Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 69

Wątek: OM-D E-M5 a stabilizacja

  1. #1
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria

    OM-D E-M5 a stabilizacja

    Witajcie,
    mam takie małe pytanie dot. stabilizacji w tytułowym korpusie. Jestem posiadaczem OM-D E-M5 od około pół roku i generalnie korpus bardzo mi się podoba niemniej ostatnio zacząłem zastanawiać się nad jakością stabilizacji. W testach i artykułach ich autorzy bardzo chwalą stabilizację w tym korpusie. Niestety ja niespecjalnie odczuwam różnicę gdy mam ją włączoną na auto lub gdy całkowicie ją wyłączę. Przy włączonej niespecjalnie daje się odczuć jej obecność a zdjęcia wychodzą tak samo poruszone lub nieporuszone jak przy jej braku. Testowałem na czasach od około 1/4 sek do ok 1/30 sek. Generalnie sam mechanizm chyba działa ponieważ przy wciśniętej do połowy migawce daje się słyszeć cichy szum a obraz w wizjerze przy szybkim przesuwaniu jest na ułamki sekund zamrażany. Macie może jakąś radę jak można przetestować tę puszkę, aby rzeczywiście się upewnić, że ona działa lub chociaż w nieznacznie stopniu zauważyć różnicę?
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Weasly
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Sandomierz
    Posty
    154
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Odp: OM-D E-M5 a stabilizacja

    Ja ogólnie przy dużych ogniskowych(150-300mm) mam na ekranie LCD główny punkt i jak tylko ruszę delikatnie ręką to widać jak mechanizm stabilizacji walczy pozostawiając tak jakby cienie punktu głównego. Przy wyłączonej stabilizacji tego nie mam. Miałem tak z EPL-2 i mam tak w EPM-2. W sumie jest to zauważalne przy każdych ogniskowych zależy ino od czasu migawki - wówczas widać już na wyświetlaczu jak obraz próbuje być stabilizowany o ile mamy włączoną stabilizację. Takie moje spostrzeżenie..
    *** Widziałem rzeczy, w które, wy ludzie, nigdy byście nie uwierzyli. ***
    ++++++++++ http://www.flickr.com/photos/67569374@N05/ +++++++++++
    -------------------------------------------------------------------------------------

  3. #3
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria

    Odp: OM-D E-M5 a stabilizacja

    Cytat Zamieszczone przez Weasly Zobacz posta
    Ja ogólnie przy dużych ogniskowych(150-300mm) mam na ekranie LCD główny punkt i jak tylko ruszę delikatnie ręką to widać jak mechanizm stabilizacji walczy pozostawiając tak jakby cienie punktu głównego. Przy wyłączonej stabilizacji tego nie mam. Miałem tak z EPL-2 i mam tak w EPM-2. W sumie jest to zauważalne przy każdych ogniskowych zależy ino od czasu migawki - wówczas widać już na wyświetlaczu jak obraz próbuje być stabilizowany o ile mamy włączoną stabilizację. Takie moje spostrzeżenie..
    Ja wiem kiedy stabilizacja działa, bo ją słyszę i na ekranie tak jak już napisałem widzę, ale nie widzę w ogóle tego w produkcie końcowym czyli w zdjęciach. Czy robię je ze stabilizacją czy bez to mam taki sam efekt.
    Może rozwinę. Kiedy robiłem zdjęcia testowe to potwierdzenia szukałem w następującej sytuacji. W kiepskich warunkach oświetleniowych robię zdjęcie bez stabilizacji jest potem widocznie ruszone. Włączam stabilizację i po zrobieniu zdjęcia jestem mile zaskoczony, że coś ona dała bo zdjęcie nawet jeśli nie idealne to widocznie lepsze. Wtedy byłoby to odczuwalne. Ja jednak za każdym razem otrzymuję prawie to samo (prwaie, bo pozostawiam margines na to, czego moje oko nie potrafi zauważyć).
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Weasly
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Sandomierz
    Posty
    154
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Odp: OM-D E-M5 a stabilizacja

