Strona 54 z 65 PierwszyPierwszy ... 444525354555664 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 531 do 540 z 650

Wątek: Fujifilm X-Tx/X-Txx

  1. #531
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MikolajN Zobacz posta
    Oddaj póki możesz. Nie wiem gdzie kupiłeś ale w ciągu 14 dni towar obarczony wadą fabryczną podlega prawu zwrotu lub wymiany na nowy. Nie ma mowy o naprawie!
    Konsument nie ma takiego prawa.

    Jeśli kupiłeś przez internet, to oddaj i odstąp od umowy, ale bez podania przyczyny. O wadzie nic nie wspominaj, bo zostanie to potraktowane jako reklamacja.

    Jeśli kupiłeś w sklepie stacjonarnym skorzystaj z rękojmi i zażądaj wymiany (nie zgadzaj się na naprawę, bo to się skończy na wysyłce do serwisu i stratę czasu wynikającą z pośrednictwa sklepu) lub skorzystaj z gwarancji i serwisu, wysyłając tam aparat bezpośredni. Tam Ci zamapują te piksele - sam tego nie zrobisz, bo aparat nie oferuje takiej możliwości.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #532
    | OlyJedi Awatar jck
    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Posty
    814
    Siła reputacji
    99
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wtw Zobacz posta
    Nie chwaląc się stałem się posiadaczem X-T1. Na razie rozgryzam to cacko i w trakcie tego rozgryzania troszkę zazgrzytały mi zęby. Zrobiłem sobie kilka darków w RAW by zerknąć na szumy i tu nagle co widzę? Hot pixele, na pewno są dwa takie mocniejsze. Ekspozycje robiłem z czasem 30 sek na ISO od 800 po 6400. Troszkę bardziej mnie zabolało gdy dopatrzyłem się jednego hot pixela na normalnej fotce zrobionej w RAW z ISO 800 i czasem 1/30 sekundy. Co prawda nie świeci jak ten w darkach, ale gdy się wie gdzie go szukać to można bez trudu go znaleźć. Dziś zrobiłem fotki w JPG z czasem 30 sek przy ISO 6400 i te hp też widać (fotka w załączniku). I teraz moje pytanie czy jest sens robić dym i zareklamować ten aparat domagając się naprawy lub wymiany na inny egzemplarz, czy może nie ma to sensu, a wręcz jest ryzyko, że trafię gorszy egzemplarz. Z góry dziękuję za radę i sugestie.
    Pozdrawiam
    WojtekZałącznik 163278
    1. Nie istnieje żadne doskonałe technicznie urządzenie.
    2. Znasz specyfikację matrycy i dopuszczalne przez producenta odchylenia od niej?
    3. Nic krytycznego tu nie widzę, ale patrz pkt 2. Usuwanie tego typu "przypadków" to standard w wywoływaniu rawów.
    4. Odrzuć pełne pewności siebie rady ignorantów.

  3. #533
    | OlyJedi Awatar wtw
    Dołączył
    Oct 2015
    Mieszka w
    Otwock
    Posty
    394
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    No dobrze, ale pozostaje pytanie jak jest z tymi matrycami w aparatach Fuji. No bo jeśli zmienię 2 hot pixele na 10 to się okaże że zamienił stryjek siekierkę na kijek. Co do zakupu aparat był zamówiony przez internet plus dodatkowy obiektyw. Okazało się, że tego dodatkowego obiektywu nie ma na stanie, więc przy odbiorze aparatu zamówienie zostało anulowane, a aparat kupiony teoretycznie i praktycznie na miejscu tzn. w sklepie na Żytniej w Warszawie. Epicure Ty zdaje się posiadasz X-T10, czy w Twoim aparacie matryca jest pozbawiona kompletnie hot i dead pixeli?
    W załączniku jpg z rawa iso 800 czas 1/30 sek. pod strzałką widać kropkę, to ten hot co był na wcześniejszej fotce po prawej stronie od pluszaka.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0123.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	61,9 KB
ID:	163281  
    "Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby"
    Stanisław Jerzy Lec

