Strona 3 z 65 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 650

Wątek: Fujifilm X-Tx/X-Txx

  1. #21
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.059
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria

    Odp: Fuji X-T1 - Hit czy Kit?

    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta

    trudności w obróbce RAWów z X-Transa mogą spowodować że sukcesu marketingowego nie będzie.

    Więc pytanie postawione w tytule pozostaje aktualne - Hit czy Kit
    Witam !

    Z ciekawosci zrobilem konwersje foty z RAF na DNG a UfRaw otwiera mi mocno zazieleniony obraz .
    Wynika z tego, ze X-Trans jest dosc specyficzna bo konwersja na DNG nie daje sie sensownie zrealizowac pod dowolne narzedzia.

    Czytalem, ze nie zaleca sie konwersji RAF na DNG jezeli jest uzyta matryca X-Trans bo wystepuje pogorszenie jakosci obrazu.
    Z drugiej strony format RAF jest tworzony bez kompresji czyli Fuji pozwala na dosc rozwlekly zapis danych.

    Ciekawy jestem czy w tym aparacie RAF bedzie takze bez kompresji ?


    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Darekw1967 ; 28.01.14 o 12:09
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Fuji X-T1 - Hit czy Kit?

    Cytat Zamieszczone przez pers Zobacz posta
    A, to teraz już rozumiem, po prostu inaczej definiujemy gadżet. Dla mnie AF (S, M czy C) nie jest gadżetem, podobnie jak spust migawki czy opcja AUTO ISO. Inna sprawa czy coś działa prawidłowo czy też nie.
    Fragment definicji słowa gadżet wg wikipedii:

    "...Gadżet oznacza również nowe urządzenie techniczne o kwestionowanej funkcjonalności lub użyteczności..."

    i AF-C w Fuji X100s to tylko taki gadżet. Wiadomo że w bezlusterkowcach funkcja ta działa źle, ale w Fuji działa naprawdę specyficznie. Niby czujniki fazowe na matrycy etc... a użyteczność jest zerowa. Wyglada to tak, jakby wstawiono tę funkcję tylko po to by była (bo inaczej nie wypada) ale żeby się dało z tego korzystać... tym się już nikt nie martwi.

    W tym sensie wcale mnie nie dziwi, że Fuji tak zrobiło przełącznik AF-S + AF-C + M tak, żeby AF-C było szczególnie trudno ustawić
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  3. #23
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: Fuji X-T1 - Hit czy Kit?

    Oczywiście, że kit. W kicie taniej...
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #24
    dzarro
    Gość

    Odp: Fuji X-T1 - Hit czy Kit?

    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    dzarro - jest u nas na Forum kilka osób które wykonały świetne zdjęcia telefonem komórkowym. Czy więc można uznać że komórka jest świetnym aparatem fotograficznym?

    Fuji robi fajne aparaty, jest dosyć innowacyjna, idzie inną drogą niż nieco konserwatywny Olympus. Ale też część rozwiązań z Fuji to zwykłe gadżeciarstwo nie mające realnego wpływu ani na jakość zdjęć ani na wygodę obsługi ani na możliwości eksploatacji. Kolejne zaś premiery (nie tylko zresztą u Fuji) przedstawiane są językiem hiper - mega - super... zapowiadają rewolucję która najczęściej jest tylko zwykłą ewolucją a opisywany w prospektach przełom to tylko marketingowy bełkot pełen gwiazdek i wykluczeń.

    Jaki więc będzie ten aparat? czy będzie hitem? sądząc po dotychczasowej polityce Fuji, będzie celował w tę samą grupę fotografujących do której Olympus adresuje E-M1. A wygląda na to że będzie nieco tańszy. Więc warunki by był to hit są spore. Ale z drugiej strony - słabsza oferta optyki, brak migawki 1/8000, trudności w obróbce RAWów z X-Transa mogą spowodować że sukcesu marketingowego nie będzie.

