Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 154

Wątek: [OlyTest] E-PM2 kontra staruszek E-520

  1. #11
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] E-PM2 kontra staruszek E-520

    Ahutta dawaj dalej , jest ciekawie...

    ---------- Post dodany o 14:55 ---------- Poprzedni post był o 14:54 ----------

    Cytat Zamieszczone przez PanMarecq Zobacz posta
    Te zdjęcia z hali to specjalnie zrobiłeś niedoświetlone o jakieś 2 EV,aby każdego sprowokować do ściągnięcia sobie Raw-ów i spróbowania ratowania tych fotek w programie do edycji(przy okazji pokazując możliwości matrycy) ? Ja coś tam po swojemu na czuja pogmerałem w Lightroomie 4 i jestem pod wrażeniem gdyby to był mój "epeelek trzy" bym wyrzucił zdjęcie do kosza,tu da się to jeszcze jako tako uratować. Jednak mimo wszystko wolałbym mieć od razu dobre zdjęcie,więc użyłbym iso 3200 a i przy okazji czas by się zmniejszył do okolic 1/640 s co jest gwarantem,że nie grozi nam rozmycie .


    Załącznik 106958


    Jesteś pewien , że wiesz o czym piszesz? Już mam przepały na oknach hali, oczywiście dające się skompensować. Na tych matrycach +_2EV nie stanowi dla programów większego problemu.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zrzut.jpg
Wyświetleń:	758
Rozmiar:	221,3 KB
ID:	107086  
    Ostatnio edytowane przez apz ; 31.12.13 o 16:21
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] E-PM2 kontra staruszek E-520

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Ahutt-a dawaj dalej , jest ciekawie...
    Daję, daję, ale przełom roku i mam sporo rzeczy w pracy do zrobienia, inwentaryzacje, aktualizacje i inne cuda, więc trochę się przeciąga, ale jutro powinienem wrzucić kolejną część.
    The question is, who cares?

  3. #13
    | OlyJedi Awatar PanMarecq
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    360
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] E-PM2 kontra staruszek E-520

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Ahutta dawaj dalej , jest ciekawie...

    ---------- Post dodany o 14:55 ---------- Poprzedni post był o 14:54 ----------





    Jesteś pewien , że wiesz o czym piszesz? Już mam przepały na oknach hali, oczywiście dające się skompensować. Na tych matrycach +_2EV nie stanowi dla programów większego problemu.

    Hmm ? Mistrzem obróbki fotografii nie jestem,po prostu sobie po swojemu przeciągnąłem w Lightroomie o te 2 ev ekspozycje i jestem w pozytywnym szoku,wcześniej nie miałem okazji sprawdzić jakości tych matryc. A przepały na oknach? Kto tam zwraca na nie uwagę akurat na tym zdjęciu?
    Reaktywowany blog: mtwarowskifoto.blogspot.com

  4. #14
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    341
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] E-PM2 kontra staruszek E-520

    dobrze że ruszyły nowe testy,
    ściągnąłem sobie 2 orf`y, pobawię się
    czy test jest zwiastunem nowych zakupów??
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] E-PM2 kontra staruszek E-520

    Wracamy do opisu. Niestety ten tydzień jest taki, że telefon prawie cały czas dzwoni Z jednej strony dobrze, a z drugiej nie, bo się zaczynają rzeczy nawarstwiać. Ot, taka dygresja
    @abir, tak jak już napisałem, od jakiegoś czasu zerkam w stronę m4/3, jednak sprecyzowanych planów nie ma, a poza tym i tak księgowa musi koszty zatwierdzić
    Dziś wrzucę parę wydawać by się mogło dziwnych i niezwiązanych z fotografią informacji, ale stwierdziłem, że warto podzielić się każdym, nawet najbardziej banalnym wrażeniem z użytkowania testowanego sprzętu. Z tego też powodu dziś będzie mało zdjęciowo, a bardziej opisowo.

    Spacery z mikrusem

    Nieraz czytając opinie innych osób na forum, które przesiadły się na PEN-a znajdowałem uwagę, że po przesiadce wreszcie czują komfort spacerowania, a nie jak wcześniej taszczenia kilogramów sprzętu. I tu muszę całkowicie zgodzić się z każdą tego typu opinią, nawet porównując bądź co bądź małą lustrzankę jaką jest E-520 do testowanego E-PM2, porównania nie ma. Szczególnie gdy wraz ze staruszkiem wezmę inny obiektyw niż jeden z kitowych. Wtedy waga od razu wzrasta (pomijam tu jakieś naleśniki, bo takowymi nie dysponuję). Z lustrzanką plecaczek, żeby się w miarę komfortowo niosło, a i tak kilogramy czuć. Z PEN-em spaceruje się bajkowo. Rozmiary i waga aparatu są wprost idealne, żeby brać go ze sobą na każdy spacer.

