Strona 73 z 105 PierwszyPierwszy ... 2363717273747583 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 721 do 730 z 1050

Wątek: Gatki popRAWkowe gadki truizmy wszelakie

  1. #721
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Jeśli większość ogląda zdjęcia na smartfonach, to żadna rewolucja w systemie głosowania nie pomoże.
    To by tłumaczyło jakość większości prac, które " przypadły do gustu głosującym".
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  2. #722
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Możesz zdradzić na jakim sprzęcie oglądałaś zdjęcia? Bardzo możliwe, że tu jest wyjaśnienie dziwnych wyników głosowania, a nie w systemie. Jeśli większość ogląda zdjęcia na smartfonach, to żadna rewolucja w systemie głosowania nie pomoże.
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    To by tłumaczyło jakość większości prac, które " przypadły do gustu głosującym".
    z definicji staram się nie oddawać głosów po oglądaniu prac na komórce
    niemniej nie dysponuję super hiper fajną matrycą w monitorze coby ogarniać njuansy
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



  3. #723
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Możesz zdradzić na jakim sprzęcie oglądałaś zdjęcia? Bardzo możliwe, że tu jest wyjaśnienie dziwnych wyników głosowania, a nie w systemie. Jeśli większość ogląda zdjęcia na smartfonach, to żadna rewolucja w systemie głosowania nie pomoże.
    Tu poruszyłeś bardzo ważne zagadnienie. Tablety i lapki oszukują kolory, ale można choć trochę "przystosować" je do oglądania zdjęć. Chociażby ustawić jasność co jest bardzo ważne. Kolory też da się skorygować, ale trzeba chcieć.

  4. #724
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.592
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Dodam tylko, że do tej pory błędnie jak się okazuje myślałem , że chodzi o podnoszenie poziomu umiejętności biorących w poprawce , a nie zaspakajanie ego wszystkich biorących w niej uczestników. .
    Nie widzę dlaczego oddawanie kilku głosów miałoby wykluczac to o czym piszesz. jedno nie wyklucza drugiego.
    Czy do tej pory głosowania wyglądały inaczej? Bo to zdanie brzmi ta, jakby przedtem były głosowania OK, a teraz są złe. Przecież zasady sie nie zmieniły!
    Co do podnoszenia poziomu umiejętności. Ten konkurs nie jest do tego wykorzystywany, a szkoda. Nikt nie pyta i nikt (np zwycięzca) nie opisuje swojego workflow. Nie piszą w czym wołali, jak ustawiali suwaki.
    Może wprowadźmy obowiązek by zwycięzca MUSIAŁ opisać czego użył, jak ustawił?
    To by było dydaktyczne, a nie sposób głosowania. Co kogo nauczy informacja, że większość lubi takie a nie inne zdjęcie (i zostało dane zdjęcie najsprawiedliwiej zwycięzcą)???

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Ja zwykle korzystam z jednego głosu, chyba, że dwie prace równie mocno przypadną mi do gustu. Nie głosuję na zasadzie, żeby głos się nie zmarnował.
    Tak robi wsporo osób. Zobacz, że głosy się nie sumują do 100% (x ilość możliwych do oddania głosów).

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Ego też jest ważne, jeśli nie chcemy odpływu uczestników z konkursu. W sumie są do pogodzenia cztery warunki: sprawiedliwy wynik, brak prac bez punktów, prostota systemu głosowania, chęci/możliwości administracji. Obecny system nie spełnia tylko pierwszego.
    Dokładnie.

