Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Wideo w E-P5

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Wideo w E-P5

    Mam nadzieję, że w końcu trochę pofilmuję na poważnie i przy okazji podzielę się wrażeniami z użytkowania E-P5 w tym zakresie.

    Pierwsze wrażenie.
    Po długim używaniu NEX-3 i LX5 w roli kamery, ostatnio użyłem E-P5. Ponieważ okazja nieco mnie zaskoczyła to nie miałem ze sobą statywu, który obowiązkowo staram się używać gdy posługuję się NEXem lub LX5, ponieważ z filmując z ręki otrzymuję jedną wielką trzęsiawkę. No i w tej kwestii E-P5 niesamowicie mnie zaskoczył. Stwierdzam, że stabilizacja z E-P5 w filmowaniu spisuje się znakomicie, przy panoramowaniu również. Tak więc w tej dziedzinie dla E-P5 przyznaję "szóstkę".

    Aha, filmowałem z użyciem wizjera VF-4, niektóre ujęcia miały po kilka minut - najdłuższe około 10 minut, nie wpływało to na jakość stabilizacji. Filmowałem koncert.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar PanMarecq
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    360
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria

    Odp: Wideo w E-P5

    i jak tam po wrażenia po dluższym obcowaniu z tym sprzętem ?

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Wideo w E-P5

    Nakręciłem kilka kolejnych filmików z użyciem e-p5. Dobre wrażenie odnośnie stabilizacji nie ustępuje - robię z ręki, a wychodzi jakby aparat był na statywie. E-pm2 nie był tak dobry - widać bylo drgania.

    PS
    Czytam o masowym zakupie E-10, więc jeśli ktoś myśli o filmowaniu, to niech nie skreśla OMD E-5.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar bobdylan
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    288
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria

    Odp: Wideo w E-P5

    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    to niech nie skreśla OMD E-5.
    Trochę zakręciłeś bo nie wiem teraz czy chodzi o E-P5 czy o OMD E-M5, a może o E-5?

    Mi w olkach w filmowaniu brakuje 60fps.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar realnasty
    Dołączył
    Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.661
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria

    Odp: Wideo w E-P5

    Cytat Zamieszczone przez bobdylan Zobacz posta
    Trochę zakręciłeś bo nie wiem teraz czy chodzi o E-P5 czy o OMD E-M5, a może o E-5?
    Przypuszczam, że chodziło o OMD E-M5, które jest w wyposażone w tą samą stabilizację, co E-P5 posiadane przez autora cytatu
    mikrusek i trochę szkiełek
    Zapraszam do mojego wątku i na Flickr.

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Wideo w E-P5

    Cytat Zamieszczone przez bobdylan Zobacz posta
    Trochę zakręciłeś bo nie wiem teraz czy chodzi o E-P5 czy o OMD E-M5, a może o E-5?
    Jak na razie w OMD jest tak dużo sprzętów, że liczby 1, 5, 10 w zupełności wystarczają

    Cytat Zamieszczone przez bobdylan Zobacz posta
    Mi w olkach w filmowaniu brakuje 60fps.
    A do czego Ci te 60fps są potrzebne, jeśli wolno wiedzieć?

    Cytat Zamieszczone przez realnasty Zobacz posta
    Przypuszczam, że chodziło o OMD E-M5, które jest w wyposażone w tą samą stabilizację, co E-P5 posiadane przez autora cytatu
    Piątka (a nawet szóstka) z dedukcji.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar bobdylan
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    288
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria

    Odp: Wideo w E-P5

    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    Jak na razie w OMD jest tak dużo sprzętów, że liczby 1, 5, 10 w zupełności wystarczają
    Pisałeś najpierw o E-P5 a na końcu wspomniałeś o OMD więc myślałem, że się po prostu pomyliłeś i chodziło ci o E-P5. Wydawało mi się też, że w E-P5 poprawiono tryb filmowania w stosunku do E-M5 i że OMD nie jest w tym takie dobre.
    Trochę też się czepiałem tej brakującej literki ale w założeniu nie miało to być złośliwe.

