Strona 26 z 79 PierwszyPierwszy ... 1624252627283676 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 786

Wątek: Przejście z FF do m43

  1. #251
    Awatar marcz
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    29
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria

    Odp: Przejście z FF do m43

    Cytat Zamieszczone przez realnasty Zobacz posta
    Zajrzyj do jego wątku.
    Zajrzałem, poczytałem. Do reportażu nie odważyłbym się używać m43 (szumy, AF), ale na plener będzie trzeba kiedyś pożyczyć E-M5/E-M10/E-M1 i sprawdzić w boju. Jeżeli się sprawdzi to na listę zakupową wejdzie E-M10 + 75/1.8
    m43 E-M10, GX1, 14/2.5, 20/1.7, 45/1.8, 75/1.8, 14-42PZ, 45-150 | N FX

  2. #252
    | OlyJedi Awatar maestro
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    śląskie
    Posty
    303
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Przejście z FF do m43

    Cytat Zamieszczone przez wuzet Zobacz posta
    Dobry pilot to i na drzwiach od stodoły poleci, tak samo dobry fotograf ...
    Hehe, uwielbiam takie wstawki

    Ciekawa dyskusja, przykładowo sam podniecam się głębia z FF i nie ukrywam się z tym. Robiłem sobie niedawno poważny bilans czy warto przesiadać się z 4/3 na FF czy też nie. Początkowo nie doszedłem do porozumienia w tej kwestii sam ze sobą, więc podejrzewam, że kwestia ta wcale nie jest taka oczywista zarówno w jedną jak i drugą stronę.
    Ostatecznie wyszło mi w bilansie, że kupując FF (brałem pod uwagę 6D), będę miał lepszą matrycę, wyższe używalne ISO, ciekawsza papierowa GO, na której jednak mi zależało, ale wszystko to będzie obarczone o wiele większymi gabarytami oraz wagą - chodzenie z klockiem po molo w Sopocie nie napawa optymizmem, poza tym taki sprzęt na wakacje prawie w ogóle się nie nadaje (i nie chodzi tu o niemożność robienia nim zdjęć). Zdjęcia, na którym podniecałbym się mniejszą GO, stanowiłyby jedynie jakiś procent wszystkich wykonanych fotek. Może kiedyś jak w totka wygram to jeszcze pokuszę się o FF dla własnej satysfakcji, chyba że w m4/3 powstaną obiektywy o świetle f1 (a to jest w planach Olympusa). Obecnie jednak wygrała praktyczność. Praktyczność w wielu sytuacjach. Z każdym dniem utwierdzam się w przekonaniu, że m4/3 to był jednak dobry wybór - zdaję sobie sprawę z pewnych ograniczeń, ale jednak widzę więcej zalet.
    Co do rozmytego tła, oczywiście, że da się taki efekt osiągnąć. Nie w każdych warunkach z takim samym końcowym efektem jak w FF, ale bywają sytuację, że głębia jest na tyle mała, że i w m4/3 trzeba domykać przysłonę.
    Były: Olympus E-30, ZD 14-54 II, ZD 50 2, ZD 35 3.5, ZD 9-18, E-510 (dual kit)
    Są: Olympus E-Pl3, 14-42IIR, Panasonic GX7, mZD 45 1.8, mZD 12-40/2,8, Panas 20/1,7II, mZD 15/8, mZD 60/2.8.

  3. #253
    Awatar marcz
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    29
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria

    Odp: Przejście z FF do m43

    Na FF też można zbudować dość lekki i mały zestaw - np. N D600 + 28/1.8 + 85/1.8. Szumy, DR i GO bez porównania.
    Mam m43 i pełni rolę codziennego sprzętu dla żony i okazjonalnego dla mnie (spacery, imprezy, etc.). Jeszcze trochę brakuje żeby spełnił moje oczekiwania w zakresie sprzętu uniwersalnego, takiego, który mógłby służyć również do większości zleceń komercyjnych - w szególności w zakresie jaśniejsze optyki z AFem, mniejszych szumów i większego DRu.
    Mam nadzieję, że następca E-M1 będzie miał ISO/szumy lepsze przynajmniej o 0,5EV, DR na niskim ISO o 1EV i pojawią się przynajmniej 2 szkła (~15mm i ~40mm) z AFem i jasnością przynajmniej 1.4. W sumie Leica 42.5/1.2 już jest, ale ciut za droga
    m43 E-M10, GX1, 14/2.5, 20/1.7, 45/1.8, 75/1.8, 14-42PZ, 45-150 | N FX

