Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Filmowanie w 4/3 czyli tylko E-5 a może coś innego?

  1. #11
    | OlyJedi Awatar acidmk
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Mokotów
    Posty
    1.065
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria

    Odp: Filmowanie w 4/3 czyli tylko E-5 a może coś innego?

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    …ale po co Ci ta kamera? Jakie zastosowanie. Obrazek z taniej kamerki a obrzek z aparatu, to przepaść… w niektórych zwłąszcza zastosowaniach.

    Dwa różne sprzęty i to nieczesto po prostu zupełnie się nieuzupełniające.
    Grizz, wiem i mam świadomość że to dwa różne sprzęty, mam tego coraz większą świadomość zagłębiając się w temat.
    Po co mi kamera, aparat? Chciałem uwiecznić coś więcej niż tylko zamrożone kadry z życia, miejsc jakże dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.
    Trochę pod kontem mojego projektu związanego z Sycylią, trochę zainspirowany innymi miejscami dzięki vimeo.

    Nie wiem w tej chwili czy stanie się to kolejną pasją czy tylko epizodem ale chcę tego dotknąć, poczuć jak to jest. W końcu nie chcę kiedyś żałować że zniechęciłem się, ni podjąłem wyzwania.

    Rafał stokrotne dzięki za linki, bardzo dużo dzięki temu zrozumiałem. Ogromny szacun za to że chcesz tłumaczyć, masz do tego chęć. Często ludzie którzy wiedzą coś na dany temat trzymają wiedzę dla siebie, a Ty robisz inaczej.

    Pozdrawiam Was serdecznie
    POzdrawiam
    Acidmk
    Mój wątek, moja Sicilia na forum oraz w necie LaBellaSicilia.pl oraz moje www

  2. #12
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Odp: Filmowanie w 4/3 czyli tylko E-5 a może coś innego?

    O widzisz jak tak opisałeś sytuację, to już zupełnie inny, precyzyjniejszy obraz się maluje. W takim wypadku nie zastanawiaj się za mocno. Każda nowa puszka z możliwością filmowania będzie ok, a z czasem sam zobaczysz czego potrzebujesz na póżniej. Ale pucha, nie kamerki. I ine pchaj się w e-5. Bierz nowe mikrusy.

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Filmowanie w 4/3 czyli tylko E-5 a może coś innego?

    Wydaje mi się, że obiektywy 4/3 w trybie AF nie nadają się do filmowania z żadnym body ani E-5, ani z żadnym z m43 nawet E-M1, po prostu dźwięki AF zabiją każdą produkcję video

    W trybie MF obiektywy 4/3 można użyć do filmowania z każdym body, które filmuje. Oczywiście najlepiej z tym, które najlepiej filmuje - więc tylko jakiś Panasonic się kłania.

    A jak obiektyw 4/3 przestają być ważne z punktu widzenia filmowania, to możesz zacząć rozważać każde rozwiązanie, które pozwoli na filmowanie

  4. #14
    | OlyJedi Awatar acidmk
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Mokotów
    Posty
    1.065
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria

    Odp: Filmowanie w 4/3 czyli tylko E-5 a może coś innego?

    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    Wydaje mi się, że obiektywy 4/3 w trybie AF nie nadają się do filmowania z żadnym body ani E-5, ani z żadnym z m43 nawet E-M1, po prostu dźwięki AF zabiją każdą produkcję video

    W trybie MF obiektywy 4/3 można użyć do filmowania z każdym body, które filmuje. Oczywiście najlepiej z tym, które najlepiej filmuje - więc tylko jakiś Panasonic się kłania.

    A jak obiektyw 4/3 przestają być ważne z punktu widzenia filmowania, to możesz zacząć rozważać każde rozwiązanie, które pozwoli na filmowanie
    Właściwie to nie myślałem że af będzie działał z tymi szkłami. Czytałem też że sama optyka zuiko przy filmowaniu nie jest rewelacyjna. Dużo lepiej spisują się szkła Panasonica.

    Myślałem raczej o puszce od Panasonica przejściowe i stałkach myślicie że to może działać?

    Pozdrawiam
    Acidmk
    POzdrawiam
    Acidmk
    Mój wątek, moja Sicilia na forum oraz w necie LaBellaSicilia.pl oraz moje www

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Filmowanie w 4/3 czyli tylko E-5 a może coś innego?

    Cytat Zamieszczone przez acidmk Zobacz posta
    Właściwie to nie myślałem że af będzie działał z tymi szkłami.
    Czytałem też że sama optyka zuiko przy filmowaniu nie jest rewelacyjna. Dużo lepiej spisują się szkła Panasonica.
    Mógłbyś rzuciś więcej światła na temat. Jakieś przykłady. Strasznie jestem ciekaw jak to z tą optyką Zuiko jest.

  6. #16
    | OlyJedi Awatar acidmk
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Mokotów
    Posty
    1.065
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria

    Odp: Filmowanie w 4/3 czyli tylko E-5 a może coś innego?

