Strona 3 z 54 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 539

Wątek: Jaki program do obróbki zdjęć polecacie?

  1. #21
    | OlyJedi Awatar alnico
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Posty
    6.228
    Siła reputacji
    200
    Moja galeria

    Odp: Jaki program do obróbki zdjęć polecacie?

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Najbardziej uniwersalne to będzie połączenie Lightrooma i darmowego Gimpa.
    Ja też jestem tego zdania.
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

  2. #22
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: Jaki program do obróbki zdjęć polecacie?

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Najbardziej uniwersalne to będzie połączenie Lightrooma i darmowego Gimpa.
    Tak samo uniwersalne nawet bardziej będzie połączenie Lightrooma z PSE. To programy jednej firmy i LR "widzi" PSE. Z poziomu LR można kontynuować obróbkę w PSE.
    Dalej jednak podtrzymuje aby zacząć od samego PSE12.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  3. #23
    | OlyJedi Awatar alnico
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Posty
    6.228
    Siła reputacji
    200
    Moja galeria

    Odp: Jaki program do obróbki zdjęć polecacie?

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Tak samo uniwersalne nawet bardziej będzie połączenie Lightrooma z PSE. To programy jednej firmy i LR "widzi" PSE. Z poziomu LR można kontynuować obróbkę w PSE.
    Dalej jednak podtrzymuje aby zacząć od samego PSE12.
    Tu bym się nie zgodził. Gimp ma jednak znacznie więcej możliwości/narzędzi edycji zdjęcia niż Elements.
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

  4. #24
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: Jaki program do obróbki zdjęć polecacie?

    Cytat Zamieszczone przez alnico Zobacz posta
    Tu bym się nie zgodził. Gimp ma jednak znacznie więcej możliwości/narzędzi edycji zdjęcia niż Elements.
    To prawda. Zgodzę się z Tobą. Gimp aspiruje do tego aby konkurować z pełnym Photoshopem. Nie posiada natomiast (po instalacji) np. żadnego filtru do odszumiania zdjęć, że o takich narzędziach jak sklejenie panoramy nie wspomnę, a jest tego dużo więcej. Elements jest programem stworzonym pod kątem przede wszystkim obróbki zdjęć. Jest o wiele bardziej intuicyjny i także szybszy w działaniu ale jak kto woli i oczywiscie jak zasoby finansowe pozwalają.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 31.12.13 o 18:27
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #25
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: Jaki program do obróbki zdjęć polecacie?

    Cytat Zamieszczone przez alnico Zobacz posta
    Tu bym się nie zgodził. Gimp ma jednak znacznie więcej możliwości/narzędzi edycji zdjęcia niż Elements.
    Bo Elements to takie Photoshopiątko ale na początek idealne, masa narzędzi a i warstwy są, jest dobry, bardzo dobry.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  6. #26
    | OlyJedi Awatar jarek_gd
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    lubuskie
    Posty
    1.343
    Siła reputacji
    46
    Moja galeria

    Odp: Jaki program do obróbki zdjęć polecacie?

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    To prawda. Zgodzę się z Tobą. Gimp aspiruje do tego aby konkurować z pełnym Photoshopem. Nie posiada natomiast (po instalacji) np. żadnego filtru do odszumiania zdjęć, że o takich narzędziach jak sklejenie panoramy nie wspomnę, a jest tego dużo więcej. Elements jest programem stworzonym pod kątem przede wszystkim obróbki zdjęć. Jest o wiele bardziej intuicyjny i także szybszy w działaniu ale jak kto woli.
    Przepraszam, ale to żadne argumenty.
    Zestaw Do odszumiania zdjęć;
    Do sklejania panoram darmowy ICE ,

    Szczęśliwego i oszczędnego Nowego Roku
    “When you photograph people in color, you photograph their clothes. But when you photograph people in Black and white, you photograph their souls!”

    Ted Grant

  7. #27
    | OlyJedi Awatar jck
    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Posty
    814
    Siła reputacji
    99
    Moja galeria

    Odp: Jaki program do obróbki zdjęć polecacie?

    Nie daj się zwariować!

    Możesz i zarmaty ubić wróbla, tylko poco. Abstrahując od etycznej stronytego zagadnienia, wystarczy ci znana z dzieciństwa proca. Nie chceszteż z babci zrobić jej wnuczki, ani też zmieniać dla Antkapołożenia brzozy w Smoleńsku, ani dorabiać kolejnych skrzydełptakom. Zapomnij więc o PhotoShopie i Gimpie, bo tak ci sięprzydadzą jak kafar do wbicia gwoździa w ścianę.


