Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: Przejście z lustrzanki na bezlusterkowca

  1. #1
    MichalPrz
    Gość

    Przejście z lustrzanki na bezlusterkowca

    Witam,
    jestem fotografem amatorem (interesuje się fotografią i traktuje to jako hobby) i pracuję z Olympusem e-500. Zdecydowałem się na zakup lepszego sprzętu - nie ukrywam ale zależy mi głównie na lepszej jakości zdjęć i szybszej pracy - dotychczas większość ze zdjęć poddawałem obróbce cyfrowej ze względu na nie dość satysfakcjonujące odwzorowanie kolorystyczne przez mój aparat, oczywiście zauważalna zaczęła też się stawać dla mnie ta nie najwyższa liczba matrycy. Teraz zdecydowałem się przesiąść na aparat bez lustra - byłem w tej kwestii nieco bez przekonania ale ostatecznie zdecydowałem się właśnie na taki aparat. Mój budżet to maksymalnie 1800zł, chciałbym aby aparat był w miarę zbliżony funkcjami i przyciskami do lustrzanki (żeby było mi się łatwiej oswoić). Jak na razie zrobiłem generalny przegląd rynkowy. Pod uwagę biorę oczywiście Olympusa (serię PEN, chociaż jest ich tak wiele, że trudno się w tym połapać bo są z oznaczeniami mini, light i zwykłe), Panasonic i Sony nieco mniej mnie interesują - jestem przywiązany do Olympusa ale i otwarty na inne konkretne propozycje.

    Proszę o rady przy zakupie.
    Pozdrawiam

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Odp: Przejście z lustrzanki na bezlusterkowca

    ALe rady w czym? Nie podałeś żadnych wymagań.

    Każdy z dostępnych bezlusterkowców to przepaść w jakości obrazka w porównaniu z e-500. Nawet stareńki E-pl1.

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Przejście z lustrzanki na bezlusterkowca

    Cytat Zamieszczone przez MichalPrz Zobacz posta
    Witam,
    jestem fotografem amatorem (interesuje się fotografią i traktuje to jako hobby) i pracuję z Olympusem e-500. Zdecydowałem się na zakup lepszego sprzętu - nie ukrywam ale zależy mi głównie na lepszej jakości zdjęć i szybszej pracy - dotychczas większość ze zdjęć poddawałem obróbce cyfrowej ze względu na nie dość satysfakcjonujące odwzorowanie kolorystyczne przez mój aparat, oczywiście zauważalna zaczęła też się stawać dla mnie ta nie najwyższa liczba matrycy. Teraz zdecydowałem się przesiąść na aparat bez lustra - byłem w tej kwestii nieco bez przekonania ale ostatecznie zdecydowałem się właśnie na taki aparat. Mój budżet to maksymalnie 1800zł, chciałbym aby aparat był w miarę zbliżony funkcjami i przyciskami do lustrzanki (żeby było mi się łatwiej oswoić). Jak na razie zrobiłem generalny przegląd rynkowy. Pod uwagę biorę oczywiście Olympusa (serię PEN, chociaż jest ich tak wiele, że trudno się w tym połapać bo są z oznaczeniami mini, light i zwykłe), Panasonic i Sony nieco mniej mnie interesują - jestem przywiązany do Olympusa ale i otwarty na inne konkretne propozycje.

    Proszę o rady przy zakupie.
    Pozdrawiam

    Najlepiej znajdź sobie na forum kogoś, kto robi takie zdjęcia, które Tobie się podobają i pogadaj z nim o sprzęcie .
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #4
    MichalPrz
    Gość

    Odp: Przejście z lustrzanki na bezlusterkowca

    Jak to w czym ? W wyborze nowego aparatu spośród całej chmary dostępnych na rynku.
    Z wymagań mogę powiedzieć, że:
    - nie musi posiadać wizjera (ewentualnie może być jako opcjonalnie dokupiony),
    - chciałbym żeby była lampa,
    - system m4/3
    - nie potrzebuję na siłę, koniecznie ani dotykowego wyświetlacza ani wysuwanego i obrotowego

    Ogólnie chciałbym aby był to aparat z parametrami oczywiście lepszymi od e-500 (jak na dzisiejsze czasy), w końcu po to robię wymianę sprzętu żeby odświeżyć sprzęt no i żeby wszystko zmieściło się tak jak wskazałem w 1800zł maksymalnie.