  4. #534
    | OlyJedi Awatar wtw
    Dołączył
    Oct 2015
    Mieszka w
    Otwock
    Posty
    394
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jck Zobacz posta
    1. Nie istnieje żadne doskonałe technicznie urządzenie.
    2. Znasz specyfikację matrycy i dopuszczalne przez producenta odchylenia od niej?
    3. Nic krytycznego tu nie widzę, ale patrz pkt 2. Usuwanie tego typu "przypadków" to standard w wywoływaniu rawów.
    4. Odrzuć pełne pewności siebie rady ignorantów.
    Niestety specyfikacji nie znam i zdaję sobie sprawę, że pewnie każda matryca zawiera mniej lub więcej takich kwiatków, dlatego chciałem się poradzić użytkowników aparatów czy w ogóle jest sens się przepychać ze sklepem czy serwisem. Okaże się że aparat będzie tygodniami wędrował od punktu do punktu a na sam koniec otrzyma i tak to samo albo i gorzej.
    Wiem że takie rzeczy eliminuje się w obróbce. Dlatego tak na miękko do tego podchodzę .
    "Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby"
    Stanisław Jerzy Lec

  5. #535
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Nic takiego u siebie nie zauważyłem. Ale też się specjalnie nie doszukiwałem.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #536
    | OlyJedi Awatar wtw
    Dołączył
    Oct 2015
    Mieszka w
    Otwock
    Posty
    394
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Nic takiego u siebie nie zauważyłem. Ale też się specjalnie nie doszukiwałem.
    A robiłeś takie próby z darkami przy czasach rzędu 30 sek lub więcej i ISO 6400? Jeśli możesz to podrzuć RAWa.
    "Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby"
    Stanisław Jerzy Lec

  7. #537
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Nie robiłem, bo zawsze zdejmuję dekielek przed zrobieniem zdjęcia i nie uznaję takich testów. Ale mogę zrobić... Tylko jaki sens ma ISO 6400 i 30 s? Przecież to będzie zaszumione jak cholera.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #538
    | OlyJedi Awatar wtw
    Dołączył
    Oct 2015
    Mieszka w
    Otwock
    Posty
    394
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Hmmm no wiesz do fotografii nocnego nieba to taka kombinacja ma jak najbardziej sens,no może 6400 to rzeczywiście sporo ale 1600 to chyba już będzie ok, a żeby usunąć szumy hoty i inne takie to robimy darki biasy flaty i składamy w odpowiednim programie
    "Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby"
    Stanisław Jerzy Lec

  9. #539
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Na ISO 6400 i 30 s to z nocnego nieba wyjdzie środek dnia z kreskami zamiast gwiazd

    No ale spoko, RAWa już mam. Muszę tylko posadzić tyłek do komputera, żeby go wyrzuć na serwer.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #540
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wtw Zobacz posta
    Niestety specyfikacji nie znam i zdaję sobie sprawę, że pewnie każda matryca zawiera mniej lub więcej takich kwiatków...
    Chyba nikt nie zna specyfikacji matrycy, odnośnie tych "kwiatków". Producenci dopuszczają takie "kwiatki" dla wyświetlacza LCD w aparacie podkreślając, że nie ma to wpływu na zdjęcie. Przy czasach 1/30s to raczej nie powinno być hot pixeli. Z drugiej strony przy "zwykłym" dziennym zdjęciu nie wiem czy będzie to zauważalne, raczej nie.
    Decyzję czy wymieniać, reklamować, już musisz sam podjąć. Nie jest wykluczone (choć mało prawdopodobne), że w drugim egzemplarzu tego nie będzie. Serwis powinien załatwić sprawę i zmapować te gorące piksele.
    PS.
    Próbowałeś włączyć redukcję szumu przy długiej ekspozycji ? Tą funkcję już na pewno fuji ma. Liczba świecących pikseli znacznie spadnie ale wydłuży się czas wykonania zdjęcia.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. Fujifilm X10/X20/X30
    By bast in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 1024
    Ostatni post / autor: 5.01.16, 11:40
  2. Fujifilm X-T1 - plotki
    By Jan_S in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 109
    Ostatni post / autor: 28.01.14, 09:30
  3. FujiFilm XF1
    By grzeSiuu in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19.11.12, 12:41
  4. fujifilm 6500fd
    By genek68 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 4.03.12, 23:24
  5. Fujifilm Finepix F200 EXR
    By pledwon in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12.05.09, 13:55

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.