    oczywiście stabilizacja jest skuteczna i pokazuje co potrafi wówczas gdy fotografujemy przedmioty które się nie poruszają - są w bezruchu, a my, nasze dłonie lekko drżą, bujają się i wówczas możemy sobie zejść z czasem działkę czy dwie - na ile pozwala nam korpus i my sami
    *** Widziałem rzeczy, w które, wy ludzie, nigdy byście nie uwierzyli. ***
    ++++++++++ http://www.flickr.com/photos/67569374@N05/ +++++++++++
    -------------------------------------------------------------------------------------

  5. #5
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria

    Odp: OM-D E-M5 a stabilizacja

    Poważnie?
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  6. #6
    | OlyJedi Awatar ajt
    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Radom
    Posty
    361
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria

    Odp: OM-D E-M5 a stabilizacja

    Przez parę lat miałem Nikona z 18-105 VR i stabilizacja była bardzo skuteczna i przydatna w wielu sytuacjach. Po przesiadce na EM-5 stwierdziłem, że jest nawet lepiej. Dla mnie różnica ze stabilizacją i bez jest bardzo widoczna, zwłaszcza na czasach w okolicach 1/4-1/10s. W zakresie ogniskowych 12-50 pozwala na uzyskanie zdjęcia bez widocznego poruszenia.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria

    Odp: OM-D E-M5 a stabilizacja

    Cytat Zamieszczone przez ajt Zobacz posta
    Przez parę lat miałem Nikona z 18-105 VR i stabilizacja była bardzo skuteczna i przydatna w wielu sytuacjach. Po przesiadce na EM-5 stwierdziłem, że jest nawet lepiej. Dla mnie różnica ze stabilizacją i bez jest bardzo widoczna, zwłaszcza na czasach w okolicach 1/4-1/10s. W zakresie ogniskowych 12-50 pozwala na uzyskanie zdjęcia bez widocznego poruszenia.
    To albo u mnie ta stabilizacja nie działa w ogóle (a tylko wygląda jakby działała), albo jestem tak genialny, że robię zdjęcia bez stabilizacji równie nieruszone co ze stabilizacją.
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: OM-D E-M5 a stabilizacja

    Cytat Zamieszczone przez osiem1984 Zobacz posta
    To albo u mnie ta stabilizacja nie działa w ogóle (a tylko wygląda jakby działała), albo jestem tak genialny, że robię zdjęcia bez stabilizacji równie nieruszone co ze stabilizacją.
    Ustaw czas 1/8 sek i z dwoch metrow pstryknij stojaca kredke na stole w zastanym swietle.Raz ze stabilizacja i raz bez.Porownaj obrazki

  9. #9
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria

    Odp: OM-D E-M5 a stabilizacja

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Ustaw czas 1/8 sek i z dwoch metrow pstryknij stojaca kredke na stole w zastanym swietle.Raz ze stabilizacja i raz bez.Porownaj obrazki
    Mirku, właśnie cholera podobne testy wykonywałem wczorajszego wieczora z tym, że ze świeczką (z ozdobna fakturą) i właśnie po tych krótkich testach zaczęło mnie nurtować, czemu ja nie widzę różnicy podczas gdy wszyscy w testach "ach ochują" na temat znakomitej stabilizacji.
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Odp: OM-D E-M5 a stabilizacja

    Spróbuj panningu z włączoną stabilizacją a potem bez... Ta pierwsza opcja rzadko kiedy kończy się sukcesem...

Podobne wątki

  1. Stabilizacja obrazu w E-5
    By rafrr in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 6.06.11, 23:30
  2. stabilizacja w e-420
    By marobufaro in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29.03.09, 16:14
  3. Monopod a stabilizacja
    By Arutoru in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 23.07.08, 19:11
  4. STABILIZACJA w e-3
    By kallafiorr in forum E-System
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21.03.08, 14:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.