Strona 90 z 105 PierwszyPierwszy ... 40808889909192100 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 891 do 900 z 1050

Wątek: Gatki popRAWkowe gadki truizmy wszelakie

  1. #891
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    I chyba strasznie się nudzą w swoim towarzystwie, jakoś nie widać życia na tym lepszym forum
    Myślę, że wpadli w rzeczywistość i wsiąkli w nią.
    Niektórzy próbują się realizować fotograficznie w facebuku, twiterach i innych takich miejscach.
    W polszczyźnie jest takie podobające się mi słowo - rozpierzchli się....

    PS.1 Poprawka ostatnio stała się rodzajem hyde parku.

    PS.2 U mnie za oknem znowu halny.... Po nim będzie deszcz padał....
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #892
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Napisać tutaj prawie 11.000 postów i tylko bywać i nie wpływać na atmosferę forum...
    Zauważ tylko, że ok 10 tys postów napisałem jeszcze na "starym" forum, zanim się wszystko rypło.
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    ... jesteś w centrum tutejszych wydarzeń z woli własnej i własnego wyboru. Atmosferę miejsca i czasu współtworzysz.
    Zasmuciłeś mnie!
    Źle to świadczy o tym forum, jeżeli to właśnie moje 2,5 posta dziennie tworzy atmosferę.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  3. #893
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    ...
    Zasmuciłeś mnie!
    Źle to świadczy o tym forum, jeżeli to właśnie moje 2,5 posta dziennie tworzy atmosferę.
    Ty mnie też, ostatnimi czasy pisujesz wiecej niż 2,5 posta dziennie.... To jeszcze nie ten czas by nie pamiętać...

    Współtworzysz, tak to opisałem.

    Są po prostu tematy gdzie długotrwała dyskusja o szczegółach interesuje wąskie grono, a milcząca większość staje się po czasie zniecierpliwiona długotrwałością dyskusji.
    Nic nie poradzisz, tak się zmieniło postrzeganie dzisiaj.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  4. #894
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Są po prostu tematy gdzie długotrwała dyskusja o szczegółach interesuje wąskie grono, a milcząca większość staje się po czasie zniecierpliwiona długotrwałością dyskusji.
    Trzeba się przypodobać milczącej większości.
    Żeby nie dopuścić do jej zniecierpliwienia, nie będę przedłużał tej dyskusji.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  5. #895
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    ...
    Są po prostu tematy gdzie długotrwała dyskusja o szczegółach interesuje wąskie grono, a milcząca większość staje się po czasie zniecierpliwiona długotrwałością dyskusji.
    ...
    Przejrzalem regulamin i nie znalazłem obowiązku czytania wszystkich postów. Milcząca większość może omijać niektóre tematy. Choćby przypadek Oli-Olgi. Nie bierze udziału w porawce, nie bierze udziału w głosowaniu, ale dyskusja jej przeszkadza. O co chodzi?
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #896
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Ola_Olga
    Dołączył
    Sep 2011
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Posty
    2.889
    Siła reputacji
    297
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Przejrzalem regulamin i nie znalazłem obowiązku czytania wszystkich postów. Milcząca większość może omijać niektóre tematy. Choćby przypadek Oli-Olgi. Nie bierze udziału w porawce, nie bierze udziału w głosowaniu, ale dyskusja jej przeszkadza. O co chodzi?
    A Tobie co znowu przeszkadza? Nie biorę udziału w poprawce, bo zostałam do niej skutecznie zniechęcona. Ja też przeczytałam regulamin i nie znalazłam w nim zapisu zakazującego wypowiadania się w dyskusji dotyczącej konkursu, w którym nie bierze się udziału.
    Coś jeszcze??
    Ostatnio edytowane przez Ola_Olga ; 29.02.20 o 23:46
    Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją (Apolinary Despinoix).

