Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Konkurs Fotograficzny - "Świeć Się"!

  1. #1
    Fotomaniak
    Gość

    Konkurs Fotograficzny - "Świeć Się"!

    Witajcie!
    Zapraszam wszystkich do udziału w konkursie fotograficznym "Świeć się z Energą" na najlepsze świąteczne zdjęcie.

    Do wygrania:
    • wyjazdowe warsztaty z Lidią Popiel
    • aparaty Nikon D7100
    • wiele innych nagród o łącznej wartości ponad 40 tys. złotych!
    Plebiscyt trwa do 20 stycznia. Zdjęcia możecie przesyłać codziennie! Więcej informacji znajdziecie na stronie - www.swiecsie.pl

  2. #2
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria

    Odp: Konkurs Fotograficzny - "Świeć Się"!

    Sponsor konkursu bogaty jak ta lala, a chodzi o zywkłe wyżebranie zdjęć i praw do nich za friko.
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Konkurs Fotograficzny - "Świeć Się"!

    a co to za Lidka?.Ona po mieczu ten Popiel w prostej lini od Popielow.
    Moze fotka Jej by sie zdala,bo jak warsztat wyjazdowy wielodzienny to warto by zobaczyc z czym sie ma doczynienia z wtorku na srode konsumujac glowna wygrana.A moze nie warto ryzykowac.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria

    Odp: Konkurs Fotograficzny - "Świeć Się"!

    Z regulaminu:

    5. Poprzez nadesłanie zdjęcia do Konkursu w sposób określony w niniejszym paragrafie, Uczestnik Konkursu
    (...)
    (2) udziela Organizatorowi, każdemu z Fundatorów oraz Uczestnikom „Plebiscytu Świeć Się Galerio” nieodpłatnej licencji niewyłącznej na korzystanie przez te podmioty z nadesłanych przez Uczestnika zdjęć, które zwyciężą w Konkursie [Zdjęcia Zwycięskie] wraz z uprawnieniem do wykonywania praw zależnych do opracowań Zdjęć Zwycięskich, na następujących polach eksploatacji:
    (a) utrwalanie i zwielokrotnianie zdjęć poprzez wytwarzanie za pomocą dowolnej techniki egzemplarzy utworu lub jakiejkolwiek jego części, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową;

    (b) wprowadzanie do obrotu, użyczenie lub najem oryginału albo egzemplarzy zdjęć lub jakiejkolwiek ich części,

    (c) rozpowszechnianie zdjęć poprzez publiczne wykonanie, wystawienie, wyświetlenie, odtworzenie oraz nadawanie i reemitowanie zdjęć lub jakiejkolwiek ich części, a także publiczne udostępnianie zdjęć lub jakiejkolwiek ich części w sieciach teleinformatycznych, w tym w sieci Internet, w taki sposób, aby każdy mógł mieć do nich dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym.

    Licencja, o której mowa w ust.5 pkt.(2):

    (1) dochodzi do skutku z chwilą wyłonienia Zdjęć Zwycięskich,

    (2) zostaje udzielona na okres 10 lat,

    (3) uprawnia licencjobiorcę do udzielania dalszych licencji (sublicencji).
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: Konkurs Fotograficzny - "Świeć Się"!

    Cytat Zamieszczone przez romek1967 Zobacz posta
    Z regulaminu:

    5. Poprzez nadesłanie zdjęcia do Konkursu w sposób określony w niniejszym paragrafie, Uczestnik Konkursu
    (...)nieodpłatnej licencji niewyłącznej
    Czyli, że autor i tak może zdjęciem dysponować i udzielać kolejnych licencji, sprzedawać...

    Cytat Zamieszczone przez romek1967 Zobacz posta
    Licencja, o której mowa w ust.5 pkt.(2):
    (1) dochodzi do skutku z chwilą wyłonienia Zdjęć Zwycięskich,
    (2) zostaje udzielona na okres 10 lat,
    (3) uprawnia licencjobiorcę do udzielania dalszych licencji (sublicencji).
    Czyli, że organizator może dodatkowo na owym zdjęciu zarabiać w sposób nieograniczony...
    The question is, who cares?

  6. #6
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: Konkurs Fotograficzny - "Świeć Się"!

