Strona 2 z 79 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 786

Wątek: Przejście z FF do m43

  1. #11
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria

    Odp: Przejście z FF do m43

    gibberpl

    wydaje mi się, że maver1ck nie przechodzi z FF na m4/3, bo sprzęt go ogranicza Może zmienić 5d na 5d MKIII albo 6D tylko co mu to da? Na pewno nie gabaryty porównywalne z GM1.

    Ja tam jestem zdania, że lepszą plastykę i jakość zdjęć zapewni GM1 w kieszeni niż nawet najlepszy aparat pełnoklatkowy w szufladzie. Taki maluch z przyczepionym praktycznie każdym obiektywem stałoogniskowym (lub zmiennoogniskowym 12-32 lub 14-42X panasonica) systemu m43 zmieści się w kieszeni kurtki.

  2. #12
    | OlyJedi Awatar maver1ck
    Dołączył
    Dec 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    493
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria

    Odp: Przejście z FF do m43

    Odpowiem zbiorczo.

    Co do tematów fotografii.
    Głównie krajobrazy górskie (trekking i wspinaczka górska) oraz fotografia podróżnicza. Trochę portretów do tego.
    W górach 90% zdjęć jest z 17-40. W podróż z reguły brałem 17-40 + 70-200. (zupełnie nie odczuwam braku zakresu 40-70).

    Co do ograniczeń.
    Nie widzę sensu zmiany 5D na jakiegokolwiek następce ze stajni Canona. Ten sprzęt nie ogranicza mnie jeżeli chodzi o możliwości fotograficzne (a filmów nie robię).
    W szczególności mam na ścianach kilka wydruków (do 120x80cm włącznie) i nie widzę potrzeby zmiany na nowszą puszkę.
    Kwestią więc nie jest jakość zdjęć, które robię tylko te, których nie zrobiłem bo 5D był za duży, żeby go zabrać lub też zbyt rzucał się w oczy, żeby go wyciągnąć (zwłaszcza z 70-200, które dyskrecją nie grzeszy)
    W szczególności krytyczne było to na wspinaczce gdzie aparat ZAWSZE zostawał w domu. Zestaw GM1 + 12-32 to zmienia.

    Bardzo dziękuje za podpowiedź ze spacerem z Olympusem. Nie spieszy mi się (Canon jeszcze do ludzi nie poszedł), więc spokojnie do 25 stycznia mogę poczekać.
    Jak wygląda taki spacer ? Jest możliwość pobawienia się sprzętem ? (zarówno obiektywami jak i aparatami)

    @bartmika
    Byłbyś w stanie podesłać na priv trochę zdjęć z 9-18 w lepszej rozdzielczości ? Podobają mi się Twoje krajobrazy.

    Co do GM1 i 12-32.
    Mogę podesłać trochę RAWów (robiłem testowe zdjęcia).
    Moim zdaniem szkło jest zaskakująco ostre jak na takie maleństwo i to praktycznie od pełnej dziury.
    Matrycy GM1 też nic nie zarzucę. ISO 6400 umiejętnie odszumione jest zupełnie akceptowalne.
    Główną dla mnie wadą jest brak wizjera i stabilizacji. Do tego kontrola mogłaby być trochę lepsza. Ale wiadomo - kwestia kompromisów.
    W każdym razie stosunek jakości zdjęć do rozmiaru i wagi sprzętu jest wybitna.
    Moim zdaniem wreszcie doczekałem czasów, gdzie aparat dający dobrą jakość zdjęć nie musi być duży.

    Najciekawsze są reakcje znajomych, gdy robię zdjęcia w trudnych warunkach oświetleniowych z 20/1.7.
    Wszyscy się zastanawiają czy mi się lampa błyskowa nie popsuła

    Nad kolorystyką zawsze można popracować.
    Mam już za sobą robienie profili ICC do aparatu i doszedłem do momentu, gdy tablica testowa położona obok monitora wygląda prawie nierozróżnialnie z obrazem na monitorze (skalibrowanym oczywiście).

