:  561,0 KB


    Nazwa:  10167F43-F545-4DE0-91CE-D637AA42E125-25143-00001267AE586127.JPG
Wyświetleń: 232
Rozmiar:  578,8 KB
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #643

    Dołączył
    Mar 2021
    Mieszka w
    Pod Przehybą
    Posty
    43
    Siła reputacji
    4
    Moja galeria
    Dzięki za odświeżenie wątku ...

    Tak właściwie to byłem na etapie wirtualnego przyglądania się systemowi Fuji X rozumianemu jako zejście z luster. Najpierw zahamowanie angażowania w FF, sprzedaż, potem decyzja co z lustrem APSC w procesie rozłożonej w czasie wyprzedaży systemu ...

    Było to już podczas posiadania m4/3 ... wybrałem zwiększenie zaangażowania w m4/3 ... mówicie źle zrobiłem ? he he
    Jakiś system wiekszy od m4/3 zamierzam posiadać, zdjęcia nocne, szerokie zakresy tonalności itd... (szczerze, to na lustrze FF było "naświetlenie? jakie naświetlenie,. pociągnie się suwaczkiem i wyjdzie" )

    Co było czynnikiem bardziej "ostrożności" bo może nie pełnego odrzucenia ? ZUPEŁNIE zbędne kręciołki. Na cholerę mi wielka gula do czasów migawki, jak czas migawki ja ustawiam może 3x w roku.

    Pierścień przysłony na obiektywie najzupełniej zbędny (na "lepszych" szkłąch fuji) . Miałem w swojej historii (i to długiej) nikony, i "my" jako społeczność wieloletnio i z okresami kompatybilności szczęśliwie odchodziliśmy od tego archaizmu. Coś zupełnie zbędnego, jak obiektyw ma elektronikę/elektromechanikę. (U nas w panaleikach tez oglądam to krytycznie)
    Ostatnio edytowane przez cosinus ; 18.02.23 o 10:07
    GX7 , EM5 II, O12-45/4, P20/1.7, P25/1.7, P35-100/4-5.6, P14-42 , Canony i inne pie...ły

  4. #644
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cosinus Zobacz posta
    ...wybrałem zwiększenie zaangażowania w m4/3 ... mówicie źle zrobiłem ? he he
    Tu nie ma dobrych i złych wyborów. Albo masz z tego radochę, albo nie masz. Nikt poza Tobą tego nie wie lepiej.

    Cytat Zamieszczone przez cosinus Zobacz posta
    Co było czynnikiem bardziej "ostrożności" bo może nie pełnego odrzucenia ? ZUPEŁNIE zbędne kręciołki. Na cholerę mi wielka gula do czasów migawki, jak czas migawki ja ustawiam może 3x w roku.

    Pierścień przysłony na obiektywie najzupełniej zbędny (na "lepszych" szkłąch fuji) . Miałem w swojej historii (i to długiej) nikony, i "my" jako społeczność wieloletnio i z okresami kompatybilności szczęśliwie odchodziliśmy od tego archaizmu. Coś zupełnie zbędnego, jak obiektyw ma elektronikę/elektromechanikę. (U nas w panaleikach tez oglądam to krytycznie)
    Te kółka i pierścienie są nie dlatego, że są potrzebne, tylko dlatego, że przyjemnie się ich używa. Jeśli ktoś tego nie czuje, to jest mnóstwo aparatów bez tych dzyndzli, włącznie z modelami Fuji.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #645

    Dołączył
    Mar 2021
    Mieszka w
    Pod Przehybą
    Posty
    43
    Siła reputacji
    4
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Te kółka i pierścienie są nie dlatego, że są potrzebne, tylko dlatego, że przyjemnie się ich używa. Jeśli ktoś tego nie czuje, to jest mnóstwo aparatów bez tych dzyndzli, włącznie z modelami Fuji.
    GDYBY się używało. W moim przypadku nie. Posiadanie w/w by (w moim przypadku) musiało polegać na 100% hipsterstwie

    Co nie znaczy, ze cały klub Fuji to hispeterzy - znam jednego bardzo autentycznego człowieka, który robi tym - na mocno limitowanym zestawie - super foty.
    GX7 , EM5 II, O12-45/4, P20/1.7, P25/1.7, P35-100/4-5.6, P14-42 , Canony i inne pie...ły

  6. #646
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Ach, ci słynni hipsterzy… Subkultura fotografów nieużywających kółek, nawet jeśli je mają
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #647
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Ach, ci słynni hipsterzy… Subkultura fotografów nieużywających kółek, nawet jeśli je mają
    Następnym etapem będzie pewnie robienie zdjęć siłą woli.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  8. #648
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Następnym etapem będzie pewnie robienie zdjęć siłą woli.
    Coś takiego to bym nawet chciał ?
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #649

    Dołączył
    Mar 2021
    Mieszka w
    Pod Przehybą
    Posty
    43
    Siła reputacji
    4
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Następnym etapem będzie pewnie robienie zdjęć siłą woli.
    @epicure

    > Coś takiego to bym nawet chciał

    Nooo, dobry pomysł ... 5:30, otwierasz pól oka pod kołdrą "a teraz jedź nad rzekę i zrób wschody słońca"
    GX7 , EM5 II, O12-45/4, P20/1.7, P25/1.7, P35-100/4-5.6, P14-42 , Canony i inne pie...ły

  10. #650

    Dołączył
    Apr 2023
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Ok , dobrze wiedzieć........

Podobne wątki

  1. Fujifilm X10/X20/X30
    By bast in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 1024
    Ostatni post / autor: 5.01.16, 11:40
  2. Fujifilm X-T1 - plotki
    By Jan_S in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 109
    Ostatni post / autor: 28.01.14, 09:30
  3. FujiFilm XF1
    By grzeSiuu in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19.11.12, 12:41
  4. fujifilm 6500fd
    By genek68 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 4.03.12, 23:24
  5. Fujifilm Finepix F200 EXR
    By pledwon in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12.05.09, 13:55

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.