Strona 84 z 105 PierwszyPierwszy ... 3474828384858694 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 831 do 840 z 1050

Wątek: Gatki popRAWkowe gadki truizmy wszelakie

  1. #831
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    .Zamiast skorzystać z pojawiających się inicjatyw, sprowokować szeroką dyskusję o nich, wsłuchać się w argumenty, Wy od początku jesteście przeciw. Piętrzycie trudności, obśmiewacie te inicjatywy i ich autorów.
    Ja już długo jestem na tym forum i zdążyłem się przyzwyczaić do metod administracji (każdej, nie tylko aktualnej) ale mniej obeznani z tymi metodami mogą się zniechęcić do zgłaszania jakichkolwiek pomysłów.
    Jesteśmy przeciw, gdy pomysł sie nam nie podoba. Mamy być za pomysłem, tylko z racji tego, że ktos go zgłosił?

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Zgadzam się w pełni z A56. Dodatkowo, ktoś może skrytykować coś niesłusznie (wykluczyć nie można, nikt nieomylny nie jest), a autor pracy nie mógłby się w zasadzie odnieść bo wiadomo byłaby czyja to praca. Głosowanie wszak powinno być na anonimowe prace, takie mamy zasady i proszę tego nie próbować zmieniać.

    Uważam, że nie ma takiej potrzeby. Praca o największych "babolach" nie zajmie dobrego miejsca, a raczej będzie pod koniec stawki. Nie doceniasz głosujących.
    Po zakończonym głosowaniu proszę pisać i wypowiadać się o pracach.
    Dokładnie.
    Trzeba sie pogodzić z wolą większości (mowa o zdjęciach), nawet jeśli osobiście się ma inne preferencje.

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Ja jestem tu krótko, ale przez ten czas nie zauważyłem, abyś korzystał z możliwości dyskusji o pracach po ogłoszeniu wyników .
    W zasadzie takie wpisy pojawiały się sporadycznie.
    Niestety. I jeśli mamy o czym rozmawiac to o tym jak to "wymusić".

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Uważam, że dyskusja po głosowaniu ma sens i bardziej widziałbym tu dyskusję w temacie obróbki pomiędzy autorami prac w popRAWce.
    Jeśli np. ktoś kto zajął dalsze miejsce (choć niekoniecznie) chciałby się czegoś konkretnego dowiedzieć w temacie obróbki (w jaki sposób otrzymać dany efekt) nie wiem czy powiedziałby, że dyskusja po głosowaniu nie ma sensu

    Dla mnie jest nie do przyjęcia (w trakcie trwania głosowania) sugerowanie głosującym, dlaczego nie powinien głosować na daną pracę, a na inną tak. Inaczej tego nazwać nie mogę.
    Dokładnie.

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    I tak długo wytrzymałeś, wcale się nie dziwię, że "znikasz", ja niejako z obowiązku jestem, ale chyba też więcej głosu zabierać nie będę. Swoje stanowisko myślę przedstawiłem dość jasno. ....
    Na dyskusje o pracach w trakcie głosowania nie wyrażam zgody i takiej nie będzie jak będę prowadził popRAWkę. To chyba na tyle z mojej strony.
    Zgoda w 200% z tym co pisze Andtor2 i 0% zgody z tym co uważa helmuth. Uznaj, że prowadzący wie co robi. Nie wiem po co chcesz wkładać kij w szprychy. Zmiana która może tylko popsuć zabawę, nawet jeśli by dała "sprawiedliwsze" (wg Ciebie) wyniki.
    Ciężko nam się będzie porozumieć, bo masz tendencję do przeregulowania wszystkiego, zformalizowania, ordnung muss sain. To nie służy rozwojowi zabawy. Mamy totalnie inne podejście do prowadzenia forum. Ma być sporo luzu.
    Cytat Zamieszczone przez henry1 Zobacz posta
    .. w życiu są rzeczy ważne, mniej ważne i …… ważne.
    Zabawa jest tylko zabawą i nie należy do tych najważniejszych, choć przyjemnych.
    Proszę to tak traktować. Jak już zauważono nie ma tu nagród, jest satysfakcja, fajne dialogi między uczestnikami itp.

  2. #832
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jesteśmy przeciw, gdy pomysł sie nam nie podoba. Mamy być za pomysłem, tylko z racji tego, że ktos go zgłosił?
    Jesteście za tylko wtedy, kiedy to są wasze pomysły.
    To ostatnio bardzo popularna postawa?
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Zgoda w 200% z tym co pisze Andtor2 i 0% zgody z tym co uważa helmuth.
    Uważam, że to nieuczciwe.
    Zacytowałeś wypowiedź andtora2, z którą się zgadzasz w 200%. Mojej wypowiedzi, z którą się zgadzasz w 0%, nie zacytowałeś. Dlaczego?
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    To nie służy rozwojowi zabawy.
    Wręcz przeciwnie, jedynie zmiany mogą przynieść rozwój ale Ty i andtor nie chcecie żadnych zmian.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  3. #833
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Widzisz problem w tym, że akurat nie ta, na którą głosowałeś?
    Nie nie widzę problemu.
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Pomijam już tu sugestie jakie padły podczas głosowania, raczej odebrałbym je in minus.
    Masz na myśli sugestie o skomplikowanym systemie? Zaskoczyłeś wszystkich wprowadzeniem tego systemu. Może nie było dokładnej "instrukcji"?

