Strona 69 z 105 PierwszyPierwszy ... 1959676869707179 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 681 do 690 z 1050

Wątek: Gatki popRAWkowe gadki truizmy wszelakie

  1. #681
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Pewnie pisałem to już kilka razy, to i kolejny raz nie zaszkodzi. Jeśli ta zabawa ma mieć głębszy sens, to proponuję wprowadzenie dyskusji między opublikowaniem prac, a głosowaniem. Coś jak w wyborach parlamentarnych. Ogłoszenie kandydatów, dyskusja, głosowanie. Dyskusja po głosowaniu jest jak musztarda po obiedzie. Nikogo to nie kreci.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #682
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Pisałeś, takiego czegoś dopóki jestem prowadzącym nie będzie (też już chyba to pisałem).
    Zawsze możecie wybrać lepszą kandydaturę. Nie jestem przyspawany do tej funkcji

    Edit.
    @fret , właściwie to podsunąłeś mi pewną myśl. W ramach eksperymentu nie wykluczam, że taka edycja, jak piszesz, się odbędzie.
    Oczywiście poza cyklem 10 popRAWek (a zamierzam 2 takie cykle przeprowadzić), czyli pod koniec roku.
    Poza cyklem 10 popRAWek, bo raczej autorzy będą musieli być znani w Ankiecie do głosowania. Autorstwo prac pewnie wyjdzie na jaw podczas takiej dyskusji
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 18.02.19 o 23:29
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  3. #683
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Spoko, nie jesteś zły, najprostszy dowód jest taki, że zabawa ciagle żyje Ideałem, to nikt raczej nie jest
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #684
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    ... Autorstwo prac pewnie wyjdzie na jaw podczas takiej dyskusji
    Może nie wyjdzie, a jak będzie wychodzić, to trudno, mamy juz FM, gdzie autorzy są znani Można wprowadzić zakaz używania jakichkolwiek nicków w dyskusji. Posługujemy się tylko numerami zdjęć i cytatami jeśli chcemy odpowiedzieć komuś bezpośrednio..
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #685
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Najlepiej aby było ich jak najwięcej, wówczas "werdykt" jest powiedzmy bardziej obiektywny...
    Wydaje mi się, że bardziej obiektywny werdykt byłby wtedy, gdyby każdy głosujący dysponował jednym głosem.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  6. #686
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Wydaje mi się, że bardziej obiektywny werdykt byłby wtedy, gdyby każdy głosujący dysponował jednym głosem.
    Nie jestem przekonany do takiego rozwiązania. Przykładowo w ostatniej popRAWce było 18 prac i 27 głosujących (i tak sporo bo bywa mniej). Jakby można oddać tylko jeden głos byłoby pewnie więcej prac z zerowym kontem. Możliwość głosowania na kilka prac dało w sumie 80 głosów. Czasem też jest bardzo trudny wybór i taka możliwość (przymusu nie ma) oddania więcej niż jednego głosu uważam jest dobre. Czy jeśli byłby do dyspozycji jeden głos wynik byłby inny.., nie sądzę.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #687
    Zwycięzca popRAWki Awatar Cru
    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    3city
    Posty
    273
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria
    Ciekawe sformułowanie, obiektywny werdykt, hmmm.

  8. #688
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Cru Zobacz posta
    Ciekawe sformułowanie, obiektywny werdykt, hmmm.
    Traktujmy to w cudzysłowiu, sam użyłem takiego sformułowania: "Najlepiej aby było ich jak najwięcej, wówczas "werdykt" jest powiedzmy bardziej obiektywny..."
    Wiadomo, wybory są subiektywne, każdy ma inny gust. Trochę inaczej jednak jest gdy np. werdykt wydaje jedna osoba, kilka osób, czy ok. 30 osób. W tym kontekście padło (z mojej strony) słowo "obiektywny".
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  9. #689
    Zwycięzca popRAWki Awatar Cru
    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    3city
    Posty
    273
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Traktujmy to w cudzysłowiu, sam użyłem takiego sformułowania: "Najlepiej aby było ich jak najwięcej, wówczas "werdykt" jest powiedzmy bardziej obiektywny..."
    Wiadomo, wybory są subiektywne, każdy ma inny gust. Trochę inaczej jednak jest gdy np. werdykt wydaje jedna osoba, kilka osób, czy ok. 30 osób. W tym kontekście padło (z mojej strony) słowo "obiektywny".
    Ano, dokładnie, w poprawce jest optymalna opcja głosowania, która idzie na pewne kompromisy ale ma większy sens niż oddawanie głosu na pojedyncza pracę.
    Z resztą można głosować jak się chce (w ramach zasad ma się rozumieć) .

  10. #690
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Jakby można oddać tylko jeden głos byłoby pewnie więcej prac z zerowym kontem. Możliwość głosowania na kilka prac dało w sumie 80 głosów.
    Zwróć uwagę, że w Konkursie Eurowizji jest tylu głosujących ilu wykonawców. Każde z głosujących państw dysponuje dziesięcioma głosami ale nie są to głosy jednakowej "wagi"- od 12 do 1 punktu. Najlepsza piosenka otrzymuje 12 pkt, ostatnia (zasługująca zdaniem jury na wyróżnienie) otrzymuje 1 pkt. W popRAWce każdy głos ma taką samą "wagę", każdy głos- jeden punkt.
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Czasem też jest bardzo trudny wybór i taka możliwość (przymusu nie ma) oddania więcej niż jednego głosu uważam jest dobre.
    Często jest też tak, że głosujący "na siłę" przyznaje punkt. Nie dlatego, że zdjęcie na to zasługuję ale dlatego, że ma do dyspozycji głos. Mam to dam!
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

Podobne wątki

  1. ABIR - zdjęcia wszelakie
    By abir in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3303
    Ostatni post / autor: 9.01.23, 12:01
  2. -- popRAWkowe Recepty --
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.03.12, 15:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.