Strona 78 z 105 PierwszyPierwszy ... 2868767778798088 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 771 do 780 z 1050

Wątek: Gatki popRAWkowe gadki truizmy wszelakie

  1. #771
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Przecież obowiązuje ordynacja mieszaną, helmuth może zagłosować na jedną pracę, Kto inny na pełny limit.
    A na poważnie, posypie się ranking poprawki, a z tego rezygnować moim zdaniem nie warto...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #772
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta


    Sądzę, że nie. Przyznam, nie spotkałem się z RAW-em w B&W.


    .
    Ty i Bogdan macie rację . Nie ma tej możliwości też w moim body.
    Sam nie korzystałem ze zdjęć b&w z puszki, ale jestem przekonany, że rozmawiałem z gostkiem robiącym astro i to właśnie w b&w RAW.
    Widocznie to był JPG .
    Stąd zamieszanie, sorry

  3. #773
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Spoko, Leica chyba robi takie RAW-y Jak korzystam z BW z puszki, to podgląd RAW też mam BW. Tak mi się wydaje, do już jakiś czas nie korzystałem...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #774
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Zależy co rozumiemy przez podgląd RAW i w w jakim programie, czy na czym ten podgląd oglądamy.
    Taki typowy podgląd RAW to zaszyty w RAW plik JPG, który jest zgodny z tym co było ustawione w puszce, wiec jak w puszce mieliśmy ustawione B&W to taki podgląd też będzie w B&W, ale nie znaczy to, ze RAW jest w B&W. Podobna sytuacja będzie gdy takiego RAW-a (z ustawieniem w puszce trybu B&W) otworzymy w programie firmowym do RAW (np. OV3, OW, dla olympusa) wówczas już na wstępie program firmowy zastosuje dla RAWa ustawienia jakie były w puszce gdy robiliśmy zdjęcie. I tu analogiczna sytuacja, nie znaczy, że RAW jest w B&W.
    Być może Leica robi takie RAWy, tego nie wiem, ale chyba to by miało miejsce gdyby aparat był przeznaczony tylko dla czarno-białych zdjęć (miał specjalną matrycę), jeśli w ogóle taki jest (tak gdybam tylko).
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #775
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Zależy co rozumiemy przez podgląd RAW i w w jakim programie, czy na czym ten podgląd oglądamy.
    Taki typowy podgląd RAW to zaszyty w RAW plik JPG, który jest zgodny z tym co było ustawione w puszce, wiec jak w puszce mieliśmy ustawione B&W to taki podgląd też będzie w B&W, ale nie znaczy to, ze RAW jest w B&W. Podobna sytuacja będzie gdy takiego RAW-a (z ustawieniem w puszce trybu B&W) otworzymy w programie firmowym do RAW (np. OV3, OW, dla olympusa) wówczas już na wstępie program firmowy zastosuje dla RAWa ustawienia jakie były w puszce gdy robiliśmy zdjęcie. I tu analogiczna sytuacja, nie znaczy, że RAW jest w B&W.
    Być może Leica robi takie RAWy, tego nie wiem, ale chyba to by miało miejsce gdyby aparat był przeznaczony tylko dla czarno-białych zdjęć (miał specjalną matrycę), jeśli w ogóle taki jest (tak gdybam tylko).
    A może jest opcja sprzętu na zamówienie beż filtrów na matrycy, tylko do b&w za kosmiczną kasę ?

  6. #776
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Ostatni mój wpis w tej dyskusji zakończyłem słowami "i to by było na tyle".
    Skoro jednak zostałem przywołany w celu obrony dotychczasowego systemu, muszę się odnieść.
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ... jedyne co możemy zrobić by zadowolić Helmuta to przyznawać 1 głos. Osobiście uważam to za złe rozwiązanie, ale on sie nie odczepi od tego pomysłu.
    Nie próbuj mnie zadowalać na siłę. Nie wiem, czy ja byłbym zadowolony.
    Zaproponowane rozwiązanie było nie po to, żeby mi było wygodniej, tylko (MZ) miało zmienić sposób głosowania- głos na najlepszą zdaniem oceniającego a nie na te, które mu się podobają. Wygrywa ta praca, która dostała najwięcej głosów. Niebezpieczeństwo remisu a więc i dogrywki jest problemem sztucznym, przecież nie ma żadnych nagród za zwycięstwo. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dwóch lub więcej uczestników dostało maksymalną ilość punktów.




