Strona 104 z 105 PierwszyPierwszy ... 45494102103104105 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.031 do 1.040 z 1050

Wątek: Gatki popRAWkowe gadki truizmy wszelakie

  1. #1031
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.592
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    ..I teraz albo idziemy z prądem i robimy zdjęcia pod tak zwaną "publiczkę", aby się wszystkim podobały i wzbudzały zachwyty. Albo też, jeśli nie chcemy karmić ego, szukać swojego sposobu na zdjęcia i próbować się czegoś nowego nauczyć. Jak zwykle mamy wybór.
    Zasadniczym pytaniem jest, czy mamy siłę i odwagę iść swoja drogą? Często mimo przeciwności tak zwanego losu.
    Oczywiście. Ale nie zakładaj, że jak zrobisz pod publiczkę to wzbudzisz zachwyt, bo to by oznaczało, że się stawiasz ponad innych. No i oceniasz naszych forumowiczów jako nie bardzo się znających na fotografii.
    No i nie widzę krytyki prac które zajęły niższe miejsca. Chyba, że za krytykę należy uważać zajęcie niższego miejsca.

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    .O ile dążenie do wygrania konkursu nie jest niczym złym, to już sposób wyłaniania zwycięzcy budzi wątpliwości. Podobnie jak w konkursie Eurowizji, zwycięzców nie wybierają profesjonaliści tylko szeroko pojęta widownia. W tej sytuacji głosują ludzie o różnych gustach. Wygrywa nie najlepsza praca tylko ta, która się podoba największej ilości głosujących. O ile w pojedynczej edycji można przejść nad tym do porządku dziennego, to już prowadzenie rankingu w cyklu prowadzi do utrwalenia trendu w takiej obróbce, która może się najbardziej spodobać oceniającym. Autor nie stara się obrobić "jak dla siebie" tak, że mógłby zdjęcie powiesić sobie na ścianie tylko tak, aby się spodobało, żeby w rankingu być jak najwyżej.
    Ale w czym problem? Że ktoś chce być wysoko w rankingu?
    Obaj panowie zakładają, że ludzie obrabiają zdjęcia pod głosowanie i że to jest złe. Ja sie nie zgadzam z jednym i z drugim. Większość obrabia tak, jak najlepiej potrafi. I co istotniejsze, to wg mnie najczęściej wygrywa najlepsza obróbka. Więc dążenie do tego by zdjęcia były obrobione tak, jak najlepsze jest czymś pozytywnym a nie złym.
    W dodatku bywają "jajcarskie" obróbki, więc nie każdy patrzy na to, by wygrać, tylko po prostu traktuje to jako zabawę w której chce wziąć udział.

  2. #1032
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ... oceniasz naszych forumowiczów jako nie bardzo się znających na fotografii.
    Coś na zasadzie "uderz w stół a nożyce się odezwą"?
    Ja nie mam problemu z tym, żeby się przyznać, że słabo się znam na fotografii. Czasem coś się uda ale żeby zaraz się znać?
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    No i nie widzę krytyki prac które zajęły niższe miejsca.
    Krytyka na forum dotyczy raczej wiedzy o sprzęcie lub tematów poruszanych w HydeParku. Krytyki zdjęć w ogóle na naszym forum nie ma już od dawna. Dziwisz się więc, że nie ma jej w popRAWce?
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Większość obrabia tak, jak najlepiej potrafi. I co istotniejsze, to wg mnie najczęściej wygrywa najlepsza obróbka.
    Ja swoje, subiektywne zdanie wyraziłem.
    Ty też masz prawo ale pamiętaj, że to też jest tylko Twoje subiektywne zdanie.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  3. #1033
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Zgadzam się z diagnozą. Pomijam podejście autora do wstawiania swoich zdjęć w wątkach czy w Galerii i przyjmowania krytyki tychże.
    To wątek o popRAWce, więc ograniczę się do tego.
    Zasadą każdego konkursu jest dążenie uczestników do zdobycia miejsca na pudle czy innej nagrody. O ile dążenie do wygrania konkursu nie jest niczym złym, to już sposób wyłaniania zwycięzcy budzi wątpliwości. Podobnie jak w konkursie Eurowizji, zwycięzców nie wybierają profesjonaliści tylko szeroko pojęta widownia. W tej sytuacji głosują ludzie o różnych gustach. Wygrywa nie najlepsza praca tylko ta, która się podoba największej ilości głosujących. O ile w pojedynczej edycji można przejść nad tym do porządku dziennego, to już prowadzenie rankingu w cyklu prowadzi do utrwalenia trendu w takiej obróbce, która może się najbardziej spodobać oceniającym. Autor nie stara się obrobić "jak dla siebie" tak, że mógłby zdjęcie powiesić sobie na ścianie tylko tak, aby się spodobało, żeby w rankingu być jak najwyżej.
    Nic dodać, nic ująć . Może tylko porównanie z interwizją niezbyt trafne. Aby mogło być dobre, to każdy oceniający zdjęcia musiałby oglądać je na identycznych i jednakowo ustawionych monitorach.
    To jak obrabiane są zdjęcia, to już pozostaje indywidualną sprawą bawiących się. Jak zresztą ich motywacja do brania udziału w takiej zabawie. Jedno jest pewne, każdy robi to na własne konto.
    I będzie musiał potem z tym żyć.