  7. #897
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Ola_Olga Zobacz posta
    Ja też przeczytałam regulamin i nie znalazłam w nim zapisu zakazującego wypowiadania się w dyskusji dotyczącej konkursu, w którym nie bierze się udziału.
    Małe sprostowanie- chodzi o Twój jedyny post w wątku, w którym nie wypowiadałaś się w dyskusji tylko wypowiadałaś się o dyskusji.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  8. #898
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Trzeba się przypodobać milczącej większości.
    Żeby nie dopuścić do jej zniecierpliwienia, nie będę przedłużał tej dyskusji.
    Nie trzeba się przypodobywać, ale nie należy także dziwić się niektórych dezaprobacie dla takiej czy innej wypowiedzi, tu jest kawałek wolnego internetu ograniczonego w zasadzie tylko regulaminami...

    Trzeba tylko pamiętać, że moja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność mojego sąsiada, współużytkownika.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 1.03.20 o 00:57
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  9. #899
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Od edycji 10/2020 zajdą dwie malutkie "zmiany".
    Nie będę zamieszczał wpisu o usuwaniu danych EXIF (z Regulaminu też to usunąłem). Podejrzewam, że w niektórych pracach wraz z usunięciem danych EXIF usunięta jest informacja o profilu kolorystycznym zdjęcia. Programy do obróbki zdjęć przy zapisie do jpg bez danych exif nie powinny usuwać tego profilu. Jeśli jednak ktoś usunie EXIF odrębnym programem może się zdarzyć, że usunięty zostanie także profil icc zdjęcia.

    W szczególnych przypadkach jest możliwość, że przeglądarka może nieprawidłowo wyświetlić kolory gdy w zdjęciu brakuje profilu. Jak ktoś jest zainteresowany to polecam do poczytania taki artykuł o zarządzaniu barwą w przeglądarkach internetowych.
    Jak już zajmujemy się obróbką powiedzmy tak bardziej poważnie należałoby się stosować do ogólnych zasad mówiących, że zdjęcie wysyłane do internetu powinno posiadać profil icc. Najczęściej będzie to oczywiście sRGB, taki zaleca się stosować do internetu,choć większość przeglądarek potrafi prawidłowo wyświetlić zdjęcie z profilem Adobe RGB. W Firefox trzeba wówczas włączyć zarządzenie barwą (w jaki sposób, jest opisane w linkowanym artykule).

    Dane EXIF będę usuwał sam pozostawiając profil w zdjęciu (jeśli takowy był). Używam do tego programik ExifToolGUI v 3.38, który to umożliwia.
    Druga mała zmiana, kolejność zamieszczania prac w wątku z Głosowaniem będzie bardziej przypadkowa, a nie powiązana z kolejnością jak wpływały prace na skrzynkę.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 9.05.20 o 12:26
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  10. #900
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Przy okazji edycji 11/2020 wywiązała się taka wymiana zdań:
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Wybacz andtor, ale ta edycja, to jakieś nieporozumienie i obawiam się, że jeśli dalej będziesz szedł w tym kierunku, to zabijesz poprawkę własnymi "rencami".

    Nie zawsze jest "fajny" RAW do obróbki. Zamieszczam to co otrzymuję.
    Zgadzam się z fretem (rzadka to sytuacja ) i chciałbym zwrócić uwagę na odpowiedź andtora- "zamieszczam to co otrzymuję."
    Być może, czas stwierdzić, że zasada o bezkrytycznym zamieszczaniu tego, co przyśle zwycięzca poprzedniej edycji nie sprawdziła się. W ten sposób pozbawiasz się wpływu na "poziom artystyczny" zabawy, którą prowadzisz, ograniczając się jedynie do przestrzegania porządku.
    Może powinieneś przyznać sobie prawo do decydowania o tym co dajesz do popRAWki? Prostym sposobem byłoby zobowiązanie zwycięzcy do nadesłania kilku propozycji, z których Ty wybierałbyś zdjęcie do zabawy.
    W ten sposób zdjęcie do zabawy jest zrobione przez zwycięzcę poprzedniej edycji ale to Ty decydujesz, ze właśnie to. Możesz też zażądać innego.
    Być może zakłóci to płynność konkursu ale powinieneś rozważyć co ważniejsze- ilość czy jakość.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

Podobne wątki

  1. ABIR - zdjęcia wszelakie
    By abir in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3303
    Ostatni post / autor: 9.01.23, 12:01
  2. -- popRAWkowe Recepty --
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.03.12, 15:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.