Strona 91 z 105 PierwszyPierwszy ... 41818990919293101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 901 do 910 z 1050

Wątek: Gatki popRAWkowe gadki truizmy wszelakie

  1. #901
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Wydaje mi się, że miałem lepszy pomysł. Chodziło mi o stworzenie banku zdjęć do poprawki. Np. żeby zdjęcie mógł nadesłać każdy głosujący i np. przed kolejną edycją byłoby głosowanie na zdjęcia do obróbki.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #902
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Przy okazji edycji 11/2020 wywiązała się taka wymiana zdań:
    Zgadzam się z fretem (rzadka to sytuacja ) i chciałbym zwrócić uwagę na odpowiedź andtora- "zamieszczam to co otrzymuję."
    Być może, czas stwierdzić, że zasada o bezkrytycznym zamieszczaniu tego, co przyśle zwycięzca poprzedniej edycji nie sprawdziła się. W ten sposób pozbawiasz się wpływu na "poziom artystyczny" zabawy, którą prowadzisz, ograniczając się jedynie do przestrzegania porządku.
    Może powinieneś przyznać sobie prawo do decydowania o tym co dajesz do popRAWki? Prostym sposobem byłoby zobowiązanie zwycięzcy do nadesłania kilku propozycji, z których Ty wybierałbyś zdjęcie do zabawy.
    W ten sposób zdjęcie do zabawy jest zrobione przez zwycięzcę poprzedniej edycji ale to Ty decydujesz, ze właśnie to. Możesz też zażądać innego.
    Być może zakłóci to płynność konkursu ale powinieneś rozważyć co ważniejsze- ilość czy jakość.
    Tak to się mniej więcej odbywa. Czasem mniej, czasem więcej Nie jest tak, że całkowicie bezkrytycznie wstawiłbym to co otrzymałem. Sam wiesz zresztą po swojej niedawno wysłanej propozycji.
    Do ostatniej edycji otrzymałem 2 RAW-y i taki był mój wybór z tych dwóch.

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Wydaje mi się, że miałem lepszy pomysł. Chodziło mi o stworzenie banku zdjęć do poprawki. Np. żeby zdjęcie mógł nadesłać każdy głosujący i np. przed kolejną edycją byłoby głosowanie na zdjęcia do obróbki.
    Dobrze byłoby mieć w rezerwie kilka ciekawych RAW do obróbki, ale nie będę naciskał, a chętnych do wysyłki brak.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  3. #903
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Chodziło mi o stworzenie banku zdjęć do poprawki. Np. żeby zdjęcie mógł nadesłać każdy głosujący ...
    OK, jest to też sposób na zwiększenie wyboru ale ponieważ jest prowadzący, to on powinien mieć wpływ na wybór.
    Podejmowanie decyzji w głosowaniu, sprowadza rolę prowadzącego jedynie do prac edytorsko- porządkowych.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  4. #904
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    ...

    Dobrze byłoby mieć w rezerwie kilka ciekawych RAW do obróbki, ale nie będę naciskał, a chętnych do wysyłki brak.
    Rozmawiałeś z jkr-em? Jak patrzę na jego wątek, to myślę, że chętnie by coś wysłał, a jak inni zobaczą, że ze zdjęciami dzieje się coś fajnego, to też może zaczną przysyłać.

    Wydaje mi się, że problem ze śmieciowymi rawami jest taki, że wygrywa przypadkowa obróbka, to sprawia, że w konkursie ląduje kolejna fota z kosza itd.
    Tym razem wszystko zaczęło się od kwiatka z wysypiska śmieci i szybko doszliśmy do ostatniej edycji. Ten łańcuch trzeba przerwać jeśli poprawka ma przetrwać.
    Chyba, że kogoś kręci fotograficzna nekrofilia i zabawa z fotograficznymi trupami i na dodatek ten ktoś jest w większości...
    Ostatnio edytowane przez fret ; 12.06.20 o 13:06
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #905
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Popatrz na tabelkę. Zwycięzcy nie są przypadkowi. W czubie są generalnie te same osoby.
    Co do bazy rawków - jestem za, sądzę, że zwycięzca edycji wcale nie ma parcia na to by dawać RAWa, że nie traktuje tego jako nagrodę tylko jako niewdzięczny problem.
    Kwestia pozyskania rawów - oto jest problem.
    Ja kiedyś dałem.