  4. #1034
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Jedno jest pewne, każdy robi to na własne konto.
    I będzie musiał potem z tym żyć.
    No nie, z polem papryki ???
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  5. #1035
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    ... porównanie z interwizją niezbyt trafne. Aby mogło być dobre, to każdy oceniający zdjęcia musiałby oglądać je na identycznych i jednakowo ustawionych monitorach.
    Czy chcesz powiedzieć, że głosujący w eurocontest oglądają konkurs na telewizorach ze skalibrowanymi ekranami i torami audio? Mimo to, to właśnie oni wysyłają smsy na piosenkę, która oglądana na ich telewizorach, najbardziej im przypadła do gustu.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  6. #1036
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Oczywiście. Ale nie zakładaj, że jak zrobisz pod publiczkę to wzbudzisz zachwyt, bo to by oznaczało, że się stawiasz ponad innych. No i oceniasz naszych forumowiczów jako nie bardzo się znających na fotografii.
    No i nie widzę krytyki prac które zajęły niższe miejsca. Chyba, że za krytykę należy uważać zajęcie niższego miejsca.


    Ale w czym problem? Że ktoś chce być wysoko w rankingu?
    Obaj panowie zakładają, że ludzie obrabiają zdjęcia pod głosowanie i że to jest złe. Ja sie nie zgadzam z jednym i z drugim. Większość obrabia tak, jak najlepiej potrafi. I co istotniejsze, to wg mnie najczęściej wygrywa najlepsza obróbka. Więc dążenie do tego by zdjęcia były obrobione tak, jak najlepsze jest czymś pozytywnym a nie złym.
    W dodatku bywają "jajcarskie" obróbki, więc nie każdy patrzy na to, by wygrać, tylko po prostu traktuje to jako zabawę w której chce wziąć udział.
    Jacek_Z absolutnie nie zakładam, że zrobiona fota pod tak zwaną publiczkę wzbudzi zachwyt. Jednak potrafię zauważać, jakie walory zdjęcia decydują o pozytywniejszym jego odbiorze. I nie zgodzę się, że wygrywa najlepsza obróbka. Wygrywa fotografia, która najbardziej spodobała się" większości"i która nie zawsze jest najlepiej obrobiona. Powody najlepszego jej odbioru mogą być różne. MZ nie one jednoznaczne i przewidywalne.

    Gdzie i w jaki sposób wyraziłem pogląd, że forumowicze nie znają się na fotografii?
    Żartując sobie.... Co można napisać o osobach, które nie głosowały na zwycięską prac,. według Ciebie najlepiej obrobioną? Znają się na fotografii czy nie? Czy Twój głos można porównać z głosem i wiedzą na ten temat kolegi, który zaczął robić zdjęcia w tym roku? Który może nie zauważać na zdjęciu np. przepałów czy zafarbów? Takie stawianie sprawy to wchodzenie na minę. .

    Największym problemem mz w ocenie zdjęć, jest ocena ich na niejednakowych monitorach. Są też osoby które oceniają zdjęcia na ekranach smartfonów. I w tym przypadku można chyba jednak napisać, ze osoby te nie znają się na fotografii. Bo jak można znając się na niej i ocenić zdjęcie na wyświetlaczu OLED z włączonym sensorem jasności zewnętrznej i włączoną funkcją czytania (cieplejsze barwy)?