    Więc pytanie postawione w tytule pozostaje aktualne - Hit czy Kit
    Mam wrażenie, że 90% czasu, który poświęcasz na "fotografię" zajmuje Ci (forumowo-teoretyczne) roztrząsanie problemów, które sam stwarzasz. Było w historii pewnie sporo modeli aparatów, które nie odniosły wielkiego sukcesu rynkowego, a więc nie były hitami, ale to jeszcze nie oznacza, że były nieudane - czyli kitami też nie były. Dlatego tytuł wątku jest bez sensu.

    PS. Zdjęcia we wątku komórkowym, które da się określić jako dobre, można policzyć na palcach jednej ręki.

    ---------- Post dodany o 11:57 ---------- Poprzedni post był o 11:54 ----------

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Oczywiście, że kit. W kicie taniej...

  5. #25
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Fuji X-T1 - Hit czy Kit?

    dzarro - masz rację nie potrafiąc robić zdjęć dowartościowuję się dysputami o wadach i zaletach aparatów przeróżnych
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  6. #26
    dzarro
    Gość

    Odp: Fuji X-T1 - Hit czy Kit?

    Tyt to powiedziałeś.

    Moimi wpisami kieruje oczywiście zawiść, gdybym miał aparaty klasy EM-5 i X-100s, skupianie się na ich trzeciorzędnych wadach uznałbym nie tylko za stratę czasu ale nawet za grzech niewdzięczności...

  7. #27
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Fuji X-T1 - Hit czy Kit?

    Cytat Zamieszczone przez dzarro Zobacz posta
    Tyt to powiedziałeś.

    Moimi wpisami kieruje oczywiście zawiść, gdybym miał aparaty klasy EM-5 i X-100s, skupianie się na ich trzeciorzędnych wadach uznałbym nie tylko za stratę czasu ale nawet za grzech niewdzięczności...
    ach, dodaj do tego jeszcze XZ-2 a w planach (ale to chyba na koniec roku dopiero) coś z E-M1 / X-T1 / D7100 / 5DmkIII / K-3 ... więc interesuje mnie który jest "lepszy" bo wszystkich pięciu na raz nie kupię niestety
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  8. #28
    Jd
    Gość

    Odp: Fuji X-T1 - Hit czy Kit?

    Przyganiał kocioł garnkowi

    A tak na poważnie - pamietam jak niektórym nie podobał sie wygląd OM-D E-M5

  9. #29
    Awatar zimoch
    Dołączył
    Dec 2013
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Posty
    223
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria

    Odp: Fuji X-T1 - Hit czy Kit?

    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    ach, dodaj do tego jeszcze XZ-2 a w planach (ale to chyba na koniec roku dopiero) coś z E-M1 / X-T1 / D7100 / 5DmkIII / K-3 ... więc interesuje mnie który jest "lepszy" bo wszystkich pięciu na raz nie kupię niestety
    Po co ci tyle sprzętu?
    EM-1 II + Oly 7-14, Pan 20mm, Oly 60,75, Pan 100-300, Helios 58mm, Konica 40mm

  10. #30
    | OlyJedi Awatar maestro
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    śląskie
    Posty
    303
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Fuji X-T1 - Hit czy Kit?

    Cytat Zamieszczone przez adambieg Zobacz posta
    Tytuł wątku jest po prostu głupi. To jakiś konkurs piękności?
    Zgadzam się, tytuł jest niestosowny.
    Były: Olympus E-30, ZD 14-54 II, ZD 50 2, ZD 35 3.5, ZD 9-18, E-510 (dual kit)
    Są: Olympus E-Pl3, 14-42IIR, Panasonic GX7, mZD 45 1.8, mZD 12-40/2,8, Panas 20/1,7II, mZD 15/8, mZD 60/2.8.

Podobne wątki

  1. Fujifilm X10/X20/X30
    By bast in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 1024
    Ostatni post / autor: 5.01.16, 11:40
  2. Fujifilm X-T1 - plotki
    By Jan_S in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 109
    Ostatni post / autor: 28.01.14, 09:30
  3. FujiFilm XF1
    By grzeSiuu in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19.11.12, 12:41
  4. fujifilm 6500fd
    By genek68 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 4.03.12, 23:24
  5. Fujifilm Finepix F200 EXR
    By pledwon in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12.05.09, 13:55

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.