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    No więc czemu nie pomyśleć jak to zrealizować?
    Myślę, myślę i .. nie będę myślał dalej, bo cokolwiek wymyślę to i tak nie ma jak tego zrealizować. Sensownie, praktycznie.
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    A może rozwiązaniem byłoby kilka ankiet do edycji?
    Np trzy ankiety- która praca, zdaniem oceniającego zasługuje na 3 pkt, która na 2 pkt a która na 1 pkt. Prowadzący, który i tak robi tabelkę z wynikami, sumowałby te wyniki i wpisywał w odpowiednie miejsce w tabelce.
    Idealisci są fajni, tylko gdyby tak zechcieli stąpać po ziemi.
    Mamy taki skrypt, że 1 wątek = 1 ankieta. Nie da sie zrobić 3 ankiet w wątku. Czyli by zrealizować ten pomysł to do każdego zestawu zdjęć by były 3 watki. Chyba nie muszę pisać jak to jest mało wygodnie, nieczytelne dla głosujących i jakie to utrudnienie dla prowadzącego zabawę.
    helmuth mam propozycje, zanim sypniesz następnymi pomysłami. Zainteresuj sie jakie opcje ma skrypt. Poruszaj się w obszarze narzędzi jakimi możemy dysponować. Sam prowadzisz zabawę. Jeśli skrypt nie ma takiej opcji to napisz wtyczkę lub pogadaj z kimś kto potrafi (grizz?) i się zorientuj jak bardzo się ktoś pali do tego.

    Mam pomysł. Niech najwięcej głosów od danego użytkownika dostaje to zdjęcie, na które sie użytkownik najdłużej patrzył. Niech ktos napisze skrypt. Canon kiedyś zrobił sterowanie okiem, to niech tu ktoś zrobi głosowanie okiem, uwzględniając w tym licznik sekund.
    To by było bardzo wygodne.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 20.01.20 o 21:47

  5. #725
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Odpowiedź w stylu "nie bo nie", tylko na tyle Cię stać? A może się uważasz za kogoś, kto nie musi uzasadniać rzeczowo swoich decyzji?
    Nie będę się odnosił do wszystkiego co napisałeś. Skomentuję tylko dwa Twoje argumenty.
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Co do podnoszenia poziomu umiejętności. Ten konkurs nie jest do tego wykorzystywany, a szkoda. Nikt nie pyta i nikt (np zwycięzca) nie opisuje swojego workflow. Nie piszą w czym wołali, jak ustawiali suwaki.
    Może wprowadźmy obowiązek by zwycięzca MUSIAŁ opisać czego użył, jak ustawił?
    Nikt nie nauczy się obróbki przez kopiowanie cudzych ustawień. Można się jednak wiele nauczyć, oglądając prace lepszych.
    Przy obecnym systemie oceniania rzadko kiedy więcej głosów oznacza pracę, na której można się wzorować (w jednym z poprzednich postów uzasadniłem dlaczego).
    Dlatego zabawa nie spełnia funkcji dydaktycznych.
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    helmuth mam propozycje, zanim sypniesz następnymi pomysłami. Zainteresuj sie jakie opcje ma skrypt.
    Kiedy wreszcie zrozumiesz, że to nie user jest dla admina i skryptu a odwrotnie?
    Bez userów Twoje istnienie jako admina nie miałoby uzasadnienia. Skrypt byłby nic nie wart, gdyby nie było chętnych poruszać się na forum opartym na tym skrypcie.
    Nie mów mi więc, że ja mam się interesować możliwościami skryptu. Jako user mam prawo mieć pomysły a administracja jest od tego, żeby próbować je zrealizować (w miarę możliwości skryptu i swoich). Tak bardzo dbasz o frekwencję a nie bierzesz pod uwagę tego, że userzy, którzy uznają, że forum nie spełnia ich oczekiwań, mogą poszukać forum które je spełni?
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  6. #726
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie widzę dlaczego oddawanie kilku głosów miałoby wykluczac to o czym piszesz. jedno nie wyklucza drugiego.
    Czy do tej pory głosowania wyglądały inaczej? Bo to zdanie brzmi ta, jakby przedtem były głosowania OK, a teraz są złe. Przecież zasady sie nie zmieniły!
    Co do podnoszenia poziomu umiejętności. Ten konkurs nie jest do tego wykorzystywany, a szkoda. Nikt nie pyta i nikt (np zwycięzca) nie opisuje swojego workflow. Nie piszą w czym wołali, jak ustawiali suwaki.
    Może wprowadźmy obowiązek by zwycięzca MUSIAŁ opisać czego użył, jak ustawił?
    To by było dydaktyczne, a nie sposób głosowania. Co kogo nauczy informacja, że większość lubi takie a nie inne zdjęcie (i zostało dane zdjęcie najsprawiedliwiej zwycięzcą)???


