Strona 72 z 105 PierwszyPierwszy ... 2262707172737482 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 711 do 720 z 1050

Wątek: Gatki popRAWkowe gadki truizmy wszelakie

  1. #711
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Co do pomysłu tylko jednego głosu zgadzam się z tym co napisał Jacek_Z:
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Dać każdemu 1 głos byłoby OK, gdyby głosowało kilkaset osób. Ale jak głosuje kilkanaście osób to byłby problem z wieloma zdjęciami, na które padło tyle samo (i zarazem mało) głosów.
    Danie opcji kilku głosów powoduje mniejsze problemy z wyborem zwycięzcy (bez dogrywki).
    Nawet obniżyłbym ten próg do powiedzmy ok. stu głosujących (jakby to była "norma" na forum).

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    ...Jeśli można wyróżnić kilka prac to nadal nie wiadomo, która jest najlepsza. ...
    Wygrywa ta praca, która tych wyróżnień (głosów) ma najwięcej. Nie znaczy to, że koniecznie jest najlepsza pod względem technicznym, po prostu przypadła do gustu głosującym. Nie każdy przy głosowaniu zwraca tak szczegółowo uwagę na aspekty techniczne. Godzimy się z werdyktem jury, którym jest ogół użytkowników forum. Jest dowolność (w ramach podanego limitu) w ilości oddanych głosów i nie ma przymusu głosowania na więcej niż jedną pracę.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 19.01.20 o 23:30
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #712
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Co do pomysłu tylko jednego głosu zgadzam się z tym co napisał Jacek_Z:

    Nawet obniżyłbym ten próg do powiedzmy ok. stu głosujących (jakby to była "norma" na forum).


    Wygrywa ta praca, która tych wyróżnień (głosów) ma najwięcej. Nie znaczy to, że koniecznie jest najlepsza pod względem technicznym, po prostu przypadła do gustu głosującym. Nie każdy przy głosowaniu zwraca tak szczegółowo uwagę na aspekty techniczne. Godzimy się z werdyktem jury, którym jest ogół użytkowników forum. Jest dowolność (w ramach podanego limitu) w ilości oddanych głosów i nie ma przymusu głosowania na więcej niż jedną pracę.
    Ja napisałem jak to wygląda z mojej strony. Opisałem moje spostrzeżenia. Nie mam zamiaru na siłę nikogo uszczęśliwiać. Tylko w dyskusji może otworzyć nowe horyzonty Jeśli jej nie ma, przeważnie zmierzamy w kierunku stagnacji .

    Piszesz, że nie każdy zwraca uwagę na aspekty techniczne.... Ale to przecież forum fotograficzne .... nie fejsik , Chyba możemy wymagać od siebie troszkę więcej... czy nie? Czy równanie wszystko jak leci w dół jest ok?

    No dobra pomarudziłem sobie bo nie można fotek wstawiać .... i już mi lepiej ... .

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    @paparapa - głosowanie w fotografii roku, wystarczy 1 głos ?
    Ad vocem - jak henry1 - mnie tam wszystko jedno, się dostosuję. Lepsza zabawa niż kłótnie, a pamiętam czasy że były takie dzień w dzień. Pamiętacie jak nyny obrywał ? helmuthowi też się dostało
    Przecież wiesz że pisałem , że akurat w FR jest dla mnie za małoooooo głosów. Tu sprawa dotyczy chyba poprawki .....
    A to czy kłótnia będzie czy nie zależy, od kultury interlokutorów, a nie ich pomysłów.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Jeżeli mnie pytasz, to nie uważam, że jest kiepski. Uważam, że nie jest najlepszy. Częściową odpowiedź znajdziesz w tym co napisał paparapa"

    Czy z ręką na sercu możesz przyznać, że praca, która dla kilku oceniających jest "wow", jest gorsza od pracy, która u kilkunastu oceniających była pracą trzeciego wyboru?
    Jeśli masz jasne i określone kryteria, i praca "WOW" ich nie spełnia, to jak najbardziej TAK.
    Jeśli nie masz kryteriów i opierasz się kaprysie czy wydaje mi się NIE.
    I jestem w stanie się założyć, że wyniki przy głosowaniu "wydaje mi się" będą niemal tożsame z wynikami losowania zwycięzcy . Oczywiście odrzucając ewidentnymi wpadki....

    Żartując na zakończenie.... Mając jeden głos mogę pomylić się mogę tylko raz, mając ich więcej mogę mylić się do końca świata .

    To z mojej strony chyba wszystko.
    Teraz wszystko w rękach Andrzeja i Jacka. My tylko w międzyczasie znaleźliśmy sobie z nudów jakieś zajęcie i mogliśmy sobie pomarudzić.

