Strona 2 z 24 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 237

Wątek: Wybór laptopa

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    1.094
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Coz. Jesli laptop jest sprzedawany z systemem operacyjnym to producent laptopa MUSI zapewnic sterowniki! Nie ma ze boli. Jesli nie zrobili sterów (a nie znam takiego przypadku zeby byly stery pod VISTE a pod XP nie) to nie mogą sprzedawać takiego sprzetu bowiem uzytkownik (nie musi byc informatykiem) nie wykorzysta go a wiec moze go zwrócić, np. po co mi rozdzielczosc 1600x1200 skoro sterownik producent napisal max 800x600 ? Mam kupic taki sprzet i nie wykorzystywac go w pelni albo czy mam kupic takie sprzet ktory jest sprzedawany ORYGINALNIE z windowsem XP (jesli windows xp w ktorym nie ma ospowiednich sterownikow to po co sprzedawac taki system z takim sprzetem????) po to tylko aby kupic VISTE ?? Bzdura to jest. Kupujac laptopa z systemem mozesz zarządać aby sprzedawca skonfigurowal ci sprzet.
    Z drugiej strony to nie wierze aby byly stery pod viste a pod xp nie - to sa sterowniki kompatybilne. Wyjatkiem moze byc system 64 bitowy gdzie sterowniki pod niego musza byc napisane na nowo. Tyle co do sterownikow.

    Co zas sie tyczy producentow to ASUS jest dobrą firmą. Patrz na gwarancję oraz na mozliwosc jej rozszerzenia (dla laptopow jest to dosc istotne bowiem ew. naprawa moze byc bardzo kosztowna). Wsrod firm gone polecenia sa IBM, HP (wyższe modele), Compaq, Asus. Generalnie poszukaj testów porównawczych na necie. Co do laptopa musisz wiedziec ze to zamkniety system (nie rozbudujesz go) wiec niekoniecznie dobrym rozwiazaniem bedzie zakladanie ze musisz kupic do ceny 3000 zl. Czasem "ciut" drozej kupisz duzo lepszy.

    Gdybym ja kierowal sie zakupem laptopa to bralbym pod uwage:
    - ilosc wejsc USB oraz ich lokalizacja (jesli beda z przodu to beda przeszkadzac przy pisaniu na klawiaturze)
    - firewire by sie przydalo
    - panorama o rozdzielczosci im wiekszej tym lepiej
    - procek chyba jednak 64 bitowy
    - 1 gb ram
    - dysk mozliwie najwiekszy
    - czas pracy na baterii wiekszy niz 3 godziny
    ...był Olek jest A6000

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Acer to shit. Co to w ogóle za sprzęt? Cudo z marketu, marka dla nieświadomych, którzy posępią 300 pln a w efekcie mają laptopa na 2 lata a nie na 4-5 jak w przypadku marek ASUS czy IBM.

    Na bebechach ASUS'a składane są IBook'i - zgniłki, zaś IBM to jedna z niewielu firm, które pomimo spadku cen nie obniżają jakości sprzętu.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar rodia
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    883
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Dziękuję za powyższe informacje. To teraz: warto dokladać do procesorów DUO ? Ewentualnie na jakich prockach wybierać?

  4. #14
    | OlyJedi Awatar dziobolek
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Dublin - Ireland
    Posty
    466
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rodia
    Dziękuję za powyższe informacje. To teraz: warto dokladać do procesorów DUO ? Ewentualnie na jakich prockach wybierać?
    Warto... powiem inaczej - do laptopa tylko Core Duo IMHO.
    Te procki bazują na technologii Centrino - są pierońsko energooszczędne,
    a to dość ważne jak trza pracować na baterii.
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

  5. #15
    | OlyJedi Awatar Sebaa
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    333
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rodia
    Dziękuję za powyższe informacje. To teraz: warto dokladać do procesorów DUO ? Ewentualnie na jakich prockach wybierać?

    Tylko Intel, jeśli zamierzasz długo pracować "unplugged" tylko Centrino.
    Sebaa
    "Kto umiera bogatszy ten wygrywa"
    "Życie jest pasmem straconych okazji"
    "Dzień w którym kupię karabin nadchodzi."

  6. #16
    | OlyJedi Awatar rodia
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    883
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Sebaa
    Cytat Zamieszczone przez rodia
    Dziękuję za powyższe informacje. To teraz: warto dokladać do procesorów DUO ? Ewentualnie na jakich prockach wybierać?

    Tylko Intel, jeśli zamierzasz długo pracować "unplugged" tylko Centrino.
    Przede wszystkim w domu przy biurku, wiec jak najbardziej plugged.