    Co do strat finansowych.
    Całość sprzętu kupowałem w stanach przy kursie dolara 2,2.
    Nie stracę na sprzedaży. Do tego mam możliwość kupna nowego sprzętu na FV.
    Zakładam też, że pieniądze ze sprzedaży Canona w zupełności pokryją wejście w nowy system.
    To nie jest tutaj problemem.
    Ostatnio edytowane przez maver1ck ; 2.01.14 o 01:01

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: Przejście z FF do m43

    Cytat Zamieszczone przez gibberpl Zobacz posta
    ...jak ktoś był już w obozie FF, jeszcze u Canona to dobrych szkieł i dobrych kolorów nie znajdzie nigdzie indziej.
    Ja jakoś znalazłem.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #14
    Awatar Wesley
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    139
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Odp: Przejście z FF do m43

    Cytat Zamieszczone przez maver1ck Zobacz posta
    Odpowiem zbiorczo.

    Co do tematów fotografii.
    Głównie krajobrazy górskie (trekking i wspinaczka górska) oraz fotografia podróżnicza. Trochę portretów do tego.
    W górach 90% zdjęć jest z 17-40. W podróż z reguły brałem 17-40 + 70-200. (zupełnie nie odczuwam braku zakresu 40-70).

    Co do ograniczeń.
    Nie widzę sensu zmiany 5D na jakiegokolwiek następce ze stajni Canona. Ten sprzęt nie ogranicza mnie jeżeli chodzi o możliwości fotograficzne (a filmów nie robię).
    W szczególności mam na ścianach kilka wydruków (do 120x80cm włącznie) i nie widzę potrzeby zmiany na nowszą puszkę.
    Kwestią więc nie jest jakość zdjęć, które robię tylko te, których nie zrobiłem bo 5D był za duży, żeby go zabrać lub też zbyt rzucał się w oczy, żeby go wyciągnąć (zwłaszcza z 70-200, które dyskrecją nie grzeszy)
    W szczególności krytyczne było to na wspinaczce gdzie aparat ZAWSZE zostawał w domu. Zestaw GM1 + 12-32 to zmienia.

    Bardzo dziękuje za podpowiedź ze spacerem z Olympusem. Nie spieszy mi się (Canon jeszcze do ludzi nie poszedł), więc spokojnie do 25 stycznia mogę poczekać.
    Jak wygląda taki spacer ? Jest możliwość pobawienia się sprzętem ? (zarówno obiektywami jak i aparatami)

    @bartmika
    Byłbyś w stanie podesłać na priv trochę zdjęć z 9-18 w lepszej rozdzielczości ? Podobają mi się Twoje krajobrazy.

    Co do GM1 i 12-32.
    Mogę podesłać trochę RAWów (robiłem testowe zdjęcia).
    Moim zdaniem szkło jest zaskakująco ostre jak na takie maleństwo i to praktycznie od pełnej dziury.
    Matrycy GM1 też nic nie zarzucę. ISO 6400 umiejętnie odszumione jest zupełnie akceptowalne.
    Główną dla mnie wadą jest brak wizjera i stabilizacji. Do tego kontrola mogłaby być trochę lepsza. Ale wiadomo - kwestia kompromisów.
    W każdym razie stosunek jakości zdjęć do rozmiaru i wagi sprzętu jest wybitna.
    Moim zdaniem wreszcie doczekałem czasów, gdzie aparat dający dobrą jakość zdjęć nie musi być duży.

    Najciekawsze są reakcje znajomych, gdy robię zdjęcia w trudnych warunkach oświetleniowych z 20/1.7.
    Wszyscy się zastanawiają czy mi się lampa błyskowa nie popsuła

    Nad kolorystyką zawsze można popracować.
    Mam już za sobą robienie profili ICC do aparatu i doszedłem do momentu, gdy tablica testowa położona obok monitora wygląda prawie nierozróżnialnie z obrazem na monitorze (skalibrowanym oczywiście).