  3. #713
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Wygrywa ta praca, która tych wyróżnień (głosów) ma najwięcej.
    Na pracę, którą już po pierwszym spojrzeniu uważasz za wartą głosu dajesz jeden głos i na pracę, na którą po pięciu minutach oglądania wszystkich prac oddajesz jeden głos (bo masz dwa do dyspozycji).
    Uważasz, że obie prace tak samo przypadły Ci do gustu czy jest jednak jakaś różnica w tym "przypadnięciu"?

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Jeśli masz jasne i określone kryteria, i praca "WOW" ich nie spełnia, to jak najbardziej TAK.
    Jeśli nie masz kryteriów i opierasz się kaprysie czy wydaje mi się NIE.
    I jestem w stanie się założyć, że wyniki przy głosowaniu "wydaje mi się" będą niemal tożsame z wynikami losowania zwycięzcy .

    Aleś zamieszał! Nic nie zrozumiałem.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  4. #714
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koronax Zobacz posta
    To ja może czwartą propozycję dam. Aby zostało tak jak jest.
    Naprawdę nie wiem czemu ktoś uważa obecny system głosowania za kiepski. Każdy ma po kilka głosów. Oddaje głosy. Wygrywa praca która zdobędzie więcej głosów. I tyle. Według mnie to proste rozwiązanie.
    Dokładnie tak. I przy takiej ilosci głosujących i takich możlwościach skryptu jedynie słuszne.
    Na pewno byłoby jeszcze lepiej, gdyby móc dawać 3 głosy, kazdy o innej sile, czyli mieć głosy za 3, 2 i 1 pkt.

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Jeśli nie było by możliwości technicznych na zmianę sposobu głosowania, To również skłaniałbym się do "modelu" z jednym głosem.
    Dlaczego? Gdy ma się jeden głos i chce się go dobrze i uczciwie spożytkować, to mz należy troszkę się zastanowić. Prowadzi to bardziej świadomego wyboru.
    Jeśli można wyróżnić kilka prac to nadal nie wiadomo, która jest najlepsza. .

    A i wybór jednej pracy uprościłby głosowanie. Oddaj TYLKO JEDEN GŁOS.... jak to pięknie brzmi . i o ile mniej czasu potrzebuje głosujący .
    Staram sie stąpac po ziemi. Popatrzmy zatem na ostatnią poprawkę 1/2020.
    Głosujących 27, na 18 prac. Czyli średnio każda praca dostaje 1,5 pkt. Jak te 27 pkt sie może rozłożyć? Kilka zdj po kilka pkt (dogrywki), kilka po 2, kilka po 1 i prawie 10 bez głosu.
    Jak tak ktoś dostanie kilka razy po 0 punktów (a to pewne) to będzie miał motywacje by kolejny raz wziąć udział w zabawie?
    Oczywiście kilka osób sie bije o bycie nr 1, ale zobaczcie ile jest wpisów martwiących sie czy jego zdjęcie nie zostanie bez głosu. Coś tam z tyłu głowy jest, mały niepokój.

    Jestem na nie, zdecydowanie. Co chwilę będą dogrywki i będzie dużo zdjęć z 0 głosów i stopniowy odpływ uczestników. Takie będą realia gdy ustali się, że 1 osoba = 1 głos.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 20.01.20 o 00:58

  5. #715
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Oczywiście jest możliwosc wprowadzenia wagi głosu.
    Arkusz kalkulacyjny, oceny w różnych wagach i będzie. Ale nie automatycznie, no i ciekaw jestem kto z proponujących zgodzi się te głosowania tak poprowadzić...

  6. #716
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Dokładnie tak. I przy takiej ilosci głosujących i takich możlwościach skryptu jedynie słuszne.
    Na pewno byłoby jeszcze lepiej, gdyby móc dawać 3 głosy, kazdy o innej sile, czyli mieć głosy za 3, 2 i 1 pkt.


    Staram sie stąpac po ziemi. Popatrzmy zatem na ostatnią poprawkę 1/2020.
    Głosujących 27, na 18 prac. Czyli średnio każda praca dostaje 1,5 pkt. Jak te 27 pkt sie może rozłożyć? Kilka zdj po kilka pkt (dogrywki), kilka po 2, kilka po 1 i prawie 10 bez głosu.
    Jak tak ktoś dostanie kilka razy po 0 punktów (a to pewne) to będzie miał motywacje by kolejny raz wziąć udział w zabawie?
    Oczywiście kilka osób sie bije o bycie nr 1, ale zobaczcie ile jest wpisów martwiących sie czy jego zdjęcie nie zostanie bez głosu. Coś tam z tyłu głowy jest, mały niepokój.