    Więc wyniki zabawy są w dużej mierze losowe. Ja to zaakceptowałem. Mam mam określony przez siebie cel, i powoli go realizuję.... I nie chodzi wcale o wygrywanie



    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Czy chcesz powiedzieć, że głosujący w eurocontest oglądają konkurs na telewizorach ze skalibrowanymi ekranami i torami audio? Mimo to, to właśnie oni wysyłają smsy na piosenkę, która oglądana na ich telewizorach, najbardziej im przypadła do gustu.

    Faktycznie @helmuth trochę przestrzeliłem . Bo faktycznie to głosowanie jest smsowe... Ale na swoje usprawiedliwienie mam tylko tyle, że te wspaniałe szlagiery można odsłuchać w innych mediach i są wręcz znane przez głosujących z codziennego słuchania "radia". I często to sprawa lojalności etniczno narodowej.

  7. #1037
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Bo jak można znając się na niej i ocenić zdjęcie na wyświetlaczu OLED z włączonym sensorem jasności zewnętrznej i włączoną funkcją czytania (cieplejsze barwy)?
    Bo wybieramy zdjęcie, które nam się podoba w momencie głosowana?
    Przecież to zabawa równie dobra w tramwaju, w drodze z pracy, jak strzelanie w kulki. Każdy może, nikt nie powiedział, że trzeba mieć dobry sprzęt, ba- nikt nie wymaga, że trzeba się znać na fotografii.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  8. #1038
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Bo wybieramy zdjęcie, które nam się podoba w momencie głosowana?
    Przecież to zabawa równie dobra w tramwaju, w drodze z pracy, jak strzelanie w kulki. Każdy może, nikt nie powiedział, że trzeba mieć dobry sprzęt, ba- nikt nie wymaga, że trzeba się znać na fotografii.
    Możemy tez bawić się w wyścigi na wrotkach. Ja kupię sobie takie normalne, prawdziwe, a Ty możesz wystrugać sobie w garażu drewniane na plastikowych kółkach. Przecież to tylko zabawa. Może nie w tramwaju, ale zawsze zabawa. I chyba nic się nie stanie jak nie odniesiesz sukcesów. Ważne aby się dobrze bawić.

    Tylko w tym wypadku Twoja decyzja dotyczy niemal tylko ciebie. A ocena pracy innych, na sprzęcie do tego nie nadającym się dotyczy innych. I może ich krzywdzić. Dodałbym bym jeszcze, ze to brak szacunku do innych i ich pracy. Bo że nie szanujesz siebie to już nie moja sprawa.


    Tak najkrócej potrafiłem opisać, co czuję po przeczytaniu Twojego wpisu.






    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    No nie, z polem papryki ???
    No cóż.... życie bywa brutalne i zaskakujące.

  9. #1039
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Tak najkrócej potrafiłem opisać, co czuję po przeczytaniu Twojego wpisu.
    Miało być ironicznie ...
    Pewnie nie dość dosłownie się wyraziłem.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  10. #1040
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.592
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Ja nie mam problemu z tym, żeby się przyznać, że słabo się znam na fotografii. Czasem coś się uda ale żeby zaraz się znać?
    W związku z takim postawieniem sprawy mam kilka pytań.
    1. Skoro sie nie znasz, to skąd wiesz, że nie wygrywają najlepsze zdjęcia?
    2. Skoro narzekasz na głosujących, że nie wybieraja najlepszych fot, to czy to nie oznacza, że osoby, które sie nie znaja nie powinny głosować?
    3. Czyli Ty powinieneś głosować, skoro się nie znasz?
    4. Jak odsiewać tych co się nie znają i jak ich wykluczyć z głosowań?

    Oczywiście nie piszę tego serio. Tylko dlaczego tworzysz problem, którego jesteś częścią, narzekasz i zarazem nie podajesz rozwiązania (jest takie? chętnie wysłucham).
    Helmuth, ja bym bardzo chciał, żebyś przestał ciągle wszędzie szukać dziury w całym. To nie pomaga. Wręcz przeciwnie, zniechęca to ludzi do brania udziału w życiu forum.

Podobne wątki

  1. ABIR - zdjęcia wszelakie
    By abir in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3303
    Ostatni post / autor: 9.01.23, 12:01
  2. -- popRAWkowe Recepty --
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.03.12, 15:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.