  7. #17
    | OlyJedi Awatar Meister
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Lubin
    Posty
    94
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Wiem, ze kiedys IBM bylo potego ale od pewnego czasu, jak kupowalem 3 dyski IBM ktore siadly mi po 2 latach stwierdzilem ze ta firma nie jest tym samym co kiedys. Osobiscie polecam DELL. Gwr. NEXT BUSINESS DAY ONSITE mowi samo przez sie. A procek to tylko IntelŽ CoreTM (moze byc i 2) Duo Processor :P Tak czy owak nie zaluj na pamieci. A dysk to mozesz pozniej sobie dokupic (zewnetrzny) :P

  8. #18
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Centrino są bardzo wydajne, generalnie bardzo dobre.

    IMHO najpierw wybierz sobie parametry, jakie ma posiadac Twoj laptop, a potem dopiero patrz na firme Koszt juz masz, teraz tylko wybierz procek i karte graficzna - dysk twardy zawsze mozna wymienic na wiekszy samemu, ram dorzucic tez mozna. No i jak kisi mowi - porty... Jakie sa i gdzie. Teraz to juz mniejszy problem, ale starsze drukarki sa czasem na port LPT, o ktorego w laptopach ciezko. A huby usb czesto nie dzialaja przez zbyt niskie napiecie.

    I tak na marginesie... Jezeli bedziesz kupowal osobiscie, to sprawdz klawiature... Uklad, wielkosc i opor klawiszy... Zle dobrane to mordęga a nie praca. Musi po prostu podpasowac - tak jak z aparatem - musi dobrze lezec w dloni.

    Jezeli ma byc to "domowy" komputer, to polecam cos wiekszego, niekoniecznie z superzywotna bateria, ale za to wydajniejszego i z wiekszym i lepszym ekranem [mam laptopa z LCD, a teraz z TFT i roznica jest ogromna - wiekszy kat widzenia, ostrzejszy, jasniejszy i latwiej sie czysci ]

    Zabawy z zewnatrznymi dyskami nie polecam... Polaczenie USB jednak da sie odczuc. W laptopach sa dyski 2.5' - te same co w np. Digimate'cie, popularne i juz niedrogie.

    Aaa. Ja od zawsze mam Toshibe. Wlasciwie to moge polecic, bo duzo drobnych, ale ulatwiajacych zycie programow dodaja, komputery bardzo wydajne, a i podkrecic sie dalo jeden [w drugim nie musialam ;]]. Jednak cos wiecej o Toshibie powiem w poniedzialek, kiedy to dowiem sie, co z moim laptopem... Na pierwszy rzut oka spalil sie [awaria wentylatorka], ale takiego serwisu spotkac nigdy w zyciu bym nie chciala - zobaczymy, co powiedza, i wtedy powiem, czy polecam Toshibe ;P

    BTW kupowalam tu: http://www.notebooki.pl/ [osobiscie] i dostalam... do pierwszego 256mb ramu [czyli tyle, co juz mial], do drugiego myszke [~200zl wtedy] i ... kabel sieciowy A potem co problem, to do nich, bo to informatycy, a nie tylko sprzedawcy ;p
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  9. #19
    | OlyJedi Awatar rodia
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    883
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Kilka ostatnich godzin rozeznałem się w temacie i już mniej więcej wiem co kupię. A pytanie mam z innej beczki. Jak jest z softem do laptopów? Bo instalowałem niedawno znajomemu system i soft na ASUSIE i tam było 2 płytki, które się wrzucało i klikało INSTALUJ. i instlowało sie sam system i całe oprogramowanie bez możliwosci wyboru co chcę a co nie. Jednocześnie istalator sam narzucił podział partycji. Czy tak jest we wszystkich laptopach czy niektórzy producenci dają bardziej swobodny instalator. Z mojej walki z tamtym asusem wynikało, że np. żeby zainstalowa i linuxa i windowsa to trzeba sie naprawde nieźle nakombinowac a instalacjia windowsa w drugiej kolejnosci po linuxie nie byla by możliwa ze zwględu, że system można zaistalowac na pierwszej partycji narzuconej przez instalator.

  10. #20
    | OlyJedi Awatar pschemo
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    55
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Moja klasyfikacja Acera wynika z tego że po dwóch latach użytkowania w 4 różnych modelach Acera nastąpiły podobne wady:
    - wytarcie klawiatury i obudowy w miejscach gdzie ocieramy obudowę dłonią
    - problemy z matrycą
    - lap zaczyna się przegrzewać przez co spada wydajność
    - ponadto w międzyczasie każdy z nich lądował w serwisie ze względu na padnięcie poszczególnych akcesorii..

    Dodam że modele były różne i nie należały do najtańszych. Dlatego imho nie są to lapy na lata, tak jak choćby IBM czy DELLe. Tyle że oczywiście są one droższe, ale zastanów się czy koniecznie potrzebujesz nowego z półki.. Bo za podobną klasę możesz mieć używaną markową maszynę z gwarancją =] (ja tak zrobiłem i nie narzekam =D )

Podobne wątki

  1. E-420 sterowanie z laptopa
    By skiper83 in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15.01.10, 00:59
  2. Ostrzenie przez laptopa
    By Czaroz in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13.12.09, 13:55

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.