    Cytat Zamieszczone przez ahutta Zobacz posta
    Czyli, że organizator może dodatkowo na owym zdjęciu zarabiać w sposób nieograniczony...
    Nie płacąc żadnych tantiem Autorowi. Zarąbiście.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria

    Odp: Konkurs Fotograficzny - "Świeć Się"!

    I tak lepiej niż w naszym Dzienniku Bałtyckim, gdzie punkt ten dotyczył wszystkich nadesłanych zdjęć Limitów nie było, można było całe archiwum im wysłać. I ludzie słali, czego się nie robi, aby zaistnieć w lokalnym kalendarzu.

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Konkurs Fotograficzny - "Świeć Się"!

    nie wiem czemu się czepiacie - taki zapis o przekazaniu praw do wykorzystania zdjęć musi być bo inaczej, nawet na wręczeniu nagród organizator nie mógłby tych zdjęć zaprezentować.

    I to jest fair, zwłaszcza że nagrody chyba nietanie (taki D7100 chyba jest więcej wart niż prawa do zdjęcia świątecznej ilumonacji) i to że przekazanie praw ograniczone jest tylko do zdjęć zwycięskich. Choć pewnie może się zdarzyć sytuacja, że ktoś nadeśle zdjęcie wart jego zdaniem np. 1000 zł a Energa nagrodzi je firmowym długopisem i uzyska w ten sposób prawa do eksploatacji...

    A odnosząc się do wpisu bufetow'ej - Gmina Myślenice też próbowała taki numer wyciąć - ogłosiła konkurs na najlepsze zdjęcia krajobrazu i życia na terenie gminy, wymagania odnośnie jakości (w sensie przydatności do druku) były spore a wartość nagród była... no symboliczna... jeśli dobrze pamiętam to jakieś "gadżety firmowe"... Oczywiście, zdjęcia na konkurs należało przekazać z licencją na eksploatację na wszystkich (była długa lista) polach... nie było ograniczenia że tylko nagrodzone prace będę wykorzystywane etc.

    I to było jawne naciągactwo... ale chyba niewiele osób się złapało bo organizatorzy skarżyli się potem na słaby poziom prac... a swoją drogą, to zawsze w takich konkursach jury może nie przyznać pierwszej nagrody... prawda?
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  9. #9
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: Konkurs Fotograficzny - "Świeć Się"!

    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    nie wiem czemu się czepiacie - taki zapis o przekazaniu praw do wykorzystania zdjęć musi być bo inaczej, nawet na wręczeniu nagród organizator nie mógłby tych zdjęć zaprezentować.
    Samo organizowanie czegoś takiego to jak gra w trzy karty: robienie ludzi w bambuko i zarobek kosztem niewiedzy.
    Jesteś Burmistrzem, Starostą czy innym budżetowcem, chcesz mieć foty na "coś tam" ogłoś przetarg, wynajmij fotografa, albo przy publikacji fot z "konkursu"
    Płać za publikację. Proste nie?
    Ale to tylko moje zwidy i herezje
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Konkurs Fotograficzny - "Świeć Się"!

    Saboor - co to zasady się zgadzam że "konkursy" często służą wyłudzaniu zdjęć. Takie wrażenia miałem i po konkursie myślenickim. Ale w przypadku konkursu który jest tematem wątku nie wyczuwam szwindlu i przekrętu. Normalne moim zdaniem jest że organizator chce mieć prawo do publikacji i prezentacji zdjęć które nagrodził w organizowanym przez siebie konkursie drogimi nagrodami.

    Zresztą, gdyby Energa chciała tanio zdjęcia pozyskać, to jak przypuszczam, zdjęć o takiej tematyce w różnych płatnych zasobach są chyba tysiące, wystarczy siąść i wybrać i wyszło by chyba taniej niż 3,5 tys. za fotkę (bo tyle chyba teraz D7100 kosztuje)
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 7.05.13, 09:29
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16.10.12, 12:53
  3. Świat Obrazu - Konkurs fotograficzny "Bezkrwawe łowy"
    By Plumek in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 2.12.10, 13:43
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13.05.10, 10:51
  5. Konkurs fotograficzny Epson "Życie jest piękne"
    By poPe78 in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13.05.08, 15:05

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.