Strona 74 z 105 PierwszyPierwszy ... 2464727374757684 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 731 do 740 z 1050

Wątek: Gatki popRAWkowe gadki truizmy wszelakie

  1. #731
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Dajmy spokój edukacji. Nikt tutaj nie jest nią zainteresowany.
    "Uwielbiam" kiedy ktoś wypowiada sie za ogół. Skąd przekonanie, że nikt?
    Edukacja nie tylko polega na prowdzeniu za rękę. Porównanie rawa z pracami pokazującymi jak można je obrobić to też edukacja. Jeżeli jeszcze wyróżnione będą te najlepsze, ktoś kto dopiero zaczyna przygodę z obróbką widzi czego mu brakuje. Jeżeli chce się dowiedzieć więćej- wie kogo spytać. To też edukacja.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  2. #732
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Cru Zobacz posta
    Ależ to musi być dysonans widzieć, że wygrywa praca, która nie jest spójną z własnymi wartościami i wyuczoną, szeroko pojętą estetyką.
    Najpewniej każdy by chciał, żeby jego głos miał realny wpływ na całość głosowania, ale to utopia, która nie ma nic wspólnego z współżyciem w społeczności.

    Więcej luzu potrzeba w tym napiętym świecie
    Skąd wiedziałem że się odezwiesz .... Absolutnie nie czepiam się Twojej pracy, a już tym bardziej że wygrała. Nie oceniaj mnie tak nisko.
    Chodzi o szerszy kontekst, jakim jest HDR. Nie na darmo utarło się powiedzenie prawdziwy HDR. Znajdź 10 min czasu, zrób sobie kawę i spokojnie z uwagą przyjrzyj się pracom z ostatniej poprawki. Oczywiście nie na smartfonie czy tablecie Ile prac jest "skażonych" wspomnianą HDR-owością?
    Zauważasz to, czy może tego nie widzisz i problemem jest poziom percepcji osobniczej. Dla Ciebie obraz taki może być akceptowalny , a dla innych nie koniecznie. Wręcz jest możliwym, że to co Ty akceptujesz dla innych jest drażniące,
    Więc może dlatego piszę ten tekst, aby Ci uświadomić, że nie wyzłośliwiam się z zazdrości że wygrałeś, albo czepiam się Ciebie bo cię nie lubię.

    Wracając do HDRów. Czy mają one w sobie pierwiastek nienaturalności, sztuczności. Nie przypominają wysoko kontrastowych grafik? Nie wyglądają jak przeostrzone? Powiesił byś takie foto w domu w wielkości metr na dwa?
    A może tylko ja tak widzę? I problem jest po mojej stronie?

    I chodziło tylko i wyłącznie o ten aspekt.

    I gdy już uściśliłem i wyjaśniłem o co mniej więcej mi chodzi.
    Powiedz czy praca która "załapuje" się na pudło nie jest wzorcem czy wyznacznikiem dla zaczynających przygodę z obróbką, albo mniej w tym wprawnych kolegów?
    Czy jeśli ta praca łamie kanony, zawiera błędy w edycji. Nie myl z, jak to napisałeś, własnymi wartościami i wyuczoną, szeroko pojętą estetyką. To czy ta praca
    dla kolegi, który się ślini aby wreszcie wygrać poprawkę, ma wpływ na sposób obróbki? Czy może wpłynąć na powielanie błędów?

    Wiesz czego mi brakuje? Aby ktoś kto ma pojęcie, czasami powiedział co jego zdaniem skaszaniłem w obróbce. I nie ważne czy przed czy po głosowaniu.

    Pewnie zastanawiasz się czemu to piszę. Z czystego egoizmu
    Marzy mi się, że nasz serwis, czyli nasza wspólna przestrzeń w której razem przebywamy jest pełna po brzegi pięknych i fajnie "zrobionych" fotografii.
    Marzy mi się , aby w poprawce brało udział o wiele więcej uczestników niż obecnie , i aby była większa konkurencja motywująca do nauki.


    A i jeszcze jedno... wygrywaj ile razy zdołasz. Nie będę Ci tego zazdrościł.
    Ja mam inny priorytet

  3. #733
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    ...

    Wiesz czego mi brakuje? Aby ktoś kto ma pojęcie, czasami powiedział co jego zdaniem skaszaniłem w obróbce. I nie ważne czy przed czy po głosowaniu.

    ...
    I tu jest psina pogrzebana. Przed nie wolno, a po, to już klasyczna musztarda po obiedzie i nikomu nie chce się dyskutować. Jestem za dyskusją przed. Jeśli cywilizowana dyskusja o walorach technicznych i estetycznych nadesłanych prac wpłynie jakoś na wyniki głosowania, to może nawet lepiej
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #734
    Zwycięzca popRAWki Awatar Cru
    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    3city
    Posty
    273
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria
    Ależ drogi paparapa, ja nie pisałem personalnie a już w ogóle nie miałem na myśli swojej pracy, to takie ogólne przemyślenie po czytaniu tego wątku. Ot cała tajemnica wpisu

    Zdołałem nawet napisać elaborat na telefonie wczoraj, ale sobie podarowałem i poszedł do kosza

  5. #735
    Zwycięzca popRAWki Awatar Cru
    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    3city
    Posty
    273
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria
    Jako że jestem w pracy odniosę się tylko do tej hdrowosci póki co. Problemem jest Twoje jej postrzeganie, popatrz szerzej, są ludzie którym się to podoba.

