Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: Niezniszczalna Warka

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.587
    Siła reputacji
    195
    Moja galeria

    Niezniszczalna Warka

    Wklejam zdjęcie - pstryk, głupkowate, takie sobie. Proszę o negatywne opinie, ale z uzasadnieniem, jesli to możliwe. Pragnę się dowiedzieć, jakimi fotkami nie nalezy obrażać oczu forumowiczów.
    Do moda: fotka koliduje z regulaminem? - Jesli tak, to proszę usunąć post.
    Pzdre, TJ


  2. #2
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Tadku, nie wiem co tu krytykować, może motyw nie jest zbyt wyszukany, ale zważywszy, że chciałeś to sfotografować to IMHO jest OK
    kapcel nie jest w centrum kadru - a mógł być - wtedy bylo by co krytykować...


    a tak...
    ja wiem...

    może szkiełko na lewo od kapsla bym wymiótł.
    Generalnie zdjęcie nie budzi emocji i przeszedł bym wobec niego obojętnie

    pozdrawiam
    dobas

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.587
    Siła reputacji
    195
    Moja galeria
    Dobas,
    Dzieki.
    Pierwszy bardzo generalny wniosek - zdjęcie nie budzi emocji, nie porusza, ani grzeje, ani ziębi, nie przyciąga oka.
    Jest to tak fundamentalna ocena, ze na tym dyskusję można by zakończyć. Ale ja sie przyczepię do semantyki. Bardzo często politycy odpowiedzialni za wyrzucenie kogoś z pracy podają krótkie tłumaczenie - gościu wylany stracił moje zaufanie i koniec. A dlaczego stracił, to już jest nieistotne. Jet to podobny argument - jedna formułka załatwia wszystko. Przepraszam, że tak piszę prowokująco. Nie wytykam tego Tobie, lecz głośno myślę nad tym, czy dało by się coś dodać.
    Ach, jeszcze muszę dodać pewna uwagę, a mianowicie, przez wielu użytkowników, a także modów i admina takie podejście do komentowania może być wzięte za trollowanie. Proszę trzymać rękę na pulsie i jeżeli jest taka potrzeba, to post ten powinien być ostatni.
    Pzdr, TJ

  4. #4
    | OlyJedi Awatar sisman
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    PIŁA-Podlasie
    Posty
    353
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Niby takie sobie a intryguje
    a to szkiełko przeszkadza, a to stracone zaufanie
    przyznam szkiełka nie widziałem w pierwszej chwili, ale za to oko moje spojrzało na ten kamyczek czerwony po prawej (w środku)
    a mnie to zdjęcie intryguje, jest po prostu inne - zaciekawia

  5. #5
    Oleryk
    Gość
    Nic mnie nie intryguje w tej fotce i nic nie przyciąga wzroku.
    Po prostu stary kapsel na kawałku kamienia i tyle.
    O czym tu pisać?
    Prowokacja jakaś?

  6. #6
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    To chyba wystarczające wytłumaczenie

    Myślę że można porównać fotografie do kobiety i męskiego spojrzenia na nie.
    Idziesz ulicą i patrzysz, co drugi mijający Cię w kraju człowiek to kobieta (przynajmniej tak w teorii) są takie, za którymi się obejrzysz, od których nie będziesz mógł oderwać wzroku w autobusie, czy restauracji, są takie, które nie zwrócą Twojej uwagi, a są takie które nie pasują do Twego gustu (czy gustu większości)

    Są powalające i nie powalające.

    Kapsel na glebie sfotografowany tak jak to zrobiłeś nie wyzwala żadnych emocji - we mnie przynajmniej. Nie powala, nie zachwyca. Być może ktoś sfocił by to lepiej Ty to zorobiłeś tak, e to dla mnie taka przeciętna kobieta, taki co drugi mijający mnie człowiek, za którym nie warto się obejrzeć, przy któryum nie warto się zatrzymać czy na którego nie warto się gapić w knajpie

    I sorry, ale myślę że zwolnienie z pracy warto bardziej motywować niż fakt że kogoś nie zachwyca zniszczony kapsel

    myślę że większość zdjęć jest nijaka a tylko te dobre zachwycają. I lepiej jest się zastanawiać nad tym co zachwytca w dobrym zdjęciu niż próbnować doszukać tego co jest przeciętnego w przeciętnym zdjęciu.

    W tym przeciętnym zdjęciu przeciętny jest:

    kapsel - zwykła warka
    kadr - książkowy
    światło - nijakie
    cały motyw - kiepski, nie porywający
    gleba - też nijaka

    jedyne nad czym się zastanawiam to czy kapsel leży na betonie czy wapieniu...

    ale to już zboczenie geologa

    pozdrawiam
    dobas

  7. #7
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Ja obstawiam beton.

    W zasadzie Dobas napisał wszystko.

    Gdyby trzeba było się jeszcze tak wgłębić w to zdjęcie, to znowu mi przyszło pierwsze na myśl, co też mogło zgnieść ten kapsel (chyba ostatnio za krótko sypiam ).
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.587
    Siła reputacji
    195
    Moja galeria
    Sisman, Wojtec60, Dobas, Mysikrólik,

    Dziękuję za komentarze.
    Myślę, ze zdjęcie jest nieciekawe z kilku powodów:

    - nieatrakcyjne światło, co oznacza tutaj zbyt duży kąt padania dający zbyt krótkie cienie, a także zbyt ciemne (szczególnie na kapslu), co kłóci się z ogólną jasną tonacją fotki;

    - zdjęcie mogło by być jaśniejsze, było by bardziej optymistyczne, może należało by wybrać gładsze tło i większe ziarenka piasku, które by rzucały dłuższe cienie i więcej tych ziarenek;

    - podłoże jest może zbyt grube, jeśli chodzi o ciemne wżery w nim, podłoże mogło by być pozbawione żółtej tonacji, także jesli chodzi o wżery, to można by było się postarać o jakiś ładniejszy układ tych jamek;

    - taka fotka lepiej by wyglądała, gdyby pójść zdecydowanie w kierunku techniki - tego, co najbardziej przyciąga wzrok.

    Myślę, że od czasu do czsu dobrze jest przeanalizować nietrafione zdjęcie, aby wiedzieć, czego unikać, oglądanie bezustanne dobrych fotek z komentarzami typu "powala" moim zdaniem daje niewystarczającą ilość materiału do przemyśleń dla amatorów początkujących, ponieważ materiał ten jest jednostronny. Może nie mam racji.

    Pzdr, TJ

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Genialne

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Galicja
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Moj Boze! Nad czym Wy dyskutujecie? No naprawde nie chce byc zlosliwy ale to obraza zdrowego rozsadku.
    Koszmar! Tadeuszu czy dosc bystry (?) facet, musi od czasu do czasu raczyc grono takimi gniotami? Jakby mial 5 lat. I te nadete teksty! Jakich slow uzywasz jak wchodzisc do Luwru?
    Skoro wypompowujesz sie na kapslach i kieliszeczkach na kafelkach ( nie wiem ktory koszmar gorszy).
    Tylko bez obrazy! Kocham Was jak braci! Tak tylko staram sie zachowac resztki rozsadku i szacunku dla wlasnej inteligencji.
    Pamietacie cytat z Mario Puzo ( Ojciec Chrzesny I )?- " nie obrazaj mojej inteligencji".
    Czesc.Ch.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12.06.06, 12:26

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.