    Jestem na nie, zdecydowanie. Co chwilę będą dogrywki i będzie dużo zdjęć z 0 głosów i stopniowy odpływ uczestników. Takie będą realia gdy ustali się, że 1 osoba = 1 głos.
    Już napisałem kto tu rządzi . Będzie jak zechcesz i nie mam zamiaru z tym dyskutować.
    Dodam tylko, że do tej pory błędnie jak się okazuje myślałem , że chodzi o podnoszenie poziomu umiejętności biorących w poprawce , a nie zaspakajanie ego wszystkich biorących w niej uczestników. .

    I co? ...I gramy dalej
    Ostatnio edytowane przez paparapa ; 20.01.20 o 01:34

  7. #717
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Zgadzam się z helmuthem, mam wrazenie, że zbyt czesto wygrywają prace drugiego lub trzeciego wyboru. Takie , które nikogo nie zachwycają, ale są miłe dla oka i jak trzeba na trochę na siłę oddać kolejny głos, to właśnie one te głosy zbierają. Ja zwykle korzystam z jednego głosu, chyba, że dwie prace równie mocno przypadną mi do gustu. Nie głosuję na zasadzie, żeby głos się nie zmarnował.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    ...
    Dodam tylko, że do tej pory błędnie jak się okazuje myślałem , że chodzi o podnoszenie poziomu umiejętności biorących w poprawce , a nie zaspakajanie ego wszystkich biorących w niej uczestników. .

    I co? ...I gramy dalej
    Ego też jest ważne, jeśli nie chcemy odpływu uczestników z konkursu. W sumie są do pogodzenia cztery warunki: sprawiedliwy wynik, brak prac bez punktów, prostota systemu głosowania, chęci/możliwości administracji. Obecny system nie spełnia tylko pierwszego.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #718
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Na pewno byłoby jeszcze lepiej, gdyby móc dawać 3 głosy, kazdy o innej sile, czyli mieć głosy za 3, 2 i 1 pkt.
    No więc czemu nie pomyśleć jak to zrealizować?
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jak tak ktoś dostanie kilka razy po 0 punktów (a to pewne) to będzie miał motywacje by kolejny raz wziąć udział w zabawie?
    Oczywiście kilka osób sie bije o bycie nr 1, ale zobaczcie ile jest wpisów martwiących sie czy jego zdjęcie nie zostanie bez głosu. Coś tam z tyłu głowy jest, mały niepokój.
    Nietrafiony argument.
    Popatrz co robi henry1. Za każdym razem martwi się, że jego praca nie zdobędzie głosów ale nie było chyba edycji, w której nie wystartował.
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Co chwilę będą dogrywki ...
    Po co? Nagród rzeczowych i tak nie ma. Co szkodzi by było kilku zwycięzców w danej edycji, jeżeli i tak andtor2 planuje cykl edycji, w którym sumowane są miejsca w nich zajęte?

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Oczywiście jest możliwosc wprowadzenia wagi głosu.
    Arkusz kalkulacyjny, oceny w różnych wagach i będzie. Ale nie automatycznie, no i ciekaw jestem kto z proponujących zgodzi się te głosowania tak poprowadzić...
    A może rozwiązaniem byłoby kilka ankiet do edycji?
    Np trzy ankiety- która praca, zdaniem oceniającego zasługuje na 3 pkt, która na 2 pkt a która na 1 pkt. Prowadzący, który i tak robi tabelkę z wynikami, sumowałby te wyniki i wpisywał w odpowiednie miejsce w tabelce.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  9. #719
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    To jeśli chodzi o poprawkę - to każdy ma ileś tam głosów ale może skorzystać z dowolnej liczby głosów
    ja też często korzystam tylko z 1 głosu bo uważam że jedna praca wyróżnia się szczególnie mocno

    ale na przykład ostatnia poprawka jakbym miała tylko 1 głos to bym miała problem z wyborem bo prace były dość zbliżone
    fajnie by było mieć np możliwość głosowania jednym dwoma i trzema punktami - ale ankieta tego nie ogarnia niestety


    w foto miesiąca - często brakuje mi głosów - zwłaszcza że prace są z różnych zakresów tematycznych
    zwierzaki, krajobraz, architektura, ludzie itp...
    ciężko się zdecydować - z drugiej strony za mało zdjęć się publikuje na forum by móc rozróżnić foto miesiąca w zależności od kategorii
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



  10. #720
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gulasz Zobacz posta
    ...

    ale na przykład ostatnia poprawka jakbym miała tylko 1 głos to bym miała problem z wyborem bo prace były dość zbliżone
    ...
    Możesz zdradzić na jakim sprzęcie oglądałaś zdjęcia? Bardzo możliwe, że tu jest wyjaśnienie dziwnych wyników głosowania, a nie w systemie. Jeśli większość ogląda zdjęcia na smartfonach, to żadna rewolucja w systemie głosowania nie pomoże.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. ABIR - zdjęcia wszelakie
    By abir in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3303
    Ostatni post / autor: 9.01.23, 12:01
  2. -- popRAWkowe Recepty --
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.03.12, 15:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.