    Miałem na myśli sugestie/uwagi freta odnośnie jakoby jedna praca była niezgodna z regulaminem.

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    ... jakby miało być po nowemu to chyba zezwoliłbym na dowolne punktowanie (znaczy niekoniecznie na każdą pracę inne punkty: 1,2,3).
    Jaka to będzie zmiana w stosunku do starego systemu?
    Podejrzewam, że sporo głosujących pójdzie na łatwiznę i przyzna 3 głosy o jednakowej wadze i będzie to pewnie 3 x 3pkt.

    Tylko podejrzewasz. Cześć pewnie tak, ale dlaczego przymuszać głosowaniem za 1pkt. jak ktoś uważa, że przykładowo jedna praca zasługuje na 3 pkt, a dwie na 2 pkt. lub dwie prace na 3 pkt. , a jedna na 2 pkt.
    Rozwiazanie o tyle prostsze, ze daje się pełną swobodę głosującym co do wyboru punktacji i nie muszę też sprawdzać czy aby ktoś się nie pomylił, wyjaśniać na priv. itp.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 30.01.20 o 22:51
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  4. #834
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Sorki niechcący kliknąłem na edytuj post zamiast odpowiedz z cytatem.
    Czyli masz odpowiedzi w swoim poście. (zmieniłem kolor czcionki )
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 30.01.20 o 22:52
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #835
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Rozwiazanie o tyle prostsze, ze daje się pełną swobodę głosującym co do wyboru punktacji.
    Zgadzasz się więc na pójście na łatwiznę przez oceniającego. Co się będzie zastanawiał, która praca najbardziej zasługuje- "mam to dam": 3 x 3pkt.
    Oczywiście Twoja zabawa - Twoje reguły.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  6. #836
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar A56
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    641
    Siła reputacji
    103
    Moja galeria
    Ja mam propozycję dla tych, którzy chcą się wypowiedzieć o zdjęciu. Po wystawieniu zdjęcia przez Andrzeja do poprawienia, można napisać wszystko co ślina na język przyniesie. Jak takie zdjęcie można poprawić, na co zwrócić uwagę, co zostawić, co usunąć, gdzie przyciąć, gdzie dołożyć, co rozjaśnić, co przyciemnić itd. W momencie głosowania nie piszemy nic o poszczególnych pracach, jedynie ogólne uwagi , tak by nie skojarzyć o którą pracę chodzi. Co Wy na to? Takie uwagi mogą pomóc tym, którzy chcą się czegoś uczyć w tej zabawie.

  7. #837
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez A56 Zobacz posta
    Ja mam propozycję dla tych, którzy chcą się wypowiedzieć o zdjęciu. Po wystawieniu zdjęcia przez Andrzeja do poprawienia, można napisać wszystko co ślina na język przyniesie.
    Propozycja typu "niech będzie jak było".
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  8. #838
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar A56
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    641
    Siła reputacji
    103
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Propozycja typu "niech będzie jak było".
    Nie do końca. Nie było tak, że przed głosowaniem były rady jak sobie poradzić ze zdjęciem.

  9. #839
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Ja jestem za tym, żeby ten konkurs był zabawą, ale zabawą dla wszystkich, dla tych, którzy lubią obrabiać zdjęcia, dla tych, co lubią głosować i dla tych, co lubią o zdjęciach dyskutować Świętokrowie obrabiaczy nie jest, moim zdaniem, rozwiązaniem optymalnym. Powtórzę postulat czerpania wzoru z wyborów prezydenckich (żeby było godnie i z szacunkiem dla uczestników): prezentacja prac, po niej dyskusja, na końcu cisza wyborcza i glosowanie. Proste trzy etapy.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #840
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Ja jestem za tym, żeby ten konkurs był zabawą, ale zabawą dla wszystkich, dla tych, którzy lubią obrabiać zdjęcia, dla tych, co lubią głosować i dla tych, co lubią o zdjęciach dyskutować Świętokrowie obrabiaczy nie jest, moim zdaniem, rozwiązaniem optymalnym. Powtórzę postulat czerpania wzoru z wyborów prezydenckich (żeby było godnie i z szacunkiem dla uczestników): prezentacja prac, po niej dyskusja, na końcu cisza wyborcza i glosowanie. Proste trzy etapy.
    Znaczy, kto zrobi lepszą kampanię, to zostanie prezydentem... tfu - jego zdjęcie wygra. A czy dobre i wartościowe - to widać na co dzień.
    Można sparafrazować głębiej - kto przy żłobie tego zdjęcie wygrywa. A były już takie przytyki - nie docenia się tego, że Andrzej (andtor2 a nie prezydent) ma świetny warsztat, tylko że jest przy żłobie. Andrzej nawet pisał, że jak się nie podoba to z przyjemnością odda prowadzenie.
    Dobra, ja zamykam pysk. Zobaczę co ustalicie. Jak mi podejdzie to będę się bawił, jak nie - to prędzej umrę na zawał niż przez poprawkę.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Podobne wątki

  1. ABIR - zdjęcia wszelakie
    By abir in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3303
    Ostatni post / autor: 9.01.23, 12:01
  2. -- popRAWkowe Recepty --
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.03.12, 15:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.