    Tak robi wsporo osób. Zobacz, że głosy się nie sumują do 100% (x ilość możliwych do oddania głosów).


    Dokładnie.


    Myślę, myślę i .. nie będę myślał dalej, bo cokolwiek wymyślę to i tak nie ma jak tego zrealizować. Sensownie, praktycznie.

    Idealisci są fajni, tylko gdyby tak zechcieli stąpać po ziemi.
    Mamy taki skrypt, że 1 wątek = 1 ankieta. Nie da sie zrobić 3 ankiet w wątku. Czyli by zrealizować ten pomysł to do każdego zestawu zdjęć by były 3 watki. Chyba nie muszę pisać jak to jest mało wygodnie, nieczytelne dla głosujących i jakie to utrudnienie dla prowadzącego zabawę.
    helmuth mam propozycje, zanim sypniesz następnymi pomysłami. Zainteresuj sie jakie opcje ma skrypt. Poruszaj się w obszarze narzędzi jakimi możemy dysponować. Sam prowadzisz zabawę. Jeśli skrypt nie ma takiej opcji to napisz wtyczkę lub pogadaj z kimś kto potrafi (grizz?) i się zorientuj jak bardzo się ktoś pali do tego.

    Mam pomysł. Niech najwięcej głosów od danego użytkownika dostaje to zdjęcie, na które sie użytkownik najdłużej patrzył. Niech ktos napisze skrypt. Canon kiedyś zrobił sterowanie okiem, to niech tu ktoś zrobi głosowanie okiem, uwzględniając w tym licznik sekund.
    To by było bardzo wygodne.
    Myślałem że już sprawa jest zamknięta i nie ma co wracać do niej . Bezpieczniej było by zostać przy rozdawaniu punktów za uczestnictwo (Tylko kogo to bardziej krzywdzi?). Bawić się i radować, bo szkoda czasu na elaboraty tutaj skoro i tak prawie nikogo to nie interesuje .

    Ale wilk został już wywołany z lasu....

    Owszem zasady głosowania są takie same. Ale uczestnicząc w nich można dojść do przekonania , że nie koniecznie są idealne

    Piszesz że poprawka nie jest wykorzystywana do podnoszenia umiejętności ... Zgadza się, masz 100 procentową rację. A zastanawiałeś się czemu tak jest? Jakie ja mam narzędzia albo możliwości aby to robić? Jedyne co mógłbym to wypowiedzieć się w wątku w czasie głosowania na temat ewidentnych błędów w konkursowych pracach.
    Ale to jest zabronione. Po za tym ja nie jestem guru w tym temacie. To Ty jesteś profi i biegły w te klocki, i to od Ciebie należałoby oczekiwać cennych uwag.
    A tak się składa że nie widziałem abyś skorzystał z tej możliwości ... nawet po głosowaniu. Choćby w ostatniej poprawce .

    Ale dajmy spokój tej edukacji . Chodziło w tym tylko o to, aby zmusić uczestników do załączania plików xmp.

    Doskonale wiemy,że jeśli ktoś chce się czegoś nauczyć to musi tego chcieć. Wymagana jest do tego cierpliwość, determinacja i umiejętność słuchania innych. Nawet jeśli są to niemiłe uwagi.
    Nie wynaleziono jeszcze takiej łopatki, którą można komuś coś do główki nałożyć .

    Może faktycznie zostańmy przy rozdawaniu punktów za uczestnictwo (Tylko kogo to bardziej krzywdzi?). Bawmy się i radujmy, bo szkoda czasu na elaboraty tutaj skoro i tak prawie nikogo to nie interesuje .