    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Przecież obowiązuje ordynacja mieszaną, helmuth może zagłosować na jedną pracę, Kto inny na pełny limit.
    Nie musisz mi tego podpowiadać. Umiem rozróżnić "może" od "musi".
    Ja mogę wykorzystać jeden głos z np. trzech ale ktoś inny może uważać, że skoro ma trzy, to musi/powinien je wykorzystać. Twierdzę, że waga mojego głosu jest inna od wagi głosu tego kogoś, i dlatego takie rozwiązanie nie jest sprawiedliwe.


    PS
    Skoro już się odezwałem, podrzucę jeszcze jeden pomysł.
    W wielu dziedzinach życia, nie tylko konkursach czy zawodach, istnieje coś takiego jak protest czy odwołanie.
    Może podobne rozwiązanie wprowadzić w poprawce?
    Wiele pras zawiera ewidentne babole ale w czasie głosowania nie wolno o pracach dyskutować. Jedyną możliwością wskazania błędów jest wykazanie ich po głosowaniu, kiedy już to i tak nic nie zmienia.
    Jeżeli ktoś miałby zastrzeżenia do werdyktu (do ustalenia, których zajętych miejsc mógłby protest dotyczyć), składałby protest na zasadzie jeden user- jedna praca. Musiałby określić której pracy dotyczy i jakie ma zastrzeżenia. Zastrzeżenia mogłyby dotyczyć, żeby nie było sporów o gustach, tylko określonych niedoskonałości. Myślę, że ograniczało by się to spraw technicznych- szumy, ostrość, aberracja itp. Musiałby też zaznaczyć, jakie wady oprotestowuje.
    Taki protest byłby poddawany pod głosowanie, wynik byłby podstawą do ew. zmian w kolejności.
    Protest na tej zasadzie wymaga jednego wątku, jednej ankiety, jest więc technicznie możliwy do wprowadzenia. Nie wpływałby na dotychczasowy sposób głosowania tym bardziej, że nie spodziewam się zalewu protestów w każdej edycji. Nie każdej wyróżnionej pracy da się zarzucić ewidentne błędy techniczne.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  7. #777
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Mam pomysł Niech każdy ma trzy głosy i możliwość oddania wszystkich trzech na jedną pracę. Skrypt to łyknie.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #778
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    2. Nie da się przypisać wagi głosom, więc jedyne co możemy zrobić by zadowolić Helmuta to przyznawać 1 głos. Osobiście uważam to za złe rozwiązanie, ale on sie nie odczepi od tego pomysłu. Mam więc propozycje, by przez jedną, dwie albo i nawet trzy zabawy dawać możliwość oddawania po 1 głosie. Zobaczymy czy będzie fantastycznie czy fatalnie. I wg tego co nam wyjdzie polecimy dalej.
    Andrzej decyduje.

    A można by zrobić tak na próbę, by jak piszesz zadowolić helmuta, aby zrobić jakąś edycję z dwoma głosowaniami. Jedno głosowanie normalnie , jak do tej pory. A ten drugi jak chce helmut , aby każdy miał po tym jednym głosie. Tak z ciekawości byśmy zobaczyli tylko jak będą różnić się wyniki w tej jednej edycji. To głosowanie z jednym głosem by się nie liczyło do poprawki jako tako, tylko byśmy zobaczyć jak rozejdą się te głosy.


    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Mam pomysł Niech każdy ma trzy głosy i możliwość oddania wszystkich trzech na jedną pracę. Skrypt to łyknie.
    To też pomysł. Ale chyba jednak skrypt nie łyknie tego.,
    Nie wydaje mi się aby trza było zmieniać system głosowania, według mnie dobre. No ale widzę że niektórzy chcą.

  9. #779
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    ...
    Poniżej dla przypomnienia zrzut arkusza oceny z archiwum FM z opisem. wszystko można, tyle, że to dodatkowa praca dla wolontariusza.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FM Lutego 2017.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	146,5 KB
ID:	218117

    Robiłem to przez parę lat....
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  10. #780
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    ... wszystko można ....
    Wiem, nie musisz o tym przekonywać.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

Podobne wątki

  1. ABIR - zdjęcia wszelakie
    By abir in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3303
    Ostatni post / autor: 9.01.23, 12:01
  2. -- popRAWkowe Recepty --
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.03.12, 15:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.