    Niestety i tu musi pojawić się łyżka dziegciu. Akurat okres testowy przypadł na nieco zimniejsze dni i rękawiczki były nieodzowne. W tym momencie nie tyle wielkość PEN-a była problemem, bo trzymało się go całkiem znośnie, a możliwość obsługi klawiszy w rękawiczkach. Jeśli w staruszku nie było to większym problemem, to w PEN-ie komfort spadał w zasadzie do zera i każda próba zmiany ustawień, kończyła się zdejmowaniem prawej rękawiczki. Podsumowując, jeśli wiemy, że przyjdzie nam korzystać z aparatu w rękawiczkach, to pozostanie nam się zdać na automatykę aparatu lub wcześniej wprowadzone parametry.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_C220470.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	1,13 MB
ID:	107259 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_C220482.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	1,21 MB
ID:	107260


    Magia dotyku


    W E-PM2 mamy kolejny "gadżet" jaki coraz częściej gości w nowych aparatach - dotykowy ekran. Muszę przyznać, że był to element do którego podchodziłem najbardziej sceptycznie. Jednak muszę przyznać, że bardzo szybko zmieniłem zdanie. Mimo że nawet z poziomu klawiszy bardzo szybko możemy ustawić punkt, na który chcemy ustawić ostrość, to komfort "puknięcia" jest nieoceniony. Wystarczy jedno dotknięcie ekranu i mamy gotowe zdjęcie z bardzo precyzyjnie wybranym punktem kadru. Swoją drogą jest to też funkcja typu "WOW", bo dokładnie taki efekt wywołała, gdy pokazałem to osobom siedzącym przy urodzinowym stole

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC220515.jpg
Wyświetleń:	166
Rozmiar:	1.004,1 KB
ID:	107262

    Powiem żartobliwie, że jeśli chcemy zaszpanować, to E-PM2 jest jak znalazł
    I tu pozwolę sobie na małą dygresję w stosunku do tego co napisał @strOOs w swoim teście E-P5
    Brakuje tylko tego mikroskopijnego punktu ostrzenia, który da się ustawić w Panasonicach.
    Jeśli korzystałem z ustawiania punktu ostrości przy pomocy zdefiniowanego klawisza, to rzeczywiście można było wybrać z jednego z 35 zdefiniowanych pól, jednak gdy ostrość ustawiałem korzystając z ekranu dotykowego, wtedy domyślne ustawienie wielkości punktu, to było ok. 1/6 rozmiaru punktu ustawionego z poziomu klawisza wyboru pola AF. Przejrzałem pod tym kątem nawet instrukcję, ale nie znalazłem zbyt szczegółowych informacji. W związku z tym nasuwa się pytanie, czy ustawiając punkt ostrzenia z poziomu ekranu dotykowego możemy uzyskać ową "mikroskopijną" ramkę, o której pisał @strOOs, czy po prostu tylko rozmiar ramki jest inaczej zaznaczany na ekranie? Może ktoś kto dysponuje E-PM2 będzie w stanie to sprawdzić. Gdybym przeczytał opis @strOOs'a wcześniej, to bym jeszcze w tym temacie pogrzebał. Niestety aparatem już nie dysponuję, więc pozostaje mi gdybanie.

    _C220470.ORF
    _C220482.ORF
    PC220515.ORF

    cdn.
    The question is, who cares?

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] E-PM2 kontra staruszek E-520

    Cytat Zamieszczone przez jurekg Zobacz posta
    Dla mnie już e-pl5 jest odrobinę za mały, a co dopiero e-pm2, że o gm1 nawet nie wspomnę. Gdzieś musi być granica miniaturyzacji, poniżej której komfort użytkowania jest nieakceptowalny.
    EMP2 robi mi obecnie za woła roboczego i to przy bardzo różnych zleceniach: dokumentacja historyczna, typowe packshoty oraz pracuje jako kamera, gdzie zabawa Blackmagickiem to przerost formy nad treścią. Obraz z tego wygląda lepiej niż z Canonów (film, zresztą zdjęcia również), choć kompresja dość daje popalić.
    Sprzęt jest mały, oszczędnie zużywa prąd, wszystko można zmieścić w małym plecaczku, a jedyna niedogodność to typowe amatorskie menu, nie do takich funkcji - no ale któż mógł przypuszczać, że ktoś będzie tym pracował zawodowo
    Aparacik zleciał już kilka razy na ziemię, gonił po bagażnikach, przemókł wielokrotnie, lecz wciąż działa. Przy jego cenie po prostu nie zawracam sobie głowy dbaniem o niego i... pewnie dlatego nadal jest sprawny

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] E-PM2 kontra staruszek E-520

    Jasno, ciemno...