    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    A do czego Ci te 60fps są potrzebne, jeśli wolno wiedzieć?
    Potrzebne mi jest bo chciałbym nadużywać efektu slow-motion. Więcej wyjaśniłem w tym moim wątku o GX1.

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    170
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Odp: Wideo w E-P5

    Sorry za banalne pytanie ale w temacie filmowania jestem zielony jak ogórek
    Jakich ustawień mam używać, aby dla potrzeb domowego kręcenia dzieciaków mieć fajne filmiki.
    Ile ma być klatek na sekundę, jaka ma być jakość obrazu: HD czy coś innego. Jak mówię nie jestem filmowcem
    i bladego pojęcia nie mam jak i co ustawić. Ostatnio jak nakręciłem syna na rowerze to obraz jakoś dziwnie skakał,
    ustawienia wszystko na maxa, FullHD i co tam najlepszego w E-P5 było. Efetk wizualny na moim kompie był słaby (obraz przeskakiwał i był nierówny).
    Proszę o jakiś krótki instuktaż

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Wideo w E-P5

    1. Krótkie ujęcia i montaż. Krótkie ujęcie w sensie nie muszę używać AF ani MF - po prostu ustawiam ostrość przed rozpoczęciem nagrania. Po drugie żadnego zoomowania czy panoramowania. Ujęcia po kilka, maksymalnie kilkanaście sekund. Niestety potem trzeba wszystko połączyć w jedną całość.
    2. Zomowanie i panoramowanie "zastępujemy" odpowiednią zmianą kadru - oczywiście 1 do 1 nie uzyskamy takiego samego efektu - ale zamierzenia reżysera możemy uzyskać - radzę raz oglądnąć sobie normalny film fabularny i policzyć ile było zoomowań i panoramowań.
    3. Zoomowanie jeśli już musi być, ustawiamy ostrość na nasz obiekt przed ujęciem i w czasie ujęcia nie ustawiamy ostrości.
    4. Panoramowanie jeśli już musi być, robimy powoli, bardzo powoli.
    5. Statyw - obowiązkowo do wszystkich ujęć, wtedy nic nie będzie latać i drgać, a obie ręce będą wolne do obsługi aparatu/kamery.

    Chyba powinno wystarczyć, aha, i obowiązkowo na początek przez chwilę pomyśleć co chcemy sfilmować ...

    PS
    Czy rozdzielczość FullHD, HD, DVD ... wg mnie ma to drugorzędne znaczenie jeśli materiał jest dobrze nakręcony. Uzależnione jest to jak będziesz prezentował swoje produkcje. Bo słaby procesor i duża rozdzielczość materiału może skutecznie zabić efekt Twojej pracy.

    PPS
    Jeśli chodzi o rejestrację rodzinnych migawek z wakacji, wycieczek itp., to ja ustawiam np. f=5.6 lub f=8, przełączam się w tryb MF i ustawiam ostrość na tzw. hiperfokalną i jadę ... Skupiam się głównie na tym aby nie potrząsać aparatem / kamerą - i tu E-P5 daje powody do radości. Zazwyczaj używam trybu 720p, na takie eventy w zupełności wystarcza.
    Ostatnio edytowane przez tymczasowy_ ; 1.05.14 o 18:39

  10. #10
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Wideo w E-P5

    Tymczasowy, gdzie można zobaczyć to co nakręciłeś testowo? I drugie pytanie, czy podczas filmowania działa w Twoim E-P5 cyfrowy telekonwerter? Uprzedzając, chodzi o to, że w trakcie kręcenia wciskam przypisany do niego guzik i nagle obraz powiększa się. Chyba jest to jedyny aparat, w którym ta funkcja działa.

Podobne wątki

  1. [wideo] OMD EM-5 + 12-50 w trybie makro
    By LuiN in forum Ocena audio/video
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22.11.12, 22:15
  2. Sony A99 - możliwości wideo
    By LuiN in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25.10.12, 08:41
  3. [OPL] Olympus PEN - prezentacja wideo.
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29.11.11, 20:20
  4. Fe-240/X-790 Wideo Shq Problem
    By grax in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 4.06.07, 10:48
  5. C-770 UZ a sekwęcja wideo
    By Small2000 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10.06.06, 14:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.