Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Olympus XZ-2 czy Panasonic Lumix LX-7

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2013
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Olympus XZ-2 czy Panasonic Lumix LX-7

    Witam wszystkich forumowiczów jestem tutaj nowy. Może już był poruszany ten temat ale ja go nie znalalem. Planuje zakup mojego pierwszego aparatu, chce kompakt bo nie mam pieniędzy na szkła, po przeczytaniu setek stron o kompaktach zainteresowały mnie dwie pozycje wymienione w temacie. Czy znajdzie się jakoś dobra osoba i szczerze wypowie się który aparat będzie lepszym wyborem bo chodząc po sklepach fotograficznych to tylko słyszę o Panasonicu bo jest po prostu droższy a na optycznych widać, że ma gorszą ocenę. I jeszcze czy karta sandisk sdhc 16gb extreme oraz futerał lowepro raze 60 będą dobre gdyby zdecydował się na Olka ( do Panasonica też chyba będą pasować)

  2. #2
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ-2 czy Panasonic Lumix LX-7

    Bazując tylko na zdjęciach wstawianych na tym forum - brałbym XZ-2.
    Biorąc pod uwagę także szok (nie bójmy się tego słowa) jaki przeżyłem porównując stabilizatory swoich LX3 i XZ-1 - brałbym XZ-1 czyli teraz XZ-2.
    Biorąc pod uwagę filmiki jakie generuje XZ-1 brałbym jakiegokolwiek LX'a.

    Sumując plusy dodatnie i plusy ujemne raczej XZ-2. To jest rewelacyjny obiektyw, stabilizator i w XZ-2 matryca. Jedyny minus - filmy.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar themoth
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    623
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ-2 czy Panasonic Lumix LX-7

    XZ-2 za odchylany ekran,
    LX-7 za jakość filmowania.
    e-pl3

  4. #4
    Krystyna1975
    Gość

    Odp: Olympus XZ-2 czy Panasonic Lumix LX-7

    Cytat Zamieszczone przez pixa_ns Zobacz posta
    Witam wszystkich forumowiczów jestem tutaj nowy. Może już był poruszany ten temat ale ja go nie znalalem. Planuje zakup mojego pierwszego aparatu, chce kompakt bo nie mam pieniędzy na szkła, po przeczytaniu setek stron o kompaktach zainteresowały mnie dwie pozycje wymienione w temacie. Czy znajdzie się jakoś dobra osoba i szczerze wypowie się który aparat będzie lepszym wyborem bo chodząc po sklepach fotograficznych to tylko słyszę o Panasonicu bo jest po prostu droższy a na optycznych widać, że ma gorszą ocenę. I jeszcze czy karta sandisk sdhc 16gb extreme oraz futerał lowepro raze 60 będą dobre gdyby zdecydował się na Olka ( do Panasonica też chyba będą pasować)
    Witaj. Ciężko jest doradzać kiedy nie podałeś ani tematów fotograficznych, które chciałbyś realizować za pomoca nowego aparatu, ani nie określiłeś budżetu na nowy sprzęt. Co do kwestii stać/ nie stać, to przecież nie ma obowiązku zakupu dodatkowych obiektywów, a korzyści z dużej matrycy, mam na myśli bezlusterkowca, są bezdyskusyjne moim zdaniem - jakość obrazu. Osobiście używam E-Pl2 z jednym li tylko obiektywem 14-42 II i jestem zadowolona z wyboru, a tez myślałam o zakupie kompaktu. Dziś nie wymieniłabym bezlusterkowca na kompakt, no może tylko na taki z matrycą FF
    Ostatnio edytowane przez Krystyna1975 ; 27.11.13 o 14:33

  5. #5

    Dołączył
    Nov 2013
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ-2 czy Panasonic Lumix LX-7

    Dzięki za odpowiedź. Ja wychodzę z założenia, że aparat to aparat a nie kamera więc po pierwsze interesuje mnie jakość zdjęć a filmów nie nagrywam nawet mając dostęp do kamery. Także pewnie zdecyduję się na Olka tylko jeszcze jakby ktoś mi mógł napisać co do tych akcesoriów bo ten futerał to tak na lowepro wybrany został gdy podałem do jakiego aparatu.

