Strona 1 z 24 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 237

Wątek: Wybór laptopa

  1. #1
    | OlyJedi Awatar rodia
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    883
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Wybór laptopa

    Zamierza mi się notebooka zakupić. Trochę nie mam doświadczenia w tej dziedzinie wiec zwracam się z prośbą o radę. Zastosowanie: domowo-biurowe (stronki www robię głównie). Czasami coś przy fotkach pomontuje (ale to ma nie mieć wpływu na zakup). Sporo filmow oglądam stąd ekran panoramiczny. Windows musi być - to ma byc legalne stanowisko - takiego pogrzebuje.
    Na razie upatrzyłem sobie ASUS F3F-AP273H ( 2GHz Intel Core Duo). Cena 3k zł (to maks kwota jaką mogę przeznaczyć.

    1. Co to jest DVD-SMulti ?
    2. Są marki, których należy unikać?
    3. Brać z XP czy Vista? (w kilku przypadkach dystrubucje z Vistą są tańsze o ok 100zł) Pytam o Viste gdyż nie mialem z nią doczynienia.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar pschemo
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    55
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Ad 2) Ja bym nie brał Acera lub innych dziwnych marek..
    Ad 3) W Vistę też bym na razie nie inwestował, bo szybciej będzie ci chodziło XP Tym bardziej że dostaniesz pewnie Home Basic lub Premium...

  3. #3
    Awatar matix21
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Annopol
    Posty
    31
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Asus produkuje całkiem niezłe laptopy, zresztą palmtopy i inne urządzenia też. Ale jeśli chcesz coś wytrzymałego, na ciężkie warunki to polecam IBM. Jest troszke droższy ale wytrzymalszy. Podobno laptopy HP też są niezłe. W sumie to jest z czego wybierać
    "trochę człowieka i technika się gubi"

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Meister
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Lubin
    Posty
    94
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Witam!

    DVD-SMulti jest to wymysl LG, poprostu dodatek do nazwy A jakbys chcial cos wiecej o tym wiedziec, to niby oznacza ze sa bardziej cienkie... no ale ja jeszcze tego nie zuwazylem :P (w tym Asusie bedziesz mial nagrywarke DVD DL )

    Czy jakiejs firmy masz sie bac?? Kazda firma jest dobra jak laptop stoi na biurku i jedynie jest przenoszony z jednego biurka do drugiego. Bardziej bym patrzyl na wyposazenie laptopa niz jego firme. Mam MAXDate i nie narzekam :P Lezy caly czas na biurku i od czasu do czasu wezme gdzie na zewnatrz. No i jeszcze patrz na gwr.

    Win to tylko XP Vista nie jest dopracowana :P jeszcze musi troche minac zeby wszystko bylo OK.

    Wybor nalezy do Ciebie.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Sebastian_T
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    222
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Meister
    Win to tylko XP Vista nie jest dopracowana :P jeszcze musi troche minac zeby wszystko bylo OK.
    Praktycznie nie do dostania nowe bez Visty - o ile jest z systemem. Nie wiem, czy można XP jeszcze kupić, można?

    A ktoś wyżej pisał, że Acer nie. Czemu? Jakieś przesłanki konkretne? Ja nabyłem niedawno Acer Aspire z 17" monitorem i bardzo sobie chwalę (pełnowymiarową klawiaturę szczególnie, bo normalne laptopowe są dla mnie za małe, jak długo pracuję...)
    Sebastian_T

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Meister
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Lubin
    Posty
    94
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Fakt :P Ale wystarczy zadzwonic i spytac sie czy zamienia Vista na XP lub sprzedac Viste i kupic XP OEM

  7. #7
    | OlyJedi Awatar caymer
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Lesko
    Posty
    450
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Praktycznie laptopy z WinXP znikają z rynku. Nawet najtańsze lapki mają już VISTA.
    A dla tych co próbują kupić bez systemu albo przeinstalować sie na winXP małe ostrzeżenie.
    Wielu producentów olało już XP i nie ściągnięcie sterowników pod XPka.
    Miałem już taki przypadek z paroma Toshibami i wymienionymi wyżej Asusami.
    Po telefonie na techniczną do Asusa otrzymałem odpowiedź. Nie ma sterowników i nie zapowiada się że będą. Xp idzie do lamusa.
    A starsi użytkownicy przypomną sobie jak to każdy klnął na XP, że win98 jest lepsze itd, że pod Xp nie ma sterów do tego do tamtego, że jakiś soft nie działa.
    Czeka nas to samo z Vista i niestety trzeba się temu poddać.

    Nie wiem gdzie mieszka pytający. Ja mieszkam na wsi więc nigdy nie kupie lapka firmy Lenovo(IBM), Fujitsu.
    Wysyłka na własny koszt do serwisu. Porażka w dobie gdzie większość producentów ma już gwarancje door-to-door.
    Polecam także Ausa , 2 lata gwarancji, i mała drobnostka ale do prawie wszystkich lapków była torba i myszka w komplecie, może nie pierwszych lotów ale jest od razu i tyle.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    O rany, nic z tych rzeczy... ale musisz mieć Vista Busines Premium. Wówczas masz prawdo i robisz "downgrade" do WinXP Professional
    /*...................*/
    /* ...........................*/

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Sebaa
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    333
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Witam!

    Asus'a można śmiało polecić, w lutym kupowałem dla kolegi, który jest kompletnym amatorem w dziedzinie komputerów i jak widzę, jak on się z nim obchodzi, to jestem pełen podziwu dla tego sprzętu. Jeśli chodzi o Acer'a to na wielu forach jest nagonka na jakość tego sprzętu, ja mam Acer'a od prawie trzech lat i nie mogę na niego powiedzieć złego słowa. Możliwe jednak, że w tym czasie mogli trochę podupaść z jakością.
    Jeśli chodzi o system to brałbym XP'ka chociażby ze względu na to, że Vista zżera mocno zasoby systemowe i np. 2 GB RAM'u to jest absolutne minimum i nie można tu mówić o komforcie i szybkości. Na tym samym sprzęcie Xpek bedzie działał dużo szybciej. Godna uwagi marka to także Lenovo, to jakby "tańsza" marka IBM. Unikałbym Fujitsu-Siemens - problemy ze sterownikami - zwłaszcza, jeśli kupujesz bez systemu.

    Pozdrawiam
    Sebaa
    "Kto umiera bogatszy ten wygrywa"
    "Życie jest pasmem straconych okazji"
    "Dzień w którym kupię karabin nadchodzi."

  10. #10
    | OlyJedi Awatar dziobolek
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Dublin - Ireland
    Posty
    466
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    No cóż, jak dla mnie istotne dwa parametry przy wyborze każdego kompa, więc i laptopa:

    - odpowiednia ilość RAM - min. 2GB
    - dobrej jakości grafika - ja preferuję Nvidia

    dopiero potem procesor, dysk twardy, itp.

    Co do procka to, za przyrost rzędu 0,2 lub 0,4 GHz płaci się koszmarną kasę czasami,
    którą moim zdaniem lepiej zainwestować w wydajniejszą grafikę.

    Asus to dobra firma i ma już swoją pozycję na rynku laptopów, tak samo jak Acer.
    Jeśli unikać to takich firm jak Asustek, Benq i innych "no name".
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

Podobne wątki

  1. E-420 sterowanie z laptopa
    By skiper83 in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15.01.10, 00:59
  2. Ostrzenie przez laptopa
    By Czaroz in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13.12.09, 13:55

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.