Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: ProShow Gold/Producer - jaki FPS?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Pi0trazy
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Łochowo
    Posty
    229
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria

    ProShow Gold/Producer - jaki FPS?

    Jakiś czas temu zmieniłem E-510 na E-PM2 no i się zaczęło, bo do pokazu slajdów jaki tworze w tym programie doszły urywki filmów nagrane tym aparatem. Jak wiadomo E-PM2 nagrywa filmy z parametrem FPS 29,97. Teraz się zastanawiam czy w związku z tym konwersje w ProShow do pliku wyjściowego też powinienem robić z parametrem FPS 29,97 czy może są jakieś inne zalecenia? Poza jakością chodzi mi również też o kompatybilność w przypadku odtwarzania na różnych sprzętach.
    Mam również na myśli format MPEG-4, kodek H.264 przy rozdzielczości 1920x1080.

    Dziękuje za wszelkie spostrzeżenia.
    Jest: Białkowy, amatorski system wyzwalania migawki + E-PM2 + mZD 14-42 IIR + mZD 17 f/1.8, mZD 45 f/1.8 + Marumi CPL DHG
    Potrzeby: mZD 25 f/1.8, mZD 12 f/2.0, mZD 14-150 f/4.0-5.6, OM-D E-M5 Mark II wszystko w srebrze
    Marzenie: mZD 12-200 f/3.5-6.3 tylko szkoda, że czarnuch.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Pi0trazy
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Łochowo
    Posty
    229
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria

    Odp: ProShow Gold/Producer - jaki FPS?

    Po siedzeniu od wczoraj w temacie FPS odpowiadam sobie (może też dla potomnych), że jeżeli chcemy zachować najwierniejszą jakość zarejestrowanego materiału należy FPS pozostawić taki sam jak w oryginale. W moim przypadku 29,97. Przy zmianie tego parametru, a w szczególności do wartości 24 czy 25 dla systemu PAL nasz film gubi klatki co się objawia skokami i takie tam. Pewnie idzie to jakoś ogarnąć ale sadzę, że trzeba się nieźle napocić.

    "To mówiłem ja. Jarząbek Wacław"
    Jest: Białkowy, amatorski system wyzwalania migawki + E-PM2 + mZD 14-42 IIR + mZD 17 f/1.8, mZD 45 f/1.8 + Marumi CPL DHG
    Potrzeby: mZD 25 f/1.8, mZD 12 f/2.0, mZD 14-150 f/4.0-5.6, OM-D E-M5 Mark II wszystko w srebrze
    Marzenie: mZD 12-200 f/3.5-6.3 tylko szkoda, że czarnuch.

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    chyba nawet tutaj pojawiały się jakieś informacje nt. obróbki wideo przez rozklatkowanie filmu, import do LR, obróbkę i ponowne złożenie materiału. Można korzystając z krzywych w aparatach Olympusa zwiększyć zakres dynamiki (zmniejszając nieco kontrast, gasząc światła i rozjaśniając cienie) co da nieco wyprany materiał do dalszej edycji.????
    ali

Podobne wątki

  1. [LetsGoDigital] Olympus PEN PL1 receive DIWA Gold Award
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 6.10.10, 09:20
  2. 2x Gold Diwa dla Olympusa
    By C+ in forum E-System
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 7.01.07, 21:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.