    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    Mógłbyś rzuciś więcej światła na temat. Jakieś przykłady. Strasznie jestem ciekaw jak to z tą optyką Zuiko jest.
    Przeglądałem opinie o obiektywach m4/3 tutaj, stąd moje stwierdzenie. Nie miałem jeszcze okazji sprawdzenia tego samemu, stąd moje stwierdzenie.
    POzdrawiam
    Acidmk
    Mój wątek, moja Sicilia na forum oraz w necie LaBellaSicilia.pl oraz moje www

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Filmowanie w 4/3 czyli tylko E-5 a może coś innego?

    acidmk, Następnym razem nie pisz takich ogólników : "Czytałem też że sama optyka zuiko przy filmowaniu nie jest rewelacyjna"

    1. Pisząc "optyka" kierujesz uwagę mylnie na jakość optyczną obiektywu, a Tobie po prostu chodziło o obiektywy Zuiko generalnie.
    2. Pisząc takie wnioski, zaznacz o jaki Ci aspekt chodzi - w linku wyraźnie jest napisane, że chodzi o niewygodne (???) manualne ostrzenie w obiektywach Zuiko.
    3. Linkowany tekst na podstawie którego serwujesz wnioski jest bardzo stary - czerwiec 2010 - więc dużo się od wtedy zmieniło.

    PS
    Jedna z zasad filmowania mówi aby ostrość ustawić przed filmowaniem i nie zmieniać jej w trakcie, czyli jedno ujęcie jedno nastawienie ostrości

    A jak potrzebujesz robić video reportaż to faktycznie najlepiej się zaopatrzyć w "dedykowany" do filmowania obiektyw z AFem.

  8. #18
    | OlyJedi Awatar acidmk
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Mokotów
    Posty
    1.065
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria

    Odp: Filmowanie w 4/3 czyli tylko E-5 a może coś innego?

    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    acidmk, Następnym razem nie pisz takich ogólników : "Czytałem też że sama optyka zuiko przy filmowaniu nie jest rewelacyjna"

    1. Pisząc "optyka" kierujesz uwagę mylnie na jakość optyczną obiektywu, a Tobie po prostu chodziło o obiektywy Zuiko generalnie.
    2. Pisząc takie wnioski, zaznacz o jaki Ci aspekt chodzi - w linku wyraźnie jest napisane, że chodzi o niewygodne (???) manualne ostrzenie w obiektywach Zuiko.
    3. Linkowany tekst na podstawie którego serwujesz wnioski jest bardzo stary - czerwiec 2010 - więc dużo się od wtedy zmieniło.

    PS
    Jedna z zasad filmowania mówi aby ostrość ustawić przed filmowaniem i nie zmieniać jej w trakcie, czyli jedno ujęcie jedno nastawienie ostrości

    A jak potrzebujesz robić video reportaż to faktycznie najlepiej się zaopatrzyć w "dedykowany" do filmowania obiektyw z AFem.
    tymczasowy_ pisze ogólnie gdyż temat jest dla mnie totalnie nowy i nie mam wiedzy pozwalającej autorytatywnie stwierdzić jak to jest naprawdę. W pierwszym poście napisałem też o obiektywach jakie mam i o nich pisałem.
    Jak zdążyłem się zorientować filmowanie lustrzanką to ogrom wiedzy, operatorskie, reżyserskiej, montażowej którą zdecydowanie ułatwi życie i pozwoli poprawnie filmować.

    Pozdrawiam serdecznie
    Acidmk
    POzdrawiam
    Acidmk
    Mój wątek, moja Sicilia na forum oraz w necie LaBellaSicilia.pl oraz moje www

  9. #19
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria

    Odp: Filmowanie w 4/3 czyli tylko E-5 a może coś innego?

    w mikro 4/3 są obiektywy Panasonica oznaczone HD - z cichym, szybkim AF i elektryczną zmianą przysłony (dodatkowe oznaczenie PZ -power zoom). Razem z body Panasonic można zmieniać ogniskową dźwigienką na aparacie, bez ryzyka drgania obrazu przy zmianie ogniskowej ręką. Obiektywy są też stabilizowane.

  10. #20
    | OlyJedi Awatar acidmk
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Mokotów
    Posty
    1.065
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria

    Odp: Filmowanie w 4/3 czyli tylko E-5 a może coś innego?

    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    w mikro 4/3 są obiektywy Panasonica oznaczone HD - z cichym, szybkim AF i elektryczną zmianą przysłony (dodatkowe oznaczenie PZ -power zoom). Razem z body Panasonic można zmieniać ogniskową dźwigienką na aparacie, bez ryzyka drgania obrazu przy zmianie ogniskowej ręką. Obiektywy są też stabilizowane.
    Ano, o tym już czytałem i stąd moje stwierdzenie że do filmowania obiektywy Panasonica wydają się lepsze.

    Pozdrawiam serdecznie
    Acidmk
    POzdrawiam
    Acidmk
    Mój wątek, moja Sicilia na forum oraz w necie LaBellaSicilia.pl oraz moje www

Podobne wątki

  1. GoPro HD Hero 2, a może coś innego ?
    By fotomic in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 8.11.12, 22:25
  2. Eos 40d 50d czy moze cos innego ?
    By komputerimac in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 7.10.10, 21:05
  3. Olympus x-925 opinie? a może coś innego?
    By Jordan in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22.12.09, 11:13
  4. C765 a moze cos innego?
    By CASI in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13.09.04, 23:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.