  4. #254
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria

    Odp: Przejście z FF do m43

    Panasonic 45-150 3.5-5.6 na maksymalnej ogniskowej i przysłonie 5.6 daje już całkiem przyjemne rozmycie obrazu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ustka.jpg
Wyświetleń:	247
Rozmiar:	872,7 KB
ID:	114139

    45/1.8 często domykam przynajmniej do f/2.8, żeby mieć w GO coś więcej niż oczy. Czasami czytam o tych fulfrejmach i papierowej GO i się zastanawiam do jakiej przysłony trzeba przymknąć takie 85/1.8, żeby mieć w GO np. całą postać?

  5. #255
    | OlyJedi Awatar maestro
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    śląskie
    Posty
    303
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Przejście z FF do m43

    Właśnie, tak jak marcz powyżej poruszył temat, co innego jak ktoś pracuje sprzętem i ma zlecenia. Do zleceń FF ma sporą przewagę - chociażby porządna szklarnia z jasnym stałkami.
    Znam kilku takich, którzy do zleceń tylko FF, bo nie ma alternatywy (i faktycznie nie ma alternatywy chociażby dla takich zawodników jak L85/1,2, L35, L24, L14/2,. Dzięki nim łatwiej jest osiągnąć zamierzony cel. W codziennym użytkowaniu jednak ich nie wykorzystują i tutaj maleństwa (bezlusterkowce) mają spore pole do popisu.
    Były: Olympus E-30, ZD 14-54 II, ZD 50 2, ZD 35 3.5, ZD 9-18, E-510 (dual kit)
    Są: Olympus E-Pl3, 14-42IIR, Panasonic GX7, mZD 45 1.8, mZD 12-40/2,8, Panas 20/1,7II, mZD 15/8, mZD 60/2.8.

  6. #256
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: Przejście z FF do m43

    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    Czasami czytam o tych fulfrejmach i papierowej GO i się zastanawiam do jakiej przysłony trzeba przymknąć takie 85/1.8, żeby mieć w GO np. całą postać?
    Żeby zmieścić w kadrze całą postać, to przy takiej ogniskowej musisz się odsunąć na parę ładnych metrów. A z większej odległości nawet na pełnej dziurze postać zmieści się w GO.

    ---------- Post dodany o 11:22 ---------- Poprzedni post był o 11:19 ----------

    Cytat Zamieszczone przez maestro Zobacz posta
    Do zleceń FF ma sporą przewagę - chociażby porządna szklarnia z jasnym stałkami.
    I to niestety zasługa opieszałości producentów bezlusterkowców, a nie wyjątkowe właściwości FF. Jeśli potrzebna jest jasna szklarnia, to trzeba ją produkować (mając na uwagę fakt, że im mniejsza matryca, tym jaśniejsza ta szklarnia powinna być), a nie wymyślać siódmą odmianę kita.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #257
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria

    Odp: Przejście z FF do m43

    Cytat Zamieszczone przez marcz Zobacz posta
    Na FF też można zbudować dość lekki i mały zestaw - np. N D600 + 28/1.8 + 85/1.8. Szumy, DR i GO bez porównania.
    Mam m43 i pełni rolę codziennego sprzętu dla żony i okazjonalnego dla mnie (spacery, imprezy, etc.). Jeszcze trochę brakuje żeby spełnił moje oczekiwania w zakresie sprzętu uniwersalnego, takiego, który mógłby służyć również do większości zleceń komercyjnych - w szególności w zakresie jaśniejsze optyki z AFem, mniejszych szumów i większego DRu.
    Mam nadzieję, że następca E-M1 będzie miał ISO/szumy lepsze przynajmniej o 0,5EV, DR na niskim ISO o 1EV i pojawią się przynajmniej 2 szkła (~15mm i ~40mm) z AFem i jasnością przynajmniej 1.4. W sumie Leica 42.5/1.2 już jest, ale ciut za droga
    Moge cos powiedziec? Nie spodoba sie. Bredzisz.

    Jakie szumy czlowieku? Jak bedziesz mial na repo ciemno jak w *****, to cie zaden aparat nie uratuje, z drugiej strony AF? co slaby? uzywasz? zupelnie nie rozumiem o czym mowisz, zupelnie i powtorze jeszcze raz: BREDZISZ.