    Mój okres testowania E-PM2 przypadł na okres świąteczny, więc większość zdjęć jakie zrobiłem kręciła się w klimatach świątecznych.
    Do zestawu dołączona jest kitowa lampa błyskowa, jednak zbyt wielu zdjęć z jej użyciem nie zrobiłem, jeśli miałem skorzystać z lampy, to zakładałem swoją FL-36R. Cały czas jednak kusiło, żeby robić zdjęcia bez użycia lampy. Powód prosty, wciąż mówi się, że nowe matryce w korpusach m4/3 pozwalają na dużo, dużo więcej.
    Oczywiście patrząc na to teraz, zastanawiam się czy lata używania 520-ki, czy też brak wiary w możliwości wysokiego ISO powodowały, że do większości zdjęć ustawiałem wszystko jak w starym aparacie. W sumie pewno jedno i drugie. Wszystkie zdjęcia robiłem wykorzystując bardzo krótkie czasy i bez użycia statywu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_C230559.jpg
Wyświetleń:	331
Rozmiar:	610,6 KB
ID:	107757

    Poniżej drobne porównanie podobnych kadrów wykonanych penem przy użyciu kitowego obiektywu 14-42 i Panasonica 12-35 oraz mojego staruszka. Gdy pierwszy raz zerknąłem na podgląd zdjęć, wzruszyłem ramionami. Jednak przeglądając je w powiększeniu 100% widać gigantyczną różnicę. Tylko tak mogę to opisać. I to niezależnie od tego czy porównamy zdjęcie wykonane obiektywem kitowym, czy lepszym Panasonica.

    E-PM2
    LUMIX G VARIO 12-35/F2.8
    E-PM2
    OLYMPUS M.14-42mm F3.5-5.6 II R
    E-520
    ZD 14-54 F2.8-3.5
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_C250609.jpg
Wyświetleń:	335
Rozmiar:	492,8 KB
ID:	107758 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_C250611.jpg
Wyświetleń:	344
Rozmiar:	511,7 KB
ID:	107759 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC259229.jpg
Wyświetleń:	339
Rozmiar:	794,5 KB
ID:	107763



    E-PM2
    OLYMPUS M.14-42mm F3.5-5.6 II R
    E-520

    ZD 14-54 F2.8-3.5
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_C260627_.jpg
Wyświetleń:	326
Rozmiar:	434,6 KB
ID:	107767 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC269234.jpg
Wyświetleń:	335
Rozmiar:	1.019,0 KB
ID:	107765
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_C250613_.jpg
Wyświetleń:	325
Rozmiar:	814,0 KB
ID:	107766 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC259232.jpg
Wyświetleń:	331
Rozmiar:	1.016,3 KB
ID:	107764



    Podsumowując te zabawy muszę przyznać, że E-PM2 daje naprawdę dużą swobodę nawet w bardzo ciemnych sceneriach. Pod tym względem muszę przyznać, że bije na głowę mój obecny sprzęt i jestem pod dużym wrażeniem jego możliwości.
    The question is, who cares?

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] E-PM2 kontra staruszek E-520

    ORF-y do zdjęć z poprzedniego posta (zarówno E-PM2 jak i E-520):

    _C230559.ORF
    _C250609.ORF
    _C250611.ORF
    _C250613.ORF
    _C260627.ORF
    PC259229.ORF
    PC259232.ORF
    PC269234.ORF
    Ostatnio edytowane przez ahutta ; 10.01.14 o 01:44
    The question is, who cares?

  9. #19
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] E-PM2 kontra staruszek E-520

    Również posiadam E-520. Różnica między moją e520 a epm2 jest jak dla mnie kolosalna.

  10. #20
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] E-PM2 kontra staruszek E-520

    Cytat Zamieszczone przez koronax Zobacz posta
    Również posiadam E-520. Różnica między moją e520 a epm2 jest jak dla mnie kolosalna.
    Nadchodzi czas na zmiany?
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Podobne wątki

  1. E-1 kontra M-42
    By nex in forum E-System
    Odpowiedzi: 107
    Ostatni post / autor: 30.07.14, 17:28
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 1.12.12, 22:41
  3. ZD 14-45 kontra ZD 14-54
    By gama in forum E-System
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 25.02.07, 11:28
  4. E1 kontra E330
    By spa ce in forum E-System
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 20.03.06, 22:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.