    Najlepszego

  7. #727
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    A może rozwiązaniem byłoby kilka ankiet do edycji?
    Np trzy ankiety- która praca, zdaniem oceniającego zasługuje na 3 pkt, która na 2 pkt a która na 1 pkt. Prowadzący, który i tak robi tabelkę z wynikami, sumowałby te wyniki i wpisywał w odpowiednie miejsce w tabelce.
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ... by zrealizować ten pomysł to do każdego zestawu zdjęć by były 3 watki. Chyba nie muszę pisać jak to jest mało wygodnie, nieczytelne dla głosujących i jakie to utrudnienie dla prowadzącego zabawę. ...
    Cóż tu więcej dodać.
    Jak pisał Jacek_Z, trzeba by założyć trzy wątki z pracami i Ankietami do głosowania. Przykładowo:
    wątek 1: popRAWka 2/2020 Głosowanie za 3 punkty
    wątek 2: popRAWka 2/2020 Głosowanie za 2 punkty
    wątek 3: popRAWka 2/2020 Głosowanie za 1 punkt

    Właściwie to nie punkty, tylko w pierwszej Ankiecie głos miałby "siłę" 3 głosów, w drugim wątku i Ankiecie głos liczony razy 2 i w trzecim wątku Ankiecie głos liczony tak jak zwykle. Później należałoby zsumować głosy z 3 Ankiet dla każdej pracy i przypisać odpowiednio punkty za zajęte miejsce. Pomijam już tu utrudnienie dla prowadzącego (więcej liczenia, więcej wątków, sporo więcej czasu), ale właśnie o czytelność takiego rozwiązania dla głosujących.

    Naprawdę drodzy popRAWkowicze, chcecie takiego sposobu głosowania ?
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 21.01.20 o 00:33
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #728
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.592
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Nikt nie nauczy się obróbki przez kopiowanie cudzych ustawień. Można się jednak wiele nauczyć, oglądając prace lepszych.
    Przy obecnym systemie oceniania rzadko kiedy więcej głosów oznacza pracę, na której można się wzorować (w jednym z poprzednich postów uzasadniłem dlaczego).
    Dlatego zabawa nie spełnia funkcji dydaktycznych.
    Nie, nie dlatego.
    Naprawdę wierzysz w to co piszesz??? Nauka przez oglądanie??? No to sobie wejdźmy na 500px.com albo 35photo.pro i będziemy geniuszami.
    Gdzie pisałem o kopiowaniu? Dopowiadasz sobie coś, czego nie miałem na myśli. Pisząc o workflow wyraźnie dałem to do zrozumienia.
    Po co ludzie płacą pieniądze za warsztaty obróbki? Wystarczy patrzeć na gotowe efekty? I musisz im pokazać palcem, które zdjęcie jest najlepsze? A jak ktoś ma swój inny styl? Wszyscy maja robić równo, wg tego co wygrało? To ty chcesz by kopiowano najlepsze (???), choć .. nie wiadomo jak zrobić taką kopię, bo ... nikt tego nie pisze!