    Pomijam, ze AF w nowych puszkach to juz torpeda (GX7, OMD), pomijam, ze jest masa dobrych, jasnych stalek w mikro dajacych papierowa GO, nie powinienem pominac zas dwoch rzeczy:

    1. Trendu na wygladanie PRO z duzymi klamotami,
    2. Braku wiedzy i umiejetnosci jak korzystac z aparatow.

    Mialem przyjemnosc uzywac ostatnio GX7 z 12-35 i jest to kapitalny zestaw na kazda robote. Chcialem malej GO? zapinalem 45tke lub manualna 85tke, jest przeciez 75tka cudna.

    Docelowo zdjecia robisz 20x30? moze rozmiar wieksze dla mlodych, takie to z XZ-2 na pelnej dziurze i iso 1600 (juz ciemna noc) i szumu to tam nie zobaczysz, o czym wiec ty chlopie gadasz? bo ja na prawde nie wiem szczerze....

    pozdroofka

    PS
    I jeszcze jedno, lekki zestaw FF? jasne jak jestes mlodym kulturysta, pewnie! Osobiscie mialem dosc dzwigania 5dmk2 + 2xL (24-70, 70-200) lub (3 stalek) od 11:00 rano do 2:00 w nocy, roznice w wadze sa kolosalne, potem pare dni leczenia kregoslupa.
    Ostatnio edytowane przez Janeczek ; 3.04.14 o 11:42
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  8. #258
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    WROClove
    Posty
    684
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Odp: Przejście z FF do m43

    z wyrozumiałością proszę
    ja sam jestem zwolennikiem m43 i bardzo mi się podoba text Epicure'a:
    "I to niestety zasługa opieszałości producentów bezlusterkowców, a nie wyjątkowe właściwości FF. Jeśli potrzebna jest jasna szklarnia, to trzeba ją produkować (mając na uwagę fakt, że im mniejsza matryca, tym jaśniejsza ta szklarnia powinna być), a nie wymyślać siódmą odmianę kita."
    jednak na jedno trzeba zwrócić uwagę 85 na ff, to 85 a w przypadku Oly85 trzeba zrobić parę kroczków do tyłu
    było Lustro jest panasonic lumix Lx100
    (brakuje mi tylko dłUUgiego zUUma)

  9. #259
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria

    Odp: Przejście z FF do m43

    Magia FF polega na papierowej glebi, tak bardzo ogolnie ujmujac, czasem ludzie mowia na to plastyka

    Poprostu trzeba wybrac sprzet odpowiedni dla siebie, temat walkowany milion razy.
    Pasuje Ci FF, masz FF, wolisz mikro, masz mikro, to takie proste.
    Kazdym aparatem da sie robic zdjecia, ograniczaja nas tylko wiedza i umiejetnosci.

    pozdroofka

    PS
    Mam kolege co sliczne portrety robi ultraszerokim.
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  10. #260
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Odp: Przejście z FF do m43

    Cytat Zamieszczone przez marcz Zobacz posta
    Na FF też można zbudować dość lekki i mały zestaw - np. N D600 + 28/1.8 + 85/1.8. Szumy, DR i GO bez porównania.
    Mam m43 i pełni rolę codziennego sprzętu dla żony i okazjonalnego dla mnie (spacery, imprezy, etc.). Jeszcze trochę brakuje żeby spełnił moje oczekiwania w zakresie sprzętu uniwersalnego, takiego, który mógłby służyć również do większości zleceń komercyjnych - w szególności w zakresie jaśniejsze optyki z AFem, mniejszych szumów i większego DRu.
    Mam nadzieję, że następca E-M1 będzie miał ISO/szumy lepsze przynajmniej o 0,5EV, DR na niskim ISO o 1EV i pojawią się przynajmniej 2 szkła (~15mm i ~40mm) z AFem i jasnością przynajmniej 1.4. W sumie Leica 42.5/1.2 już jest, ale ciut za droga
    No popatrz, a ja za studenckich czasów mnóstwo kasy zarobiłem Olympusem E1.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

Podobne wątki

  1. ZD 70-300/przejście na innym system ?
    By DarKnur in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 13.10.13, 23:34
  2. Przejście z E-400 na E-1
    By jurbassteck in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27.05.11, 14:14
  3. przejscie z 14-54 i 55-200 do innego systemu
    By bepeh in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 23.06.10, 00:38
  4. Przejście z E-520 na micro 4/3 - warto?
    By PiterM in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 7.01.10, 09:51
  5. Przejście z kompaktu na lustrzanke
    By mini21 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10.07.06, 10:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.