    ---------- Post dodany o 13:34 ---------- Poprzedni post był o 13:32 ----------

    Zdjęcia wakacyjne, krajobrazy, tak jak dla zwykłego zjadacza chleba, budżet do 1600 zł. Filmy nie sądzę żebym jakiekolwiek nagrywał.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ-2 czy Panasonic Lumix LX-7

    Cytat Zamieszczone przez pixa_ns Zobacz posta
    Filmy nie sądzę żebym jakiekolwiek nagrywał.
    Tylko Oly
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Tarnów/Kraków
    Posty
    900
    Siła reputacji
    80
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ-2 czy Panasonic Lumix LX-7

    Cytat Zamieszczone przez pixa_ns Zobacz posta
    Zdjęcia wakacyjne, krajobrazy, tak jak dla zwykłego zjadacza chleba, budżet do 1600 zł. Filmy nie sądzę żebym jakiekolwiek nagrywał.
    LX7 pozwoli więcej zmieścić w kadrze - szerszy kąt widzenia (24 mm vs 28 mm - różnica jest widoczna).
    XZ-2 świetnie sprawdza się na imprezach typu koncerty - ma większe przybliżenie i jasny obiektyw na tym przybliżeniu + odchylany ekran który pozwala robić zdjęcia znad tłumy.
    zależy więc na jakich zdjęciach bardziej Ci zależy

  8. #8

    Dołączył
    Nov 2013
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ-2 czy Panasonic Lumix LX-7

    Ale coś ten obiektyw w Panasonicu nie pracuje na 100% bo w teście optycznyh wypada słabo szczególnie na rogach dodam, że miałem oba aparaty w ręach i wydaje mi się, że Panasonic jest gorzej wykonany.

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ-2 czy Panasonic Lumix LX-7

    Cytat Zamieszczone przez themoth Zobacz posta
    XZ-2 za odchylany ekran,
    LX-7 za jakość filmowania.
    Drugi plus dla LX-7 to 24mm na szerokim końcu.

    ---------- Post dodany o 15:35 ---------- Poprzedni post był o 15:31 ----------

    Cytat Zamieszczone przez pixa_ns Zobacz posta
    Filmy nie sądzę żebym jakiekolwiek nagrywał.
    Tyle, że jak już coś nagrasz to zawsze będziesz miał nagrane jak to w Olympusie pracuje AF czy tzw. podgląd GO w opcji filmowania Ja do momentu zakupu E-P5 nie wiedziałem, że Olympus to potrafi (miałem LX5 i NEX). Teraz jak filmuję E-P5 to obowiązkowo na MF

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Tarnów/Kraków
    Posty
    900
    Siła reputacji
    80
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ-2 czy Panasonic Lumix LX-7

    Cytat Zamieszczone przez pixa_ns Zobacz posta
    Ale coś ten obiektyw w Panasonicu nie pracuje na 100% bo w teście optycznyh wypada słabo szczególnie na rogach dodam, że miałem oba aparaty w ręach i wydaje mi się, że Panasonic jest gorzej wykonany.
    Słuchaj, nie patrz przesadnie na te wszystkie testy ... liczy się praktyka używania. W większości przypadków tego co widzisz na wykresach nie zobaczysz w praktycznie robionych zdjęciach.
    pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.03.10, 16:40
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25.06.09, 19:19
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27.01.09, 22:51
  4. olympus mju 1010 VS panasonic lumix tz3 co kupic ??
    By kabanosek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 7.04.08, 14:11
  5. Panasonic Lumix DMC-LZ5 czy może Olympus SP-320
    By bumsiakalaka in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21.09.06, 09:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.