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Pruszków
    Posty
    350
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Odp: Przejście z lustrzanki na bezlusterkowca

    Myślę, że mógłbyś się zainteresować E-P3 z kitowym obiektywem lub E-PL3 z kitem + 40-150 w tym budżecie, jeśli chodzi o Olympusa.
    Z Panasonica jako coś większego bardziej przypominającego w chwycie lustrzankę to G5, za to z mniejszej serii świeży GF6, tylko że nie ma stopki na lampę błyskową i jest dla mnie za mały ; )

    W E-P3 masz dwa dodatkowe kółka do zmiany parametrów naświetlania, przysłony bądź ekspozycji w zależności jak sobie ustawisz, natomiast jest stały ekran, wbudowana lampa błyskowa i niezależne sanki
    W E-PL3 masz uchylny ekranik, ale tylko jedno kółko do zmian parametrów zdjęcia, bez lampy wbudowanej, tylko wsuwaną w sanki
    W G5 jest uchylny ekran i chyba tylko 1 kółko nastaw, które jest wciskane aby przeskoczyć do drugiego parametru, sanki i wbudowana kukułka

  6. #6
    MichalPrz
    Gość

    Odp: Przejście z lustrzanki na bezlusterkowca

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Najlepiej znajdź sobie na forum kogoś, kto robi takie zdjęcia, które Tobie się podobają i pogadaj z nim o sprzęcie .
    Trochę czasochłonna metoda. Poza tym może się okazać, że takie ładne zdjęcia robi ktoś sprzętem podobnym do mojego - albo jeszcze starszym Sam mogę ukraszać komputerowo zdjęcia tak, że będą wyglądały jak nie do rozpoznania. Tylko ze swoim sprzętem jak na razie tym sposobem poprawiam dosłownie wszystkie zdjęcia od nadawania nieco nasycenia barw po inne szczegóły. Liczę na to, że nowy aparat będzie pozwalał osiągać bardziej zadowalające efekty, a szczegółową edycję poświęcę tylko nad ulubionymi zdjęciami.

    Zależy mi na konkretnych propozycjach - może sam ktoś używa takiego aparatu, albo zna się na tym lepiej niż ja i mógłby się podzielić informacjami

    ---------- Post dodany o 14:49 ---------- Poprzedni post był o 14:47 ----------

    Szczerze powiedziawszy to jak na razie najintensywniej zastanawiam się nad E-P3. Szkoda troszeczkę, że nie ma nieco większej rozdzielczości.

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Przejście z lustrzanki na bezlusterkowca

    Cytat Zamieszczone przez MichalPrz Zobacz posta
    Trochę czasochłonna metoda. Poza tym może się okazać, że takie ładne zdjęcia robi ktoś sprzętem podobnym do mojego - albo jeszcze starszym ...
    Tak może się okazać i problem nie musi leżeć w obróbce...
    Nawet najnowszy sprzęt sam z siebie cudów nie wypluje. Daj sobie szansę na zorientowanie się, czy problem jest w sprzęcie, czy w operatorze
    Ostatnio edytowane przez fret ; 22.11.13 o 15:54
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Przejście z lustrzanki na bezlusterkowca

    Cytat Zamieszczone przez MichalPrz Zobacz posta
    Zdecydowałem się na zakup lepszego sprzętu - nie ukrywam ale zależy mi głównie na lepszej jakości zdjęć i szybszej pracy - dotychczas większość ze zdjęć poddawałem obróbce cyfrowej ze względu na nie dość satysfakcjonujące odwzorowanie kolorystyczne przez mój aparat
    Musze napisac,ze chyba nie rozumiem tego.Ale jesli Ci chodzi o to, ze kolory w aparacie miales takie, ze Ci sie nie podobaly to wiedz,ze nie ma takiego aparatu co oddaje prawidlowe kolory.
    Moze pokaz kilka orfow z aparatu i te same jpg po obrobce.

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Przejście z lustrzanki na bezlusterkowca

    Liczyłem na Mirka i się nie zawiodłem
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #10
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria

    Odp: Przejście z lustrzanki na bezlusterkowca

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Musze napisac,ze chyba nie rozumiem tego.Ale jesli Ci chodzi o to, ze kolory w aparacie miales takie, ze Ci sie nie podobaly to wiedz,ze nie ma takiego aparatu co oddaje prawidlowe kolory.
    Moze pokaz kilka orfow z aparatu i te same jpg po obrobce.
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Liczyłem na Mirka i się nie zawiodłem
    Bo myśl Mirka jest głęboko przemyślana. Słynna Mirkowa sasanka jest dziełem skończonym chyba bez poprawek lub jeśli to z niewielkimi. Pamiętam jak Mirek opisywał jak powstało to zdjęcie.
    Warto wiedzieć co założyciel wątku robi - przyroda, krajobraz, wnętrza ciemne / jasne. Ma statyw, czy chce robić szybko na wysokim ISO.
    To determinuje wybór sprzętu.
    Należy jeszcze pamiętać, że wątkotwórca ma E-500, co implikuje posiadanie przez Niego obiektywów dużego systemu. Obiektywów bardzo dobrych, które można wykorzystać, tym samym kupić lepsze body.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Podobne wątki

  1. ZD 70-300/przejście na innym system ?
    By DarKnur in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 13.10.13, 23:34
  2. Przejście z E-400 na E-1
    By jurbassteck in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27.05.11, 14:14
  3. przejscie z 14-54 i 55-200 do innego systemu
    By bepeh in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 23.06.10, 00:38
  4. Przejście z E-520 na micro 4/3 - warto?
    By PiterM in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 7.01.10, 09:51
  5. Przejście z kompaktu na lustrzanke
    By mini21 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10.07.06, 10:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.