Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Zablokowana przysłona w C-770 UZ

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Zablokowana przysłona w C-770 UZ

    Witam wszystkich uczestników Forum.
    Jest to mój pierwszy post i niestety od razu problem.
    Tydzień temu kupiłem na Allegro Olympusa C-770 UZ. Niestety sprzedający okazał się być kłamcą i naciągaczem. Aparat okazał się mieć uszkodzoną przysłonę. Sprzedający poszedł w zaparte i twierdzi, że dostarczył sprawny aparat. Poza negatywem nic nie mogłem zrobić. Nawet nie udało mi się porozmawiać, bo nie odbiera telefonów Nie zgodził się też na spotkanie celem pokazania, na czym polega problem. Tak przy okazji ostrzegam przed zakupami u „JBlaze”. W razie problemów znika. Zero kontaktu.
    Postanowiłem sprawdzić, jaki może być koszt naprawy aparatu. Wygląda na to, że przysłona pozostaje przymknięta mimo, że na wyświetlaczu i we właściwościach zdjęcia niby się zmienia. W efekcie aparat dobiera bardzo długie czasy otwarcia migawki, co skutkuje tym, że nie sposób z ręki zrobić nieporuszone zdjęcie. W jednym z dwóch znanych mi serwisów w Poznaniu aparatu do naprawy mi nie przyjęto, sugerując naprawę w serwisie fabrycznym w Warszawie. Podobno jest tam jakiś silniczek krokowy, który może być uszkodzony. Czy może ktoś miał już podobny problem i może powiedzieć ile taka naprawa może kosztować?
    Zapłaciłem za aparat 466 zł. Jeśli naprawa będzie bardzo droga, to może nie warto naprawiać tylko sprzedać na części. Aparat jest, wizualnie, w bardzo dobrym stanie, dlatego trochę żal go na części.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar skow
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    1.087
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Skąd wiesz, że przysłona nie działa? Może wyciągasz błędne wnioski?

    Miałem objawy przepalania w swoim pradawnym C960 po utopieniu go w wodzie. Oczywiście był rozebrany wysuszony itp. W pomieszczeniu robił dobrze naświetlone zdjęcia (przy dłuższych czasach) ale na zewnątrz jednak przepalał (przy krótszych czasach). Coś jakby tarcie wprowadzało dodatkowe opóźnienie. Korekty +/- EV nie wiele pomagały.

    Postanowiłem go "rozruszać". Po pstryknięciu ponad setkę zdjęć normalnych i w trybie seryjnym coś wewnątrz się "przetarło" i obecnie aparat robi w miarę poprawne zdjęcia.

    Dlatego zanim oddasz go do serwisu spróbuj go trochę pomęczyć. Aparat na tym nie ucierpi a możesz zaoszczędzić pieniądze.

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.630
    Siła reputacji
    325
    Moja galeria
    Witam
    Na allegro jest coś takiego:

    http://www.allegro.pl/item250016029_...ziala_kpl.html

    Może po przełożeniu wyświetlacza byłby sprawny a resztę opchnąć na allegro jako części zamienne.

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    skow
    Tak usterkę, patrząc w obiektyw, ocenił doświadczony sprzedawca w komisie fotograficznym i przy podobnych oględzinach, fachowiec w serwisie poznańskim, o którym wspominałem.
    Ale oczywiście spróbuję jeszcze pomęczyć tą przysłonę. Może ruszy?

    henry1
    Tą aukcję oglądam, ale cena już ok. 200 zł. Mój jest wizualnie w znacznie lepszym stanie, więc jak już to przekładałbym w moją obudowę.

    Nie znam budowy tego aparatu. Może dostęp do tej nieszczęsnej przysłony nie jest aż tak trudny, ale boję się ruszać sam, nie mając żadnego doświadczenia. Może coś się tylko zatarło albo wyhaczyło, ale żeby to sprawdzić trzeba by się do tego dostać. Gdyby mieć service manual, to można by ocenić czy dostęp jest w miarę prosty.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    W serwisie Olka na pewno dobrze naprawią, ale koszt to 524,60 zetów brutto. Spróbuj się dowiedzieć w innych serwisach, np:
    1. OK Serwis w Gdańsku, ul. Czarny Dwór 4b
    2. CSI Foto i Video w Warszawie, ul. Żytnia 15
    3. Foto-Tronik, Warszawa, (chyba) ul. Żurawia
    Kolejność nieprzypadkowa
    Jack

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Jack Dziękuję za adresy. Jutro, jeśli nigdzie nie wyjadę, to podzwonię.

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Aparat po naprawie. Trochę to trwało, ale aparat działa.
    Naprawa kosztowała mnie 150 zł. Teraz muszę nauczyć się go obsługiwać.

Podobne wątki

  1. Problem z przysłoną w 50-200 I
    By shardac in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30.05.11, 05:44
  2. 40-150 i zablokowana przysłona
    By dka in forum E-System
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12.10.08, 21:09
  3. Zablkowana przysłona w Pentaconie 1.8/50
    By matix21 in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23.03.08, 12:24
  4. przysłona!!
    By dziwax in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 2.08.06, 21:24
  5. Przysłona f2.8
    By kondi in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11.08.04, 18:54

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.