    Nadal nie piszę o swojej pracy, ba, nawet mi to przez sekundę do głowy nie wpadło.
    Ostatnio edytowane przez Cru ; 21.01.20 o 11:23

  6. #736
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Zenek Martyniuk też się podoba i jest nawet gwiazdą TVP, jak ktoś tego nie akceptuje, to ma problem z postrzeganiem...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #737
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    "Uwielbiam" kiedy ktoś wypowiada sie za ogół. Skąd przekonanie, że nikt?
    ...
    Ja za ogół?
    Skądże...
    Mam jednak pewne doświadczenie, z rawów apezeta i FM-a.

    Przedstawiam moje wnioski z lat forumowej działalności... Proszę mi tu niczego nie imputować.
    Ci którzy wiedzą co i jak najczęściej nie mają czasu by się tłumaczyć, ci którzy nie wiedzą najczęściej nie pytają.

    Ale możesz przecież założyć edukacyjny wątek obróbkowy jeśli znajdziesz na niego czas i pomysły i zainteresowanych. Uprawnień masz zadość.

    Chętnie pokibicuję, także chętnie stwierdzę za dajmy na to pół roku, że się myliłem...
    Ostatnio edytowane przez apz ; 21.01.20 o 11:33
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  8. #738
    Zwycięzca popRAWki Awatar Cru
    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    3city
    Posty
    273
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Zenek Martyniuk też się podoba i jest nawet gwiazdą TVP, jak ktoś tego nie akceptuje, to ma problem z postrzeganiem...
    Jak ktoś tego nie akceptuje, to jego sprawa, ale może to np tolerować i próbować zrozumieć że są tacy, którzy słuchają.
    Tym czasem prosi się o ustawienie głosowania tak, aby Martyniuk nie miał szansy zaistnieć, wg własnego ego, własnego jedynie słusznego, burzonego kanonu o to mi chodzi.

    Może źle się wyraziłem przez co nie zostałem do końca zrozumiany.

  9. #739
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Cru Zobacz posta
    Jako że jestem w pracy odniosę się tylko do tej hdrowosci póki co. Problemem jest Twoje jej postrzeganie, popatrz szerzej, są ludzie którym się to podoba.
    Ja to rozumiem i zdaję sobie sprawę z tego faktu, ale my obecnie jesteśmy w dziale "fotografia" a nie grafika. Ten efekt został wykreowany przez kiepskie oprogramowanie i jeszcze bardziej kiepskie posługiwanie się nim.
    Nie stanowi on mz żadnej wartości w fotografii "klasycznej".
    I mimo wszystko jest to pewnego rodzaju "wynaturzenie" obrazu fotograficznego.
    Czy dodanie w nadmiarze przyprawy do potrawy polepszy jej smak? Wątpię...

    Absolutnie nie jestem zwolennikiem konserwatyzmu i jakiegoś szalonego "hermetyzmu" w fotografii, ale akurat poprawkę pozostawiłbym dla fotografii "naturalnej" bez udziwnień.
    Pierwotnie konkurs chyba polegał na "sprawdzeniu " biegłości obrabianych RAWow. Czyli właśnie technikalia.
    W tym wariancie patrząc na prace wiedziałem kto panuje nad materią a kto nie. Weryfikacja w aspekcie technicznym jest w miarę prosta.
    Obecnie nie mam pojęcia czy delikfent zrobił pracę świadomie czy "tak mu wyszło" . A jak już jest jakiś kosmita, to już nic nie wiadomo .
    Dołóż do tego babole techniczne i co z tego wychodzi?
    Wielka niewiadoma, z często wątpliwymi wartościami estetycznymi.
    Tak w skrócie ....

    Jeśli ktoś chce poszaleć mamy inne konkursy.


    Ps.
    Nie wyrzucaj elaboratów, mogą być wartościowe .

  10. #740
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Cru Zobacz posta
    Jak ktoś tego nie akceptuje, to jego sprawa, ale może to np tolerować i próbować zrozumieć że są tacy, którzy słuchają.
    Tym czasem prosi się o ustawienie głosowania tak, aby Martyniuk nie miał szansy zaistnieć, wg własnego ego, własnego jedynie słusznego, burzonego kanonu o to mi chodzi.

    Może źle się wyraziłem przez co nie zostałem do końca zrozumiany.
    No i właśnie z tego powodu uważam, że przydatna by była dyskusja przed głosowaniem, każdy ma szansę zaistnieć, a le nie każdy musi wygrywać konkurs
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. ABIR - zdjęcia wszelakie
    By abir in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3303
    Ostatni post / autor: 9.01.23, 12:01
  2. -- popRAWkowe Recepty --
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.03.12, 15:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.