Strona 53 z 102 PierwszyPierwszy ... 343515253545563 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 1015

Wątek: Pełne wersje oprogramowania za free

  1. #521
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Głównie Viewerem 3 i było ciężko.

    Przez moment miałem też Lightroom 5, super program - najbardziej intuicyjny, szybki i rezultaty też były wg mnie najlepsze. Świetnie ciągnie z cieni.

  2. #522
    | OlyJedi Awatar jck
    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Posty
    814
    Siła reputacji
    99
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piaseczek Zobacz posta
    Głównie Viewerem 3 i było ciężko.

    Przez moment miałem też Lightroom 5, super program - najbardziej intuicyjny, szybki i rezultaty też były wg mnie najlepsze. Świetnie ciągnie z cieni.
    Trochę zaszalałeś - "korekty szkieł i aberacji zapisane w RAW". Choć to teoretycznie możliwe i nie wyklucza jego istnienia, to nie słyszałem o takim pomyśle.
    Załatwia się to inaczej.

    Każdy producent tworzy takie profile i masz je też w OV3. Te same również dostaje od nich Adobe. Najlepsze robi DxO. Na podstawie swoich badań laboratoryjnych tworzy własne, dużo lepsze profile. Możesz wykonać je sobie również ty sam. Tutaj kiedyś pisałem: https://forum.olympusclub.pl/threads...=1#post1137000
    Z OV3 lekko nie jest ale ma swoje duże zalety. Ja, ponieważ nie zapisuję jpg'ów, a dla jakichś powodów chciałbym je mieć, wywołuję je wsadowo na domyślnym ustawieniu Brak". Czasami też edytuję.
    A jeśli powątpiewasz w możliwości Zonera to zapraszam do naszego wątku i czynnego wzięcia w nim udziału https://forum.olympusclub.pl/threads...=1#post1139753. Wszystkie RAW'y apz'eta wywołałem którymś Zonerem.
    Tak czy inaczej, służę Ci pomocą gdybyś potrzebował.
    Ostatnio edytowane przez jck ; 3.01.15 o 02:57

  3. #523
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Nie powątpiewam w Zonera, załapałem się na darmowego Pro 16 i poza brakiem warstw (a może źle szukam?) wszystko jest fajne.
    Udało Ci się może znaleźć plik .dcp (digital camera profile) dla Olympusów? Szukałem i nic... Mam omd 10 i 12-40. Procesor omd 10 potrafi korygować wady obiektywów i chciałbym z tych danych skorzystać.

    Zdjęcia APZ sukcesywnie ściągałem i obrabiałem w Zonerze. Bardzo dobry materiał do nauki poprzez porównanie do kolegów z forum.

    Dzięki za propozycję pomocy

    ---------- Post dodany o 13:47 ---------- Poprzedni post był o 13:39 ----------

    tu podobny temat:
    http://www.dpreview.com/forums/threa...-post-52148090

  4. #524
    | OlyJedi Awatar jck
    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Posty
    814
    Siła reputacji
    99
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piaseczek Zobacz posta
    ... i poza brakiem warstw (a może źle szukam?)
    Źle szukasz. Zaznaczyłem odpowiednie zakładki i pasek narzędzi. Tutaj czarne tło zostało skopiowane i nałożone na białe.

    Cytat Zamieszczone przez piaseczek Zobacz posta
    Udało Ci się może znaleźć plik .dcp (digital camera profile) dla Olympusów? Szukałem i nic... Mam omd 10 i 12-40. Procesor omd 10 potrafi korygować wady obiektywów i chciałbym z tych danych skorzystać.
    Pytanie brzmi po co? Robiąc jpg'a robi to silnik aparatu. W przypadku orf'a jest inaczej. Przeczytaj, proszę uważnie mój poniższy wpis #522. Następnie otwórz pierwszy zamieszczony tam link. Przeczytaj go. Następnie obejrzyj, starannie szukając różnic kolejne załączniki. I tam jest wszystko.
    Jeśli teraz dalej będziesz miał pytania, to pisz.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Warstwy.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	252,9 KB
ID:	138303  
    Ostatnio edytowane przez jck ; 3.01.15 o 22:12

  5. #525
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jck Zobacz posta
    Źle szukasz. Zaznaczyłem odpowiednie zakładki i pasek narzędzi. Tutaj czarne tło zostało skopiowane i nałożone na białe.
    Łatwo nie było, ale się udało Dzięki!