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Odpowiedź w stylu "nie bo nie", tylko na tyle Cię stać? A może się uważasz za kogoś, kto nie musi uzasadniać rzeczowo swoich decyzji?
    ..
    Kiedy wreszcie zrozumiesz, że to nie user jest dla admina i skryptu a odwrotnie?
    Bez userów Twoje istnienie jako admina nie miałoby uzasadnienia. Skrypt byłby nic nie wart, gdyby nie było chętnych poruszać się na forum opartym na tym skrypcie.
    Nie mów mi więc, że ja mam się interesować możliwościami skryptu. Jako user mam prawo mieć pomysły a administracja jest od tego, żeby próbować je zrealizować (w miarę możliwości skryptu i swoich). Tak bardzo dbasz o frekwencję a nie bierzesz pod uwagę tego, że userzy, którzy uznają, że forum nie spełnia ich oczekiwań, mogą poszukać forum które je spełni?
    Napisałem nie bo nie? Uzasadniłem. Nie zrozumiałeś? Trudno, przeczytaj jeszcze raz. Obojetnie co kto napisze w kwestiach administracyjnych to ja sie do tego odnoszę, nie uciekam z odpowiedziami. Cały czas odnoszę się rzeczowo, za to ty bujasz w obłokach. Przykład bujania ja ci dałem, pisząc o głosowaniu przez czas patrzenia na zdjęcie.
    Czy jesli ktoś sobie cos takiego wymysli, to admin ma stawać na rzęsach i to zrobić? Bo user sobie tak wymyslił, a user musi to dostać, bo forum jest dla niego, a nie dla admina? Z ostatnim fragmentem się zgadzam i to chyba jedyne z czym się zgadzam. Dostałeś informacje, że skrypt nie ma takich opcji, bo chętnie bym przypisał rangi do głosów. Ale 100 razy wracasz do swoich postulatów (mam na myśli inny wątek). Olewałeś za to uwagi związane z bzdurą techniczną, zapisem o skanowaniu w retronaprawie. Musi byc po Twojemu, nie uznajesz innych opcji, nie interesują cie możliwości skryptu. Przyjmij realia do wiadomości.
    Gadasz jak rozkapryszony dzieciak. Sorry.

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Piszesz że poprawka nie jest wykorzystywana do podnoszenia umiejętności ... Zgadza się, masz 100 procentową rację. A zastanawiałeś się czemu tak jest? Jakie ja mam narzędzia albo możliwości aby to robić? Jedyne co mógłbym to wypowiedzieć się w wątku w czasie głosowania na temat ewidentnych błędów w konkursowych pracach.
    Ale to jest zabronione. Po za tym ja nie jestem guru w tym temacie. To Ty jesteś profi i biegły w te klocki, i to od Ciebie należałoby oczekiwać cennych uwag.
    A tak się składa że nie widziałem abyś skorzystał z tej możliwości ... nawet po głosowaniu. Choćby w ostatniej poprawce .
    W takcie głosowania nie, by nie wpływac na wynik. Ale po to niech ten co go to interesuje niech zapyta. Sęk w tym, że nie bardzo wiadomo jak postawic pytanie, poza generalnym. jak to zrobiłeś? Dlatego dobrze by było, gdyby autor zwycięskiej pracy sam powiedział co zrobił.
    Nie jestem guru od wołania RAWów. Generalnie fotografuję w RAW+JPG, starannie konfigurując body. Często używm jpg z body, a przy dużych wydrukach daję RAWa grafikom. Nigdy nie wziąłem udziału (mam na mysli wysłanie obrobionego RAWa). Głosuję, czasami.

  9. #729
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Dajmy spokój edukacji. Nikt tutaj nie jest nią zainteresowany. Wiem o czym piszę.
    Nawet napisanie jednego zdania o ocenianej pracy bywało nierzadko moim nadmiernym oczekiwaniem.
    To jest tylko zabawa dla której nikt nie będzie zmieniał kodu.
    Bawmy się więc póki są chętni do zabawy. Nie stawiajmy nazbyt wysokich progów.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  10. #730
    Zwycięzca popRAWki Awatar Cru
    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    3city
    Posty
    273
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria
    Ależ to musi być dysonans widzieć, że wygrywa praca, która nie jest spójną z własnymi wartościami i wyuczoną, szeroko pojętą estetyką.
    Najpewniej każdy by chciał, żeby jego głos miał realny wpływ na całość głosowania, ale to utopia, która nie ma nic wspólnego z współżyciem w społeczności.

    Więcej luzu potrzeba w tym napiętym świecie
    Ostatnio edytowane przez Cru ; 21.01.20 o 02:37

Podobne wątki

  1. ABIR - zdjęcia wszelakie
    By abir in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3303
    Ostatni post / autor: 9.01.23, 12:01
  2. -- popRAWkowe Recepty --
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.03.12, 15:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.