    Co do strat finansowych.
    Całość sprzętu kupowałem w stanach przy kursie dolara 2,2.
    Nie stracę na sprzedaży. Do tego mam możliwość kupna nowego sprzętu na FV.
    Zakładam też, że pieniądze ze sprzedaży Canona w zupełności pokryją wejście w nowy system.
    To nie jest tutaj problemem.
    Dobrze wiesz czego chcesz argumenty rzeczowe i konkretne ,za zmianą ,więc nie ma co się zastanawiać. Ja zarzuciłem nikony i nikory na rzecz Olego em1 z 12-40, 25, 45, 75 ,40-150i jestem cały happy. Przedtem na wycieczkach wydawało mi się że ten plecak waży tyle co ja teraz wszystko taszczę ze sobą zawsze i prawie wszędzie, plecaczek malutki leciutki i o to chodzi. A jakość fotek na pewno na tej zmianie nie ucierpiała

  5. #15
    | OlyJedi Awatar alnico
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Posty
    6.228
    Siła reputacji
    201
    Moja galeria

    Odp: Przejście z FF do m43

    Do krajobrazu możesz pomyśleć jeszcze nad Samyangiem 7.5 - jakość super, a szerokość czasem się przydaje. Fajnie może "uzupełnić" 9-18. Też miałem kiedyś Canona i wybrałem mobilność Olka, choć zastanawiałem się nad 6D ale b. szybko mi przeszło
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    okolice P-ń
    Posty
    1.064
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria

    Odp: Przejście z FF do m43

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Ja jakoś znalazłem.
    Ale Kwanona nie sprzedałeś
    Rolleicord, Canon
    flickr

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: Przejście z FF do m43

    Ale może sprzedam Kwestia tego, czy będę musiał coś dokładać do przesiadki, czy wyjdę na zero. W każdym razie to Canon jest obecnie moim aparatem zapasowym.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #18
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria
    Ja byłem w sytuacji epicure i dokładnie rozumiem maver1ck epicure - jeśli używasz Canona do zarobków to zostaw - mnie się udało przejść razem z zarobkami na m43 maver1ck - jak do krajobrazów to bierz 9-18.

    To z 9-18:
    https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.n...65744792_n.jpg
    http://oc.zacharow.info/g5_918mm01.jpg

    Prostowany Samyang 7.5mm: https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.n...50632824_n.jpg
    Ostatnio edytowane przez strOOs ; 2.01.14 o 10:29

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: Przejście z FF do m43

    Ja dylematu nie mam. To tylko kwestia pieniędzy i terminu pojawienia się w sprzedaży szkieł Fuji, na których mi zależy.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria

    Odp: Przejście z FF do m43

    Dokładnie 2 miesiące temu byłem w takiej samej sytuacji. Miałem C. 5dII i 7 szkieł (z górnej półki) od 24mm do 400mm) Razem z osprzętem ok. 10 kg. I zaczęło mnie wkurzać, że na rejs żeglarski, na rower, na narty, na wędrówki w góry nijak nie dało się tego bogactwa zabrać. Podjecie decyzji o zmianie bolało. Ale dzisiaj mając OMD-EM5 i 5 szkieł od 12mm - 300mm (tez niezłych) jestem zadowolony. Wybieranie się na plener dźwigając niespełna 3kg w stosunku do ok. 6kg (bo nie dało rady wziąć wszystkiego na każdy plener) to sama w sobie przyjemność. A jakość zdjęć?. No cóż to fotograf robi zdjęcia.

Podobne wątki

  1. ZD 70-300/przejście na innym system ?
    By DarKnur in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 13.10.13, 23:34
  2. Przejście z E-400 na E-1
    By jurbassteck in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27.05.11, 14:14
  3. przejscie z 14-54 i 55-200 do innego systemu
    By bepeh in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 23.06.10, 00:38
  4. Przejście z E-520 na micro 4/3 - warto?
    By PiterM in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 7.01.10, 09:51
  5. Przejście z kompaktu na lustrzanke
    By mini21 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10.07.06, 10:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.