    Cytat Zamieszczone przez jck Zobacz posta
    Pytanie brzmi po co? Robiąc jpg'a robi to silnik aparatu. W przypadku orf'a jest inaczej. Przeczytaj, proszę uważnie mój poniższy wpis #522. Następnie otwórz pierwszy zamieszczony tam link. Przeczytaj go. Następnie obejrzyj, starannie szukając różnic kolejne załączniki. I tam jest wszystko.
    Jeśli teraz dalej będziesz miał pytania, to pisz.
    Dobrze to interpretuję, że Adobe DNG Converter (który jest wykorzystywany w Zonerze) koryguje dystorsję a nie rusza aberracji?

  6. #526
    | OlyJedi Awatar jck
    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Posty
    814
    Siła reputacji
    99
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piaseczek Zobacz posta
    Dobrze to interpretuję, że Adobe DNG Converter (który jest wykorzystywany w Zonerze) koryguje dystorsję a nie rusza aberracji?
    Dobrze kombinujesz. Ale to dotyczy pary E-PM2 + Lumix 14/2.5. Dla M10 + 12-40 koryguje wszystko bardzo ładnie. AC też.
    Ostatnio edytowane przez jck ; 4.01.15 o 03:30

  7. #527
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.873
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Dziś coś dla miłośników panoram - Photo Stitcher. Do wtorku za darmo pod adresem http://sharewareonsale.com/s/teorex-photostitcher-sale
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  8. #528
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jck Zobacz posta
    Dobrze kombinujesz. Ale to dotyczy pary E-PM2 + Lumix 14/2.5. Dla M10 + 12-40 koryguje wszystko bardzo ładnie. AC też.
    Rano naszła mnie refleksja, że nie zapytałem czym robiłeś zdjęcia tablic. W tak razie na moje skromne potrzeby Zoner jest w 100% wystarczający

    Mógłbyś jeszcze spojrzeć czy parametry w RAW settings mam ustawione optymalnie?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ustawienia.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	64,1 KB
ID:	138339

  9. #529
    | OlyJedi Awatar jck
    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Posty
    814
    Siła reputacji
    99
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piaseczek Zobacz posta
    Rano naszła mnie refleksja, że nie zapytałem czym robiłeś zdjęcia tablic. W tak razie na moje skromne potrzeby Zoner jest w 100% wystarczający

    Mógłbyś jeszcze spojrzeć czy parametry w RAW settings mam ustawione optymalnie?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ustawienia.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	64,1 KB
ID:	138339
    M-10 + M.Zuiko 12-40 f2.8 też robiłem. Stąd wiem, że korekcja programowa tego obiektywu jest mocna.
    Moje preferowane ustawienia są poniżej, ale w zależności od okoliczności otwieram też RAW'y poprzez Adobe DNG Converter.
    Poza zaznaczeniami na czerwono, ale to kwestia opcjonalna, masz dla tej pary dobrze ustawiony.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Znr preferencje RAW.JPG
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	75,5 KB
ID:	138340

  10. #530
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Zmieniłem, poćwiczę też na Twoich ustawieniach.

    Manufacturer's processing method - czy to oznacza, że Zoner korzysta wtedy z Olympus RAW Codec i kolory będą jak w Olympus Viewer?
    http://www.olympus.co.jp/en/support/...oftware/codec/

Podobne wątki

  1. Czarne wersje Olympusów 12 mm f/2,0 oraz 45 mm f/1,8
    By Tomek_K in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 30.09.12, 10:33
  2. czy mogę zainstalować polską wersję językową do Mjm 5.0
    By cuba2009 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15.01.10, 14:09
  3. 1,8/50mm różne wersje
    By beeble in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26.03.08, 20:21

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.