  6. #906
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...Kwestia pozyskania rawów - oto jest problem.
    Ja kiedyś dałem.
    Za co dziękuję, dwa z trzech były wykorzystane. Myślę, że Ula / @gulasz / robi tyle ciekawych zdjęć, że coś tam fajnego wybierze do następnej edycji.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #907
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Rozmawiałeś z jkr-em? Jak patrzę na jego wątek, to myślę, że chętnie by coś wysłał, a jak inni zobaczą, że ze zdjęciami dzieje się coś fajnego, to też może zaczną przysyłać.
    Z mojej strony nie widzę problemu. Mogę nawet każdego RAW-a wysłać.
    Wogóle jestem bardzo zdziwiony, że z tym jest jakiś problem.
    Ostatnio edytowane przez jkr ; 12.06.20 o 22:20
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  8. #908
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Za co dziękuję, dwa z trzech były wykorzystane. Myślę, że Ula / @gulasz / robi tyle ciekawych zdjęć, że coś tam fajnego wybierze do następnej edycji.
    poszło
    mial być inny ale jest pozno... i nie mogę znaleźć tego co chciałam wyslac wiec będzie to co wysłałam - nie napisałam w mailu wiec pisze tu - klasyczna klasyka
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



  9. #909
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Dobrze byłoby mieć w rezerwie kilka ciekawych RAW do obróbki, ale nie będę naciskał, a chętnych do wysyłki brak.
    Może dobrym i zarazem prostym rozwiązaniem byłoby to, aby biorący udział w poprawce wysyłali do prowadzącego, powiedzmy, po trzy swoje RAWy. Oczywiście nie byłoby to obowiązkowe. . Z tych zdjęć prowadzący wedle uznania wybierałby zdjęcie do kolejnej edycji. Taka formuła pozbawiałaby zwycięzcę "nagrody" w postaci RAWa do następnej zabawy.
    Tu jednak widzę parę rozwiązań.....

    Pierwsze, zadowalamy się satysfakcją.

    Drugie, prowadzący w pierwszej kolejności wybiera spośród RAWow zwycięzcy poprzedniej zabawy. Oczywiście jeśli ten przysłał swoje zdjęcia. Jeśli nie, to ze wszystkich pozostałych.

    Trzecie, prowadzący wybiera wedle uznania, a nagrodą za zwycięstwo są punkty do reputacji. Jaka ilość to już osobna kwestia.

  10. #910
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Z końcem tego roku kończę bytność na forum. Jest też ewentualność (raczej mała) kilkuletniej przerwy - konta nie będę likwidował. Bieżąca edycja popRAWki jest ostatnią którą prowadzę. To decyzja ostateczna nie podlegająca dyskusji.
    Nie chciałbym jednak, aby ta zabawa zniknęła z forum wraz ze mną. Jakiś tam sentyment po latach pozostaje. Zastanawiałem się nad osobą, która dalej poprowadzi popRAWkę.
    Symbolicznie przekazuję tą funkcję kol. Bogdanowi, nick @Bodzip.

    Krótkie uzasadnienie. Moim zdaniem dobrze aby prowadzący był sympatykiem tej zabawy i lubił bawić się w obróbkę zdjęć. Dobrze też gdyby dysponował w miarę wolnym czasem. Nie bez znaczenia są też umiejętności "informatyczne" (to może słowo trochę na wyrost dlatego cudzysłów), ogólniej to może obsługa komputera, programów, wstawianie tabelek, paczki zip., pliku DNG, itp.
    Oczywiście tabelek nie musi być, to już według uznania nowego prowadzącego.

    Sądzę Bogdan, że wszystkie te warunki spełniasz i przyznam będę zawiedziony gdybyś odmówił. @Bodzip nie odpowiadaj od razu (jeśli by miała być odmowa), przemyśl. Z swej strony służę pomocą jeśli będziesz miał pytania, a te wiadomo na początku mogą być.

    PS. @Jacek_Z, prośba o pozostawienie mi uprawnień Animatora w dziale popRAWki do końca roku. Chciałbym jeszcze zrobić podsumowanie popRAWki z 2020r w wątku Mistrzowie i Archiwum popRAWki.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 5.12.20 o 16:31
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. ABIR - zdjęcia wszelakie
    By abir in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3303
    Ostatni post / autor: 9.01.23, 12:01
  2. -- popRAWkowe Recepty --
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.03.12, 15:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.