    Po pierwsze i najważniejsze, masz jużjeden porządny program. Zacznij więc od Olympus Viewer'a 3, ale...i to jest najważniejsze, odpuść sobie robienie jpg-ów. Nie po tokupuje się topowy aparat za parę tysięcy zetów, by go sensownienie wykorzystać. No chyba, żeby poszpanować znajomym, ale to niewygląda na twój przypadek. Zacznij fotografować tylko w raw-ach,czyli orf-ach. Możesz ewentualnie równolegle zapisywać jpg-i, aleuważam to za stratę miejsca na karcie. Dokładnie takie sameuzyskasz w Olympus Viewer'ze, bowiem domyślnie wywoła ci je z tyminastawami jakie masz w aparacie. Obsługa go jest prosta jakkonstrukcja cepa. I o to chodziło jego twórcom, nie bez powodu.Zrobiono go dla każdego świadomego, podkreślę to jeszcze raz,świadomego, użytkownika wyższej klasy aparatów Olympus, bezwzględu na znajomość teorii wywoływania raw-ów. Nie bój sięeksperymentować. Zacznij od przeczytania pomocy i korzystaj z niejtak długo, jak długo ci będzie potrzebna. Reszta przyjdzie sama.


    Po drugie... w następnej kolejności.Jeśli, oczywiście będziesz zainteresowany.

  8. #28
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: Jaki program do obróbki zdjęć polecacie?

    Cytat Zamieszczone przez jarek_gd Zobacz posta
    Przepraszam, ale to żadne argumenty.
    Zestaw Do odszumiania zdjęć;
    Do sklejania panoram darmowy ICE ,
    To jeszcze dodaj program do HDR i może jeszcze jakiś. Nie lepiej mieć wszystkie możliwości w jednym? Dla mnie to jest duży argument. Skakanie z programu na program aby coś tam zrobić pamiętając aby jeszcze zapisywać w tif (aby nie tracić na jakości) nie jest zbyt wygodne.

    Cytat Zamieszczone przez jarek_gd Zobacz posta
    Szczęśliwego i oszczędnego Nowego Roku
    Wzajemnie U mnie zapowiada się na bardzo oszczędny niestety
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  9. #29
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: Jaki program do obróbki zdjęć polecacie?

    Cytat Zamieszczone przez jck Zobacz posta
    Nie daj się zwariować!
    Możesz i zarmaty ubić wróbla, tylko poco. Abstrahując od etycznej stronytego zagadnienia, wystarczy ci znana z dzieciństwa proca. Nie chceszteż z babci zrobić jej wnuczki, ani też zmieniać dla Antkapołożenia brzozy w Smoleńsku, ani dorabiać kolejnych skrzydełptakom. Zapomnij więc o PhotoShopie i Gimpie, bo tak ci sięprzydadzą jak kafar do wbicia gwoździa w ścianę./.../
    Tak z czystej ciekawości: ile czasu spędziłeś nad grafiką rastrową(ile zdjęć obrobiłeś) przy photoshopie, gimpie czy Elements?
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  10. #30
    | OlyJedi Awatar zulka
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    koniec świata - ostatni dom po lewej :)
    Posty
    316
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria

    Odp: Jaki program do obróbki zdjęć polecacie?

    Cytat Zamieszczone przez jck Zobacz posta
    Zrobiono go dla każdego świadomego, podkreślę to jeszcze raz,świadomego, użytkownika wyższej klasy aparatów Olympus,
    Ja tam się mogę z Tobą nawet zgodzić, jeśli chodzi o "nie danie się zwariować" ale z tą cudownością OV to mocna przesada.

    Olympus Viewer - a wcześniej Olympus Master to po prostu porażka jeśli chodzi o prędkość - ciągłe "aktualizowanie" przeprowadzonych zmian, a poza tym jest po prostu niewygodny i brzydki - nawet po ostatnim liftingu (wiem wiem to indywidualna sprawa). Na plus to tylko to, że menu jest blisko tego "aparatowego". Jest za darmo, zawsze można sobie ściągnąć i zobaczyć jak działa i samemu wyrobić sobie opinię, pewnie znajdą się i zwolennicy Wywołanie większej ilości rawów to dla mnie przynajmniej nic przyjemnego. Mam na kompie i używam czasem aby zobaczyć czy olympusowe oprogramowanie może zrobić z plikiem coś lepiej niż np. PSE czy lightroom.

    Mam PSE 9 i to w zupełności wystarcza, jest uniwersalny względnie tani. Jako szybkiej przeglądarki i do porządkowania plików używam picasy

    Ale otwieranie każdego rawa osobno i jego edycja w PSE też jest trochę upierdliwe, kiedy przywożę zdjęcia z całodniowego wypadu albo z tygodniowych wakacji Lightroom jest bardzo wygodny pod tym względem, niestety trial mi się skończył i chyba rozbiję świnkę skarbonkę

    Dla posiadacza EM-1 przy obecnych cenach lightrooma - myślę, że jest to warte przemyślenia, zwłaszcza że w sieci dużo filmików, a i książek choćby w takim helionie też pod dostatkiem

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 17.08.15, 16:26
  2. Program do obróbki zdjęć portretowych
    By Amigo! in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 8.11.11, 21:31
  3. Program do obróbki zdjęć
    By masz74 in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 4.10.10, 10:05
  4. Jaki program do obróbki RAW
    By dziulas in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 3.08.10, 14:39
  5. Jaki darmowy program do obróbki zdjęć?
    By PAYAC in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10.05.05, 22:47

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.